Musím říci,že  toho mám docela dost,ale zatím jsem s přístupem hotelů/rezervačních portálů celkem spokojen! Hotely rezervované přes Agodu a Booking na březen/duben v Itálii a Španělsku - u všech umožněno za nevratné rezervace storno zdarma a peníze už mám na účtu(trvalo to 3,4 dny) . U jednoho pražského hotelu vystaven voucher s využitím do konce roku 2021. Pohořel jsem akorát u Accoru - rezervováno přímo - Ibis v Madridu - umožní pouze přerezervování do 1.12.2020 tj nepoužitelné. Uvidíme jak se to bude vyvíjet dále dost peněz mi lítá v Norsku přelom května/června a že by měl být do té doby klid to moc zatím nevypadá ..   .

COVID19/Ubytování - vrácení peněz za nevratné rezervace

Založil ve fóru Vyhledávače hotelů

Musím říci,že  toho mám docela dost,ale zatím jsem s přístupem hotelů/rezervačních portálů celkem spokojen!

Hotely rezervované přes Agodu a Booking na březen/duben v Itálii a Španělsku - u všech umožněno za nevratné rezervace storno zdarma a peníze už mám na účtu(trvalo to 3,4 dny) .

U jednoho pražského hotelu vystaven voucher s využitím do konce roku 2021.

Pohořel jsem akorát u Accoru - rezervováno přímo - Ibis v Madridu - umožní pouze přerezervování do 1.12.2020 tj nepoužitelné.

Uvidíme jak se to bude vyvíjet dále dost peněz mi lítá v Norsku přelom května/června a že by měl být do té doby klid to moc zatím nevypadá .. 

0

Můžu se zeptat, jak se Vám podařilo zrušit nevratnou rezervaci na booking.com? Mám na duben rezervováno ubytování na Mallorce, ale pořád mi to tam píše, že to mohu zrušit pouze za storno poplatek ve výši plné ceny...jak tedy na to?

0 Citovat

Mne v Osle už nevratnú rezerváciu na tento víkend vrátili v podstate bez problémov. Rezervované cez Hotels.com.

Ešte uvidím ako dopadne Veľkonočný Stockholm tiež cez Hotels. Zatiaľ ponúkli len rebook, ale mohli by dostať aj rozum.

0 Citovat

Přidávám se s dotazem na Booking.com. Mně řekli, že aktuálně mají policy na vynucený refund akorát do konce března, i když se patrně bude prodlužovat. Ale než se tak stane, tak mám (s dubnem) smolíka a pouze pokud to bude z dobré vůle hotelu. Ten samozřejmě nechce. Madeira.

0 Citovat

ja uz dostal za tri ubytka full refund, i kdyz to byly nevratne rezervace. 2x pres booking, jednou naprimo Moxy ve Vidni. Melo to srandovni  dynamiku. Jeden hotel si chtel uctovat prvni noc, s cimz jsem souhlasil, pak mi to ale poslali vsechno, ze uz je to stejne jedno :) V Moxy mi nabidli jenom zmenu terminu, tak jsem jim poslal nejaky den na podzim a odpoved byla, ze uz poslali penize zpet. Bylo to 93euro pres Revolutku a na kurzovni rozdilu jsem 250 Kc do plusu.

Dneska rano jsem mel letet do Bergama s Ryanairem, tam uz mam taky penize zpet na uctu. 

0 Citovat

Přes Booking jsem rušil Janov a Florencii na duben - měl jsem tam přímo hlášku,že vzhledem k situaci (Covid19) je umožněno storno zdarma - stačilo jedno kliknutí a za čtyři dny byli peníze na účtu.

U Agody naprosto totožné....tam  jsem rušil ze dne na den Malágu a Granadu.

Přes Booking jsem rušil ještě jeden hotel v Praze,ten se pak ozval sám a nabídl voucher v ceně rezervace do konce roku 2021 což jsem vzal to stopro využiji.

Zdá se,že větší šanci má ten co rezervoval přes velké rezervační portály jako Agoda,Booking a pod. ty hotely budou tlačit k umožnění bezplatného storna ..   Třeba Accor se se mnou moc nepáral  v Madridu pouze přerezervování  do 1.12.20.

0 Citovat

Já jsem napsal do ubytování přes booking , že kvůli koronaviru nemůžu přijet a prosím o zrušení zdarma a booking mi další den sám nabídl zrušení zdarma kvůli koronaviru. Ubytování nijak nereagovalo

0 Citovat

andrea.talasova napsal(a):

Můžu se zeptat, jak se Vám podařilo zrušit nevratnou rezervaci na booking.com? Mám na duben rezervováno ubytování na Mallorce, ale pořád mi to tam píše, že to mohu zrušit pouze za storno poplatek ve výši plné ceny...jak tedy na to?



My měli na Kanárech, napsla jsem přímo na ubytování, že kvůli situaci není možné vycestovat, paní mi kladně odepsala a poslala free cancelation  - to jsme přijali a do 5ti dnů přišly peníze

0 Citovat

Tak bohužel to asi záleží na každém hotelu, alespoň na ten duben, ale jestli na březen booking dává refund všem i přes nelibost hotelů, tak třeba se to protáhne až do dubna, těžko se situace tak rychle uklidní, nám hotel zatím nabízí změnu termínu, ale v tuto chvíli absolutně netušíme, kdy bude možné zase cestovat, takže těžko teď z hlavy vymyslíme termín, navíc taky záleží na ceně letenek atd., lepší by byl ten refund...

0 Citovat

Já už si přes týden dopisuji s hotelem na letišti v Oslu bez kladného výsledku.  Rezervace byla dělaná přes booking, hotel stáhnul peníze z karty hned a nyní se ohrazuje "force majeure" a přitom hotel zavřeli a rezervaci mi zrušily.  Dle mého je to prachsprostá zlodějna.   Známa z Norska se pokouší s nima spojit, ale neberou telefon.  Přes booking rezervuju už dost dlouho a nikdy jsem neměla problémy se zrušením i nevratných rezervací (sice šlo vetšinou o USA), hotely nebo motely nikdy neprotestovaly a ani nediskutovaly o vrácení plné ceny.  Norové mě opět utvrdili v mém mínění o nich.


0 Citovat

Renča napsal(a):

Já už si přes týden dopisuji s hotelem na letišti v Oslu bez kladného výsledku.  Rezervace byla dělaná přes booking, hotel stáhnul peníze z karty hned a nyní se ohrazuje "force majeure" a přitom hotel zavřeli a rezervaci mi zrušily.  Dle mého je to prachsprostá zlodějna.   Známa z Norska se pokouší s nima spojit, ale neberou telefon.  Přes booking rezervuju už dost dlouho a nikdy jsem neměla problémy se zrušením i nevratných rezervací (sice šlo vetšinou o USA), hotely nebo motely nikdy neprotestovaly a ani nediskutovaly o vrácení plné ceny.  Norové mě opět utvrdili v mém mínění o nich.



V tomto případě je to dle mého akorát tak jasné na charge back - neposkytnutá služba. Pokud je hotel zavřený a nedokáže ubytovat kohokoliv v zaplaceném termínu,  není vo čem.

0 Citovat

Hotel zavřel, rezervaci zrušili a nechtějí Vám vrátit peníze? To by rozhodně mělo projít přes chargeback u vaší banky. Problém vidím jenom v tom, že takových požadavků teď kartové asociace dostávají hrozně moc takže bůhví jak dlouho to může trvat. 

0 Citovat

Koukám, že než jsem dopsal odpověď, Petr poradil to samé. :)

0 Citovat

Izrael , měli jsme dva dny do odletu. Eldan autopůjčovna po emailu vrátili zálohu. Hotel v Tel Avivu přes booking  - záloha vrácena.

0 Citovat

Tak dnes vrátil peníze i Ibis v Madridu ač původně vůbec nechtěl....na základě tohoto:

https://all.accor.com/event/info...n.en.shtml

Takže zatím 100% úspěšnost - Madrid,Malága,Granada,Janov,Florencie vše zpět!


Teď mě čeká Norsko - květen/červen - celkem 9.nocí - mám v tom okolo 15t a tady budu asi rád,když dostanu nazpět alespoň něco ..

0 Citovat

Ibis na LHR přes Booking na červenec zatím odmítá. Psal jsem do banky - RB. Prý tuto službu neposkytují :-(.  PLaceno kreditkou MC.


0 Citovat

Na červenec je ještě moc brzo, refund pobytů momentálně Accor umožňuje jenom do 1. května. 

0 Citovat

Aktuální zkušenost s bookingem. Máme ubytování na začátek května ve Švýcarsku. Zaplaceno bez možnosti storna. Zkusil jsem požádat ubytování o refund. Odmítnuto a mám se obrátit na booking. Obrátil jsem se na booking a napsali, že je možnost voucheru na pozdější rezervaci nebo změna datumu. Vzhledem k nejasné budoucnosti jsem zvolil možnost voucheru a v další zprávě mi odepsali, že ubytování nenabízí voucher a musím nahlásit nové datumy.

Stalo se vám někomu, že by takhle měnili názory s každým dalším mailem?

0 Citovat

Ma niekto skusenost so zrusenim Booking Basic tarifu cez booking.com? Je to non-refundable rezervacia, ktoru pre booking urobi tretia strana (aj ked rezervacia prebieha na booking.com), cena je vyhodna ale nevyhoda sa ukazala prave teraz. 

Mam rezervaciu na tento vikend v Oslo. Hotel najskor ponukol zmenu terminu, ked zistil ze rezervacia nie je priamo cez booking.com ale ich externeho partnera Bedonline, odmietol hociaku zmenu. Bedsonline, nema ziaden support, alebo moznost ako by som ich vedel kontaktovat. Booking.com dava ruky prec, kedze som si sam zvolil zvyhodneny tarif Booking basic, ktory je strictly non-refundable. Takze zacarovany kruh, ktory som uz viacmenej vzdal.

Ma niekto pododnu skusenost, ci uz pozitivnu alebo negativnu?

0 Citovat

Otevrete appku booking.com, lajknete 3 ubytka srdickem a dostanete 10eur kredit na dalsi pobyt:-)

0 Citovat

Nějak to nefunguje. Lajknul jsem tři ubytka a nic. Musí se ještě někde na něco kliknout nebo čekat?

0 Citovat

v nejnovejsi appce na mobilu dat srdicko 3 ruznym ubytovani. Pote nabehne hlaska, ze mate narok na 10eur reward. Pak zacnou chodit emaily, ze reward procesuji. 

0 Citovat

Zkontroloval jsem Google Play a novější verze tam není. Dávání srdíček u mě nefunguje. Zkusil jsem to z rezervací proklik na tři hotely, zkusil jsem při vyhledání nového ubytování a nic. Asi mě nemají rádi :D

0 Citovat

Michale, jsem na tom úplně stejně... Možná by pomohlo appku odinstalovat a pak nainstalovat znovu, ale na to kašlu.

0 Citovat

Tohle je hlaska, ktera se musi zobrazit. Jinak penize uz mam na ucte..


103422147-658748164983979-6182617451094819587-n.jpg

0