Ahojte, Navstivili ste niekto Dubaj v tomtu (2021) roku? Zaujimali by ma aktualne skusenost z pohladu "turistu" pocas COVIDu - tj. skusenost z nasledovnymi: - skusenost s cestou (letecky EMIRATES), - COVID test na letisku (je tam velke zdrzanie?, ako rychlo ste dostali vysledok testu, dovtedy ste museli byt na hotely?, riesil niekto pozitivny test na letisku?),  - doprava po meste (su nejake obmedzenia na taxiky? metro?) - plaze  (ake su tam pravidla/ resp. obmedzenia v sucastnosti?) - prechadzky/ promenady (eg oblast JBR/ Dubai Marina) - hotely (nejake obmedzenia na bazeny, alebo spolocne priestory) - stravovanie v restauraciach (v akom rezime funguju) - celkovo fungovanie v sluzbach - AOB :-) Rozmyslame podniknut cestu ku koncu Februara (2x dospely a 9r. dieta). Pekny den E  .

Dubaj 2021 - pocas COVIDu

Založil(a) ve fóru Co vidět a navštívit

20 reakcí

Ahojte,

Navstivili ste niekto Dubaj v tomtu (2021) roku?

Zaujimali by ma aktualne skusenost z pohladu "turistu" pocas COVIDu - tj. skusenost z nasledovnymi:

- skusenost s cestou (letecky EMIRATES),

- COVID test na letisku (je tam velke zdrzanie?, ako rychlo ste dostali vysledok testu, dovtedy ste museli byt na hotely?, riesil niekto pozitivny test na letisku?), 

- doprava po meste (su nejake obmedzenia na taxiky? metro?)

- plaze  (ake su tam pravidla/ resp. obmedzenia v sucastnosti?)

- prechadzky/ promenady (eg oblast JBR/ Dubai Marina)

- hotely (nejake obmedzenia na bazeny, alebo spolocne priestory)

- stravovanie v restauraciach (v akom rezime funguju)

- celkovo fungovanie v sluzbach

- AOB :-)

Rozmyslame podniknut cestu ku koncu Februara (2x dospely a 9r. dieta).

Pekny den

E

0

U "konkurencie" je to pekne vo fóre spísané

http://www.akcniletenky.com/disk...b7ab07a2be

0 Citovat

4* hotel v Dubaji za 41 $.

https://www.secretflying.com/pos...per-night/

0 Citovat

C -19 napsal(a):

4* hotel v Dubaji za 41 $.

https://www.secretflying.com/pos...per-night/

Podívej se, na jaké termíny to je. Dubaj v červenci a srpnu. To chceš. 

0 Citovat

Tak kdyz se chce nekdo pripect 😅

0 Citovat

Petr76 napsal(a):

Podívej se, na jaké termíny to je. Dubaj v červenci a srpnu. To chceš. 

Vybrat ty nejhorší termíny je trochu demagogie, ne? Duben, květen je v nabídce taky.

0 Citovat

duben kveten tiez ziadny zazrak, ale osobne v tejto dobe by mi nevadil ani Dubaj v lete. A ten hotel vyzera fajne.

0 Citovat

Zdravím, máte ještě někdo aktuální zkušenosti s pobytem v Dubaji? Zajímá mě hlavně, za jak dlouho dorazí výsledek testu a jak to probíhá, pokud mám checkin v hotelu od 14:00 a do Dubaje přilétám v 8h. Jde mi o to, že bych se měl do té doby, než přijde výsledek testu izolovat. Předem díky za jakékoliv info! 

0 Citovat

Byli jsme v SAE koncem prosince a začátkem ledna. Ubytovaní jsme byli v Ras Al Khaimah a také jsme přímo tam letěli/odlétali, takže nemám zkušenost přímo z letiště v Dubaji, ale byli s námi v hotelu lidé, kteří přiletěli do Dubaje, takže mohu říct, že to probíhalo na obou letištích podobně. Po příletu nikdo nic nechtěl, kromě negativního PCR testu z ČR a pak jsme museli absolvovat místní test. My jsme na něj čekali cca půl hodiny, takže nás to moc nezdrželo, ale v Dubaji čekali déle, cca 1,5 hod. Pak jsme jeli na hotel a měli tam teoreticky zůstat do chvíle než přijdou výsledky, ale nikdo to nekontroluje a hlavně nikomu výsledek testu nepřišel!!! Ani od nás z hotelu, ani jiným, ptali jsme se. Myslíme si, že posílají výsledek jen, když je pozitivní, jinak si to neumím vysvětlit. Nic nepřišlo ani těm, co přiletěli do Dubaje.

Co se týká opatření na místě, tak vážně všichni nosí pořád roušky, i když jdou v noci sami po ulici. V hotelech, obchodech atd. se měří teplota. V obchodech hned u vstupu vyfasujete rukavice, stejně tak v jídelně v hotelu a pak si můžete sami nabírat jídlo. Roušky jsou povinné venku i vevnitř, ale v restauraci je samozřejmě mít nemusíte a ani na pláži nebo u bazénu nejsou povinné.

Byli jsme jeden den v Dubaji, nejezdili jsme metrem, takže tam omezení neznám, ale myslím, že jde jen o ty roušky a rozestupy. Jezdili jsme taxíkem a tady chci upozornit na jeden zásadní problém, taxi může vzít jen dva klienty!!! I když jde o rodinu s dítětem! Mají i speiální velké taxíky, které mají povolené 3 lidi, ale to je max.! Víc lidí do taxi nesmí. No a sehnat taxi pro tři lidi byl dost problém, jen tak po městě nejezdí, je třeba si je objednat/zavolat. Takže pokud je vás víc musíte s tím počítat. Velká auta nebo minibusy pro pět  a více lidí jsou kvůli covidu zakázané, stejně tak i shuttle busy, které provozují hotely, nesmí jezdit. Několikrát jsme zkoušeli klasického taxikáře ukecat, aby nás vzal tři, že budeme všichni vzadu, ale povedlo se to jen dvakrát, když jsme jeli na krátkou vzdálenost, jinak nás odmítli s tím, že by dostali obrovskou pokutu. To omezení taxi na dva lidi platí v Ras Al Khaimah i Dubaji, takže je třeba jít na stanoviště taxi a tam požádat, aby vám zavolali kolegu s větším taxíkem.

Jinak hotely fungují standardně, jen jsou omezené nebo zrušené wellness služby a lázně, bazény fungují a pláže jsou v pohodě, tam je to jako by covid nebyl.

Procházky po městě můžete absolvovat v pohodě, ale v roušce, můžete si v Marině sednout do kavárny, koukat na mrakodrapy a popíjet bez roušky. Můžete jít vlastně kamkoli, vše funguje, trhy, Dubaj Mall a vše v něm atd... Jsou otevřené restaurace, kavárny i zmrzlina na každém rohu.

Pokud pojedete, tak si to užijte. Držím palce.

 

0 Citovat

No to musí být dovolená jako kráwa - s hadrem nonstop na hubě,rukavice bez wellness,lázní atd.

Navrch buzerace s testem ..

Jako...to bych neabsolvoval ani zadarmo !

0 Citovat

To si musí každý rozhodnout sám. My jsme si to báječně užili, jelikož jsme naprostou většinu času trávili odpočinkem na pláži, kde žádná omezení nejsou. Do lázní nikdy nechodíme a na tu chvíli, kdy procházím recepcí nebo vcházím do restaurace mi nevadilo vzít si roušku. Uznávám, že brát si rukavice, abych si nabrala ze švédských stolů je nepohodlné, ale pořád lepší než se nechat obsluhovat. Takhle to bylo úplně normální, jen v těch rukavicích (stačí na jedné ruce).

Všude bylo málo lidí, takže klid na pláži, u bazénu i v barech (hotel i pláž).

0 Citovat

Skvělé, moc děkuji za podrobný popis! S rouškami problém nemám a vaše zkušenosti mě navnadily :) 

0 Citovat

No jak se říká "sto lidí sto chutí"....já si tedy báječné užití představuji úplně jinak a jestli to Rodney navnadilo tak mě spíš znechutilo!

Jinak docela se divím,že dost lidí chce za této situace někam mermomocí cestovat - jako cestování je můj koníček to si chci užít naplno a ne ho trávit s hadrem na hubě,omezení či úplná absence služeb,dělat si testy a modlit se aby vyšel negativně,stresovat se jestli letadlo vůbec poletí atd. atd.  

0 Citovat

lma napsal(a):

No jak se říká "sto lidí sto chutí"....já si tedy báječné užití představuji úplně jinak a jestli to Rodney navnadilo tak mě spíš znechutilo!

Jinak docela se divím,že dost lidí chce za této situace někam mermomocí cestovat - jako cestování je můj koníček to si chci užít naplno a ne ho trávit s hadrem na hubě,omezení či úplná absence služeb,dělat si testy a modlit se aby vyšel negativně,stresovat se jestli letadlo vůbec poletí atd. atd.  

Myslím že ti nikdo nebrání zůstat doma, a nenutí tě kamkoliv cestovat s hadrem na hubě. Nikam nejezdi. Úvodní dotaz a celá diskuse informuje ty, kteří cestovat chtějí, a nad ty komplikace (které nenávidíme bez rozdílu všichni do jednoho) se chtějí povznést.

0 Citovat

C -19 napsal(a):

[citace="Petr76"]

Podívej se, na jaké termíny to je. Dubaj v červenci a srpnu. To chceš. 

Vybrat ty nejhorší termíny je trochu demagogie, ne? Duben, květen je v nabídce taky.

[/citace]

Jak píše tonic.... v dubnu je na blízkém Východě už hic jaxviňa. 

0 Citovat

Pravda ale stejně jak píše Tonic, tak v dnešní době si člověk moc vybírat nemůže a pokud je cena hotelů tak nízká, tak osobně chápu, že tam lidi v tom dubnu rádi poletí, i když sám bych neletěl. 

0 Citovat

Zapomínáte, že duben - květen je Ramadán. Ne, že by to zrovna v Dubaji příliš hrotili, ale omezení to přinést může.

0 Citovat

Adam V. napsal(a):

Zapomínáte, že duben - květen je Ramadán. Ne, že by to zrovna v Dubaji příliš hrotili, ale omezení to přinést může.

Dal jsem odkaz, zaujala mne cena. Na Ramadán jsem samozřejmě zapomněl. Nechci to obhajovat za každou cenu, dobře, je tam vedro, beru na vědomí. Nicméně většina přítomných nejsou obyvatelé, ale rezidenti s pracovním povolením, často z nemuslimských zemí, takže Ramadán tam snad bude trochu civilizovaný. Indické restaurace otevřené, snídaně v hotelech do deseti, nebo ne? Byl tam někdo o Ramadánu, jen tak pro zajímavost?

0 Citovat

Já teda nevím, jestli jsme tam byli o ramadánu nebo ne, bylo to 14.-17. dubna (2017), ale rozhodně jsem si nevšiml žádných omezení nebo něčeho nestandardního. Tak asi ramadán ještě nebyl. A počasí v tu dobu bylo snesitelné, vedrem jsme neumírali.

0 Citovat

já tam o Ramadánu byla a to byl tehdá ještě Ramadán v srpnu! :D so si budem, bylo to bájo ... chlast jen pod střechou a i automaty s vodou v obchoďáku zalepené. Viděla jsem lidi si brát McDonalds takeaway a chodili to jíst tajně na záchod. Sluncem západu se do foodcourtu nahrnula miliarda lidí a začala žranice. Má to istá kulturná špecifika ... :)

0 Citovat

Zdravím, nemá někdo aktuální info z Dubaje? Jak jste řešili PCR test před odletem do ČR?

0
20 reakcí