Ahoj,3-9.10 letíme do Irska, chceme projet primárně západní část, od Galway po Ring of Kerry, a zpět do Dublinu.Mátě někdo osobní tipy, kde se ubytovat podél této trasy? (fajn hostely, airbnb, bookng) - tady mám nějaké tipy, ale osobní zkušenost je vždy lepší.Ideálně ubytování, kolem 1300/noc (vesměs je jen minimum levnějších).Děkuju za tipy. .

Západní Irsko

Založil ve fóru Tipy na ubytování

Tak jsem zvedav,  co jste nakonec absolvovali  a jak se vam  v Irsku libilo -) Mezitim probehla  totiz  5 eurova akce Ryanairu na letenky v listopadu  a treba  nekdo zatouzil  taky  navstivit zeleny ostrov

0 Citovat

Takže:

3-4 Praha - Dublin; přílet někdy cca 17:20 (až několik hodin předtím jsme si uvědomili, že je tam o hodinu méně) - tady bych příště volil rovnou přejezd do Galway. Dalo by se to stihnout. Galway možná pro mě největší zklamání, přes den nic moc k dělání, jen večer to žije díky hospodám.

4-5 Dublin - Galway, (cca 3 hodiny i se zastávkou); procházka městem, po pobřeží, pak nějaké zříceniny kolem města; fish & chips v McDonaghs (dost dobrý); večerní procházka po městě, puby po hlavní třídě (dobrá byla Teac  na Ceibe s živou muzikou)

5-6- Galway - Cliffs of Moher - Tralee (dopoledne na Cliffech dobrý, ale odpoledne šílenej chcanec) tak sme pak jeli rovnou do Tralee. Ale hned po přejezdu přívozu v Tarbertu vysvitlo sluníčko. Pokračovali jsme do Tralee; večer město, kostel, večer pivko v našem B&B

6-7- Ring of Kerry; Cahersiveen (Kostel, hřbitov); Cliffs of Portmage, Com an Chistse, během cesty do Kenmare zastávky na vyhlídky, fotky, ovce atp.; příjezd do Kenmare. Krásný malý město, asi nejhezčí co se nám líbilo (hlavně večer)

7-8 - Ring of Beara; Healy Pass (doslova epický výhledy a příroda). Ten pass je neskutečnej. Rozhodně nejhezčí část cesty z toho tripu. Viděli jsme i jak psi nahánějí "ztracený" ovce ze svahů.  V uvozovkách protože jsou fakt všude. Nechápu, jak pak nahání všechny domu :);po projetí zasátvka opět v Kenmare na pozdní oběd, směr Molls Gap; potom Ladies view (nic moc); Torc waterfall, mockross house, muckross abbey, Ross Castle, příjezd na ubytko v Killarney; večer procházka po městě (taky jedno z těch nejhezčích); pivko a posezení v Sheennans (skvělá živá hudba); procházka po večerním městě

8-9 - Killarney - Rock of Cashel- Dublin; Hrad celkem OK na fotky, bylo i málo lidí, jen ty skupinky jsou šílený, pokud chcete fotku bez nich, musíte si počkat :); kolem 16:00 příjezd na letiště v Dubilnu, vrácení auta, směr centrum, ubytování a pak procházení největších památek; Trinity college, Dublin Castle, hlavní třídy, Dublinia, Temple Bar (a jeho oblast)

9 - ráno The Book of Kells (tohle bylo taky celkem epický); tak knihovna je neskutečná. stihli jsme jít hned na 9: 30 a vyfotit si tu hlavní komoru bez Číňanů a Američianů. Pak se to tam narhnulo; potom Stephens park, opět historický památky v centru; Katedrála Sv. Patrika (obložená lešením) takže na focení nevhodný; a pak další putování městem, nevzpomínám si kde všude jsme byli :)


tohle je fakt jen asi to hlavní.

Další fotky nebo instastories na: https://instagram.com/tomashanzlik/


Snad to někomu pomůže.

Napíšu nejspíš tohle jako cestopis,a by to nezapadlo :)


dsc03933.jpg
dsc03940-upload.jpg
dsc04008.jpg
dsc04469upload.jpg
dsc04391.jpg
gzii6710.jpeg
dsc04469-upload.jpg
lrct9111.jpeg
thys1245-upload.jpg
lrdm7911-upload.jpg
tubh5115.jpeg
xnkt0924.jpeg
upload.jpeg

0 Citovat

https://www.cestujlevne.com/cest...-dnech-600 krátký zápisník 

0 Citovat

No vidim tedy , ze pocasi nebylo az  tak nejhorsi  ( zapadnu pobrezi  byva  dost  promenlive ) a ze jste si to docela uzili , myslim ze nemusis litivat , ze jste jeste vecer nejeli do Galway , v dobe,  kdy jste pujcovali auto trva  vymotani se za Dublin  minimalne  hodinu ,pres den je Galway  takove ,,no myslel jsem, ze zajedete nekam do toho okoli  v tom smeu  k tem jezerum, nebo ze mrknete do toho akvaria  vecer uz Galway zije vic.Mc Donaghs to proste umi , ale ono vseobecne  je to takove narodni jidlo Irska -)  jen jsem dodnes nepochopil proc  k tomu zapijeji  i mliko -)

Takze privoz byl asi fajn , Tralee neni spatne ,jen  to chce mit nejaky den navic a natahnout  to do Dingle ,  Nezminujes  jestli jste prejeli na Valentiu pres most  a k majku ,  v te oblasti se da jeste podniknout  lodni vylet na Skellig island  ( nebyl  jsem tam ). ale pry je to dobre 

No ono to Kenmare  je opravdu fajn  znam to tam celkem dobre  ,jsem rad  ze se vam libil Healy pass, je to tam vazne super , nezminujes pak ale nic o Glengarriffu, asi jste nemeili uz tolik casu se tam zdrzovat , abystre to stihli do Killarnay

Ony ty mestecka jak  Tralle ,Kenmare, nebo Killarnay  jsou v sezoze  dost nacpane  ,takhle uz  vlastne  po sezone  je to  mnohem lepsi,vubec zari a pak kveten jsou pro navstevu Irska  dobre mesice

Dublin jste pojali trosku  historicky , ja tam bydlel  rok a pul  a mel jsem rad  spis  okoli , dneska  jsem spokojeny na jihu a Dublin me  nechybi ,myslim ,ze ten okruh  chce   naplanovat tak na tech 10 dnu  a vlezlo by do toho  vic  toho jihozapadu 
0 Citovat

počasí paráda, užili jsme si to ;)


Dingle nakonec nebyl, nevěděli jsme jak budeme stíhat (a nakonec jsme fakt moc nestíhali, do Kenmare příjezd cca někdy kolem 8 večer) Na Skellig sem moc chtěl,ale je to výlet na půl dne, takže bychom pak museli něco oželet. A na počasí se taky nedal moc spolehnout (hurikán před odletem). Glengarriff jsme jen projeli.

0 Citovat

Jasne , tak nekdy priste .Skeelig se da absolvovat  i tak , ze si domluvis odvoz az na druhy den a  muzes tam taborit ,ubytovani tam zadne neni .Ono je vice tech ostruvku na jihu i zapadnim pobrezi ,ktere stoji za navstevu

Cork jako mesto prilis zajimavy neni spis okoli,ale zapadne od Corku, at uz po pobrezi, nebo vnitrozemim je toho vice ,prave do Glengarriffu se da jet nekolika cestema ,jen me ted tak napadlo , ty ovce se dnes  nahaneji  za pomoci  ctyrkolky a  honicich psu ,da se to videt na vice mistech ,pomahal jsem pri teto praci na Novem Zelande  u farmare co mel 3000 ovci -) byla to fuska -)

Mam Irsko projete mozna vic, nez CR ,hlavne tedy ten jih ,ale i zapani pobrezi  ,ktere je urcite hezci nez vychodni ,ovsem casto s horsim pocasim  Na ten sever tak casto nejezdim , protoze je to uz daleko  a chce to tam nocleh a ty nejsou  v Irsku  nejlevnejsi  Letos v lete jsme to resili  spanim v  kempech, prave na tom jihozapade  ,sice  z nej se mohu vratit na noc domu .ale chteli jsme si to vic uzit  ,myslim ze je i alternativa  stan v Irsku koupit ,samozrejme nejaky s tech levnejsich,  ta impregnace to  tyden  dva  zvladne  , jen to chce  treba koupit zvlast delsi koliky -)

Pri tech cestach do Irska  si myslim , ze je to prave dobre rozdelit  na alepon dva okruhy na ten jihozapadni a severozaoadni  a asi samostatne pak Severni Irsko  a k tomu treba  sever Donegalu

Lepsi jsou ty 10 denni cesty, tyden je trosku moc nahusteny  ,da se usetrit cas  tim , ze treba jen jedna cesta do Dublinu ,je otazka ,zda pak pujceni auta  a vraceni jinde neni prislis nakladne .ale ona jde i jedna cesta popojet  busem

0 Citovat

Jen  jsem  chtel upresnit tu informaci o ostrove Skellig , bohuzel jsem si ho spletl s jinym ostrovem , na Skellig se vztahuji zvlastni pravidla .letos uz  je sezona ukoncena  a pro pristi  rok bude trip za 100 euro na osobu  ,jen plavba  okolo  za polovinu ,  pobyt je omezen  poctem dennich navstevniku  a jen 2 hodinama pro kazdou lod  

0 Citovat

Ahoj, oživím vlákno a poprosím o radu.


Letíme do Irska 26.-29.3., přímo na letiště Kerry, takže se nemusíme zdržovat přesunem přes celý ostrov a to nejkrásnější bychom měli mít na dosah. Chceme hlavně přírodu + jedno větší město, zaujal mě Cork.


První nástřel itineráře:

čtvrtek - přílet 17.30, přesun autem do Glengariffu, zde ubytování, stihneme asi maximálně za západu slunce procházku k zálivu, kde by měli být vidět údajně lachtani a možná nějaký místní pub

pátek - Ring of Beara, tj. Healy Pass, Lamb´s Head, lanovka na Dursey, přesun do druhého ubytování v Castlemain, po cestě večerní Kenmare

sobota - půlka dne Cork, druhá půlka Killarney town + park nebo Ring of Kerry (tady stále nevím pro co se rozhodnout), večer pubu, hudba v Castemain v místě ubytování

neděle - Dingle, podvečer odlet


Je to reálné? Co případně vypustit nebo přidat? Děkuji mnohokrát. :-)


0 Citovat

Co přesně vás zaujalo v Corku? Jet tam na půl dne 100 km tam a pak zpět mi přijde zbytečné. Ty wow věci, jsou dle mého spíš okolo. České Budějovice jsou taky hezké, ale než tam jet na půl dne, radši bych jel na Hlubokou, Vyšší Brod nebo do Krumlova. 

0 Citovat

Podle mě jedou za Mikirem :)

0 Citovat

Ale houby.... :-D


Konktrétně tenhe pohled mě dostal + tržnice English Market, ale pokud to jinak za nic nestojí a podobné, ne-li lepší to v nějakém městěčku poblíž, tím lépe. :-)

tzoo-30737-0-935833-cork.jpg

0 Citovat

Toto je ale Cobh, kdysi Queenstown. Místo, kde naposledy nabíral lidi Titanic. Je tam hezké malé muzeum v původní budově White Star Line. Katedrála je volně přístupná. Ale to je taky asi 40 km od Corku na východ, tj. opačným směrem, než odkud přijedete. Nebo pak Kinsale (Charles Fort). Ale to taky není v Corku ale 30 km na jih u moře.

To jsou právě ty zajímavé věci okolo Corku, které jsem měl na mysli. 

0 Citovat

Aha. Mně se tenhle ukázal v různých obměnách po zadání Cork v Google obrázcích. Ok, takže Cork škrtám a itinerář tímto asi vyřešen. Děkuji. :)

0 Citovat

Pokud bych byl doma  klidne navstevy prijimam , ale bydlim jeste 50 km za Corkem -)  Ta fotka je  s Cobhu ,Takze pokud chcete mermomoci videt misto odkud  odplouval  Titanic, a tu katedralu   ,pripadne vas  zajima  Blarney castle  u Corku  tak treba ano , ale podle meho bych Cork uplne s toho kratkeho programu vynechal , trznice je celkem obycejna ,smysl by to melo pokud by byl odlet s Corku jinak ne

Jinak cestou z letiste  nebude asi na konci brezna jeste tak tma  ,rozdil proti CR je vecer dost znacny ,naopak rano je  tma dele  nez v CR  Asi tedy  je mozne se na chvili zastavit v Killarney  nebo v Kenmare  cestou do Glengarrifu , nebo bych zustal na noc v Kennmare  a rano pak   za Kennmare  hned za mostem je odbocka vpravo  na R571  a pak pres Healy Pass na druhou stranu Beary a pres  Castletown-Bearhaven /Castletowbere ( vlevo pres mostek ostruvek s nakladkou  ryb krabu musli ,) a dale rovne  k lanovce na Dursey  . Pred  Castletownbere   je odbocka k  privozu  na  Bere Island /pevnost, potopene lode ,poutni misto )  Healy Pass je podle me hezci ho jet ze strany  od Kenmare , nez naopak od Glengarriffu , Glengarriff ,ale stoji za to navstivit a zastavit se tam pak treba na zpatecni ceste  ( ostruvky , botanicka zahada -Garnisch island ,projizdka lodi  ,lov ustric )

Celkem pak nerozumim tomu ubytovani v Castlemain   ,kdyz vyneachate Cork , tak vam zbude cas na  Ring of Kerry a na Valentina Island .nebo NP Killarney  Asi bych zvolil radeji  2 noci v Kenmare  ,z letiste se stavil  v Killarney  a pak jel jen do Kenmare , druhy den Bearu , Dursey  a Glengarrrif  a zpet na noc do Kenmare  a pak podle zajmu  bud tu Valentinu  ( Ring of Kerry  ) nebo  oblast Killarnay  ,za me pokud nechcete absoivovat treba vystup na nejvyssi horu Irska  Carrauntoohill tak bych radeji zvolil Valentinu

Horsi je to pak s tou nedeli  a poslednim noclehem , moc asi neni stastna volba  absolvovat  Dingle  s tim , ze vecer odletate  . pak bych to asi radeji cele otocil  po priletu jel na ubytovani do Tralee ,tim by byla splnena ta podminka toho mesta  .pak  tedy Dingle a nekam  na ubytovani na Ring of Keryy   dalsi den pak Bearu  a  posledni noc v Killarney .ale tezko stihnete Dursey 

Ty 3 noci je  strasne malo na to co chcete podniknout ,chtelo by to noc navic , urcite vynechat Cork , a  mozna bych  vynechal i Dingle ,je to sice hezke ,ale silnice od Tralle  je dost zdlouhava a tim spodem od Castlemain zase neni tak zajimava  a samotne Dingle  spis stoji za to s projizdkou za  velrybami  , pak cesta dal za Dingle  ,navsteva akvaria ,mestecko  a to proste za nedeli moc nestihate i kdyz budete bydlet  v  Castlemain , navic nevim co tam je zvlastniho  Pub ? Ty jsou vsude

Ctvrtek - nedele  /3 noci / bych volil trasu  Kerry Airport- KIllarney - Kenmare  - ( Ring of Beara )Healy Pass - Castletownbere - Dursey - Glengarrif - Kenmare -( Ring of  Kerry )Portmagee ( Valentina Island  -pres most ) Cahersiveen -Killorglin- Killarney -Kerry Airport

Dve noci  v Kenmare a  pred odletem Killarney 

Tak jak to mate navrzene a jeste i s  Corkem  ktery je tam i zpet  pomalu  300 km z  Kerry airport  je blbost Sice nebudou prazdniny ,ale silnice jak na Dingle ,tak i  na Ring of Kerry  tak i na Beare  ,nejsou na  zadny  rychlostni prumer  ,a kazdy prujezd  vesnice, nebo mestecka zabere  cas ,obchvaty jsou tam minimalne , na tom Corku se asi shodneme ze pujde s kola ven

Ale podle meho musite vynachat i jedno s tech tri  ( ctyr ) veci   Dingle, Ring of  Kerry , Ring of  Bearu a Killarnay park   , misto vetsiho mesta  (coz by mohlo byt pripadne Tralee )  bych  volil Kenmare  a protoze Kilarnay  je 20 km od letiste ,tak i  vyuzil toto  ,logicky mi pak s toho vypadava ten Dingle

Samozrejme je to na vas  ,ale znam tu oblast hodne dobre byl jsem tam mnohokrat ,na Bearu jsem jezdil i pracovne , je treba taky zjistit zda  nebude lanovka na Dursey v udrzbe  . mrknul bych i na ruzne akce  v Kenmare nebo v Killarney  ( hudebni festival  ,trh a pod ) a podle toho upravil program .

Samozrejme je  nutne pocitat s destem a vetrem .mlhou .. a pak nema smysl treba Valentina ani  Dursey 


0 Citovat

Wau, děkuji za vyčerpávající odpověď! Cork tedy definitivně škrtám. V den příletu se řídím západem slunce přímo v Irsku, ale než pujčíme auto, zvykneme na jízdu vlevo, koupíme něco k jidlu a dojedeme do ubytování, tak je tma. :-) Zkusím to celé otočit. Castlemaine a Glengarriff jsem volila díky ceně za ubytko, je tam levné Airbnb pro dva pod tisícovku i se snídaní a přišlo mi v ideální poloze. Ale ještě na to mrknu. Moc děkuji za cenné rady. :)

0 Citovat

Zapad slunce a viditelnost  je taky v Irsku  rozdilna .kdyz jsem jezdil  Dublin v noci,  tak v cervnu o pulnoci  bylo jeste videt  adekvatne tomu bude i na konci brezna ,ale jasne  nejake to zdrzeni bude i kdyz Kerry airport je opravdu male letiste,  pristavaci draha  mezi  kravami  a ovcemi  -)

 Ubytovani chapu a v tom moc neporadim  ,pokud jsme kdy vyuzili,  tak spis  B+B ,to je v Irsku hodne oblibene ,ale je pravda  ze  pod tisicovku se  snidani pro dva  to  neni , jinak  nemam v poslednich letech prehled ,protoze jsme se bud vratili na  noc domu, ,nebo  si vzali sebou stan  ,samozrejme koncem brezna  to  neni realne,  nejake kempy  maji chatky nebo mobilhoumy ,ale to pro dva  taky neni reseni , myslim ze  na konci brezna by se dalo risknout  i  ubytovani  podle okolnosti na miste  a treba si zajistit jen tu prvni noc  a nechat to otvrene ,coz by  zarucovalo flexibilitu  i podle pocasi 

Jeste mozna jedno doporucni , i kdyz  v te oblasti to neni tak zhave  jako  na vychode a ve vetsich mestech  , snazte se vyhnout  jizde  mezi   17-18 hodinou a pak  rano ,mezi 8-9  .vesmes je  pracovni doba od 8 do 17 nebo od 9 do 18 a  do prace  vsichni jezdi autem ,..navic na kdejake blbe krizovatce a casto i na kruhaci semafor ,takze  trafikjam -) a jeste v patek -)

Jinak na vetsine silnic prvni tridy je 100 km i v mistech kde 1oo km je sebevrazda , druhotridky  80 km  uzke bez krajnic  a mistni jsou zvykli jezdit  hodne rychle,  z patka na sobotu a ze soboty na nedeli i z pubu  -) i kdyz jim snizili z 0.8  na  o,5 alkohol za volantem

Healy Pass a podobne bacha na ovce na silnici

Jinak ale , jihozapad Irska  je mozna  to nejhezci z Irska  co znam , pak jeste NP Conemmara ,nebo taky Donegal na severozapade ,asi nekdo ma jeste  jine mista, co by doporucil ja to  mam na jihozapad nejbliz  ,tak jezdime casteji prave tam , bohuzel cele zapadni pobrezi ma vyrazne horsi procasi nez jih nebo vychod Irska ,ale treba bude stesti -)

0