Od 18.4. dochází k úpravě spojení Praha - Vídeň. Nyní bez zastávek ve Znojmě, Jihlavě či Brně a s dobou jízdy 3h 55m. Od stejného data začíná jezdit linka Brno - Vídeň 10x denně. .

Student Agency / RegioJet

Založil ve fóru Autobusová doprava

  Aha takze za letenku do Londyna a zpet dam treba  400 Kc  z CR jak byl Stansted nedavno z Prahy a za dvojnasobek muzu cekat pak na letadlo v  salonku .. a co za sluzby ? funkcni wifi ? ktere v hale funguje sporadicky ?  Po 17 hodine smolik ? Aspon napoje zdarma ? Nebo nejaka nabidka jidla  ? Pohodlne sezeni a ne ty sprusle  co jsou v  hale ? Elektricka zasuvka , ktera se hleda  v hale hur nez jehla v kupce sena ? Ale uz to neresim v tomhle vlakne 

Jo 150 mozna vic  coz muze byt  i 200 je obrovsky rozdil oproti   kolem 200-)) A ja se neptal pocet letist .ale pocet navstivnych zemi 

0 Citovat

Mig21 napsal(a):

Regiojet v pohode, sú aj horší napr. taký Slovak Lines, žiadne vrátenie peňazí iba voucher a aj to len po zavolaní, pani na infolinke sa čudovala, že žiadny email mi neprišiel, tak mi číslo voucheru nadiktovala cez telefón :)

A taký Fixbus tam sa nedovoláš už vôbec.

Ja netvrdim ,ze RJ je spatne ,urcite jsou jini horsi navic slo o vlak ne  o bus  jen jsem se pozastavil nad tim systemem toho zruseni ,ze kdyz prijde potvrzeni o zruseni  ,proc nejdou penize  automaticky  zpet  a kdyz uz proc to neni nikde vysvetleno ,ze se musi nekam osobne 

0 Citovat

mikir napsal(a):

  Aha takze za letenku do Londyna a zpet dam treba  400 Kc  z CR jak byl Stansted nedavno z Prahy a za dvojnasobek muzu cekat pak na letadlo v  salonku .. a co za sluzby ? funkcni wifi ? ktere v hale funguje sporadicky ?  Po 17 hodine smolik ? Aspon napoje zdarma ? Nebo nejaka nabidka jidla  ? Pohodlne sezeni a ne ty sprusle  co jsou v  hale ? Elektricka zasuvka , ktera se hleda  v hale hur nez jehla v kupce sena ? Ale uz to neresim v tomhle vlakne 

Jo 150 mozna vic  coz muze byt  i 200 je obrovsky rozdil oproti   kolem 200-)) A ja se neptal pocet letist .ale pocet navstivnych zemi 

Tak ono hodnotit letiště podle jednoho salónku může leda kokot. 

 

 

0 Citovat

DimikUK napsal(a):

Vsak ti rikam...pocet navstivenych zemi kolem 200 +/- 10

rataju sa aj okresy?

0 Citovat

Leda Okres na severu...

0 Citovat

DimikUK napsal(a):

Vsak ti rikam...pocet navstivenych zemi kolem 200 +/- 10

Ty pocitas jeden stat dvakrat ? Nebo treba  Liberland  a podobne ? Nebo delis USA  na staty ?  Pokud vim tak existuje  206 statu  vcetne 16 neuznanych  nekde jsou cisla  jinak ale  tezko mas  200 statu  ...a ted tu o Karkulce -))

0 Citovat

Ahmade  ani nemusi byt kokot  staci  UK a 200 navstivenych statu a znat dobre pisnicku Znojmo vidim te dvojmo  -)) ,nebo mozna co navstivis  ten uzasny salonek  tak  bude s tebe taky takovy poctar  

Aĺe to neber vazne to jen tak blaboli hrdy Ir  v karantene a bez rousky  -))

0 Citovat

[citace="cali"]

Leda Okres na severu...

 

Cali ty jsi nejaky  kovany  -)) nebyl to nahodou  nejaky zapadni serial  v televizi ?

Jinak omluva vsem ze jsem Stansted vlozil  mezi  RJ a ze se to tak rozvinulo 

0 Citovat

baca12 napsal(a):

Upozornujem, ze regiojet zrusil bus ba - vie letisko min do 18/11

Takze uz zostava len dost okresany slovak lines. Ten co som zhruba pozeral, zvysil cenu na 7.9€, tento mesiac startuju ceny na 9.9€

Ked ale priamo si vyhladate spoj cez wanderu tak uz plati sa len polovicu - 4,90 ;) V pripade ze to zrusia a RJ neobnovi linky (na ktorej BTW od septembra uz nie bolo vobec listkov za 1 Eur) tak zostava len koupit rakouskou Vorteilscard a pokracovat vlakom z Wolfsthalu (3-4 eura za listok do Fischamendu a Schwechatu, len karta za rok stoji 19 az 99 EUR). 

0 Citovat

Máte někdo nějaký slevový kód na Regiojet ted na březen? :)))

0 Citovat

Ahoj,

po x letech budu muset koupit letenku prave pres SA (rozdil je 14k pri dvou osobach nez na webu aerolinky). Ma s nima nekdo spatnou zkusenost ? Napriklad na skyscanneru maji jako prodejce hodnoceni asi 1.7 hvezdicky, coz je hodne nic moc...

 

Jedna se o letenky do Taskentu z PRG, kombinace TK a Uzb. airways. 

Jeste by mi nekdo pripadne mohl vysvetlit, jaktoze je ten financni rozdil tak velky a zda v tom neni nejakej hacek...

K tomu si navic pokladam otazku, zda to vubec bude na jedny letence..🤣

 

Za pripadny reakce predem diky 👌

 

0 Citovat

sa je normalni rezervacni system, jako tucty jinych. neoberou vas a bude to i na jedne letence.

jen je potreba pocitst s jejich poplatky, takze pri jakekoli zmene ci treba zruseni  vas zkasnou i kdyz pujde o flexi tarif.

ad cenovy rozdil - muze jit o nejaky interliningovy tarif , ktety web aerolinky nevidi (nebo potlacuje). tady ale tezko soudit, kdyz nenapisete o jake lety jde.

jeste se taky muze stat, ze ve vysledcich vyhledavani to jeste SA ma, protoze nema aktualizovanou dostupnost, ale az se to pokusi SA pri placeni vystavit, tak to selze a bude to nakonec i na SA za cenu, za kterou je to na webu aerolinky.

0 Citovat

Tak já přes ně kupuji dálkovky (N.Zéland ,J Korea ,Malajsie ,Japonsko atd.). 

Poslední nákup byl tedy v roce 2019.

Je to hlavně kvůli tomu ,že případné problémy řeším v češtině.

A nezaznamenal jsem problém ,ale jejich servis jsem potřeboval jen jednou - zrušení jednoho segmentu a tady to bylo bez problému dva emaily a měl jsem náhradu.

0 Citovat

Kupoval  jsem letos nekolik ruznych letenek PRG-HKG. Byla to kombinace British airways a Cathay, na webu aerolinek vubec nebylo nebo bylo o x tisic drazsi. Probhelo bez problemu.

Minuly  rok jsem mel pres SA koupenou Guatemalu z Berlina s United, doslo tam k nejakym zmenam v routingu, ktere mi nevyhovovaly. Nevyhodou bylo, ze se nedalo jednat primo s aerolinkou. Ale na druhou stranu se SA podpora ukazala jako pomerne schopna a rychle reagujici na pozadavky, po par vymenach se podarilo preroutovat na odlet a navrat z/do PRG  :) Nevyhodou muze byt, ze jejich podpora funguje jen v bezne pracovni dobe v CR, coz muze byt omezujici, pokud je potreba resit neco urgentne chvili pred odletem.

1 Citovat

Řešil jsem s nimi letos změny u Saudie a tvrdili mi, že mají omezené možnosti změny letů na jinou aerolinku a ještě by chtěli poplatek za vyřízení vrácení peněz, kdybych to chtěl zrušit. Přímo u aerolinky vyřízeno bez problémů.

0 Citovat

Koukám a čtu různé recenze ať na momondo, kiwi, SA a podobně. A není snadné dojít k jednoznačnému stanovisku. Mám za sebou hodně letů a to především do jihovýchodní Asie a tak musím kupovat letenky. A nastává dilema od koho a za kolik. Od SA jsem koupil dost letenek a vždy bezproblému. Když jsem se spletl s jedním letem, pohotově mi zařídili změnu, ale musel jsem zaplatit 800,- ale moje chyba, že jsem přehlédl údaj. Kupoval jsem rovněž přes momondo, i přes GoToGate. Zatím vždycky bez jedinného problému.  
Klíčové pro bezproblémový let je si myslím, výběr adekvátní letecké společnosti. NIKDY nekupuju letenku u společnosti, která má nizké bodové hodnoceni ( https://www.worldairlineawards.c...nes-2023/) pokud je na 50 místě a níže už jsem na pozoru , co je pod 100 to ani náhodou. 
Příklad: Jednosměrná  letenka Videň-Bangkok
 se dá sehnat za 8.000,- Airline InyGo ( recenze a komfort katastrofa) 
nebo s Qatar Airlines za 15.000,- ( to je top super servis) 
Co tím chci sdělit, rozhodně se vyhýbám příliš laciným letům u nízkoraitingových společností. 
No a když se sejde to, že u zprostředkovatele jako je SA koupíte letenku od IndyGo ( modelový příklad) tak je vysoké riziko průšvihu. Pak můžete mít za sebou 10 úspešných letů ale 11 může být horor.
Prozatím přes 50 letů a klíčem je výběr s kým letím a pak si vyberu zprostředkovatele prodeje letenek. Ti totiž až na výjimky mají vždy výhodnější cenu než nákup napřímo.
 

0 Citovat

SA na jedne strane a treba Kiwi a momondo druhe dat do jedne vety je urazka SA.

 

SA je uplne jiny level. Je to seriozni OTA prodejce, u kterejo zadna rizika nakupu nehrozi. Jedina “nevyhoda” je jen ta, ze je pak drzitelem rezervace a ona a zmeny (pripadne i rebookingy pri zruseni letu aerolinkou apod) musite resit s SA.

 

Kiwi je pak pripad z uplneho konce spektra

A ano - problemy nebudete mit ani s letenkou od Kiwi - pokud nenastanou nejake problemy. Problemy ovsem nastanou v tu chvili, kdy s nimi budete muset resit nejakou nestandardnost.

1