Ahojte, podobnu ponuka ako ELINES ma aj STUDENTAGENCZ.SK na Slovensku: http://cestovnelistky.studentagency.sk/ ... -2014.html .

Student Agency - bus

Založil ve fóru Autobusová doprava

lma napsal(a):

60 czk to stojí jízdenka zakoupené přes DP hl.m Prahy a u řidiče......přes e-shop či pokladnu ČD 45 czk či 34 czk(s IN25)

A není to proboha jedno. Přece jde o to, jestli speciální bus nádraží- letiste, jako hlavní spoj na letiste při absenci vlaku či metra trosku vypadá a ma aspon klimosku, nebo ne. Cizinci asi In25 mít nebudou :-)) 

0 Citovat

niemandos napsal(a):

A není to proboha jedno. Přece jde o to, jestli speciální bus nádraží- letiste, jako hlavní spoj na letiste při absenci vlaku či metra trosku vypadá a ma aspon klimosku, nebo ne. Cizinci asi In25 mít nebudou :-)) 

Já myslím,že se tady kolem pražského letiště dělá moc humbuku z hlediska nedostupnosti vlaku(metra).

Vždyť to letiště je na kraji Prahy a AE to udělá na hlavák za 35-40 minut jediné co lze tomu spoji vytknout,že nejezdí častěji,ale pro mě co nejsou z Prahy a pokračují dál vlakem je to x-krát pohodlnější jet přímo než přes Veleslavín a 2x přestupovat!

Navrch tuto linku v poslední době jezdí z části už novější busy s klimatizací i úložným prostorem pro zavazadla!

Takovej Berlín má letiště od centra zhruba stejně daleko a taky tam jezdí staré hajtry ..

0 Citovat

lma napsal(a):

Takovej Berlín má letiště od centra zhruba stejně daleko a taky tam jezdí staré hajtry ..

Hmhm. Tak vzdycky se nejde nějaké město, kde jsou na tom ještě hůř. Zrovna Berlin je ukázkový příklad, jak se to dělat nemá. Ale v Německu teď maji asi jine starosti, než komfort cestujících při transportu na letiste, popripade na letišti :-))

0 Citovat

AE jezdím cca 1x za 2 měsíce posledních cca 5 let a asi mám pech, vždycky narvaný bus bez úložných prostor či klimatizace. Asi ti Pražáci dávaj na moravské vlakové přípoje takové mrdky schválně. Plus na přílety z Irska. Tak, a vraťmě vlákno zpět skupině Regiojet a jejím busům!

0 Citovat

travis bickle napsal(a):

Ahojte, mám dotaz na cestovatele, kteří využívají bus studen agency k dopravě z vídeňského letiště. Já se tímhle způsobem z Vídně nikdy nevracel, ale zřejmě nebudu mít jinou možnost. Odjezd od terminálu 19:10, příjezd do Brna 21:50, tedy dle jízdního řádu. V Brně u Grandu budu mít 25 minut na přestup do autobusu, který mě odveze domů (odjezd 22:15). Co mě zajímá je, jestli bus SA jezdí na čas, tzn. zda je pravděpodobné, že stihnu návazný bus domů, protože jinak bych ztvrdnul v Brně až do rána. Vím že je to na věšteckou kouli, no zajímají mě zkušenosti ostatních. Je mi jasný, že třeba nějakou nehodu na dálnici lze těžko předpovídat..


Nevim proc ne vyuzit spoj Leo Express'u v 18:45 primo z letiste, a pritom bezne bez priplatku?


BTW. tato diskuze vubec neni o Regiojetu xD

0 Citovat

AE sjem jel jednou, zaplatil jsem jako ovce 60 protože mě nějak nenapadlo to koupit u ČekejDlouho. Za tu cenu bych ovšem taky očekával alespoň upravený BUS s prostorem na zavazadla, jak je to ve světě celkem běžné. Stačily by dvě takové linky, s minimem zastávek na pár klíčových přestupních míst, a diskuze o vlaku by byla bezpředměntá. 

0 Citovat

Přijde mi celkem úsměvné, jak někteří řeší pár korun. Určitě je ale pravda, že pražské letiště by mohlo být napojeno lépe. 

Co se týká AE, tak ho také úplně nemusím, sice jsem vždy jel jen upraveným autobusem s policemi pro zavazadla, ale přeplněnost občas byla dost nepříjemná.

V poslední době jsem si docela oblíbil cestu přímými rychlíky od Pardubic do stanice Praha Smíchov, kde je pohodlný přestup na metro na Zličín a poté autobusem č. 100. Většinou se takto vyhnu přestupům v davech, přepěněnému metru v centru nebo AE. Čistá cestovní doba je sice mírně vyšší, ale jako mimopražský mám při cestě na letiště vždy určitou rezervu, tak mi to vůbec nevadí.

0