Ahoj, v Listopadu se chystáme do Thajska s přítelkyní na 16 - 20 dní (původně jsem chtěl na Bali ale vzhledem k tomu, že můžeme odcestovat až v Listopadu - dostal jsem strach z počasí a tak padla volba na Thajsko). Nikdy jsme ještě nebyli mimo evropu a popravdě ani nikdy bez cestovky. Zatím jsem ve fázi pročítání všemožných cestopisů a fóra. A moc moudrý z toho nejsem, zajímalo by mě především jestli se dá doporučit nějaké místo kde by bylo od všecho trochu (především hezké pláže 75%, památky a zajímavosti) v dojezdové vzdálenosti na motorce. Zatím moje volba padá na letenky do Phuketu a odtamtud případně na nějaký ostrov. Vzhledem k velikosti země je jasné že není možné vidět vše a projet zemi křížem krážem jako Bali. Proto hledám nějaký výchozí bod případně jeden až max 2 přesuny. Poradíte? Díky .

Thajsko Listopad 2019 - aneb poprvé mimo evropu

Založil ve fóru Co vidět a navštívit

Ahoj, v Listopadu se chystáme do Thajska s přítelkyní na 16 - 20 dní (původně jsem chtěl na Bali ale vzhledem k tomu, že můžeme odcestovat až v Listopadu - dostal jsem strach z počasí a tak padla volba na Thajsko). Nikdy jsme ještě nebyli mimo evropu a popravdě ani nikdy bez cestovky. Zatím jsem ve fázi pročítání všemožných cestopisů a fóra. A moc moudrý z toho nejsem, zajímalo by mě především jestli se dá doporučit nějaké místo kde by bylo od všecho trochu (především hezké pláže 75%, památky a zajímavosti) v dojezdové vzdálenosti na motorce. Zatím moje volba padá na letenky do Phuketu a odtamtud případně na nějaký ostrov. Vzhledem k velikosti země je jasné že není možné vidět vše a projet zemi křížem krážem jako Bali. Proto hledám nějaký výchozí bod případně jeden až max 2 přesuny. Poradíte? Díky

0

ale tak Bali na skutri je super:)

https://www.vice.com/en_asia/art...ng-scooter


inak trosku popzeraj na fore, Thajsko sa tu stale riesi a taketo otazky su tu pomaly kazdy den

https://www.cestujlevne.com/vyhl...sko#temata

0 Citovat

Nebyl důvod obávat se Bali v listopadu, protože podle statistik prší na Phuketu v listopadu úplně stejně a v průměru je tam 15 dní s deštěm oproti 11 dnům na jihu Bali:

https://en.wikipedia.org/wiki/Ph...ce#Climate

https://en.wikipedia.org/wiki/De...ar#Climate

Nicméně na Phuket, Krabi a okolí je to dobrý měsíc, protože bude méně turistů než v sezóně v následujících měsících a pro začátečníky je to lepší, než jezdit na skútru na Bali - to bych vám ani nedoporučoval viz diskuze tady https://www.cestujlevne.com/cest...-kacku-182

Hlavně nejezděte na Ko Samui a okolí, kde vrcholí období dešťů.

Ohledně výchozího bodu doporučuju, abyste nebyli líní aspoň trochu cestovat, pokud chcete vidět i nějaké památky a zajímavosti. Na jihu v okolí těchto pláží moc nejsou, takže to většina lidí vyřeší návštěvou Bangkoku. Můžete zkusit najít multicity letenku s příletem na Phuket a odletem z Bangkoku, pokud chcete mít co nejméně přesunů. Já doporučuju Railay jako výchozí bod na jedny z nejkrásnějších pláží a na výlety na ostrůvky, jak jsem psal třeba tady:

https://www.cestujlevne.com/disk...r/strana-6


0 Citovat

Muzu doporucit jako vychozi bod Ao Nang ,byli jsme sice v hlavni sezone ,tedy v unoru ,ale taky poprve v Thajsku ,meli jsme  letenky do Bangkoku a ze stejneho letiste pokracovani na Krabi  s Ao Nang jezdi  lode po vsech moznych ostrovech  nejen na Railay, jak pise Libor  asi dobry napad s tou letenkou na Phuket a pak zpet z Bangkoku

0 Citovat

mikir napsal(a):

Muzu doporucit jako vychozi bod Ao Nang ,byli jsme sice v hlavni sezone ,tedy v unoru ,ale taky poprve v Thajsku ,meli jsme  letenky do Bangkoku a ze stejneho letiste pokracovani na Krabi  s Ao Nang jezdi  lode po vsech moznych ostrovech  nejen na Railay.

Taky jsem uvažoval doporučit Ao Nang, protože odtamtud by si mohli zajet někam na skútru (a natrénovat na budoucí cestování po JV Asii, kde bude více třeba), ale recenze na tripadvisoru se shodují, že pláž za moc nestojí (a pro tazatele je to to nejdůležitější):

https://www.tripadvisor.cz/Attra...vince.html

Kdo nespí na Railay, obvykle se tam dostane na výlet v době, kdy je na plážích nejvíc lidí (a to je příliš moc i mimo hlavní sezónu). Nejlepší je tam ráno a západ slunce.

V každém případě je na tak dlouhou dobu hloupost (pramenící asi z dosavadních zkušeností z pobytových zájezdů u moře v Evropě) mít jediné výchozí místo. Zvlášť v této části Thajska, ale nedoporučoval bych to mít ani jinde v JV Asii. Když už jste přemohli lenost, že nejedete s cestovkou, zkuste taky cestovat.

0 Citovat

Libor_S napsal(a):

Kdo nespí na Railay, obvykle se tam dostane na výlet v době, kdy je na plážích nejvíc lidí (a to je příliš moc i mimo hlavní sezónu). Nejlepší je tam ráno a západ slunce.


Budeme asi týden u Ao Nang, předpokládám, že se na Railay dá dojít pěšky, ne? Od moře přes pláž asi ne, ale zadem by tam nějaká stezka mohla vést? Abychom tam třeba mezi 8 a 9 dorazili, to by ještě mohla být v pohodě.

0 Citovat

mirjur napsal(a):


Budeme asi týden u Ao Nang, předpokládám, že se na Railay dá dojít pěšky, ne? Od moře přes pláž asi ne, ale zadem by tam nějaká stezka mohla vést? Abychom tam třeba mezi 8 a 9 dorazili, to by ještě mohla být v pohodě.

Na Railay se nedá dostat odnikud pěšky, pokud nejsi horolozec nebo neumíš chodit po vodě. Jedině v rámci poloostrova Railay se dá jít třeba z Tonsai Bay na Railay East přes sedlo nebo při odlivu na Railay West po pobřeží.

Dá se jet lodí, což je kousek, ale asi ne zrovna levné. Poslední loď pojede zpět na Ao Nang asi kolem západu slunce, ale nevím, kdy ty první. Snad by ale neměl být problém si domluvit nějakou loď na ráno jen pro vás.
0 Citovat

Já bych doporučil let do Bangkoku a návrat z Phuketu nebo Krabi. Při své poslední cestě jsem si v Bangkoku dal 4 noci a z toho sjem si na jednu noc odskočil vlakem do Kanchanaburi (ráno tam, druhý den odpoledne zpátky). V Bangkoku jsem měl ubytko za pár korun, takže mě neštvalo že ho platím a jednu noc tam nespím. 

Kanchanaburi je skvělé na první "pokusy" na motorce - je tam výrazně menší provoz než třeba na Phuketu, celkově to místo je takové přívětivější. Případně ještě pár dní někde na severu. 

0 Citovat

Bangkok při příletu je fajn (taková tepelná pecka...), ale na druhou stranu, pokud by tam chtěli nakupovat, tak je samozřejmě lepší nechat si ho až na konec a odlétat z něj.

0 Citovat

rsaf napsal(a):

Já bych doporučil let do Bangkoku a návrat z Phuketu nebo Krabi. Při své poslední cestě jsem si v Bangkoku dal 4 noci a z toho sjem si na jednu noc odskočil vlakem do Kanchanaburi (ráno tam, druhý den odpoledne zpátky). V Bangkoku jsem měl ubytko za pár korun, takže mě neštvalo že ho platím a jednu noc tam nespím. 

Kanchanaburi je skvělé na první "pokusy" na motorce - je tam výrazně menší provoz než třeba na Phuketu, celkově to místo je takové přívětivější. Případně ještě pár dní někde na severu. 

Souhlas, ale to bych spíš doporučil v Kanchanaburi min. 2, spíše 3 noci a 1 den z toho si nechat na výlet místním busem do NP Erawan (raději mimo víkend). Min. půlden na motorce na Wat Ban Tham a jeskyni a vyhlídky nad ním, ale je tam víc chrámů na celý den. Most v Kanchanaburi je taky pěkný.

Těch pár dní na severu (nejlépe Chiang Mai) by na ně bylo asi už příliš, když nechtějí moc přesunů.
0 Citovat

Nečekal jsem že se tu tak brzý objeví tolik odpovědí. Díky za to :) Vezmu to popořade.


S tím počasím jste mě trochu zaskočili, co jsem četl tak v Listopadu už by na jihu/především západní straně nemělo tolik pršet s tím že západní pobřeží jihu je i hezčí proto jsem volil tohle místo jako výchozí. 

S cestováním problém nemám, spíš nechci strávit většinu času v autobuse/vlaku. Stejně tak s cestováním na skůtru, na motorce jezdím a nějaké cesty po evropě taky proběhly takže z toho strach nemám byť jsem si vědom toho, že doprava v Asii se řídí podle trochu jiných pravidel :) 


O ko Samui vím, ten mě ani nelákal, spíš ko Lanta a PhiPhi, případně je tam ještě najký ostroj ktrý stojí za to zvážit?


Kanchanaburi a Chiang Mai mě také láká jne mi to úplně nezapadalo do itineráře, respektive nabízela se možnost letět do Bangkoku tam si dát 1-2 noci a přesunout se nočním vlakem/autobusem někam na Phuket a přilehlé sotrovy, potom zase zpět do Bangkoku a odtamtud dále na sever. Jen nevím jestli takový přesun tam a zpět má smysl a není toho na 2+ týdny trochu moc. 

0 Citovat

Pokud dokážeš koupit vyhovující letenky s návratem z jiného místa, pak je to určitě dobrá varianta. Můžeš to kombinovat třeba i se Singapurem nebo Kuala Lumpur. 

Souhlasím, že by to v Kanchanaburi chtělo více času než jednu noc, ale mě se tam do NP nechtělo, zajímaly mě především ty "technické" památky (most, vlak) a taky se mi nechtělo podstupovat dva přesuny. Vyrazil jsem jeden den ranním vlakem jen s foťákem a jedním tričkem v batohu, hned po příjezdu do Kanachanaburi jsem si půjčil motorku a jel do Tham Krasae abych stihl vlak na konstrukci nad řekou. Ten den jsem stihl ještě khmérské chrámy Prasat Mueang a urbexový Tiger Temple. Druhý den jsem jel odpoledním vlakem zpátky do Bangkoku. Jasně že bych mohl jet na více dní, ale to už bych sebou tahal více věcí a nechtělo by se mi platit ubytování v Bangkoku nebo řešit nějakou úschovnu...

0 Citovat

x46x napsal(a):

Nečekal jsem že se tu tak brzý objeví tolik odpovědí. Díky za to :) Vezmu to popořade.


S tím počasím jste mě trochu zaskočili, co jsem četl tak v Listopadu už by na jihu/především západní straně nemělo tolik pršet s tím že západní pobřeží jihu je i hezčí proto jsem volil tohle místo jako výchozí. 

S cestováním problém nemám, spíš nechci strávit většinu času v autobuse/vlaku. Stejně tak s cestováním na skůtru, na motorce jezdím a nějaké cesty po evropě taky proběhly takže z toho strach nemám byť jsem si vědom toho, že doprava v Asii se řídí podle trochu jiných pravidel :) 


O ko Samui vím, ten mě ani nelákal, spíš ko Lanta a PhiPhi, případně je tam ještě najký ostroj ktrý stojí za to zvážit?


Kanchanaburi a Chiang Mai mě také láká jne mi to úplně nezapadalo do itineráře, respektive nabízela se možnost letět do Bangkoku tam si dát 1-2 noci a přesunout se nočním vlakem/autobusem někam na Phuket a přilehlé sotrovy, potom zase zpět do Bangkoku a odtamtud dále na sever. Jen nevím jestli takový přesun tam a zpět má smysl a není toho na 2+ týdny trochu moc. 

Však už tam tolik neprší, jen v průměru asi polovina než ve 2 předchozích měsících. Nemusel jsi se bát na Bali, zrovna jako se nemusíš bát na Phuketu, Krabi a okolí. Pořád je tam v průměru téměř 6 h. slunce denně a odpolední prudší přeháňka může být i příjemná.

Když nechceš trávit moc času v busu/vlaku, můžeš letět z Bangkoku letadlem třeba do Krabi. Jsou tam i další méně navštěvované ostrovy a vícekrát se tu o nich psalo (já jsem na nich nespal). Záleží na vlastních preferencích (raději více odpočinku nebo více poznávání), jestli má smysl strávit na každém místě s výlety v průměru třeba jen 2-3 dny nebo týden. Uvidíš sám, jak vám to bude vyhovovat.

0 Citovat

rsaf napsal(a):

Jasně že bych mohl jet na více dní, ale to už bych sebou tahal více věcí a nechtělo by se mi platit ubytování v Bangkoku nebo řešit nějakou úschovnu...

Když se vracíš za pár dní do stejného ubytování, můžeš si po odhlášení nechat část věcí tam a obvykle i zdarma. Alespoň u hostelů to tak většinou jde. V jednom hostelu v Bangkoku jsem měl část věcí zdarma 4 měsíce a podobně v Kuala Lumpur.

0 Citovat

@Libor_S

Nemyslim, ze je hned  rano  az tak pozde a preplneno na Railay , muzu doporucit na ubytovani   Amorn Mansion   ( pres booking  4 noci  pro dva  vcetne snidane v unoru  128 euro )  sotva 5 minut  pesky od  lodi v Ao Nang

 Nang neni zadny zazrak  hlavne proto , ze chybi hloubka .ale vyber plavby na ruzna mista je vyhoda a jak pises moznost se nekam podivat i  po pobrezi ,navic pro to prvni seznameni ,to je takove pohodlne a asi levnejsi nez bydlet primo na Railay  i kdyz uznavam , ze vecer nebo rano  nez prijedou turisti muze byt  hezky ,ovsem ty lode z Ao Nang jezdi stejne nejak uz od  8 rano a poradaji se tam  i vecerni plavby ,takze mam pocit ze si zase primym bydlenim na Railay moc nepomuzes  a platis pak kazdy lodni presun jinam 

My jsme tam pluli 2x  je to nejlevnejsi s tech  ostatnich nabidek   Pra Nang je hodne plna ,ale Raily West  se dala   a jde prejit na Ton Sai , kdyz jsem pak videl Raily East ,tak jsem byl docela  rad ze na Railay nebydlime 


0 Citovat

Já jsem byl na Railay v září 2013, kdy tam nebylo moc lidí ani odpoledne za slunečného počasí (snad jen lodě někdy trochu vadily, ale prostor na plavání je ohraničený a v něm bylo max. 5 dalších lidí). Z informací jiných z posledních let jsem nabyl dojmu, že tam bylo přes den na pláži lidí až moc. Napsal jsem, že kdo nespí na Railay, obvykle se tam dostane na výlet v době, kdy je na plážích nejvíc lidí. Tj. ne že by tam bylo moc lidí už ráno. Když píšu pláž na Railay, myslím pláž Phra Nang. Pláž Railay West je vhodná k procházce (nebo k posezení s drinkem, i když je asi dražší než dál od pláže), ale myslím, že na koupání je mělká a jezdí tam lodě, aniž by asi místo na koupání odděloval provaz. Já se tam nikdy nekoupal a ani si nevzpomínám, že bych někoho viděl. Koupal jsem se vždy jen na Phra Nang.

Platíš jen lodní přesun tam na úvod a pak při odjezdu (oboje může být zahrnuto v kombinované jízdence třeba z nebo na Ko Phangan či jiný ostrov, Surat Thani atd.) Lodní výlety na ostrovy startují z Railay stejně jako z Ao Nang a pravděpodobně za podobné ceny. Railay bývá někdy na závěr výletů z Krabi nebo Ao Nang po ostrovech, ale je to doba, kdy je tam lidí úplně nejvíc.

Tonsai Bay je scénické místo, dá se jít pěkný okruh z Railay West, ale je naprosto nevhodná na koupání. Railay East není pláž (je to bývalá mangrovová zátoka s pár zbývajícími mangrovy), ale místo s restauracemi a s možností levnějšího ubytování než Railay West u vody v klidném prostředí. Mně se nejvíc líbilo ubytování v údolí severně od Railay East, kde to byly levné bungalovy (nejlevnější z Railay) v zahradě obklopené ze 3 stran kolmými vápencovými skalami, z nichž byly někdy v noci slyšet opice. V Ao Nang slyšíš akorát motorky, auta a jiný hluk jako všude v obydlených místech JV Asie. Na tripadvisoru si lidi stěžovali ohledně pláže v Ao Nang kromě malé hloubky na znečištění vody, hluk a moc lodí. Ještě dodám, že jedna z nejlepších věcí na Railay pro mě byla unikátní stezka z Railay East na Phra Nang vedoucí skrz polojeskyně (bez jedné strany) s krápníky viz foto. Kdo jezdí lodí z Ao Nang rovnou na Phra Nang, tady se moc neprojde.


cimg3508a.jpg

0 Citovat

Nevim jake to bylo v 2013  ale letos  v unoru  to bylo tak,  ze  na Railay West se dalo  celkem slusne plavat i kdyz pak odpoledne uz tam  bylo vody malo,  lode kotvi spis na jedne starne a  smerm k Tonsai Bay se dalo normalne plavat , nemel jsem pocit ze by voda byla nejak znecistena   na Tonsai Bay se taky dalo  koupat i kdyz hur nez  na Railay West  Pruchod na  Tonsai Bay je po pesine kde jsou misty i lana  pro snadnejsi  prechod , dalo by se tam i doplavat ,ale chtel jsem sebou mobil a fotak tak jsem sel radeji pres kopec ,ale dal jsem pak s Tonsai nesel a vratil se stejnou cestou zpet .

Phra Nang me prisla daleko vic zalidnena a plavani v uzkem koridoru  ohranicenem provazy  naproti ke skaliskum me moc nenadchlo a pri odlivu tam bylo  taky malo vody jako na Railay West 

Jinak jsem se nechali rano zavest na  Phra Nang  a  pak jsme prosli stezku o ktere pises  na Railay East a   dal pak prosli  na Railay West z ktere jsem  pak odpluli do  Ao Nang

Verim ,ze na Railay East muze byt  hezke ubytovani jak popisujes  vic v te prirode ,ale my jsme  bydleli v Ao Nangh v takovem rodinnem pensionu  hluk tam nebyl  prijemna  recepcni i  obsluha v kuchyni, co nam nosila  snidane  a hned  u pensionu  byla  restaurace  kam spis chodili mistni nez  turisti  ,trvalo to fakt dlouho nez nam donesli jidlo ,ale bylo dobre a levnejsi nez na hlavni  ulici

Jinak koupani bylo asi nejlepsi  v  resortu  na  opacne strane Ko Phi Phi , nez se prijizdi do pristavu  ( Relax Bech Resort ) a pak na Ko Mooku a na  Ko Kradanu

Tezko rict ktere plaze se mi libily vic jestli ty v Thajsku  nebo ty na Mauritiu  v Thajsku uz na me bylo more prilis  teple ,ale to jsem vedel ze  tomu tak bude

Ja zase ten Ao Nangh tak moc neobhajuju ,jen vychazim s toho, , ze to ma byt cesta poprve do  Thajska  a poprve mimo Evropu a prirody si jeste mohou uzit  pozdeji

0 Citovat

Dobře, tak při přílivu je Railay West v pohodě na koupání směrem k Tonsai Bay. V Tonsai Bay se dá vykoupat jen při přílivu a s obtížemi - pod nohami je nerovné skalnaté dno (při odlivu by se muselo jít po odhaleném skalnatém dně a pak skočit do vody, když jde prudce dolů). Problém je, že většina lidí tam dojde při odlivu, protože při přílivu se musí jít džunglí přes kopec z Railay East. O znečištění vody na Railay ani Tonsai jsem nepsal, jen u Ao Nang, ale je jasné, že tam nějaké bude a že na ostrovech je koupání nejlepší a obvykle i ty pláže jsou hezčí (scenérie je ale podle mě nejhezčí od Phra Nang přes Railay West po Tonsai).

Na Phra Nang jsem měl vždy dost vody na koupání. Pokud by bylo moc lidí nebo málo vody v části ohrazené provazem, asi bych šel na její severní půlku (za ostrůvkem/skálou) směrem k Railay West, kde tehdy nebyly lodě a ani se téměř nikdo nekoupal (bylo to jen na procházky). Nebo i tam teď už bylo plno lodí a lidí?

0 Citovat

Zdravim


chystam se do Thajska v terminu 22.11-2.12 (na vic nezbyva dovca) a  mam plan podobny co tu doporucuji....Bangkok 2 noci pak prelet Krabi (3 noci Ao Nang) nasledne lodi na Phi Phi (3 noci).Odtud pak lodi na Phuket a odtud prelet do Bangkoku kde stravime nejakych 24h pred odletem.


Takovy zacatecnicky plan

0 Citovat

@Libor _S    ,lode byly smerem k jeskyni  a prodavali  i jidlo z lodi  ,v tom unoru tam fakt bylo hodne narvano , na tu druho stranu to bylo volnejsi a bez lodi to je fakt .

Jinak souhlasim ta scenerie na Railay je  opravdu skvela ,asi bych se tam klidne vratil ,


@ Petr Dobes  ,pokud jeste nemas letenky  zkusil bych to mozna otocit, aby jsi v Bangkoku  koncil ,nez  tam  zacinat .my jsme byli spokojeni , ze jsme se nemuseli presunovat  na  druhe  letiste  a leteli na Krabi  ten samy den, po par hodinach  stravenych na letisti ( venku bylo  35 )

2 noci v Bangkoku jsme si uzili az na zaver, muzu doporucit ubytovani v  Rambuttri Village Plaza,primo v centru deni , sice  celkem oproti jinym mistum  dost chladny a nevalny pristup v recepci ,ale vzhledem k mistu a  pomeru cena/vykon   ( 96 euro dve noci  pro dve osoby vcetne  snidane ve forme svedskych stolu  , na strese bazen , kvalitni pokoj )to stalo za to

Mozna ze nekteri  te budou od Kho Phi Phi zrazovat ,ale nam se tam libilo ,ovsem vybrali jsme si resort na  odlehle strane ostova  kam se da dostat jen lodi ,nebo  trosku narocne  pres kopec dzungli  ( uzasna vyhlidka na  cele Kho Phi Phi  )

 Mozna by ale stacily na Kho Phi Phi   2 noci   ,Pokud mrknes  na  recenze  pres booking,com  na Phi Phi  Relax beach Resort , tak  je pravda  ze ceny jsou tam skutecne vyssi ( 2noci  pro dva 155 euro ),ovsem ubytovani v bungalovech  bylo skvele a hlavne jsme se  vyhli davum co na Kho Phi Phi jezdi,  v listopadu to mozna nebud tak divoke jako v unoru  a ty odrazujici informace , ze  nejde  elektrina  ,nebo ze  tece jen studena voda  apod  jsme nezazili  ,dokonce i ta wifi fungovala , spis jsem prave cekal vic spartanske  podminky a tlupu opic  v dzungli 

V Ao Nang muzu jednoznacne doporucit  ten rodinny pension  Amorn Mansion jak uz o nem vyse pisu (tam mi prave cena  128 euro pro dva  za  4 noci vcetne snidane prisla  dost dobra) , neni to primo na rusne ulici ale kousicek  stranou  a pritom 5 minut chuze  od tech lodi ,kterymi si da dostat vsude ,ale

Na Phuketu jsme nebyli ,ale urcite ti tady poradi zkusenejsi,co byli v Thajsku vicekrat my byli poprve

0 Citovat

Ale to už jsou dost ceny za ubytování mimo rozpočet batůžkářů. Na Phi Phi nabízí booking ubytování okolo 650, pro dva za noc se snídaní. 1900 za noc ....vzhledem k tomu, že tam člověk tráví jen spánek mi to přijde vážně dost šílené.


0 Citovat

Tak uznavam , ze to je  na Thajsko vyssi cena , ale konkretne na Phi Phi jsme se chteli vyhnout davu  turistu ,jeste  nam to vychazelo na  vikend  a  byla hlavni sezona, zvazoval jsem levnejsi ubytovani,   ale nakonec jsem vybral  toto,  jen misto  3 noci  2 a nelitovali jsme  ,.prazdna plaz  jen pro ubytovane  ,krasne  snorchlovani  se spoustou druhu rybek . za zady   priroda s opicema .pesina na super vyhlidku zase bez  davu ,ubytovani v bambusovych bvungalovech ,pritom pohodli  vcetne  terasy ,prakticky u plaze ,takze to nebylo jen o noci , proste cena /vykon odpovidajici

Navic se nam podarilo v akci  koupit zpatecni letenky do Bangkoku za  7500 Kc/os  priskoky na Krabi  a pak z Trangu byly asi za  1000 Kc /os .,dohromady za obe cesty, no a treba kdyz vemu tu cenu v Ao Nang za 128 euro pro oba vcetne snidane  za 4 noci ,tak mi to tak silene neprijde, za 16 euro /os noc vcetne snidane,  srovnatelne  v lete nekde  v turisticke obasti, neni ani v CR takova cena

  I vzhledem pomeru cena/vykon ,nez jsme jeli ,tak jsem to planoval dost peclive a vyhodnocoval  ty moznosti ubytovani  a chtel jsem se radove vejiit nejak do 15-25 euro za noc a osobu  s tou snidani ,coz se nam povedlo  za tech  17 noci  vcetne  2 noci  v Amstrdamu a 15 noci v Thajsku , za jidlo jsme taky dost usetrili protoze jsme jedli celou dobu mistni  stravu  ,

Rozhodne se citime vic jako batuzkari na cestach  a  hotely vic jak  3 hvezdicky  , ani  all inclusive neni nas  styl , ale i vzhledem  k tomy  ze se jedna o Asii jsme uricty standart mit chteli

0 Citovat

pavlina.minibull napsal(a):

Ale to už jsou dost ceny za ubytování mimo rozpočet batůžkářů. Na Phi Phi nabízí booking ubytování okolo 650, pro dva za noc se snídaní. 1900 za noc ....vzhledem k tomu, že tam člověk tráví jen spánek mi to přijde vážně dost šílené.


Tak tazatel nutně nebude typický batůžkář...třeba to pro něj zrovna může být dobrý tip


0 Citovat

Gabe napsal(a):

Tak tazatel nutně nebude typický batůžkář...třeba to pro něj zrovna může být dobrý tip



Tazatel by třeba i byl, jen to ještě nikdy nezkusil :) 

0 Citovat

Ahojte,

Plánujem 4 dni na Ko Lanta a odtiaľ vyrážať loďou na priľahlé ostrovy. Mal by som dve otázky, prvá ako často jazdia resp. kedy odchádzajú posledné lode z ostrovov späť na Ko Lanta a ktoré ostrovy by ste odporučili z Ko Lanta navštíviť (Ko Mook, Ko Kradan, Ko Ngai, Ko  Rok), poprípade kde by sa napr. oplatilo i prespať namiesto noci na Ko Lanta.  Vyhľadávam šnorchlovanie, prírodu a skôr kľud. Ďakujem za rady.

0