Ahoj, v červnu letíme na Sardinii a máme zaplacené půjčení auta u Hertz. Podle zkušeností z minulých let je nám jasné, že nám zase budou nabízet plné pojištění (nil excess), abychom neměli vysokou spoluúčast, pokud se něco stane. Problém je v tom, že toto doplňkové pojištění bývá neúměrně vysoké (třeba 50 dolarů na den) a chtěla jsem se zeptat, zda nemáte někdo zkušenost s plným pojištěním vozidla u nějaké jiné pojišťovny, kdy si takovou pojistku předem sjednáte sami. (Snad jsem to napsala srozumitelně:-)) Dík za odpověď. .

Plné pojištění půjčeného auta

Založil(a) ve fóru Půjčení auta

To vím, jenom mne zajímalo, jak jsi dokázala získat fakturu s rozpisem za opravu do ukončení pronájmu - vsetky podklady som si zohnala pred/ pocas vratenia.

0 Citovat

Pardon, moja chyba. Tu mi samozrejme dodatocne poslali na mail. 🙃

0 Citovat

Vidím tohle historické vlákno a neubráním se svěřit se svým českým objevem - koukněte sem: https://www.defend-online.eu/cs/...jceni-vozu

Nejlevnější pojistka pokrývající spoluúčast na půjčeném autě, jakou jsem kdy viděl

1 Citovat

zase tak v superlativech bych to neviděl, oproti wwi nebo dříve icarhireinsurance jim například chybí např. krytí administrativních poplatků, které většina půjčoven účtuje a tvoří nezanedbatelnou část nákladů vedle spoluúčasti.

A pak samozřejmě - jsou naprosto noví, bez referencí, uvidíme po prvních zkušenostech v praxi.

0 Citovat

To jsem taky chtěla napsat a pak ještě ta podmínka stáří auta. Vím, že většinou je to v pohodě, ale už se nám dvakrát stalo, že jsme dostali starší auto a pak je ta pojistka k ničemu.

0 Citovat

Hlavně se nevztahuje na offroad auta, kde by se to zrovna hodilo, předevčírem na Lanai jsem si půjčoval Wranglera a pojistku místní "půjčovny" vůbec nenabízí, počítají s tím, že Amíci mají vlastní, naštěstí provoz není velký a nikde jsem taky neuvázl, i když po dešti to bylo na cestě do Garden of the Gods náročný💧😂

0 Citovat

Pojisteni spoluucasti u Axy je vyrazne levnejsi, az 5x na pripadu, ktery jsem si porovnaval. Cena tim hlavnim lakadlem neni. Podminky mi na prvni pohled prijdou srovnatelne. Ale podivam se na to blize, jestli nenabizeji neco, co treba Axa ne.

0 Citovat

Levnější by být mělo, bo má limit 30 000, kdežto výše uvedené 175 000. A to od Axa jde samostatně? Šlo to vždy jenom jako doplněk standardního cestovního pojištění.

0 Citovat

Nevyžaduje náhodou Axa ke každé pojistné události policejní protokol?

Tzn. včetně vymyšlených škrábanců a podobně.

0 Citovat

Audit má pravdu. 1. 8. 2021 jsem o tom psal v tomto vláknu (nezkoumal jsem teď případné změny):

https://www.cestujlevne.com/disk...i/strana-2

Jako problém bych viděl obzvlášť požadavek na policejní zprávu třeba k nějakému škrábanci, pokud budou striktně trvat na podmínkách.

A ještě jsem napsal:

U obou pojišťoven tj. Axa a Generali ČP (ale to platí asi i u jiných, pokud nemají daný druh škody zahrnutý) platí pojištění pouze na spoluúčast, tedy když je konkrétní druh škody pojištěný. Pokud např. není sjednané připojištění na pneumatiky (obvykle nebývá v základu), tak se v případě defektu nejedná o spoluúčast. Otázka je, jestli odtah z důvodu defektu (jak měla např. KO na Sicílii) by byl zahrnutý v pojištění spoluúčasti, pokud by nebylo v zahraničí sjednané připojištění na pneumatiky. Podle mě ne.

 

0 Citovat

Spoluúčast 175.000 CZK vidím spíše jako marketingové lákadlo. Pro 99% situací je to nevyužitelné. Ve smlouvě s půjčovnou je spoluúčast daná, obvykle nebývá vyšší, než 1000 Eur, často to bývá méně. Takže limit pojišťovny může být 175 tis., ale plnit se bude max. 30 tis., protože to je výše reálné škody pak už je případná vyšší škoda řešena ze standardního pojištění. Policejní protokol AXA vyžaduje, ale to Defend taky, pokud dojde k nehodě. Ke škrábanci na laku se obvykle policie nevolá, ale určitě nebude na škodu zavolat při nejasnostech na asistenční linku pojišťovny a ověřit si, co budou k dané události chtít. V případě škrábance AXA i Defend chtějí záznam události od autopůjčovny a potvrzení o výši škody a její úhradě. Ve všech případech je tedy dobré auto si nafotit před převzetím a při vrácení. Tím se asi vymyšlené škrábance eliminují. Ale aut jsem už měl půjčených hodně v různých zemích a od různých společností a nestalo se mi, že by mě někdo chtěl obrat na vymyšleném škrábanci na laku. Pojištění Defend ale může být užitečné, když si budete chtít půjčit nějaké luxusní auto, tam zase limit Axy nebude dostačovat. 

0 Citovat

Zatím jsem škrábance (a další finty) řešil vždy - fotky před a po - následně chargeback u banky, kde mi provedli stažení z karty. Bylo to nejrychlejší a nejméně složité řešení. Vždy jsem uspěl, ale je to náročné na "množství" fotek a denní dobu převzetí a odevzdání auta (večerní hodiny a šero).

0 Citovat

Ja teda uz leta kupuju WWI , zatim zadne plneni nebylo. Asi kdyz me vidi v pujcovne, jak tam vela rodina😂 beha kolem auta a foti, tak nic nezkousi😂. Jak to vlastne probiha u WWI, co vyzaduji za papiry ke skrabancum? Mate nekdo zkusenosti s plnenim?

0 Citovat

Mám 80% Goldcar, tam už vidí moji historii vypůjček, tak mi ani nenabízí žádné další "nadstandarty". Navíc jsem je 2x připravil o naúčtovaný excess, takže asi ví, že si musí odchytit jinou ovci, že je to se mnou zbytečná ztráta času :-). Jinak mám taky WWI.

0 Citovat

@Batuzkar: Třeba na Sardinii je spoluúčast u většiny levnějších půjčoven 1500 EUR i na nejmenší auta a u některých půjčoven je vyšší. U středně velkých aut je ještě vyšší. V Austrálii měli obvykle spoluúčast 4000 AUD před 6 lety.

Z podmínek není jasné, že policejní protokol Axa někdy nevyžaduje, ale jestli jsou takové zkušenosti, tak OK. Obávám se, že u některých půjčoven ani důkladné nafocení nepomůže. Třeba spodek spojleru se fotí blbě a moc průkazné to nebude. Já s tím ale taky problém nikdy neměl.

Hlavně ale je zásadní rozdíl v tom, že Axa nezahrnuje mnoho věcí jako pneumatiky (nebo možná jen spoluúčast, pokud je na pneumatiky připojištění k základnímu pojištění), podvozek, poplatky půjčovny (některé ani Defend, ale jiné pojištění ano).

0 Citovat

@Libor: Libore, a jaké bys tedy doporučil to pojištění, resp. jak tohle řešíš ty na svých cestách? Spousta lidí v tom tápe a popravdě, dokud člověk nemusí skutečně řešit nějaký problém, tak je úplně jedno, jestli má nebo nemá pojištění a jaké to pojištění je, protože to se právě vždycky projeví, až když ho člověk potřebuje.

0 Citovat

Někdy jsem měl roční WWI, když bylo víc delších půjčení za rok. Někdy dřív, když jsem o WWI a podobných nevěděl, jsem si spoluúčast nepojišťoval (a ani nepřiplácel v půjčovně, protože to bylo v zemích, kde vymyšlené škrábance nehrozí a spoluúčast bych když tak unesl, např. Norsko, USA). Někdy bylo pojištění bez spoluúčasti už v základu (např. na Kanárech).

Letos používám na kratší půjčení pojištění od webu, přes který si auto půjčuju tj. discovercars.com (je dražší než WWI, ale celkově to není takový rozdíl a zahrnuje asi víc případných poplatků od půjčovny a je to pohodlnější vyřídit najednou s půjčením - před 1,5 rokem jsem nemohl zaplatit WWI kartou na webu a musel jsem tam kvůli platbě volat). 

0 Citovat

@Libor: Díky.

0 Citovat

Taky jsem potřeboval platit WWI kartou (Revolut).

Mají platby jenom pay pal.

Napsal jsem jim a do mailu mi poslali link na platbu kartou.

0 Citovat

Loni jsem platila WWI kartou pres web.

0 Citovat

Máte někdo zkušenost s pojištěním spoluúčasti u "standardního" cestovního pojištění - např. u Premium karty u ČSOB? 
ad AXA - nějak se mi nepodařilo proklikat, zda je možné sjednat jenom tohle připojištění, pořád mi to cpalo další cestovní pojištění (další rizika) a to já právě nechci, neboť mám z karty .. 

0 Citovat

Axa je jenom jako pripojisteni, takze vzit nejlevnejsi variantu jejich cestovniho pojisteni a k tomu tohle pripojisteni, jina moznost podle me nejde.

1 Citovat

Jan Vidim napsal(a):

Nevím jestli to všichni ví, ale ČSOB PREMIUM má pojištění spoluúčasti v ceně do limitu 10 000 Kč. Vzhledem k tomu, že ten jejich účet hodně z vás má, tak se ta informace může hodit. 

To myslíš článek 23 a 24 ve VPP k Cestovnímu pojištění? Ten limit 10.000 Kč ale nikde neumím najít.

0 Citovat

https://www.csobpremium.cz/porta...df?v220701

článek 3:

Pojištění odpovědnosti za újmu ANO ANO
Újma na zdraví 2 000 000 Kč 20 000 000 Kč Újma na majetku
Limit na poškození elektroniky/telefonů 3 000 Kč 10 000 Kč
Spoluúčast na zapůjčené věci (především dopravní prostředky) 10 000 Kč 10 000 Kč

2 Citovat

Díky. Já to hledal ve VPP a tam ani ťuk.

Teď ještě bonusový dotaz. Pokud půjčovatel na tu věc (auto) nenabízí ani základní pojištění a "spoluúčast" je 100%, tak předpokládám, že ČSOB nic nehradí...

0