Kdo by pátral po spojích ven z Kutaisi, tak tady je parádní seznam linek + časů http://www.visitkutaisi.com/travel-kit/ ... arshrutkas včetně toho, kde se nachází hlavní autobusové nádraží v Kutaisi. .

Kutaisi, Gruzie

Založil ve fóru Co vidět a navštívit

Tonicu, nevím, jak přesně plánuješ cestu (všiml jsem si, že i pronájem auta řešíš), ale když jsme byli v Gruzii s kámošem na týden, tak jsme nejdelší přesuny řešili nočními vlaky. Krásně jsme se vyspali a ušetřili čas za přesuny. Udělali jsme si tak jednodenní výlet i do Jerevanu. Jezdili jsme první třídou, takže jsme měli kupé pro 2 jen pro sebe a zpětně si ten nápad moc pochvalujeme. A cenově to vyšlo naprosto v pohodě. ;)

0 Citovat

No my doletime v sobotu poobede do Tbilisi. V nedeľu sa treba presunúť do Kutaisi a marsrutkou sa mi to už nechce absolvovať. Nočný vlak do Kutaisi ani nepremáva myslím, opäť len do Rioni s príchodom o druhej ráno. V pondelok ráno berieme auto v Kutaisi a smer Chiatura a okolie. V utorok na obed už letíme z Kutaisi domov.


Nočný vlak som už absolvoval do Zugdidi, tiež prvá trieda, super to bolo, len to Kutaisi je príliš blízko na nočák a príliš ďaleko na marsrutku :) tak preto riešim ten večerný spoj do Rioni, ktorý tam je za 3 a pol hodiny

0 Citovat

Tak kup lístky na "vyhlídkový" let do Batumi a odtud maršrutkou do Kutaisi. 😂

BTW teď čumím jak puk - Gruzínské dráhy mají nový, líbivější, ale méně funkční, web a dokonce i mobilní aplikaci (zdá se být funkční)!
0 Citovat

tiez som rozmyslal nad tym, no odlet o siestej vecer a za 40 euro :D to by som si velmi nepomohol

keby som mal viacej casu a "vaty" tak dam Vanilla Sky do Ambroulari za 50GEL a pomaly zleziem do Chiatury 

0 Citovat

V 6 večer za 40E? Na jaké datum?

0 Citovat

24/3 ak si dobre pamätám

0 Citovat

Aha, v 9 ráno to létá o víkendu.

0 Citovat

Ahoj, nasel jsem si letenku Praha-Kutaisi  na kveten za 2500 (vc.clenstvi). Myslite, ze to je dobra cena nebo spis standardni a jestli koupit nebo pockat? Dekuji

0 Citovat

Petr napsal(a):

Ahoj, nasel jsem si letenku Praha-Kutaisi  na kveten za 2500 (vc.clenstvi). Myslite, ze to je dobra cena nebo spis standardni a jestli koupit nebo pockat? Dekuji


Ak myslíš spiatočnú, tak je to fajn cena.

0 Citovat

takze predtym ako roztriedim stovky fotiek a napisem trip report:)

Vanilla Sky ani na druhy pokus nevysla, letisko v Ambroulari pre zle pocasie zatvorene a tak sme aspon videli mini letisko v Natakhtari. Vecerny vlak do Rioni super, z Rioni sme zobrali taxik hned do Kutaisi, fakt to je diera.


Chiatura ma uplne ocarila, tri dni predtym som bol v Cernobyle, no toto je vyssi kaliber a depka, kedze tam stale ziju ludia. Lanovky funguju, sme ich dali asi 6, nove sa stavaju ale progres nevidiet. Velka vdaka za tip na strechu panelaku, som tam vyliezol aj s vyvrtnutym clenkom (zletel som zo schodov v Tbilisi pod Matkou Gruzia). Za mna tip na vzdialenejsiu lanovku smerom na Sachkere, kde nam zamestanec ukazal aj pracovisko :) https://en.mapy.cz/s/3qass

Osobne odporucam aj v Ciature prespat ak mate cas, hlavne lanovky su v prevadzke hlboko do noci. 


0 Citovat

To ste sa dostali ďaleko za mesto keď ste až k tej lanovke dorazili :) 

Pre mňa je Chiatura jedným z najzaujímavejších zážitkov z cestovania vôbec, je proste neuveritelné jak tam môžu tí ľudia žiť a nechcieť sa z toho do 24 hodín odstreliť :D 

0 Citovat

jo mali sme pozicane auto, stvorliter Xterru, trosku overkill, ale zase sme sa tvarili expedicne :D A inak par usekov medzi Zestafoni a Chiaturou je v pekne zlom stave, stvorkolku netreba, ale vyssi podvozok sa urcite zide 

0 Citovat

Jano napsal(a):

To ste sa dostali ďaleko za mesto keď ste až k tej lanovke dorazili :) 

Pre mňa je Chiatura jedným z najzaujímavejších zážitkov z cestovania vôbec, je proste neuveritelné jak tam môžu tí ľudia žiť a nechcieť sa z toho do 24 hodín odstreliť :D 

Teď už se jim žije poměrně luxusně. Při naší první návštěvě, před více než 20 lety, byla celá země tak zbídačená válkami, že ve vesnicích nebylo jídlo vůbec, ve větších obcích jen chleba a pár základních potravin a po soumraku se beze zbraní nevycházelo (kriminalita).

0 Citovat

Ahmad Masúd napsal(a):

Teď už se jim žije poměrně luxusně. Při naší první návštěvě, před více než 20 lety, byla celá země tak zbídačená válkami, že ve vesnicích nebylo jídlo vůbec, ve větších obcích jen chleba a pár základních potravin a po soumraku se beze zbraní nevycházelo (kriminalita).


To verím, že to tam muselo byť fakt drsné. Ja som to skôr myslel tak, že tak depresívne miesto som nikde inde nezažil. 

0 Citovat

este jedna vec, v Kutaisi funguje Taxify/Bolt a platil som tam asi najlacnejsiu sumu v historii (bez ziadneho kuponu) - sice to bol len jeden kilometer, ale necakal som 80 tetri - teda 27 centov.  Na letisko to vyzera na fix 25 GEL.

0 Citovat

@Jano, uz som pochopil - nie Samtredia ale Sachkere :)

0 Citovat

Zdravím přátelé,
píšu diplomovou práci na téma Udržitelný cestovní ruch v Gruzii a potřebuji pomoc v podobě vyplnění dotazníku. Vám to zabere dvě minuty a mi to moc pomůže. Dotazník je určen pro ty, kteří Gruzii již navštívili.

https://forms.gle/woL4UKzwbqFGJQST7

0 Citovat

Dobrý den, chci se Vás zeptat (a nemyslím to nijak zle, jen mě to zajímá), čemu bude Vaše diplomka sloužit v praxi, až ji dokončíte? Dostane se do Gruzie, využijí ji tam k něčemu? Nebo ji píšete proto, že něco musíte napsat a do Gruzie se výsledek vůbec nedostane? Nebo něco dalšího, co mě vůbec nenapadlo?

0 Citovat

Neber to zle Divane,  ale tvoje DP někomu posloužila, pokud jsi ji teda psal? Budu k tobě upřímný. Viděl jsem stovky DP, ale ty co by k něčemu byly, těch bylo tak 2-5%. A takové, co sestávají jen z nějakého ,autorka promine, stupidního dotazníku, takovou jsem neviděl žádnou přínosnou. A na závěr jen taková připomínka. Každý píše práci protože musí. Jinak by jaksi neukončil ;-)

0 Citovat

Neberu to zle, Niemandosi. Moje DP byl návrh konkrétního elektronického zařízení a některé části návrhu se využily. K té připomínce na závěru - špatně jsem se vyjádřil: jasně že každý DP napsat musí, jinak by školu neukončil. Jde jen o to, jestli jsou téma a vlastní DP aspoň trochu smysluplné a použitelné.

0 Citovat

Dotazník vyplněn.

Jinak k diplomkam, je to stále jen škola. Taková práce má hlavně prokázat, že student už sám dokáže řešit nějaký problém, něco navrhnout apod., velmi zjednodušeně řečeno. Ta práce teoreticky nemusí být k ničemu. Já sám jsem řešil celý projekt v podstatě tak, jak se to v praxi dělá. Celkově odhadem tak pětinásobné množství celkového materiálu a stejně to bylo úplně k h*vnu. Nikdo se na to ani nepodíval, jen jsem dostal nějakou pochvalu. Kdybych to dělal znova, tak se na to vyseru a udělám úplný minimum, ztráta času

0 Citovat

divan napsal(a):

Neberu to zle, Niemandosi. Moje DP byl návrh konkrétního elektronického zařízení a některé části návrhu se využily. 

Tak to ti gratuluju. Měl jsi štěstí na školu a hlavně vedoucího práce :-)

0 Citovat

To jsem měl štěstí.

0 Citovat

Oblíbená otázka komise na naši obhajobě byla: "A k čemu je to dobré?" Kdo nedokázal odpovědět a že takových pár bylo, tak rovnou od obhajoby letěli. Většina ale měla takové zadání, které dávalo smysl a výsledek by se pak klidně dal využít v praxi. To, že se tak ve většině přídadů neděje, byť práce je velmi kvalitní, je úplně jiný problém, který vychází z toho, že i vlastní výzkum na českých univerzitách se dělá víceméně "do šuplíku".

0 Citovat

Velice přínosný názor do  vlákna "Co vidět a navštívit -> Kutaisi, Gruzie". 

0