Ahoj, má někdo zkušenosti s dopravou v Barceloně? Metro? Doprava z/na letiště...? Diky .

Barcelona

Založil(a) ve fóru Co vidět a navštívit

Za cca 7 dni penize za vez vratili na muj ucet. Takze pohoda.

0 Citovat

Ahoj, chystám se v říjnu do Barcelony (cca od 1. do 15.10.). Jaký touhle dobou bývá počasí? Bývá hodně turistů a fronty na památky? Díky

0 Citovat

V rijnu uz tolik turistu jako pres leto nebyva, ale s frontama pocitej i tak. Pocasi byva jeste prijemne (pres den tak 25 v noci 15 stupnu), behem 14 dni trochu prset bude urcite, muze se stat, ze i tak maximalne 1 a pul dne v kuse...

0 Citovat

L_K napsal(a):

 Ja si koupil listek na 3 dny Hola BCN! je v tom i dojezd/odjezd na let. terminal. Koupil jsem si to online v predstihu takze jsem usetril 2 eura...cca 10 procent - a vytisknete voucher. Prijdete k automatu a tam se vas to pta - jestli chcete koupit listek anebo mate voucher, date voucher, natukate id a vytisknou se karticky na dopravu. Behem 1 minuty jste done.

Nezapomente, ze se platnost pocita k pulnoci daneho dne. Tedy kdyz mate 3 denni a pouzijete poprve kartu v treba 23 hodin....tak o pulnoci zacina druhy den ze tri.


Je tu někdo, kdo by mohl potvrdit/vyvrátit toto tvrzení? Přilétáme 30.9 večer a odlet máme 4.10. večer, tzn. 5 dní, ale čistého času pouze 96 hodin (4 dny!). Pokud je pravda, co je psáno výše, musel bych i tak koupit 5-denní, jenže na https://www.holabarcelona.com/ti...ravel-card je uvedeno: "Start using your Hola Barcelona Travel Card at any time of day and take advantage of unlimited journeys for 48, 72, 96 or 120 hours from the first time you validate it.", což se tak trochu mlátí s tvrzením výše.

0 Citovat

To je samozrejme blbosť, keď je tam raz napísané že platí 96 hodín tak platí proste 96 hodín od zakúpenia, žiadne polnoci netreba riešiť.

EDIT: respektíve keďže reaguješ na príspevok z minulého roku, dosť pravdepodobne sa to odvtedy zmenilo.

0 Citovat

Ahoj,


může mi někdo poradit dle aktuální zkušenosti se zpátečním letem z Barcelony? Mám tam manželku s klukem a  právě jí ukradli celou kabelku i s osobníma doklady. Logicky by v rámci EU neměli požadovat doklad totožnosti, aspoň dle mých osobních zkušeností s jinými letišti ...ale Barcelonu neznám...


Díky všem za pomoc!

0 Citovat

jarolein napsal(a):

Ahoj,


může mi někdo poradit dle aktuální zkušenosti se zpátečním letem z Barcelony? Mám tam manželku s klukem a  právě jí ukradli celou kabelku i s osobníma doklady. Logicky by v rámci EU neměli požadovat doklad totožnosti, aspoň dle mých osobních zkušeností s jinými letišti ...ale Barcelonu neznám...


Díky všem za pomoc!


Já měl vždy za to, že při nástupu do letadla chtějí vidět nějaký doklad, ne?
0 Citovat

Právě že ne....na cestě do Barcelony - v tomto případě s Ryanair Wroclaw - Barcelona ...stačily palubní lístky... to samé přes několika lety z Gran Canaria do Německa...

0 Citovat

To, ze se zrovna nekdy v minulosti nekoukli na doklad, neznamena vubec nic. Obcas se stane, ze to kontroluji jen ledabyle, ale spise je to vyjimka. Se schengenem to nema nic spolecneho. Je potreba doklad totoznosti ke "sparovani" letenky a letici osoby. 

0 Citovat

No zkusí to...protože letí zpět v neděli a náhradní doklad na konzulátu až v pondělí...:-( ale taky tomu moc šancí nedávám...manželka na prášky, kluk se těší, že si prodlouží volno ze školy :-)

0 Citovat

Má manželka protokol od policie o zcizení osobního dokladu? Pokud ano, měl by jít použít ten, optimálně ještě v kombinaci s jiným dokladem s fotografií, případně kopií původní občanky či pasu. Přesně takhle už jsme jeden let ze Španělska také absolvovali a bez problémů (bylo to se SmartWings).

0 Citovat

Protokol má a má i fotokopie pasu...ale vypadá to, že to bude stejně na nic - jak na velvyslanectví, tak na policii jasně upozornili, že s každou jinou společností by to bylo OK - ale Ryanair neuznává :-(

0 Citovat

Cestovní pojištění má? 

0 Citovat

Petře, díky...to mě nenapadlo...ale nevím, co v tom vše je...samozřejmě kromě léčebných výloh...klasika z kreditní karty - sice gold visa firemní, ale musím prozkoumat.

0 Citovat

Ahoj, trochu update, pokud by někoho případně zajímaly informace nebo typy o tomto krásném městě, sepsal jsem to zde:


https://www.cestujlevne.com/cest...celona-146

0