Zdarec sice to sem moc nepatří ale jiný vlákno tady o NY není! Můžu se zeptat kam na nákupy v NY??? Vyplatí se jet třeba do Woodbury outlets?! Dík moc za info .

Nákupy v New Yorku

Založil ve fóru Co vidět a navštívit

My jsme v květnu přiletěli z NY ve třech lidech se 4 velkýma kuframa a 2 příručníma, který byli narvaný oblečením. A celníci nás ignorovali, ikdyž jsem táhnul dva velký kufry smiley A pak jsem přiletěl z Londýna s jednim kufrem a to mě zastavili a ptali se odkud letim. Když jsem to řekl, tak prej jo Londýn, tak to nic smiley smiley Možná jsem udělal tu chybu, že jsem je pozdravil, když jsem šel kolem nich smiley

0 Citovat

Kdyz ono to zni jako klise, ale ten telefon ma po roce s krabickou vetsi hodnotu, proste se lip prodava..

0 Citovat

Nakonec mi vysla kalkulace nasledovne:

iPhone 6s Rose Gold 64GB SIM Free na US applestore $749 bez sales tax - tzn. vcetne sales tax (7% MIA) - 19 546,- (dnesni kurz air bank)
To same na alza.cz 24 390,- s DPH a bez 20 157,- kc

Tzn. v CR na firmu bez DPH vychazi o 600 draz s rokem zaruky navic (coz vzhledem k tomu jak jsou apple poruchovy mi dava docela smysl) ..

0 Citovat

Nejen Apple. Při nákupu na firmu máš záruku pouze 12 měsíců.

0 Citovat

Super, dobry postreh - to me nenapadlo..

Jinak jsem jeste zkousel kamarada z US jestli by nesla vymyslet nejaka sleva, nicmene rikal mi ze sance jak na tom usetrit v US je temer nulova.. smiley Nicmene porad mi pride jednodussi to vzit nekomu na firmu tady, nez kvuli 600kc to tahat z US..

0 Citovat

Ahoj,

v diskuzi zaznělo, že po předložení pasu je nárok na slevu..To je jen politika konkrétního obchodu (Jersey Gardens) nebo to má něco společného s daněma a pro cizince je tak nakupování výhodnější všude? Resp. víte i o jiném obchodě v NY, který by uplatňoval tuto politiku? smiley

Díky za reakci

0 Citovat

Aktuální info z Jersey Gardens pokud se někdo chystá. Byl jsem tam dva týdny zpátky. Prakticky v každém obchodě probíhá "summer sale", čili slevy 30 - 75%, nebo kup dvě věci, druhou máš za 50%. V hodně obchodech taky měli akci typu 2 trička za $30. Levis měl akci při koupi 3 a více jeans každé za $39,99 - nesměly ale být v žádné jiné akci. Největší masakr byl u Victoria Secret, kde byla řada tak na hodinu před obchodem než Vás vůbec pustili dovnitř a tam další řada jak na pokladu, tak kabinky. Měli tam 75% slevy.

Navíc ke všem těmto slevám se daly uplatnit ještě kupóny, které rozdávají na informacích. Takže např. mikinu u Hollistera s cenovkou $40 jsem koupil za $9,90 smiley

U Hilfigera rozdávali 20% na celý nákup nad $150 nebo 15% pokud jste nakoupili za míň. Já tam nakoupil asi za $160, přičemž na účtence bylo info a celkové ušetřené částce $202. smiley Ty ostatní kupony byli nejčastěji něco jako 20% off z jedné libovolné položky nebo $10 off z celého nákupu, apod.

Byli jsme tam celé odpoledne a večer už jsem taky chápal ty lidi, co se tam tahali s kufrem smiley Večer to v každém obchodě vypadalo jako po výbuchu.

Jen škoda, že něco podobného nemáme někde blíž v Evropě.

0 Citovat

Po předložení pasu obdržíš slevu 10% i v Macys.

0 Citovat

No, já jsem tak jednou nic netuše zašel s manželkou do Primarku v Londýně a nemohl jsem ji odsud dostat a snad jen zázrakem nám neuletělo éro do Brna... Tak bacha. smiley

0 Citovat

Přidáván aktuální zkušenosti s nakupováním v NY za poslední týden, třeba to někomu pomůže.

Jersey Garden

Super pravej americkej outlet, Hollister trička za 12$, kabáty Guess od 60$ a Michael Kors od 20$ (!) trička Vans 3kus za 30$, Conversky při koupi 2ks druhé za polovic, boty vans od 19$ atd.

Na informacích prodávají slevovou knížku za 5$, ta se ale vyplatí jen při větších nákupech, např nakup nad 80,100$ a máš 20$ dolů apod. takže pro nás třeba vyhozené peníze.

Z Port Authority sem jezdí bus 111 za 14$ zpáteční. Je lepší jen dopoledne a vyhnout se špičkám.

Macys

Katastrofa, obrovské, nepřehledné, drahé. Pokud nejste boháči, ceny nijak neoslní. Dávají slevu 10% pro cizince. O vánocích to tu ale asi může být zajímavé.

21 Century

Fajn obchod, ale hodně omezené velikosti, jak u bot (velikost 48 boužel, nebo spíš bohudík nemám) tak i u oblečení. Hilfiger svetry za 25$, trička CK 19$, parfémy 29$. Pro chlapy nic moc, pro ženský asi ráj, plno kabelek atd.

T.J. Maxx

Podobné jako 21Century, jen v menším

Nordstrom Rack

Velký výběr bot, ale také omezené velikosti, ceny dobré, ale žádný velký zázrak.

Takže jestli někdo jede za nákupama, rozhodně první jet do JG, co neseženete levně tady tak už asi nikde.

0 Citovat

Chce to víc hledat, nám se podařili i pěkné kousky v klasických obchodech na 5. Av. Každý krám má nějaký koutek s doprodejem zboží, tam je levněji i víc jak v JG.

Na kabelky si nech doporučit od Padrina :)

0 Citovat

Podle me se pri cene letenky co se obcasobjevi v akci kolem 8tis. Kc vyplati na vychodni pobrezi jednou za par let zaletet s prazdnym kufrem a nakupit si hadry na par let dopredu :)

S mou silnejsi postavou jsem si nejvic veci vybral v Burlington outletech. Nejsem moc expert na znacky, na tomhle shopu me nejvic bavilo to, ze to neni tridene podle znacek, ale vse v jedne velke hale podle velikosti. Clovek si tak najde ulicku se svou velikosti a behem chvilky ma plny kosik :) Mimo tricek, kratasu a beznych kalhot maji hodne levny obleky(kalhoty treba kolem 20USD, podobne u nas v radu tisicu Kc). Vice nez kalhoty me pak stalo jejich zkraceni v CR :)

Z vyhlidek v NY pak doporucuji vecerni panorama New Yorku z protejsiho brehu na Long Islandu. Je to zadarmo a za me lepsi vyhled nez z placene vyhlidky nekde nahore v mrakodrapu. Par zastavek metrem a je to jiny svet nez Manhatan - lidi tam bezne vysedavaji s lahvi vina na lavickach(coz je na Manhatanu nemyslitelne), jsou komunikativni a alespon ti co jsme s nima mluvili nemeli vubec radi ten rychly, stressfull manhatan naproti pres vodu.

0 Citovat

Zdarec, jedu za měsíc do států (DC, NY...) a chci se zeptat, jestli je výhodnější koupit nový kufr tam, nebo už tady.  Nevíte někdo, jak to tam vychází cenově? Díky.


Btw. letenku mám s odbaveným kufrem
0 Citovat

Každopádně tam, pokud nesháníš nějakou brandovou stylovku, tak vlez do prvního Wallmartu nebo obchoďáku a určitě vybereš.

0 Citovat

Asi před 10 lety jsme koupili takovou sadu 3 kufrů, myslím v Macy´s ve slevě za nějakých 70 USD. Ty kufry do dneška drží, samozřejmě obouchané, ale cajk.

0 Citovat

Dík chlapi ;)

0 Citovat

TJ Maxx mívå zajímavé ceny...

0 Citovat

Ahoj,


před 14ti dny jsme byli v NY a za mně:

Macys - veliký obchoďák, najdete tam značky, které se u nás asi těžko shánějí, cenově nijak exta výhodné, za mně ztráta času.

Jersey Gardens - jak už tu někdo zmiňoval, pecka, veliký výběr obchodů za skvělé ceny, já třeba nakoupil trika VANS za 4,95$ :-) Quicksilver za 5-8$, celkově jsem vezl plnej bágl hadrů asi za 1500Kč dohromady, což bych tady koupil max 2 trika :-D. Při vstupu můžete ukázat pas a za 5$ zíáskáte kartu se slevami, např 20% na celkovou utratu (koupili jsme to 4 lidi dohromady), ale nic z toho jsme nevyužili. Jednalo se slevu typu utratíš v Adidas 70$ získáš 20% slevu na nezlevněné zboží. Možná pro někoho, kdo tam jede utrácet to smysl má, ale pro nás to bylo nepoužitelný, jelikož jsme nakoupili už zlevněné zboží na které se stejně sleva z pasu nevztahovala. Do Jersey Gardens se jezdí busem, kupte si vstupenku hned dole v hale, protože v buse ji nekoupíte a pozor na zpáteční jízdenku. My jsme si ji koupili, řidička si ji vzala a nevrátila nám ji, zpátky jsme ji teda museli koupit znovu. Jedna cesta stála 8$.

Century21 - je i v Jersey Gardens, dají se tam najít zajímavé kousky, nevím jak přímo v NY City, ale v Gardens se dali najít věci jako Guess, Calvin Klein apod za zajímavé ceny.

Obchody na 5Av. - ztráta času, předražené věci. V Jersey najdete stejné věci za mnohem lepší ceny.

Co se týče Apple Store - byl jsem ve 2 (5Avenue menší) větší najdete na rohu u Chelsea Market, ceny jsou cca o třetinu levnější, ale problém se zárukou a prodejce nevěděl, zda bude mobil fungovat v ČR. Nakonec jsem nic nekoupil, ačkoliv ceny byli vcelku zajímavé, takže pokud sjte fanoušky Apple, zjistit více info dopředu a můžete tam nakoupit levněji, než u nás.

Navštívili sjem i nějaké obchody s electro (poblíž Flatiron Building), ale cenově zase tková výhoda, oproti našim shopům, není.

Co se týče času, 1den je tak akorát,pokud chcete nakoupit, vemte si prázdný zavazadlo, protože se to vyplatí, domů pojedete určitě s plným zavazadlem.

0 Citovat

díky, přesně tohle aktuální info teď potřebuju :)

0 Citovat

hej presne, netreba nosit prazdny kufor "do lesa" :))

0 Citovat

Z elektra za návštěvu rozhodně stojí B&H video: https://www.bhphotovideo.com/

0 Citovat

tiez potvrdzujem, dva fotaky zakupene 

0 Citovat

Miroslav Šimeček napsal(a):

Apple Store - byl jsem ve 2 (5Avenue menší) větší najdete na rohu u Chelsea Market, ceny jsou cca o třetinu levnější, ale problém se zárukou a prodejce nevěděl, zda bude mobil fungovat v ČR. Nakonec jsem nic nekoupil, ačkoliv ceny byli vcelku zajímavé, takže pokud sjte fanoušky Apple, zjistit více info dopředu a můžete tam nakoupit levněji, než u nás.

Apple má celosvětovou záruku 1 rok, pokud se nepletu. iPhony se prodávají neblokované, tzn. fungují i v Česku.

Ceny samozřejmě zajímavé jsou, ještě se v různých státech USA liší podle daně. Zrovna tam za pár dní letím a mám v Apple Storu v Bostonu objednaný k vyzvednutí Mac Mini. :)

0 Citovat

Kačenko, napsalas to přesně s TJMaxx a Marshalls. Ale prosím tě, upřesni to s tím zavazadlem. 60 USD myslíš cenu za koupi zavazadla, nebo poplatek za kufr neobsažený v letence? Já to chápu z tvého popisu, že je to stejné. Je to opravdu 60 , placeno na letišti? Nemusím dopředu nic platit, rovnou při odletu hodím kufr na přepážku, zaplatím 60 a je to vyřízeno? /není to 100 ?/

0 Citovat

Já teda za sebe musím říct, že Marshalls a Ross a případně i TJ Maxx jdou poslední dobou strašně dolu. Za poslední tři měsíce jsem byl v několika NYC a Atlanta a odcházel jsem s prázdnou. Děsný výběr a spíš už odpadní věci. Ja sám doporučuji outlety - Calvin Klein, Hollister, A&F, GAP, COACH, atd. A vždycky se zeptejte jestli nedostanete slevu za to, že se zapíšete do jejich klubu. Třeba v Hollisteru jsem teď dostal 20% z celýho nákupu jen za zadání e-mailu... v CK zase sbíráte body a už jsem 3x dostal -20 USD. A tak je to i v jiných  řetězcích. Jen je potřeba se ptát a ptát. A pozor: Často v tom mají prodejci bordel, takže i když vemete oblečení z věšáků -80% nanapočítjí to - ohraďte se a dostanete přesně tu slevu, kde jste to našli. Jen je potřeba sledovat kasu... Toť za mě. BTW: New York je nejhorší místo na nákupy :-)

0