Koupil jsem letenky do Japonska - přílet Osaka,odlet Tokio,jen 8 dní......hrubý plán je ihned přesun do Kyota - nebo se vyplatí vyhradit alespoň jeden den na Osaku? ...z Kyota pak do Tokia - nějaká zajímavost na trase,která stojí za zastávku ? .

Japonsko

Založil ve fóru Co vidět a navštívit

Milan V napsal(a):

Jinak jak tak plánuju Kjoto a studuju dopravu, vidím na Hyperdie i možnost cestování v rámci města příměstskými JR vlaky, které mají po městě plno zastávek a na ty by JR Pass měl platit..

Ne měl, ale platí. 😊 Seznam vlaků, na které neplatí nebo které jsou s příplatkem, najdeš tady: https://japanrailpass.net/en/abo...l#anchor04 Mimochodem, railpass platí i na lokální autobusy JR.
Placená verze mobilní aplikace Hyperdia umí odfiltrovat všechno, na co Japan Railpass neplatí.

EDIT: https://www.flashpackingjapan.co...bus-kyoto/
https://www.flashpackingjapan.co...ain-kyoto/

0 Citovat

J0x napsal(a):

Ne měl, ale platí. 😊 Seznam vlaků, na které neplatí nebo které jsou s příplatkem, najdeš tady: https://japanrailpass.net/en/abo...l#anchor04 Mimochodem, railpass platí i na lokální autobusy JR.
Placená verze mobilní aplikace Hyperdia umí odfiltrovat všechno, na co Japan Railpass neplatí.

EDIT: https://www.flashpackingjapan.co...bus-kyoto/
https://www.flashpackingjapan.co...ain-kyoto/

Díky za upřesnění a za odkazy...bude se hodit při plánování. Koukám, že v Kjotu je fakt co dělat klidně celých 5 dní..

0 Citovat

V itineráři určitě přidat Kyoto na  úkor Osaky i Nary. A taky jsme dali Hirošimu a Miyajima v ten samý den odpoledne. Tuším, že na trajekt platil také JR pass, takže bych určitě nevynechala ani jedno.

 
0 Citovat

monca.cz napsal(a):

A taky jsme dali Hirošimu a Miyajima v ten samý den odpoledne. Tuším, že na trajekt platil také JR pass, takže bych určitě nevynechala ani jedno.

 


potvrzuji že JR pass platí na trajekt na  Miyajima ale jen na ten odjíždející z Miyajimaguchi naopak JR pass neplatí na trajekt přímo z Hirošimy. Co se týče Miyajima tak doporučuju tak přespat. Večer a ráno je celý ostrov skoro prázdný a má krásnou atmosféru naopak přes den je všude plno turistů...

0 Citovat

monca.cz napsal(a):

V itineráři určitě přidat Kyoto na  úkor Osaky i Nary. A taky jsme dali Hirošimu a Miyajima v ten samý den odpoledne. Tuším, že na trajekt platil také JR pass, takže bych určitě nevynechala ani jedno.

 
Za mě spíš přidat Naru. Půlden je na ní nutné minimum. Pokud máte rádi chrámy, park a zvířata, tak si to tam užijete. Podle toho, že manželka chce vidět koupající se opice, tipuji, že ano.

0 Citovat

Byl jsem v Japonsku dvakrát z čehož 6 dní čistě jen na Okinawě, kde to bylo akorát a pak 7 dní na Honšů (přílet Tokio a odlet Osaka). Byli jsme 2 noci v Tokiu, 1 noc v Kawaguchiko, 2 noci v Kyotu a 1 noc v buse mezi Tokiem a Kyotem. Na Tokio to bylo fakt málo, nestihli jsme de facto skoro nic (Shibuya, Shinjuku, Akihabara, císařský palác a Meiji Shrine). Jen v samotném Tokiu bych dokázal týden strávit jak nic, úžasné město. V Kawaguchiko jsme stihli první den pagodu Chureito. Druhý den bylo v plánu vyjet autobusem do 2000m na Fuji, ale tak neskutečně lilo, že nebylo vidět ani na 500 metrů, tak jsme místo toho jen šli kousek kolem jezera a jeli do jeskyň na úpatí Fuji.

V Kyotu jsme pak byli celé dva dny a museli jsme hodně vybírat, co navštívit a vynechat. Všechny památky jsou rozmístěny na velké ploše a dost daleko od sebe, hodně se musí jezdit busem a chodit pěšky, jen k pár věcem se dá rychle dojet vlakem. Jeden den navíc by to klidně sneslo, ale alespoň jsem se necítil tak jako u Tokia, že jsem přišel o hodně. Poslední půl den před odletem jsme pak byli v Osace (Dotonbori) a to bych klidně i vynechal úplně, podobný styl jako Tokio, ale Tokio je daleko lepší.

0 Citovat

Milan V napsal(a):

Záleží skutečně na prioritách, každý je jiný.. osobně se při plánování ujišťuju, že mě vůbec nelákají Osaka a Tokyo, přesto že má cesta v květnu začíná v Osace a končí v Tokyu. OK, nepřu se, má to svojí atmosféru, ale při chaosu a velikosti těch měst radši ten čas využiju na Kjoto a Naru a pak na 5 dní na severní Hokkaido + Rishiri, který jsem si vysnil a podle toho taky naplánoval. OK teda, když se zadaří v 6-hodinovém stopoveru na Hanedě dojet na Shibuyu, najíst se a zase zpátky, budu to brát jako + :-)

Rishiri bude stát za to. Doporučovali mi ho Japonci, ale už jsem na Hokkaidu neměl čas. V květnu bude sopka víc zasněžená a možná stihneš kvetoucí sakury: https://backpackingman.com/rishi...onal-park/

Priority mám podobné a Ósaku jsem taky vynechal, ale Tokio na mě nepůsobilo jako chaos. Spíš překvapivě poklidně, a to jsem chodil dost pěšky.
0 Citovat

Libor_S napsal(a):

Rishiri bude stát za to. Doporučovali mi ho Japonci, ale už jsem na Hokkaidu neměl čas. V květnu bude sopka víc zasněžená a možná stihneš kvetoucí sakury: https://backpackingman.com/rishi...onal-park/

Priority mám podobné a Ósaku jsem taky vynechal, ale Tokio na mě nepůsobilo jako chaos. Spíš překvapivě poklidně, a to jsem chodil dost pěšky.

Na Rishiri mám dvě noci. Přílet se Saabem 340 HAC ze Sappora/Okadamy a odjezd trajektem do Wakkanai. Až koncem května, takže sakury už zřejmě nebudou ani tam. Do té doby se musím zdokonalit v pojídání mořských ježků - doufám, že to nebude podobná chuťovka jako polívka z netopýra ve Wu-chanu :-D Ten zbytek mám naplánovaný tak, že využijeme jenom lokální JR Pass pro Kansai na 4 dny a přelet na Hokkaido se SkyMark Airlines (cenově hluboko i pod letenkama ANA/JAL pro cizince za 11K JPN).  

0 Citovat

Vypadá to, že zde budu jediný, komu se v Ósace líbí. 😊 Krom toho, že je levnější než Tokio (nejlevnější ubytování ve čtvrti Tennódži kolem stanice metra Dobutsuenmae, poblíž je i supermarket řetězce Super Tamade, dle některých (ne)chvalně známý 😁), tak i tam se dá něco vidět a zažít. Např betonový ósacký hrad (jak to nemá vypadat, zejména zevnitř), věž Tsutenkaku a okolo čtvrť Shinsekai (past na turisty), místní zoo (další příklad, jak to nemá vypadat), akvárium Kaiyukan (pro změnu parádní místo a dá se na něj koupit vstupenka kombinovaná s dopravou),  ruské kolo Tempozan, Umeda Sky Building alias stolička na nočník, chrám Shitennoji, Spa World, nejvyšší budova v Japonsku Abeno Harukas, krytá nákupní ulice Doguyasuji, čtvrť červených luceren Tobita Shinchi (tam se ovšem všichni neradi fotí 😂), Cupnoodles Museum (muzeum kudrnatých polívek, které vynalezl Momofuku Ando právě v Ósace) a místní obdoba tokijské Akihabary - Den Den Town, Museum of Housing and Living, Ukiyoe Museum, Universal Studios Japan.
Na Kjóto nebo Naru samozřejmě nemá, ale úplně bych Ósaku nezatracoval.

V Kjótu je super, mimo všem známých věcí, taky Sagano Scenic Railway https://www.sagano-kanko.co.jp/en/ a na cestu zpět je možné se vydat pro změnu lodí, pokud zrovna není moc nebo málo vody.

0 Citovat

Ok.Díky všetkým za podnety a cenné rady.

Ide sa upravovať, a redukovať. Ach jo...keby sme si vedeli vyčarovat trochu volna navyše...  :(

0 Citovat

nechapu jak vsichni blaznite  jezdite  litate atd - staci se nekam dosta nasat atmosferu - sednout do kavarny a pozorovat jiny zivot - jit do samoobsluhy a prozkoumat a ochutnat mistni potraviny - jit do obchodniho centra a nakoupit si odevy a obuv ktere v evrope nekoupite -  prozit mistni zabavu a trziste - atd atd - preci nemusim projezdit tretinu  zeme a nemit zazitky - jenom pospichat a dal - foto foto a chlubit se na internetu - proste je to zazitek jit treba do pekarstvi a koupit si kolacek a kafe a pak si sednout na lavicku a v klidu pozorovat cizi kulturu - pagody a chramy jsou hodne podobne - nemusim preci videt kazdou - radeji budte v klidu a snazte se vnimat v klidu odlisnosti dane zeme - a to plati kdekoli na svete 

1 Citovat

Truhlik: když někdo letí poprvé a neví, jestli se tam ještě někdy vrátí, tak ať si klidně lítá jak hadr na holi, pokud ho to baví. 😉 Někoho třeba fakt baví vlaky, tak nebude sedět v kavárně a pozorovat lidi. 😊 Prostě podle vkusu každého soudruha...

0 Citovat

torpy68 napsal(a):

Tak som si urobil taký itineár:

1 deň večer prílet Haneda

2-3 deň Tokio

4 deň ráno vlak smer Nikko, poobede Nikko

5 deň Nikko, podvečer návrat do Tokia

6 deň ráno smer Hirošima,poobede buď Hirošima,alebo Miyajima. Čo by bolo lepšie ?

7 deň  Hirošima,alebo Miyajima, presun do Kjota ak by vyšiel čas tak so zastávkou v Himeji

8-10 deň Kjoto+Nara+ Osaka, ak by bol čas Kobe.  Priorita je Kjoto+Nara

11 deň ráno presun do Kiso Valley trek Magome-Tsumago,  Matsumoto Castle+ noc v Matsumoto

12 deň Presun do Jigokudani pozrieť na opice. Poprípade privítam nejaké doporučenie na tento deň,lebo na trasu do parku neplatí JR pass. Podvečer asi z Nagana presun do Tokya. Poprípade oplatí sa Nagano na celý deň?

13  deň ešte niečo s Tokia a večer odlet.


Dalo by sa to nejak takto,alebo je lepšie niečo niekde pridať, či ubrať ?

Díky za rady :)


Já to vezmu z mého pohledu v Japonsku jsem byl 2x :

Tokio vynechat - případně maximálně den.....spíše bych zvolil výlet s výhledy na Fuji - Odawara ,Hakone atd.

Nikko stačí bohatě na jeden celý  den.

Hirošima ? Památník atomovky vedle hrad nic jiného tam není! ..to se dá zvládnout v pohodě s  Miyajimou v jednom dnu.

Z Hirošimi bych pouvažoval přejet na dva dny do Kumamota ( sopka Aso - celodenní záležitost).

 Kjoto+Nara+ Osaka  a Kobe - za tři dny - utopie!

Nara - celodenní záležitost.

Kjoto - tam se dá strávit i čtyři,pět dní navrch je tam třeba počítat,že metrem a vlakem se k moc zajímavostem nedostane....na přesuny se využívá hlavně autobus což je zdlouhavé a navrch jezdí pěkně natřískané.

Kobe - zbytečnost vynechat!

Osaka- tu bych do toho taky asi moc nemontoval max.okrajově jeden půlden a případně to spojit s hradem Himedži, v Osace doporučuji vyhlídku Umeda Sky Building.

Nagano a Matsumoto nemohu posoudit tam jsem nebyl.


0 Citovat

Tak som to trochu upravil .

Je jasné že to nebude úplne odpočinková dovolenka, ale možno sa tam už nikdy nedostaneme tak preto je toho viac.


 1 deň večer prílet Haneda


2-3 deň Tokio Už keď tam budeme tak aj tu chceme niečo vidieť


4 deň ráno vlak smer Nikko, poobede Nikko


5 deň Nikko, podvečer návrat do Tokia


6 deň ráno  vlakom do Kjota, poobede buď Kjoto, alebo ak sa nám bude chcieť tak Himeji


7-10 deň Kjoto. Z toho 1 deň Nara, a 1 deň Hirošima a Miyajima. Na Kjoto 2-2,5 dňa. Je mi jasné že nestihneme všetko.


11 deň ráno presun do Kiso Valley trek Magome-Tsumago,  noc v Matsumoto


12 deň Matsumoto castle, pomotať sa po meste,alebo po ceste do Tokia možno na skok to Nagano.


Alebo toto celé úplne vynechať  a motať sa iba okolo Kjota.

Bol niekto v Kiso Valley či to teda stojí za to. Podľa fotiek a recenzií je to tam fajn,a tiež nemusíme byť každý deň v chrámoch.


13  deň ešte niečo s Tokia a večer odlet.



0 Citovat

Prechádzku Magome -Tsumago môžem odporučiť. Aj samotná cesta vlakom z Matsumoto (hrad je večer pekne nasvietený) do Nagiso (odtiaľ bus do Tsumago) bola pekná.

Na rýchlu návštevu Kjota stačí 2 - 2.5 dňa. Najzaujímavejšie pamiatky stihnete prejsť.

0 Citovat

Souhlasím s Hugem, jen vy půjdete ve směru Magome  - Tsumago, tj. ne bus z Nagiso do Tsumago, ale opačně (nebo to dojdete pěšky jako já). I když se dá v Kjótu strávit víc času, na úkor této procházky, která vám do náročného itineráře dodá příjemnou poklidnou procházku (pokud nebude moc pršet), bych Kjóto neprodlužoval.

0 Citovat

V Kjótu doporučuji vypůjčit jízdní kolo.

0 Citovat

SDAN napsal(a):

V Kjótu doporučuji vypůjčit jízdní kolo.

Nepraktické navrch to tam na kola není zrovna přizpůsobené !

0 Citovat

Magome - Tsumago za mě určitě ano!


0 Citovat

Dobrý den, letíme s přítelkyní na dovolenou do Japonska, problém je v tom že mě se tam nechce, ale v zájmu udržení dobrých vztahú s mojí drahou polovičkou jsem na to kývl :D No a tak se chci ptát převážně mladých mužů co určitě zdílí lásku k autům. Pánové, nevíte někdo jestli v této oblasti jsou nějaké tuningové oblasti s klasickými JDM auty? Díky za info.

Kvalitní zahradní nábytek (bydlet.cz)

0 Citovat

Bez obav, hranice hned tak neotevrou tak nikam nepoletis. Ta hloupa reklama na konci je tam proc?

0 Citovat

Zdravím, chci se zeptat, letíme s kamarádama do Japonska a jsme všichni rybářský nadšenci, takže se chci zeptat jestli je zde v okolí povolen rybolov nebo co pro to máme udělat aby jsme si mohli zarybařit. děkuji

https://sbalaval.cz/vietnam/3001...etnam.html

0 Citovat

Pôjdeš tak maximálne za Tomiom

0 Citovat

A jedete do Vietnamu anebo Japonska? Ten reklamní odkaz je totiž o Vietnamu.

0 Citovat

Nejede nikam, jen hloupe spamuje.

0