Vzhledem k aktuální promo akci na letenky na Bali zakládám toto vlákno pro Vaše dotazy. Procestovali jsme téměř celý ostrov a rádi poradíme těm, co nás budou následovat  .

Bali - průvodce ostrovem

Založil ve fóru Co vidět a navštívit

Jedině motorku, na těch cestách se autem jezdit nedá :D

0 Citovat

https://www.cestujlevne.com/pruv...nesie/bali

0 Citovat

Kdo chce jezdit na Bali autem, zaplatí si auto s řidičem (na jednotlivé přesuny stačí taxi). Není třeba platit na celý pobyt a není třeba řešit pojištění. Silnice jsou tam dobré, akorát provoz je hrozný. Motorka na Bali jedině pro zkušené s provozem v Indonésii či podobných zemích a na vlastní riziko.

0 Citovat

Pokud tedy chci s rodinou cestovat po ostrově (sám, bez pronajatého řidiče), co radíte? Nechci být ubytovaný na jednom místě, ale postupně se "posouvat". Děkuji.


0 Citovat

Grab/Uber, odvoz vybaveny cez ubytko?

0 Citovat

Hele nevim o nikom z okruhu svych znamych, kdo by si na Bali pujcoval na dovce auto. Ja si na to taky netroufnul a vzdycky si pronajimal auto s ridicem nebo se presouval busem. Pokud ale budete jako rodina, tak cena za jizdenky na bus (plati se za osobu) bude plus minus stejna, jako za auto (plati se za auto), ale komfort uplne nekde jinde. Navic ridici reknes, kde chces cestou zastavit, nic navic te to nestoji a jeste cestou neco vidis.

0 Citovat

My sme si boli na Bali nejakých 9 dni a z toho sme spali na 6 roznych miestach po ostrove a riesili sme to presne ako pise Libor_S a ako to riesi asi vacsina ludi, ze si vzdy v destinacii v ktorej prave si dohodnes odvoz do dalsej. Cize nemas dohodnutého a zaplateneho jedneho sofera na cely pobyt, zhanas (bud na ubytku alebo na ulici, je tam milion moznosti a cenu si dohodnes) a platis si vzdy len jednotlive presuny

0 Citovat

Ahoj, děkuji za podněty :-)


0 Citovat

Na Bali jsme si v červnu 2017 půjčovali na týden auto pro cestování s rodinou na týden a bez řidiče. Půjčení v Sanuru bez problémů na ulici od místního prodejce -hlavně ale půjčoval motorky, bylo se třeba jen zeptat..... Za celou dobu nebyl žádný problém - ano místní se na nás dívali nedůvěřivě, kdy vystoupí místní řidič. Problém s navigací jsme řešili nahranou free appkou mapsme do tabletu. Dovedla spolehlivě na každé místo a to i na nočních přejezdech jak jsme startovali na Gunung Agung, nebo dojížděli z denních výletů.  Je potřba se naladit na místní dopravní zvyky a vymotat z jižního pobřeží, kde to je nezáživné v městském provozu. Ta svoboda a možnost výběru ubytka i v trochu odlehlejších destinacích za to stojí :-)

0 Citovat

Ahoj, mohu se zeptat kolik jsi platil za den pronájmu? Případně poslat nějaké tipy na výlety, ubytování atd. Zajímala by mě vlastní zkušenost.

Díky

0 Citovat

Ta svoboda za to stoji, dokud se nic nestane. A v indoneskem provozu je pro nezkusene s mistnimi podminkami k prusvihu mnohem blize nez jinde. Najaty ridic by snad zakazoval ubytovat se dle vaseho vyberu?

Pokud jde o maps.me, tak mne i dalsim lidem casto trva dele, nekdy i minuty, nez se aktualizuje poloha dle GPS, a to jak na Bali, v Praze ci v jinych zemich i mimo auto nebo budovu. Naposledy v Omanu, kde na kamaradove mobilu na mapy.cz zpozdeni nebylo.

0 Citovat

Ahoj, doporučujete kvůli datům koupit místní simku?


Děkuji.

0 Citovat

Přežil jsem úplně v pohodě bez simky. V každé restauraci/kavárně/hotelu je free wifi, takže úplně v pohodě. Měl jsem ji v plánu taky pořídit hlavně kvůli objednávání taxi, ale nebylo to potřeba. 

0 Citovat

Domini napsal(a):

Ahoj, doporučujete kvůli datům koupit místní simku?


Děkuji.

Ja cestuji druhym mesicem  v Indonesii a simku mam od prvniho dne,stoji ASI kolem $10 I s kreditem a datama,zalezi jak chces but moc online:-) Kazdopadne za me doporucuji simku 


0 Citovat

Ahoj, za tři týdny plánujeme dovolenou na Bali. V plánu máme pujčení motorky a objet celý ostrov. Co se týče motorky jsem úplný začátečník, internet mě stále straší o jejich šílené dopravě. Nějaké obecné informace už jsem si našel tady https://www.bali-indonesie.cz/do...-vs-enduro    Chtěl bych se ale poptat na zkušenosti vás, kteří už tam byli a na motorce to tam projeli. Co byste poradili úplnému nováčkovi co se týče jejich dopravy? :-)

0 Citovat

Hlavne pozor na Austrálčanov:)

https://www.vice.com/en_asia/art...ng-scooter

0 Citovat

standamaly82 napsal(a):

Co byste poradili úplnému nováčkovi co se týče jejich dopravy? :-)

Jezdit autobusem, nebo si sjednat dobré pojištění :-)). 


0 Citovat

Jezdit pomalu, troubit, aby o tobě věděli, žádné prudké změny směru, radši přejet odbočku a vrátit se. Navigaci do ucha a nastavit jí pro auto, jinak to na severu bude motokros😁

0 Citovat

Rady jsem napsal do diskuze pod tento článek:

https://www.cestujlevne.com/cest...-kacku-182

0 Citovat

niemandos napsal(a):

Jezdit autobusem, nebo si sjednat dobré pojištění :-)). 


Autobusem to tam jde asi jen z Denpasaru na Jávu a pár dalších linek. Mezi turistickými městy jezdí turistické minivany nebo minibusy. Na návštěvu většiny známých chrámů a jiných zajímavostí je bez motorky třeba drahé taxi nebo auto s řidičem.

https://www.lonelyplanet.com/ind...around/bus

0 Citovat

Libor_S napsal(a):

Autobusem to tam jde asi jen z Denpasaru na Jávu a pár dalších linek. Mezi turistickými městy jezdí turistické minivany nebo minibusy. 

To byla samozrejme nadsázka Libore. Ja jednoduše nechápu lidi a jejich nutkání vsude jezdit na motorce.  Je to něco podobného, jako ze si musis koupit místní sim kartu , jinak asi nepřežijes :-) Ja si v životě žádnou sim kartu nekoupil a přežil. Je to proste moderní ne nutné.  Lidi proste potřebuji cumet do mobilu i na dovolené:-). A odkaz mi nemusis dávat. Ja byl na Bali uz v roce 2004 a už se tam nikdy nechystám :-).  Na východ jsem se dostal minibusem te nejproflaknutejsi cestovky co tam je (byla). Projel jsem Lombok, navštívil Gili Meno, přejel lodi na Flores, navštívil Komodo, Rincu, atd. Mas pravdu s tím busem do Prombolinga na Javě z Denpasaru. Jede (jel) ale i zpět do Loviny na severu. Kazdopadne jsem nikdy nepotřeboval motorku. A ani nikdy jindy při mých návštěvách Indonésie.

Někdo kdo je schopny si najít jediný pramen informaci v češtině, a ještě od nějakých motorkářů, by dle meho měl sedět raději doma. Proto jsem ho chtěl od toho odradit. Zřejmě vůbec nechápe, jaký provoz v Indonésii je. A to je fakt v době Youtube zarážející. ;-))


0 Citovat

Taky jsme to zvládly bez půjčení motorky. Na delší vzdálenosti jsme jely autem-gojekem, na kratší někomu seděly za zádama go-jek motorka. Jako na motorce dle popisu úplný začátečník se chtít pustit do provozu a ještě po opačný straně silnice mi přijde jako dost hazard se životem.  Na jednu stranu je člověk na motorce svobodnej, že si jede kam chce, já vidím spíš negativa jako tahání se s helmou, hlídání benzinu, nutnost vždycky se vrátit na místo, kde je zaparkovaná. 

0 Citovat

niemandos napsal(a):

To byla samozrejme nadsázka Libore. Ja jednoduše nechápu lidi a jejich nutkání vsude jezdit na motorce.  ...

Kazdopadne jsem nikdy nepotřeboval motorku. A ani nikdy jindy při mých návštěvách Indonésie.

Někdo kdo je schopny si najít jediný pramen informaci v češtině, a ještě od nějakých motorkářů, by dle meho měl sedět raději doma. Proto jsem ho chtěl od toho odradit. Zřejmě vůbec nechápe, jaký provoz v Indonésii je. A to je fakt v době Youtube zarážející. ;-))


On si těch varování evidentně našel už více, tak chce slyšet, jak se s tím poprat. Když se naučí jezdit, sladí se s místním provozem, nebude mít příliš velký pud sebezáchovy a nestane se nic vážného, užije si cestování po Bali na skútru asi lépe než autem s řidičem. Já ale doporučuju na Bali i v JV Asii obecně spíš půjčování skútru na ježdění po okolí ubytování a delší přesuny provádět bezpečněji.

Ačkoliv nejsem posera, v mládí jsem jezdil na pionýru i po D1 a D10, na Siquijoru, Kei Kecil nebo třeba v Laosu jsem na volných úsecích jel někdy na skútru 90-100 km/h, tak v okolí Ubudu mě to jejich nedodržování odstupu a ježdění v chumlu dost štvalo a bylo to asi jediné z míst v JV Asii, kde jsem jezdil na skútru a moc si to neužil (myslím ty hlavní silnice, jinak výjezd na sopku byl dobrý).

Motorka je někdy v Indonésii nutná, minimálně ojek. Na okolí Jailolo to byla téměř jediná možnost (i když na výlet na sopku bylo i auto s řidičem od ubytování). Na výlety po Pulau Weh mě vzal jeden Francouz na jeho motorce, ale jinak by byl asi kromě půjčení skútru možný jen ojek či motorka s postranním vozíkem, která ani nevyjede s pasažéry ty nejprudší kopce. Na výlet okolo Kei Kecil bych se bez půjčení skútru neobešel (taxi je drahé a je to ještě delší cesta, protože neprojede v západní části ostrova). S tím, jak každý Indonésan jezdí na motorce, klesá počet busů a dnes bys možná ani ten Lombok neprojel všude busy (pokud jsi s nimi jezdil).

0 Citovat

umad napsal(a):

Taky jsme to zvládly bez půjčení motorky. Na delší vzdálenosti jsme jely autem-gojekem, na kratší někomu seděly za zádama go-jek motorka.

Jak jste to řešily na výlety po okolí Ubudu a cestou z něj? Prý je tam taxi mafie s vysokými cenami, která nedovolí řidičům Uberu a asi ani této aplikace nabírat zákazníky. Možná už je to ale teď jiné než před 2 lety.
0 Citovat

@ LiborS

Neříkám půjčit si motorku někde, kde není hustá doprava a jiné možnosti omezené. Taky to někdy dělám. Třeba naposledy na Langkawi. Ale po Bali se dá bezproblémově a pohodlně cestovat i jinak, což třeba na většině jiných ostrovů neplatí. Někde si půjčit na den dva motorku a projet si okolí proč ne. Ale mít motorku celou dobu. Proč. Na tom Siquijoru je to na pohodu. Taky si tam tu motorku půjčím v prosinci na celý týden. To jsou ale ty výjimky. 

Vždy se dá domluvit nějaký místnák, který tě odveze kam potřebuješ třeba na motorce. Jen je potřeba se poptat kupříkladu v ubytování, jak sám píšeš.  Určitě je to podstatně menší riziko, že se vymeleš a dovolená bude v lepším případě jen pokažená.

Takže moje doporučení je pokochat se Kutou a vším co nabízí :-)), pak někam přejet třeba na sever či západ a tam si klidně půjčit motorku. Když se následně vyhne velkým městům, může na ní cestovat. Ale riziko není jen v hustotě dopravy, levé straně, ale i psi opice a kvalita cest může způsobit nehodu, takže asi tak. 

0