Kolumbie

Napsal Galis 2015-11-14T17:06:08+01:00 ve fóru Tipy na ubytování
10 odpovědí

Dobrý den,
v září letím do Kolumbie a potřeboval bych nějaké stránky které používáte v Jižní Americe na ubytování.
Děkuji

Neviem ako Kolumbia, ale vo väčšine krajín Južnej Ameriky som (sme) ubytovanie riešil tak, že po príchode do nejakého mesta sme sa prvého Taxikára opýtali na dobré a lacné ubytko a že za koľko nás tam zoberie smiley To možno nemusí platiť pre najväčšie mestá, tým som sa ale radšej vyhýbal.

Poznej všechny krásy Kolumbie za 3 dny:

http://www.blesk.cz/clanek/cesto...-muze.html

Aktuální informace k pobytu pro účastníky zájezdu:

http://www.blesk.cz/clanek/cesto...-zeme.html

Změna destinace a příležitost k nákupu LM:

http://www.blesk.cz/clanek/cesto...oupit.html

Zdravím, byl někdo v poslední době v Kolumbii? Sháním informace ohledně současné bezpečnostní situaci. Díky za informace.

Ano, já byl v květnu. Dost záleží na tom, kam se v Kolumbii chystáte.

Kryštof Hájek napsal(a):

Ano, já byl v květnu. Dost záleží na tom, kam se v Kolumbii chystáte.

Ahoj, jak to konkrétněji myslíš? Šlo by nějak přiblížit co jsi procestoval třeba ty a zda to bylo v pohodě? Také o tom přemýšlíme, tak také uvitám bližší info. děkuji

Chceme jet trasu Bogota-Salento-Medelín-Guatapé-Santa Marta-Tayrona-Cartagena. Mám špatné zkušenosti co se týče bezpečnosti v JAR a Brazílií. Nemohu se rozhodnout. Zvažuji ještě Reunion. 

V čem konkrétně špatné zkušenosti z JAR a Brazílie? Byl jsem tam i tam a v pohodě. Ohledně bezpečnosti bude Kolumbie srovnatelná, někde výrazně lepší, někde horší. 

Zkrátka to hodně záleží na přípravě a nějaké elementární intuici. Jsou místa, kam nechodit, jsou věci, které nedělat. Já byl konkrétně v Bogotě a okolí, Cartageně a Medellínu a okolí. Ten váš okruh vypadá v pohodě, turistická místa jsou na tom dobře s bezpečností. Cartagena, Bogota úplně. Medellín vlastně taky, za posledních 20 let udělal obrovský skok dopředu, policajt je tam opravdu na každém rohu, ale už tam víc záleží na čtvrtích, kde nechodit. Třeba centrum je mimořádně chaotické a nějaké kapesní krádeže si vůbec nemusíte všimnou.

Asi základní pravidlo - kromě Cartageny - je nevycházet za tmy a především nepřejíždět mezi městy za tmy. Jinak bude stačit důsledně dodržovat obecná pravidla pro pohyb po Latinské Americe, tj. neupozorňovat na sebe, nenosit s sebou vůbec žádné cennosti, peněz jen tolik, kolik potřebujete a hlavně nechodit po městech s foťákem na krku.

Kolumbie má v současnosti obecně problém především okolo hranic s Panamou, Venezuelou, Ekvádorem, v přístavech na tichomořském pobřeží a v odlehlých venkovských oblastech mimo hlavní tahy.

Díky moc za informace. Budu se muset rozhodnout . Teď jsou letenky na leden - březen do Bogoty za 12 800 kč. Stále váhám mezi Kolumbií a Reuniónem. Asi si hodím korunou. 

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!