Ahojte světoběžníci. Poptávám tip na destinaci. I přes to, že se jedná o svatební cestu, jsme zvyklí cestovat lowcostově a nehledáme úplný honeymoon maistream. 3 týdny bychom radi strávili na půl aktivně, na půl odpočinkově. Moc se nám líbilo loni v Indonésii, kdy jsme dali Javu, Lombok, Bali a Flores. Aktuálně máme v hlavě pár tipů: Malajsie/Kolumbie/ YucatanMoc díky za připomínky a další tipy!  .

Tip na exotickou destinaci na červenec/srpen 2019?

Založil ve fóru Co vidět a navštívit

Ahojte světoběžníci. Poptávám tip na destinaci. I přes to, že se jedná o svatební cestu, jsme zvyklí cestovat lowcostově a nehledáme úplný honeymoon maistream. 3 týdny bychom radi strávili na půl aktivně, na půl odpočinkově. Moc se nám líbilo loni v Indonésii, kdy jsme dali Javu, Lombok, Bali a Flores. Aktuálně máme v hlavě pár tipů: 


Malajsie/Kolumbie/ Yucatan


Moc díky za připomínky a další tipy! 


0

Ahoj, ze zmíněných jsem byl pouze v Malajsii a tam je to super. Pokud se vám líbila Indonésie, mohlo by vás zaujmout i Thajsko - taky krásný pláže, příroda, chrámy, bohatá kultura a příjemní lidé.  Tyhle země jsou takovým kompromisem mezi válením na pláži a poznáváním. Píšeš, že nehledáte honeymoon mainstream, tak bych doporučil i Kambodžu, Myanmar a Laos, ale to je samozřejmě víc o poznávání a dobrodružství. Mimo Asii nejsem moc zcestovalý. Těžko hledat kompromis - podle mě se dá odpočívat a poznávat všude, i v klasických  honeymoon destinacích. Kdyžtak mrkněte sem https://www.etravel.cz/svatebni-cesta tam mají vypsané vhodné destinace na svatební cestu, tak třeba najdete inspiraci na místo.

0 Citovat

Pro ty z nás, co nemluví frikulínštinou, co to je ten mainstream honeymoon

Z uvažovaných variant bych volil Kolumbii, ale asi ne v evropském létě. 

0 Citovat

Venezuela je super, spoznal som sa s jedným Venezuelčanom, čo na Slovensku študuje. O 2 mesiace mu končí platnosť pasu. Nevie, či mu dovtedy vydajú nový, keďže nie je papier v krajine. 

0 Citovat

Ahoj, Malajsie by šla, ale na nejlepších plážích na ostrovech je to nejvyšší sezóna, což by asi na svatební cestu moc vhodné nebylo. I když letos v červenci jsem byl na méně známém ostrově Kapas a moc lidí tam nebylo. Kromě šnorchlování, krátkého výletu přes džungli a jednoho o něco delšího podél severního pobřeží na vyhlídku tam toho moc mimo pláže není. Na aktivní pobyt v přírodě to chce v Malajsii hlavně na Borneo, třeba NP Mulu.

Kolumbie by byla dobrá a termín je to vhodný - kratší období sucha a ne úplně hlavní turistická sezóna. Ta je tam prosinec až leden, kdy cestují místní. Cizinců tam cestuje o dost méně. Na Yucatánu jsem nebyl.

Pokud byste raději chtěli jet někam, kde budete na krásné pláži i v srpnu sami (nebo téměř sami) a nevadilo by jet zase do Indonésie a proletět se trochu víc, doporučuju jet v srpnu (červenec raději ne kvůli větru a vlnám) na Kei Islands a Banda Islands. Více jsem o tom psal tady:

https://www.cestujlevne.com/disk...nesie-zari

0 Citovat

roman.pribylek napsal(a):

Ahoj, ze zmíněných jsem byl pouze v Malajsii a tam je to super. Pokud se vám líbila Indonésie, mohlo by vás zaujmout i Thajsko - taky krásný pláže, příroda, chrámy, bohatá kultura a příjemní lidé.  Tyhle země jsou takovým kompromisem mezi válením na pláži a poznáváním. Píšeš, že nehledáte honeymoon mainstream, tak bych doporučil i Kambodžu, Myanmar a Laos, ale to je samozřejmě víc o poznávání a dobrodružství. Mimo Asii nejsem moc zcestovalý. Těžko hledat kompromis - podle mě se dá odpočívat a poznávat všude, i v klasických  honeymoon destinacích. Kdyžtak mrkněte sem https://www.etravel.cz/svatebni-cesta tam mají vypsané vhodné destinace na svatební cestu, tak třeba najdete inspiraci na místo.


Mnohokrát díky za tipy. Určitě souhlasím, jen je problém v tom, že je ve velké části JV Asi právě v období července/srpna špatný počasí a tak pořád nejlíp vychází právě ta Malajsie, která je blíže rovníku. 

0 Citovat

Petr76 napsal(a):

Pro ty z nás, co nemluví frikulínštinou, co to je ten mainstream honeymoon

Z uvažovaných variant bych volil Kolumbii, ale asi ne v evropském létě. 


Tím jsem jen myslel klasické líbánkové destinace jako jsou Maledivy, Seychely nebo Mauricius. 

0 Citovat

Anežka Hodinová - Spurná napsal(a):

Volte Kubu, nebo Venezuelu, to je prý tropický ráj na zemi.

Kuba se nám moc líbila!  Venezuela zní lákavě, ale trochu si nejsem jistej kvůli celkový situaci v zemi a tomu, že ani jeden nemluvíme španělsky:/



0 Citovat

Libor napsal(a):

Kuba se nám moc líbila!  Venezuela zní lákavě, ale trochu si nejsem jistej kvůli celkový situaci v zemi a tomu, že ani jeden nemluvíme španělsky:/



Venezuela je jen vtípek. Tam se dalo cestovat relativně bezpečně naposledy před 6 lety.
0 Citovat

Libor_S napsal(a):

Ahoj, Malajsie by šla, ale na nejlepších plážích na ostrovech je to nejvyšší sezóna, což by asi na svatební cestu moc vhodné nebylo. I když letos v červenci jsem byl na méně známém ostrově Kapas a moc lidí tam nebylo. Kromě šnorchlování, krátkého výletu přes džungli a jednoho o něco delšího podél severního pobřeží na vyhlídku tam toho moc mimo pláže není. Na aktivní pobyt v přírodě to chce v Malajsii hlavně na Borneo, třeba NP Mulu.

Kolumbie by byla dobrá a termín je to vhodný - kratší období sucha a ne úplně hlavní turistická sezóna. Ta je tam prosinec až leden, kdy cestují místní. Cizinců tam cestuje o dost méně. Na Yucatánu jsem nebyl.

Pokud byste raději chtěli jet někam, kde budete na krásné pláži i v srpnu sami (nebo téměř sami) a nevadilo by jet zase do Indonésie a proletět se trochu víc, doporučuju jet v srpnu (červenec raději ne kvůli větru a vlnám) na Kei Islands a Banda Islands. Více jsem o tom psal tady:

https://www.cestujlevne.com/disk...nesie-zari


Mnohokrát díky za info. Přesně jak píšeš. Pokud Malajsii tak aktivnější část na Borneo a pak odpočinková klidnější část na nějakém z ostrovů ( slyšeli jsme zajímavé recenze i o ostrově Tioman nebo o Perhentianech. Máš nějaké zkušenosti s nějakým z nich? I ten Kapas vypadá zajímavě :-)


Nad tou Kolumbií pořád váháme. Trošku nás znervózňuje, že ani jeden z nás nemluví španělsky. A druhá věc, jestli není víc dobrodružná (což by nám normálně nevadilo) než odpočinková a najdeme zde i nějaké místo na hezkou válečku u vody:-/


Z Indonésie jsem nadšený a taky mi pořád leží v hlavě. Moc díky za tip!!!

0 Citovat

A co treba Aruba ?

0 Citovat

Aruba byla skvela :) Moje nejlepsi dovca zatim, v srpnu jsem tam byl, a hezci plaze jsem snad nevidel

0 Citovat

No  me to  jen tak napadlo , protoze od okamziku co jsme leteli s Tui fly z Bruselu na Jamajku mi zacali posilat nabidky a Aruba me celkem zajima  a uz jsem slysel chvalu a z Bruselu jsem si vsimnul pomerne slusne ceny ,jen nevim s cim to spojit ,myslim ze by stacila kratsi doba

JInak za me super Mauritius  ,ale ten az koncem zari zacatkem rijna
0 Citovat

Na Tiomanu a Perhentianech jsem byl loni v dubnu a moc se mi tam líbilo. V červenci a v srpnu, kdy tam bude hodně lidí, by se mi tam ale asi nechtělo. Zvlášť ne jako svatební cesta, pokud není zadání mít ji co nejlevnější (a zároveň v těchto měsících). Více jsem napsal o Tiomanu tady:

https://www.cestujlevne.com/disk...sie-v-lete

Zase abyste z toho ale neměli honičku, pokud si vyberete na 3 týdny mnoho míst. Ta nejzajímavější místa jsou Malajsii roztahaná po celém území a daleko od sebe, i když doprava je na druhou stranu výborná a levná.

Když jsem byl v Kolumbii před 6 lety, ještě tam moc zahraničních turistů nebylo a španělština byla občas třeba. Možná se to už zlepšilo. Většina zahraničních turistů španělsky neumí. Na severu je pláží dost u měst nebo obzvlášť krásné v NP Tayrona. Já ale na sever nejel, protože jsem tam byl v nejvyšší sezóně (což v horách nevadilo) a pak jsem mířil na pláže ve Venezuele. Navíc ty vzdálenosti v Kolumbii jsou dost velké a cestování přes hory pomalé, tak to chce občas letět, což já nechtěl.
0 Citovat

Aruba se dobře spojí s Curacaem a Bonairem. Super pláže, super jídlo, úžasné korálové útesy, lidí, minimálně na Bonaire a na Curacau až zas tak moc ne. Akorát to bude výrazně dražší než ta Asie.


0 Citovat

Togo/Benin/Gabon

0 Citovat

@Leonard: jo,z toho jsem byl taky na větvi.Akorát mi bylo 10 a byly to poštovní známky  :-)

0 Citovat

Libor napsal(a):

Kuba se nám moc líbila!  Venezuela zní lákavě, ale trochu si nejsem jistej kvůli celkový situaci v zemi a tomu, že ani jeden nemluvíme španělsky:/



a na Kube vam spanielcina nechybala? Diky.

0 Citovat

Nenapadne skrabu prstikem za Kostariku. Vecery vam proprsi, ale stoji to za to! 

My byli kveten/cerven, znami po tom, co videli nase fotky, jeli na libanky ve stejnem terminu, ktery mate vy. Byli tak nadseni, ze pristi rok jedou znova :) 

A ze spanelstiny staci cislovky a zdvorilostni fraze. Neni to tezky jazyk, kdybyste tomu venovali trochu casu, do srpna to namrskate. Navic je skoda to vnimat jako handicap a nechat se tak odradit od spanelsky mluvicich zemi. 

0 Citovat

Sarah napsal(a):

Nenapadne skrabu prstikem za Kostariku. Vecery vam proprsi, ale stoji to za to! 

My byli kveten/cerven, znami po tom, co videli nase fotky, jeli na libanky ve stejnem terminu, ktery mate vy. Byli tak nadseni, ze pristi rok jedou znova :) 

A ze spanelstiny staci cislovky a zdvorilostni fraze. Neni to tezky jazyk, kdybyste tomu venovali trochu casu, do srpna to namrskate. Navic je skoda to vnimat jako handicap a nechat se tak odradit od spanelsky mluvicich zemi. 

To bych podepsal :-)

0 Citovat

mikir napsal(a):

A co treba Aruba ?


Právě některý z blízkých ostrovů jsme přemýšleli zkombinovat s Kolumbií. Trochu dobrodrůža v Kolumbii a pak relax a odpočinek na některém z ostrovů Aruba/Bonaire/Curacao. 

0 Citovat

Petra napsal(a):

a na Kube vam spanielcina nechybala? Diky.


Naučili jsme se základní slovíčka, pár frází a občas se dohodli anglicky. Je asi pravda, že v Kolumbii by to mohlo být hodně podobné a tak by byla škoda ji zaříznout jen kvůli španělštine :-)

0 Citovat

Sarah napsal(a):

Nenapadne skrabu prstikem za Kostariku. Vecery vam proprsi, ale stoji to za to! 

My byli kveten/cerven, znami po tom, co videli nase fotky, jeli na libanky ve stejnem terminu, ktery mate vy. Byli tak nadseni, ze pristi rok jedou znova :) 

A ze spanelstiny staci cislovky a zdvorilostni fraze. Neni to tezky jazyk, kdybyste tomu venovali trochu casu, do srpna to namrskate. Navic je skoda to vnimat jako handicap a nechat se tak odradit od spanelsky mluvicich zemi. 


Nedávno jsem zrovna viděl fotky kamaráda, který se vrátil a úplně mě uhranuly. I přes to, že je to nejdražší země ve SA a JA, kdyby se objevila nějaká slušně naceněná letenka asi bych byl schopný svoje snížit svoje nároky (jen na kratší dobu a trochu se uskromnit) a vyrazit právě tam. 


 A s tím jazykem, jak jsem psal už výše :-)

0 Citovat

Libor napsal(a):


Nedávno jsem zrovna viděl fotky kamaráda, který se vrátil a úplně mě uhranuly. I přes to, že je to nejdražší země ve SA a JA, kdyby se objevila nějaká slušně naceněná letenka asi bych byl schopný svoje snížit svoje nároky (jen na kratší dobu a trochu se uskromnit) a vyrazit právě tam. 


 A s tím jazykem, jak jsem psal už výše :-)


S tema cenama to vubec neni tak hrozne, jak se to prezentuje :) Rekla bych +\- jako v CR. Zminovani znami davali taky kombinaci Kolumbie + Kostarika. Na Kolumbii nadavali jak spacci ale Kostarika jim ucarovala. 


Za me destinace na libanky jak delana :) Nadherne plaze a neskutecna priroda, se spoustou aktivit (ziplining, treky, rescue centra...). Je to tam tak moc zelene, az je to divne. 

Kdybyste to propojili i se zajimavym ubytkem (treehousy, prilozila bych fotku, ale neumim to :D ) verim, ze byste byli nadseni. 

0 Citovat

Anežka Hodinová - Spurná napsal(a):

On je také rozdíl zda si bereš ženu, nebo muže a podle toho vybrat destinaci.

Např. v emirátech je problém v některých hotelech s ubytováním manželů pokud nelze manželství doložit doklady a dva muži kteří se drží na veřejnosti za ruce jsou považováni za přátele nikoliv homosexuály.

V Čečensku zase žádné homosexuály nemají, protože při povinné registraci se tam nikdo nepřihlásil.

V SF, když se ubytuješ v té správné čtvrti (Castro),  nemusíš vozit ani oblečení, skvěle zapadneš a nebudeš vzbuzovat pohoršení, je to ideální při cestování lowcosty.

+1 ROFL

0