Zdravim vsechny cestovatele. Rad bych se behem nektereho vikendu podival do Vidne z Prahy. Aktualne ma Flixbus akci na jizdenky z Prahy do Vidne a naopak za 249Kc pri objednani do 22.2.2017 - terminy do 1.4.2017. Navrhl jsem si trasu: Odjezd z Florence v 8:00hod, 1.4.2017 s Eurolines za 190Kc do Vidne - cas prijezdu 11:55hod. Odjezd z Vidne stejny den s Flixbus v 19:30hod za 249Kc Je podle vas tato kombinace cesty vyhodna? Nebo znate cenove vyhodnejsi variantu? Vim, ze kvetnove terminy s Eurolines se nabizi jiz od 190Kc jedna cesta, nicmene je odjezd z Vidne nejpozdeji v 18hod a tak mi prijde casove lepsi Flixbus s odjezdem v 19:30hod nebo i pozdeji, kdyz jde o jednodenni cestu. I kdyz je jizdenka drazsi. Dekuji  .

Jednodenni vylet Praha-Viden s kombinaci Eurolines/Flixbus

Založil ve fóru Autobusová doprava

6 reakcí

Zdravim vsechny cestovatele.
Rad bych se behem nektereho vikendu podival do Vidne z Prahy.
Aktualne ma Flixbus akci na jizdenky z Prahy do Vidne a naopak za 249Kc pri objednani do 22.2.2017 - terminy do 1.4.2017.

Navrhl jsem si trasu:
Odjezd z Florence v 8:00hod, 1.4.2017 s Eurolines za 190Kc do Vidne - cas prijezdu 11:55hod.
Odjezd z Vidne stejny den s Flixbus v 19:30hod za 249Kc

Je podle vas tato kombinace cesty vyhodna? Nebo znate cenove vyhodnejsi variantu? Vim, ze kvetnove terminy s Eurolines se nabizi jiz od 190Kc jedna cesta, nicmene je odjezd z Vidne nejpozdeji v 18hod a tak mi prijde casove lepsi Flixbus s odjezdem v 19:30hod nebo i pozdeji, kdyz jde o jednodenni cestu. I kdyz je jizdenka drazsi.
Dekuji smiley

0

Přijde mi dost zběsilý tohle absolvovat kvůli jen 7,5 hodinám ve Vídni.
Pokud tam fakt chceš jet takhle na otočku, tak bych odjel z Prahy mnohem dřív - třeba 4:40 Flixbus, který přijíždí do Vídně 8:35 smiley

0 Citovat

Pokud neni pre teba problematicky prestup v noci, tak doporucim vyuzit nabidky polskych dopravcu.

1. Pouze Lux Express - po zadani slevy, cena vychaza 2€, takhle 1€/5 pln/30 Kc za kus cesty. Nutne je ale cestovat pres Krakov (v Lux Expresse neni mozne nastupit v dalsi zastavce nez na jizdence, vystup je ale mozny kamkoliv). Cena slevy (1 kod funguje jen pro nakup jedne zpatecky/2 jednosmernych listkov) je 4€, tak spolu jednosmerni cesta stoji 160 Kc/6€.
2. Pouze Polsky bus - docasne v akce je mozne koupit jizdenky za 16pln takhle 96 Kc. A to taky na trat Praha - Brno - Krakov, a Krakov - Brno - Viden. V temto pripade max. cena za usek Praha - Brno - Viden je 192 Kc. Ale pozor, na usek Brno Viden ceny byvaji 10-13 pln, takhle 60-80 Kc ). Kod: 15PLN (Mozne pouzit nekolikrat)
3. Lux Express + Polskibus.com - v smere tam, nejlepsi moznost. 23:30-2:30 Lux Exprees do Brna, a 2:55-4:55 Polsky bus. Spolu by to melo vychazat na 3€ + max. 4€ takhle max. 7€. A jde tuto kombinace vydelat aj za 3,50€ smiley

Flixbus = je nutne pridat 2,1% za platbu (novinka od 2017).

0 Citovat

Tak je to samozrejme kazdeho vec , ale na jednodenni vylet mesta kam pojedu 3 nebo 4 hodiny tam a stejnou dobu zpet nebo jeste dele me to prijde jako dost divoka akce navic busem ,, ted nedavno jsem zvazoval koupacku na Kanarech ,s tim ze mam voucher od Ryanairu za 50 euro a letenka na Tenerife stala 29 euro takze za 2 bychom za cestu tam dali 8 euro a zpatky jsme nasel let za 10 euro to znamena ze by nas vylet stal 30 euro letadlo a 1 noc nekde treba v hostelu nebo by to slo zustat i na plazi kousek od letiste Tenerife South ,,prilet tam byl v sobotu odpoledne a odlet v nedeli k veceru

Nakonec jsme to zavrhli , do mesta ma smysl jet treba na 1 dennni ale celodenni vylet a nemelo by byt dal nez tak 2 hodiny , doba kdy padla zelezna opona a lidi se hrnuli do Vidne do Benatek a jinde na jeden den s tim, ze vyjizdeli ve 4 rano a vraceli se o pulnoci uz je pryc ,..ale jasne kazdy to vidi jinak a nikomu tu chut do toho neberu

Nakonec kdysi jsme jezdili z Ostravy na Chopok lyzovat na 1 den, coz se dalo povazovat taky za urcity nesmysl

Ted nedavno jsme byli v Dubaji nemeli tam zas az tolik casu na vsechno a hodne jsem premyslel jestli jet do Abu Dhabi ,,nakonec jsme tam jeli ,nelitujeme ,ale trosku stejne myslim, ze jsme mohli zustat v Dubaji a misto toho klidneji poznat to co jsme nestihli ,nebo stihli v poklusu

0 Citovat

proč by tam nemohl jet na tak krátce? Jen ať klidně jede...

jirspu: Zvážila bych jen, jak moc chceš šetřit a co chceš všechno vidět a jestli tedy nedat o ty tři stovky navíc a nejet už brzo ráno nebo s tím děsivým přestupem. smiley
Já mám třeba zkušenost, že když jedu sama, tak jsem mnohem ale mnohem rychlejší, než i když jedeme dva... Naposled jsem jela sama do Benátek z Pescary (taky asi 5 hodin vlakem), vyjížděla jsem po půlnoci, abych tam ráno byla a ve finále jsem neměla ve čtyři co dělat a to jsem byla i v nějaké galerii.

BTW: doba, kdy lidi jezdili na 1 den do zahraničí zdaleka není pryč ani náhodou, znám i mladé lidi z Prahy, co takhle byli loni dvakrát u moře a moji rodiče a jejich známí z jižních Čech nejezdí do dneška jinak - Vídeň, Alpy, Passov, výlet po Dunaji, Benátky - všechno jednodenní výlety s CK...!

0 Citovat

Tak ja jsem nepsal ze nema jet , jen jsem konstatoval ze to je proste letem svetem ..kdyz to tak nazvu.,.. jsou i cesty kolem sveta na kratsi dobu nez mesic a taky to povazuju za blbost no a o tech rodicich (bez urazky ),,penzisti jezdi i na predvadeci akce na jeden den ,,,, smiley

Mozna se uz na to divam jinym uhlem pohledu . jak tu ctu o ruznych cestach a poznavanich , tak asi je pravda , ze se jezdi porad i na ty jednodenky nekam dal , nemam proti tomu nic . ale osobne pak budu vzdycky zvazovat rentabilitu takoveho vyletu. jestli ta cena ( nemyslim jen financni ) odpovida tomu co me to prinese ...a mam pocit ze 7 hodin ve Vidni kdyz do toho vlozim dalsich 8 sezeni v buse neni moc v priznivem pomeru

A to jsem v podstate pri cestovani pro kazdou srandu smiley a ruzne krkolomne prestupy , kdy i silne naokolo je financne lepsi nez kratkou cestou

0 Citovat

Když jsem na tom místě nikdy nebyl a láká mě, jedu tam klidně jen na jeden den nebo noc. Loni jsem takhle byl autobusem z Prahy v Krakově, Vratislavi, Neunschwansteinu... Ale samozřejmě, autobusy se snažím omezovat. Navíc stejně - místa, kde jsem nebyl, jsou už v dojezdové vzdálenosti 8 až 10 hodin a to se mi zdá moc. Naposledy jsem takto zvažoval Lucemburg, ale nakonec jsem si řekl "Ne, je to v zimě, jede to tam 10 hodin a přijede to tam ve 4 ráno. Co tam?" Asi stárnu smiley Ideální je ráno tam doletět a večer odletět. Což se málokdy poštěstí najít takové letenky a ještě k tomu za pár korun. I když moje podzimní výprava do Dublinu se tomu už blíží, až na ten noční pobyt v hostelu.

Jinak za mě je 7 hodin ve Vídni OK. Záleží hlavně kam ty autobusy ve Vídni přijedou.

0
6 reakcí