Maroko kam kouknout ? Co vynechat ?

Založil Tomáš před rokem ve fóru Co vidět a navštívit
16 odpovědí

Ahoj,
letos mi žádná větší dovolená neklapla, tak jsem se rozhodl, že se pojedu podívat do Maroka... hodně mě lákal Irán, ale tam už byly letenky o trošku dražší. Do Marrákéše jsem sehnal za 3900,-. Rád bych se poptal, těch, kteří již maroko navšítvili kam se podívat ? čemu se naopak vyhnout. cca 5/6 nocí. Cestování nejspíš bus/vlak, mám v plánu jet sám.

Díky !!!

Ahoj, já tam byl loni na 10 dnů, půjčoval jsem auto, určitě za to nestojí ztrácet čas v Casablance, Rabatu a Agadiru, naopak doporučuju Saharu, Quarzazate, Essauira a Meknes... Marrakes je ok, ale spoustu otravných lidí....

Tyden je na Maroko malo , Atlas je super vylezli jsem na Troubkal 4150 m s jednim prespanim v 3000 m , zpet uz najednou , prislo mi to narocnejsi nez v Bolivii na 5500 na Chacaltaya , jenze tam jsem mel del aklimatizaci a na tech 5350 se vezl minibusem smiley
Primorske stredisko Agadir , docela uslo , sjeli jsme to az k Mauretanii , vse uz ale bylo dost davno , nejsem si jisty jak dnes , docela bych doporucil nechat si narust plnovous smiley Ja ho mam a byl ze me me boss ,ac jsem vedoucim zajezdu nebyl ,, tak vse pak slo preze me ,,, proste ti oholeni byli pro ne nino ( dite ) smiley

jasne ze tyzden na Maroko malo smiley ale asi najlepsie vybrat si nejaku oblast a tam to preskumat. Maroko nie je tak daleko, aby sa nedalo este niekedy vratit

Ahoj, jak se co nejlíp dostat v Maroku z Marrakéše k vodopádům Ouzoud? Zatím jsem našel tuto nabídku - relativně mě odrazují některé komentáře. V Marrakéši mám čas na výlet tam jen v jednom konkrétním dni, tak to nemůžu řešit až na místě.
Byl tam někdo s někým jiným, nebo se mu poštěstilo najít lepší nabídku (inu, francouzštinou moc nevládnu). Díky

Ahoj, na konci února jsem se vrátil z Maroka. Bylo to super. Doporučuji toto období. Maroko je celé zelené a kvete.

Začátek cestopisu z Maroka už je na blogu: http://michal-na-cestach.blogspot.com/2 ... -fezu.html
Další články jsou už napsané, ale čekají na to, až do nich nahraji pěkné fotky, k jejichž projití jsem se ještě nedostal.

My to tiez mame naplanovane a vymysleli sme to ze pristaneme vo Fes a odlietame z Marrakech
Vo Fes aj Marrakech po 3 dni a presun 3 dnovy cez Atlas a Saharu: http://enjoy-trip-morocco.com/

Ahoj,

vezmu to velmi ve zkratce, kdybys měl nějaké konkrétní dotazy, tak se určitě zeptej.

Byl jsem tam 6 dnů a myslím si, že by bylo fajn ještě pár dnů přidat. Na druhou stranu pořád lepší než nula. smiley

Jel jsem cestu Fés (město, kde se ztratíš rad dva), Meknés (trochu menší Fés), Volubilis a Moulay Idriss (výborná kombinace dvou míst, které je dobré vidět, dají se zvládnout za jeden den, nejsou od sebe moc daleko a hlavně si tam člověk odpočine od té spousty lidí, která je ve městech) a pak Rabat, Casablanca (jestli máš fofry, tak se jim klidně vyhni) a na konci Marrákeš (plné turistů, plné bazarů, plné vůní) a Imlil (hory, kde jsou tracky pro zdatné i nezdatné lezce).

Co nevynechat? - pití čaje, jízdu v marockém taxíku a návštěvu pouště poblíž Merzougy (tam jsem bohužel nejel a do teď mi to je líto).

Co vynechat? - Casablanca (město s nádherným názvem, kde krom třetí největší mešity světa nic moc není), Rabat (hlavní město Maroka je fajn, ale když je člověk pod časovým presem, tak je lepší vyrazit jinam).

Cestovali jsme dvakrát vlakem (trochu narvanější než české dráhy) a taxíkama. V taxíku je s řidičem dalších šest lidí, takže je tam poměrně těsno. Když se vydaří smlouvání, tak je i celkem dobrá cena. Mě jízdy vždycky bavili, nikdy člověk nevěděl, jak to dopadne.

Sice jsem tam nebyl sám, ale mám pocit, že Maroko je v pohodě země na tento styl cestování. Na cestách jsem potkával spoustu backpackerů, takže není moc problém se k nim připojit.

V Maroku je toho k vidění určitě víc, zkus se schválně mrknout na https://www.cestolet.cz/maroko/ jsou tam vytipované další místa jako třeba vhodné pláže k surfování nebo nějaké ty hory. Poušť je úplně napravo u Alžírských hranic.

Jestli máš jakýkoliv dotaz, tak se klidně zeptej. Rád ti odpovím.

Užij si cestu! Bude tě to tam bavit. smiley

otesanek: Hele, tak to máme stejný letecký routing. Já letěl Praha - Londýn - Fez a odlétal Marrákeš - Londýn - Praha.

V Maroku jsem ale jel Fez - Meknes - Rabat - Casablanca - Marrákeš (+ výlet do Atlasu). V Maroku jsem strávil celkem 5 dní + pozdní večerní přílet a brzký ranní odlet. Víc o mé trase na blogu. P.S. Jinak na blogu najdeš i nějaké tipy jak na taxikáře a jak nakupovat. Ze začátku tě chtějí "osalovat" jako každého zápaďáka. V Maroku se stále smlouvá a řekl bych víc než v Thajsku.

No my routing: BTS - CRL - FEZ, RAK - BGY - BTS = 105,- €
Inak presne xcem vynechat Rabat a Casablancu a nezabit den cestovanim vlakom, tak sme rozposlali cca 30 mailov na ponuku na tour a vyliezla z toho prijemna suma: https://www.ckknirsch.sk/maroko-plan-dovolenky/

ahoj,

pro nekoho mozna zajimave:

navrh itinerare z Rabatu:
http://jorgus.webnode.cz/fotogalerie/maroko-2015/
a z Marrakese:
http://jorgus.webnode.cz/maroko-2009/

Jirka:)

no mna caka v maji tyzden v maroku (sobota-sobota) a naplanoval som to nejak takto (berieme auto hned po prilete):

1. den: LET VIE-RAK (9:05-13:05) + marrakech-telouet kasbah-ait ben haddou
2. den: ait ben haddou-ouarzazte-talioune-tafroute
3. den: tafraoute-ait mansour-ukas-sidi ifni
4. den: sidi-ifni-agadir
5. den: agadir-essaouira
6. den: cely den essaoiura, vecer presun do marrakechu
7. den: cely den marrakech
8. den: LET RAK-VIE (13:55-19:05)

https://goo.gl/maps/GAW5UVPZngH2

pust vynechavame, pride mi to ako prilis velka zachadzka, navyse pust som videl pred 2 rokmi v Omane a teraz na jesen vo Wadi Rum

Ahoj. Přečetl jsem, respektuji, ale přesto si dovolím poslat pro inspiraci ..
1. den: Marrakéš
2. den: Telouet, Ait-ben-Haddou, Ouarzazate
3. den: Dadés, Todra, Erg Chebbi
4. den: Středním Atlasem do Fés (bez Meski)
5. den: Fés, Volubilis, Meknes
6. den: přes Ouzoud, večer Marrakéš
7. den: Toubkal NP (Oukaimeden, Ourika), večer Marrakéš
8. den: Marrakéš

jejda super smiley v maji idem na 7 dni do Marrakesu, tvoj itinerar sa mi pozdava, ale rozmyslam ako pochodit tie miesta. Zatial som rozhodnuty pre shared tour, nikdy som na ziadnej nebol lebo zatial nebol problem verejnou dopravou, ale maroko (hlavne tie "bocne" trasy) zrovna nevyzera nejako dobre pospajane a dotahovat sa s arbami na to nemam nervy ... ci da sa busmi? Najviac ma asi zaujima elouet, Ait-ben-Haddou, Ouarzazate a vodopady Ouzoud.

Ahojte,

chystame sa s priatelkou cez Vianoce na tyzden do Maroka.

Prilet a odlet je s Marrakesu. Planujem si pozicat auto a nieco tam po okoli pojazdit.

Zatial nemam presny itinear a tak by ma zaujimalo ci je lepsie zhanat ubytovanie dopredu,alebo to nie je problem riesit az na mieste? Popripade len zarezervovat prve 2 noci v RAK dopredu a ostatne operativne.

Planujem Ait Ben Haddou,Ouarzazate,Telouet,potom prejazd k Ouzoud a mozno k Atlantiku do Essaouira.

Plan je iba predbezny zatial ide mi hlavne o to info ohladom ubytka.

Diky moc

Navštiv i méně profláklá místa. Doporučuju městečka Tiznit a Taroudant kousek od Agadiru.)

Přihlášení a registrace