Zdravím, máte někdo zkušenost s půjčením auta v  Jordánsku, konkrétně s půjčovnou Monte Carlo Rent a Car, případně můžete doporučit nějakou jinou spolehlivou půjčovnu? Díky .

Jordánsko - půjčovna aut

Založil ve fóru Půjčení auta

Zdravím, máte někdo zkušenost s půjčením auta v  Jordánsku, konkrétně s půjčovnou Monte Carlo Rent a Car, případně můžete doporučit nějakou jinou spolehlivou půjčovnu? Díky

0

My jsme si půjčovali auto od Thrifty v Aqabe letos v únoru na 4 dny a všechno bylo ok. Auto bylo starší, najeto mělo asi 90.000 km, ale jinak si nemůžu na nic stěžovat.

0 Citovat

Avis Aqaba tiez vsetko ok

0 Citovat

Thrifty/Dollar Aqaba za mě taky naprosto v pořádku a ceny super.

0 Citovat

Avis v Aqabě letos v březnu - vše bez problému.

0 Citovat

Taky Avis v Aqabě a návrat na King Hussein Bridge přechodu do ISR, auto fungl nové. Jen předáno s minimem benzínu, takže doporučuju v tomto případě nabrat hned v Aqabě doplna, my to nějak prošvihli a pak tlačili ručičku očima cestou zpět z Wadi Rum :) Všechno jinak bez problému.

0 Citovat

Za nás v březnu na celý okruh, vše OK, počáteční stav 5 000 km, spokojenost: Car rental provider: DOLLAR Car rental provider: DOLLAR Address Mina Hotel, Al Nahda Street, Phone Number + 962 32030313 / 795319555 Phone Number + 962 32030313 / 795319555 Pick Up Aqaba City Office, TBA

0 Citovat

Ahoj, oživím toto téma - v lednu přiletím v sobotu v 12:30 do Ammánu a o 4 dny později v úterý v 18:10 budu odlétat. Délka zcela záměrně vybrána kvůli Jordan Passu (minimum 3 nocí). Koukám, že autobusová doprava tam je vesměs na nic a možná i finančně lépe vyjde půjčit si auto. Na fóru jsem tu nenašel zkušenosti s jednotlivými autopůjčovnami - tj. jestli tam je něco provařeného jako GoldCar a je mu se lepší vyhnout. Rád bych stihnul jeden až dva dny v Petře, podíval se na Wadi Rum a Mrtvé moře.

Rentalcars mi chytře připomněl, že z časů vypůjčení auta stačí ubrat 3 hodiny a bude půjčovné jen za tři dny. Jak dlouhé bývá v Ammánu čekání na kufry + vyřízení pasové kontroly? Jak dlouho je dobré být na AMM letišti před odletem při nutnosti odevzdat auto?

Jinak open jaw půjčení vychází celkem draze (+ 15 JOD u většiny půjčoven - tj. skoro celý další den k tomu) a rozdíl v ceně mezi půjčovnou ve městě nebo na letišti je prakticky nulový jen s rozdílem potřeby jet autobusem za 3 JOD / jízda.

Půjčovné (zatím) začíná na cca 1900 Kč na tři dny a cca 2300 Kč na 4 dny.

EDIT: Jsem slepý a hledal jsem frázi "půjč*" - Takže Avis a Thrifty/Dollar Aqaba by měly být OK.

0 Citovat

Michal napsal(a):

EDIT: Jsem slepý a hledal jsem frázi "půjč*" - Takže Avis a Thrifty/Dollar Aqaba by měly být OK.

Nevím sice na co se vlastně ptáš, ale k čemu ti jsou půjčovny v Aqabě, když letíš do Ammánu? 

0 Citovat

Pojmi to stylově a půjč si velblouda.

0 Citovat

Petr76 napsal(a):

Nevím sice na co se vlastně ptáš, ale k čemu ti jsou půjčovny v Aqabě, když letíš do Ammánu? 

Jaj, jsem dvojnásob slepý :D

0 Citovat

Nadezhda Konstantinovna Krupskaya napsal(a):

Pojmi to stylově a půjč si velblouda.

Jede aspoň 100 km/h?
0 Citovat

Zdravím, je nutný mezinárodní řidičák do Jordánska, vyžadovali ho po vás?


díky

0 Citovat

Je povinnej všude a stojí 50 Kč, tak si ho prostě udělej. 

0 Citovat

Ahoj nikdo po mně mez.ridicak nechtěl vidět..jen pas na kontrolních postech.




0 Citovat

Jak pise Ridder, udelaji ti ho na pockani na prislusnem uradu za 50kc a fotku. Nevidim jedinej duvod ho nemit. At uz pokuty nebo kdyby doslo k nejake skode, mohly by se na tom proti tobe postavit pojistovny.

0 Citovat

Jestli se nepletu, tak Jordánsko oficiálně vyžaduje mezinárodní řidičák podle ženevské úmluvy z roku 1949 (a ne vídeňské z 1968). Cena a místo vystavení je stejné, akorát platí jen 1 rok.

0 Citovat

No nevím, tohle je přímo na stránkách Avisu:

At the time of rental, the driver must present a valid drivers license in the drivers name from their country of residence. Customers presenting a drivers license in a non-Roman alphabet must also present an International Driving Permit (IDP) to serve as a translation in addition to their valid drivers license.

Takže to asi s tím mezinárodním řidičákem nebude tak horký..

0 Citovat

andrewcz napsal(a):

No nevím, tohle je přímo na stránkách Avisu:

At the time of rental, the driver must present a valid drivers license in the drivers name from their country of residence. Customers presenting a drivers license in a non-Roman alphabet must also present an International Driving Permit (IDP) to serve as a translation in addition to their valid drivers license.

Takže to asi s tím mezinárodním řidičákem nebude tak horký..

No, co chce vidět půjčovna je jedna věc. To, jestli ti půjčí auto bez řidičáku je jejich problém. Jiná věc je pak, co chce vidět policie při silniční kontrole. Opravdu nechápu, jak nad tím lidi můžou spekulovat kvůli 50 korunám.
0 Citovat

matej15 napsal(a):

Opravdu nechápu, jak nad tím lidi můžou spekulovat kvůli 50 korunám.


Tak třeba v mým případě nespekuluju kvůli 50 korunám, ale zjišťoval jsem si to kvůli času, páč v sobotu letíme. Nikde na světě po mně mezinárodní řidičák v životě nechtěli, tak jsem se tím moc nezabejval..

0 Citovat

andrewcz napsal(a):


Tak třeba v mým případě nespekuluju kvůli 50 korunám, ale zjišťoval jsem si to kvůli času, páč v sobotu letíme. Nikde na světě po mně mezinárodní řidičák v životě nechtěli, tak jsem se tím moc nezabejval..

Vystaví ho na počkání za 50 Kč+foto. To je do soboty hodně času.

Nejde i jen o policii, ale v případě pojistné události k vám mohou přistupovat jako k někomu bez platného řidičského oprávnění.

0 Citovat

My jsme ho meli, ale nikdo ho videt nechtel. Policajti chteli pouze pasy a v pujcovne chtel jen normalni evropsky, ale je fakt, ze kvuli 50 kc nema cenu riskovat, nikdy clovek nevi, na koho narazi

0 Citovat

Jak píše Standa, tak při pojistné události je to první otázka pojišťovny. Platit pak vysokou sumu jen kvůli tomu, že jsem nekoupil papír za 50 Kč...

0 Citovat

Pujcovna v Aqabe bez depozitu ? ,plne pojisteni  ?

0 Citovat

Ridder napsal(a):

Jak píše Standa, tak při pojistné události je to první otázka pojišťovny. Platit pak vysokou sumu jen kvůli tomu, že jsem nekoupil papír za 50 Kč...

My jsme zrovna v květnu pojistnou událost po "škrábnutí" v Jordánsku úspěšně řešili, ale mezinárodní ŘČ po nás nechtěli a ani se na něj neptali (i když jsme ho samozřejmě měli). 

Policajtům na checkpointu jsme, pokud si vzpomínám, ukazovali jen český.

I tak bych bez něj ale určitě nejel :-)

0