Ahoj, silvestr trávíme na Bari (radši bychom na Bali)... Nemáte někdo tipy na zajímavá místa v okolí? .

Bari

Založil(a) ve fóru Co vidět a navštívit

24 reakcí

Ahoj, silvestr trávíme na Bari (radši bychom na Bali)... Nemáte někdo tipy na zajímavá místa v okolí?

0

Apulia je jednou z najkrajsich oblasti Talianska, je tam zaujimavych miest v okoli kopec... Samotne Bari je velmi pekne mesto, aj ked mnoho ludi neoslovi, podla mna je krasne.. mas tam pekne stredoveke centrum s nadhernymi kostolmi, hlavne bazilika San Nicola... ale aj mimo centra su velmi pekne budovy, pokial ta zaujima architektura...

povinnost v Apulii je tiez Alberobello a Matera (v skutocnosti uz lezi v regione Basilicata). ak budete mat casu nazvys, tak mozete navstivit primorske mestecka, mne sa pacia viac tie co su na sever - Trani a Molfetta, tie na juh su uz trochu menej zaujimave - Polignano a Monopoli.

Cestou do Alberobella mozete navstivit napr este Grotte Castellane.

Ak by ste mali velmi vela casu, tak mozete skusit vzdialenejsie destinacie - Taranto, Lecce alebo Brindisi.

Vsade sa da dostat vlakom, ale pozor na velmi obmedzenu (v niektorych pripadoch aj neexistujucu) prevadzku pocas nedele ci sviatkov.

0 Citovat

Ahoj smiley
za týden letíme do Bari, máte nějaká doporučení na hospůdku, vinotéku, bar? smiley
Památky předpokládám v historickém centru smiley
Čerpám z http://www.tripomatic.com/ a https://www.tripadvisor.co.uk/

0 Citovat

Chtěl bych poprosit o radu. Vloni v létě jsme byli na dovolený jižně od Bari v Monopoli, letos chceme zase letět do Bari a pak nejlépe někam na sever, nějaký městečko u moře. Poradí někdo nějaké? Díky!!

0 Citovat

Byli jsme v Barletta(hotel Nicotel).Není to sice "městečko",ale jinak spokojenost.

0 Citovat

O.K. to by šlo, teď ještě aby klesly letenky, pořád se letos drží nějak vysoko, aktuálně skoro 2 tis. jedním směrem...

0 Citovat

na vikend sa zmenili plany a namiesto Malagy letime na 3 dni do Bari. Jeden cely den mame rezervovane na mesto a na 2 dni berieme auo. Zatial je plan Matera, Grotte di Castellane (ak sa teda bude dat), Alberobello, prespime v Locorotonde a naspat po pobrezi cez Monopoli a Polignano na letisko. Je nieco co by ste este odporucili v blizkosti tohto okruhu, alebo su tam niekde v okoli nejake "hot springs?" diky

0 Citovat

Cestopis, hlavně cestopis!!! :D

0 Citovat

Pekné mestečká v tejto oblasti sú aj Ostuni, Martina Franca, Cisternino... ale poskladané to máš v pohode, podla mňa.

Hot springs netuším :) ale pri Fasane (tam je aj zoosafari) by mal byť aj aquapark (na pobreží,  aquapark Egnazia) ale tam som nebol, tak neviem povedať, aké to je v reáli.

Neviem či deň na Bari nie je aj veľa, to historické centrum je dosť malé. Bari bolo dlho len malé mestečko, rozrástlo sa až v 19. stor. s rozvojom priemyslu.

Aj ja som zvedavý na cestopis, celkom som zvedavý, ako tie mestečká vyzerajú v januári, mimo sezóny. Asi to bude dosť vymreté...


edit: ešte mi napadlo, v jaskyni berte určite ten väčší okruh; v tom malom okruhu nie je zahrnutá Biela jaskyňa...

0 Citovat

Tu je jeden cestopis zo zaciatku novembra: https://romanherda.com/category/...poli-2018/

0 Citovat

něco si vždy píšu pro sebe po cestě... tak posílám..třeba se bude hodit..


Bari 


navštíveno začátek 12/17, 3 noci

letenky z Katowic s Wizzair jsou jedny z nejlevnějších, často kolem 500 Kč za zpáteční (s wizzair klubem), já platil 460…paráda

z letiště do centra je to tak 20 minut, zvolil jsem letištní shuttle který jede na autobusové nádraží a stál 4 Eura, stojí vlevo asi 100 metrů hned u letištní haly, z letadla k autobusu jsem byl asi za 4 minuty.. (rychlejší chůze – měl jsem zjištěn čas odjezdu, tak ať to stihnu…), lístky se kupují v autobusu

je možná ještě doprava vlakem a místní MHD – autobus Linea 16, za ten platíte klasický lístek (1,20 euro), je tak o 10-15 minut pomalejší než ten za 4, zpátky jsem jel tou 16 a v pohodě

ubytování jsem měl přes airbnb, byl jsem sám a noc vyšla na 600,- Kč, byl to ale jen prostě pokoj v bytě, kde bydlel kluk s holkou, k pokoji byla samostatná koupelna, na přespání a za ty peníze v pohodě..

jinak jet do Bari kvůli Bari by mě asi moc neoslovilo, ale kolem Bari je mnoho nádherných míst..

první výlet byl přímým vlakem podél pobřeží na jih do městeček Monopoli a Polignano a Mare, nejdříve jsem jel monopoli – vlak stál 3,20 euro, monopoli stojí určitě za návštěvu – stará část města, uličky, káva, pěkný přístav a procházka kolem moře, z nádraží do uliček starého města to je tak 10 minut pěšky…

po obědě jsem vlakem přejel do Polignana, taky určitě stojí za návštěvu – opět staré město (taky tak 10 minut pěšky z nádraží..), malá městská pláž – krásné fotky, je to takový výřez do skály, na skále domky, krása…

zpátky odpoledne na hlavní nádraží do Bari, když budete cestovat vlakem, tak si vždy označte jízdenku na nástupišti…

prohlídka Bari – z nádraží se jde ulicí, která je přímo naproti a vede do staré části města, k hradu a až k moři.. staré město v pohodě, ale Monopoli a Polignano se mi líbilo o dost více…

a pak další dva dny už dva super výlety – první hned ráno odjezd do Alberobella, zase vlakem, ale jinou vlakovou společností – stejné nádraží jen musíte úplně na poslední nástupiště na druhé straně, kupují se tam i lístky (myslím, že stály 4,90 euro za jeden směr), je to město, kde hlavní atrakcí je čtvrť s domky Truli – nachází se asi 15 minut pěšky od nádraží (ulicí vlevo nahoru na náměstí a pak doprava a vidíte je už..), je jich tam opravdu hodně, uličky, obchůdky, restaurace, kavárny… jedno z nejpěknějších městeček v Itálii (památka Unesco), jeden tip – u cesty dole, jak začínají truli, tak je na rohu taková „nálevna“, kelímek vína byl od 1 eura… tak nejlepší místo na vyzkoušení místních vín a limoncela…

Alberobello je výlet na větší půlku dne, vlak tam jede cca 1,5 hodiny, takže po návratu zase chvilku do centra Bari…

a poslední den zlatý hřeb programu – Matera.. (opět Unesco)

kdybych si měl vybrat 10 nej míst, kde jsem byl, tak Matera se určitě v této desítce umístí…

vlakem z Bari (taky kolem 5 eur jedna cesta) asi zase 1,5 hodiny, pro změnu se jede zase z hlavního nádraží, ale zase jinou společností… a z jiného nástupiště – není to v té hlavní část, ale vchod je na rohu (vlevo, když se díváte směrem do hlavního vchodu vstupní haly), lístky se kupují před nástupištěm..

Matera má několik zastávek, vystoupil jsem na druhé – je v tunelu v podzemí, od nádraží je ta hlavní část asi10 minut pěšky z kopce dolů, dojdete na náměstí a pak už se zanoříte dolů po schodech do nádherného skalního města, byl jsem opravdu unešen… nejdříve se mi zdálo, že tam musím v těch uličkách zabloudit, ale nakonec to bylo úplně v klidu, hlavní část (kostel vytesaný ve skále) je v té pravé polovině…, je tam taky údolí s říčkou, kdy se přes most dá přejít na druhou stranu a podívat se na Materu z protějšího kopce – při mé návštěvě se most bohužel opravoval, takže mám co objevovat příště…

strávil jsem v Mateře asi 4 hodiny (i s výborným obědem..) a klidně bych ještě zůstal, ale už jsem musel zpátky na letiště..

příště (a určitě to stojí znova za návštěvu) bych klidně volil ubytování mimo Bari (třeba Monopoli a klidně i jednu noc v Mateře..)

v Bari mě ani nezaujal žádný tip na restauraci (na Tripadvisoru nebo googlu apod.), takže za zmínku stojí v Polignano Mare - Osteria Perricci, je v centru starého města, ceny velmi slušné a jídlo (a víno) taky, neváhal bych jít znovu… pak ještě v Mateře restaurace, která byla asi nově otevřena Osteria Materami, ulice via D addozio – výborné těstoviny orecchiette s masovými kuličkami v rajčatové omáčce (8euro) a 0,5 litru místního vína za 4…, číšník se sice trochu divil, že mi stačí jen první chod, ale kdybych si dal i druhý, tak pak musím někde hledat postel na tu jejich siestu… v Mateře bylo těch restaurací dost zavřeno (vzhledem k prosinci), ale tady ta byla, na doporučení místních, výborná volba

pobyt byl na 4 dny úplně dostačující, náklady na cestu a ubytování minimální… na místě ceny jako kdekoliv jinde v Itálii (kafe do eura..), takže záleží kdo, co preferuje. Určitě ale doporučuji vydat se vlakem (popřípadě autem) do Alberobella a Matery.. naprostá pecka..


0 Citovat

to je davno cizy, chcem aktualnu OSOBNU skusenost :D (uz prestudovany)

Tento vylet chceme tak "chill" - takze len tak sa po Bari pomotat, nenahanat sa. Poslednych par vyletov (Dubaj, Gdansk, Uzhorod, Sofia) som len soferoval a trosku som to asi prepiskol.  Tak to chcem zobrat trosku "siestovo". Zoosafari vyzera fajn, len zatvorene az do februara. 

Diky Daniel za zhrnutie :)

0 Citovat

info od mojho kamosa

ide pozriet sv. Mikuláša ? 😀  toho ostatky sú údajne tam v Basilica di San Nicola . Inak dobrý plán. V Bari určite uličky starého mesta, je to taký pekný polostrov do mora aj s promenádami. Neďaleko centra je aj veľký kamenný Normanský hrad  . Trocha iným smerom od toho okruhu, na západ od Bari je mysteriózny hrad Castel del Monte - je aj na talianskej 1centovke. Je trocha mimo , ale autom nie ďaleko

0 Citovat

Možno, pokiaľ ale nebude Mikuláš práve niekde na výlete, ako je to zvykom... :)

https://www.aktuality.sk/clanok/...a-v-rusku/

0 Citovat

Daniel napsal(a):

něco si vždy píšu pro sebe po cestě... tak posílám..třeba se bude hodit..


Bari 

...

pecka..



Dík za vlakové tipy. Nechtěl bych si půjčovat auto, takže tyhle tipy na vlakovou dopravu vždy ocením.


0 Citovat

stáhni si aplikace  trenit kvůli alberobello  pak justin trein orari kvůli monopoli a FAL kvůli matera...já jedu znova za 14 dní a do alberobella pojedu tentokrát busem..měl by jet od nádraží a vyšel levněji a rychleji..

0 Citovat

Daniel napsal(a):

sorry..nějak se mi to poslalo vícekrát...🙄

Není nic snažšího než to smazat
0 Citovat

A pozor na neděli - to téměř žádné vlaky nejezdí (na letiště pochopitelně ano). 


0 Citovat

rozmyslam, ze by sme Monopoli otocili este v sobotu, ked mame cely den v Bari, no uvidime, ved zase tie skore zapady slnka nepraju takymto operativnym rozhodnutiam

0 Citovat

Ahoj, zrovna jsem přidala svoje postřehy z Bari a okolí. Byla jsem tam cca před měsícem, tak třeba to někomu pomůže :)  https://www.cestujlevne.com/cest...a-plaz-541

Zuz

0 Citovat

fajn, podobne som ja absolvoval 2 tyzdne dozadu. je to pekny kraj a teda pozeram, ze som sa dobre rozhodol pre auto, i ked som fanusik vlacikov :)

0 Citovat

Právě jsem se vrátila z rychlo-víkendu v Bari. A můžu jen doporučit!

Kromě Bari jsme byly v Monopoli (vlakem) a Alberobello (busem). K tomu bych měla dotaz - spíš pro "ty, co přijdou po mne". Bus z Bari do Alberobello jel v 10:00; v 9:30, kdy jsme dorazily na zastávku my, byla už neuvěřitelná fronta. Koupily jsme lístky v místní trafice. Byly přistaveny 2 autobusy, my se dostaly do druhého a odjely v 10:05. Stejně to fungovalo na cestě zpět (čas na jízdence nehrál roli) - dva autobusy, co odjížděly podle jízdního řádu. Nevíte někdo, co se děje s těmi, kteří se do autobusů nedostanou? Čekají 2 hodiny na další spoj? Mají přednost ti, co si koupí jízdenky přes appku na daný čas? (asi ne, nikdo ve frontě zvýhodněn nebyl)

Bylo to mimo sezónu, takže v létě si to vůbec nedovedu představit. Každopádně Bari a okolí na prodloužený víkend při rozumných cenách letenek zn. ideál :)

 

2 Citovat

Tohle se mi stalo dvakrát při čekání na bus z Trapani do San Vito Lo Capo. Bus byl úplně plný, takže prostě nezastavoval. Vyřešil jsem to tak, že jsem popošel na stanici, odkud bus vyjížděl a tam se do busu namáčkl, ale to nejde udělat vždy :(

2 Citovat

Dobrý den, nepamatujete si prosím kde najdu rozpis času pro odjezd na Vito Lo Capo? Děkuji Vám 

0 Citovat

Taky jsem měl předtím problém s autobusem, nedokážu si představit, jak to staří lidé řeší( 

0
24 reakcí