Ahoj, 15 se chystám do Izraele s tím že bych rád navšívil legendární město Petra v Jordánsku mohl by mi někdo řict jak se tam nejednodušeji a nejlevněji dostat ? Rad bych tam byl na západ slunce. Díky moc  .

Jordansko - Petra

Založil ve fóru Co vidět a navštívit

Ten pátek se mi zdá časově nereálný. Nebo se na všech místech zdržet jen chvilku. Cesta od Mrtvého moře do Jerashe je docela dlouhá. Nevím, co bych vynechala. Asi Madabu. A pokud máte v plánu prohlídku Karaku, tak ten bych také vynechala.

0 Citovat

Takhle Mrtvé moře je super, ale myslím, že stačí se tam jednou vykoupat, kor v prosinci, kdy to tam není na půl dne ležení na pláži. Co bych rozhodně bral jako must see je Jerash, potom bych dal určitě Amman, stojí z to vidět.

Jinak třeba já jsem brzo ráno vyjel z Aqaby, vykoupal se v Mrtvém moři, prošel si Jerash, kterej je fakt úžasnej a ještě si stihl prohlídnout Amman, kde jsem spal.

0 Citovat

Máš to docela našlápnutý... Nám osobně stačila jedna kratší koupačka (v únoru to nebylo úplně teplý)  v moři a zbytek času jsme radši jezdili po Jordánsku. Jinak v přesunu po Jordánsku jsou většinou časově náročnější a většinou to zase není moc vyhlídková jízda ;)


Kdyžtak koukni na https://etabroad.com/cs/tag/jordansko/ kde jsme teď nedávno publikovali nějaký tipy do Petry ;)

0 Citovat

lenkaa78 napsal(a):

Ten pátek se mi zdá časově nereálný. Nebo se na všech místech zdržet jen chvilku. Cesta od Mrtvého moře do Jerashe je docela dlouhá. Nevím, co bych vynechala. Asi Madabu. A pokud máte v plánu prohlídku Karaku, tak ten bych také vynechala.

Díky za rady.

Madabu môžme vynechať. Priorita pre mňa je Jerash a pre priateľku zase Mount Nebo.

Skôr sa trošku bojím abe sme to postíhali vo štvrtok po prílete ten presun do požičovne.

Ale tak snáď to za 3,5 hodiny stihneme.

A nejaký tip kde v Aqabe nakúpiť pred cestou zásoby? Tuším tam je niekde Carrefour. Musímto pozrieť.

Kerak som čítal že za to velmi nestojí tak uvidím ako na tom budeme časovo.

Je tam po ceste poprípade niečo iné čo by stálo za návštevu


eremi napsal(a):

Takhle Mrtvé moře je super, ale myslím, že stačí se tam jednou vykoupat, kor v prosinci, kdy to tam není na půl dne ležení na pláži. Co bych rozhodně bral jako must see je Jerash, potom bych dal určitě Amman, stojí z to vidět.

Jinak třeba já jsem brzo ráno vyjel z Aqaby, vykoupal se v Mrtvém moři, prošel si Jerash, kterej je fakt úžasnej a ještě si stihl prohlídnout Amman, kde jsem spal.


Na to more som sám zvedavý ako to vlastne bude.

Veľmi teplo asi nebude tak s toho možno bude naozaj len krátke namočenie sa.

Nad Ammánom ešte pouvažujem.


A díky moc.


Toimas napsal(a):

Máš to docela našlápnutý... Nám osobně stačila jedna kratší koupačka (v únoru to nebylo úplně teplý)  v moři a zbytek času jsme radši jezdili po Jordánsku. Jinak v přesunu po Jordánsku jsou většinou časově náročnější a většinou to zase není moc vyhlídková jízda ;)



Kdyžtak koukni na https://etabroad.com/cs/tag/jordansko/ kde jsme teď nedávno publikovali nějaký tipy do Petry ;)


 Díky preštudujem to.

Viem že to bude trošku náročnejšie ale pokiaľ sa nám toho bude zdať veľa tak niečo vypustíme.


0 Citovat

My jsme jeli zhruba stejný okruh i stejným směrem, jen jsme měli od jeden den navíc a hlavně jsme si půjčovali auto v Aqabe už asi v 11 ráno a tak jsme si mohli dovolit zajet až na Ajloun castle. Pak jsme na druhou stranu vynechali Kerak a tak nám zůstalo trochu času a cesto do Petry jsme se zastavili na chvíli v Shobak Castle (ale zajímavé to nebylo ve srovnání s Ajloun)

0 Citovat

No lietadlo neurýchlim :)

Ten Shobak som tiež pozeral,a možno sa tam stavíme namiesto Keraku keď bude čas.

Ajloun som tiež pozeral,ale čas nepustí...
0 Citovat

Teraz ešte riešim presun Ovda-Aqaba a tu na fore som našiel toto :

Zajistěte si předem přes EilatShutlle rezervaci autobusu a rozhodně nerezervujte zbytečně lístek Ovda - Taba který Vás stejně vyloží před hranící a stojí 25 USD. Zarezervujte si lístek Ovda - Eilat (Taba Corssing border) který stojí jen 8 USD.


Týka sa to síce Egypta,ale taká istá možnosť je v ponuke aj na Yitzhak Rabin Border Crossing  tiež za 8 USD. Zaujímalo by ma či to niekto neskúšal týmto spôsobom,poprípade aký je tam rozdiel oproti Ovda-Aqaba shuttle za 25 USD?  Ide mi aj o čas takže či tá jazda za 8 USD nebude na pol dňa. Díky

0 Citovat

Rozdíl je ten, že Ti z Eilat Shuttle zajistí auto, které Tě počká na jordánské straně hranice a hodí Tě do Aqaby. Vzhledem k tomu, že taxi stálo před 2 lety, když jsem tam byl 10 JOD (cca 15 USD), tak se vyplatilo to, že nebylo potřeba nic řešit. Osobně bych do toho šel znova.

Druhá věc byla ta, že jsem poté, co jsem přešel ty hranice musel do Eilat Shuttle volat, protože můj transfer tam nebyl a zjevně na mě zapomněli, ale vše vyřízeno přes jeden telefonát a přijel za cca 20 minut s omluvama a vše ok. Na izraelské straně hranice Tě vyhodí bus poté, co rozveze všechny turisty do všech hotelů, takže bych teď před tím, než vystoupíš je požádal, aby zavolali a potvrdili Ti ten transfer, ať už tam je, poté co přejdeš hranici.
0 Citovat

Ten Jerash v pátek už je podle mě nesmysl. Vyměnil bych to za Death See Panorama (dejte si tam véču při západu slunce).  Místo Main hot springs bych dal Wadi al Mujib trail. Jinak Wadi Rum 3 hoďky jeep tour je dostačující (mějte pořádné boty, bude se i šplhat).

0 Citovat

eremi napsal(a):

Rozdíl je ten, že Ti z Eilat Shuttle zajistí auto, které Tě počká na jordánské straně hranice a hodí Tě do Aqaby. Vzhledem k tomu, že taxi stálo před 2 lety, když jsem tam byl 10 JOD (cca 15 USD), tak se vyplatilo to, že nebylo potřeba nic řešit. Osobně bych do toho šel znova.


Díky za odpoveď.

Takže ak som to správne pochopil tak rozdiel je iba v tom že si nemusím zháňať  na hranici taxi (resp. taxi mafia mi ho nepridelí).

Trasa po Izraeli je tým istým busom  a po tej istej trase nezávisle na cene ktorú zaplatím?  Obídu všetky hotely a potom ma hodia na hranice?  Koľko to asi tak aspoň približne trvá na tie hranice ?
0 Citovat

Leonard napsal(a):

Ten Jerash v pátek už je podle mě nesmysl. Vyměnil bych to za Death See Panorama (dejte si tam véču při západu slunce).  Místo Main hot springs bych dal Wadi al Mujib trail. Jinak Wadi Rum 3 hoďky jeep tour je dostačující (mějte pořádné boty, bude se i šplhat).


V piatok vynecháme Madabu.

Jerash chcem vidieť a ďaľsí deň sa už budeme presúvať na Juh do Petry.

Za ostatné tipy ďakujem a pozriem sa na to.
0 Citovat

jen doplním, že my jsme si sháněli klasické taxi z hranic do Aqaby a letos v únoru jsme platili 14 JOD. Vyměnil jsem je přímo na hraničním přechodu na vyděračský kurz a víc jsem ani nechtěl, takže taxikář jsem taxikáři ani víc nemohl dát. Cestu zpět z Aqaby na hranice nás hodil zaměstnanec autopůjčovny zdarma :)

0 Citovat

torpy68 napsal(a):


Díky za odpoveď.

Takže ak som to správne pochopil tak rozdiel je iba v tom že si nemusím zháňať  na hranici taxi (resp. taxi mafia mi ho nepridelí).

Trasa po Izraeli je tým istým busom  a po tej istej trase nezávisle na cene ktorú zaplatím?  Obídu všetky hotely a potom ma hodia na hranice?  Koľko to asi tak aspoň približne trvá na tie hranice ?


Jede jeden bus, který vyrazí z letiště a postupně rozváží všechny kdo jsou v tom buse, hranice je poslední zastávka, pojedou tam s největší pravděpodobností pouze kvůli Tobě. Normálně cesta do Eilatu busem a potom to mohlo trvat tak 20 - 30 minut než jsme se dostali na hranice si myslím.

0 Citovat

Ahoj, prosím, už jsem definitvně ztracen v plánování Petry :D

plánujeme v Jordánsku zůstat 3 noci, Petru navštívit nejlépe v den příjezdu + další den (=2 dny). Je stále nejlepší variantou Jordann pass?
0 Citovat

Víza stoja 40JOD. Petra na dva dni stojí 55JOD. Jordan pass zahrŕňajúci vízum a Petru na dva dni stojí 75JOD. Extrémne jednoduchá matematika.

0 Citovat

Bol už niekto po tých záplavách v Jordánsku,a Petre?

Zaujímalo by ma ako to tam vyzerá. Odchádzame o 10 dní.

Díky.
0 Citovat

torpy68 napsal(a):

Bol už niekto po tých záplavách v Jordánsku,a Petre?

Zaujímalo by ma ako to tam vyzerá. Odchádzame o 10 dní.

Díky.

Nebudeš vědět, že tam cokoliv bylo.. Já tam byl v listopadu, nepoznáš, že se tam cokoliv dělo. Kamarádka tam byla necelý týden po těch záplavách a bylo vše uklizeno. Jsou na to zvyklí, jen u nás byla asi okurková sezona a potřebovalo se o něčem napsat.

0 Citovat

Využiju a zeptám se - Wadi Rum z Petry - jak dlouho tam trvá dojet / da se věřit údajům z navi? Má to cenu na čtvrt dne? Dá se tam něco vidět za tu dobu nebo je to obrovské, jak se mi zdá? Pokud je, tak to uhýbám na sever k Mrtvému a Wadi Rum dám někdy jindy z Aqaby. 

0 Citovat

Nech to na příště.

0 Citovat

Wadi Rum na čtvrt dne nemá smysl. Ta projíždka džípem v džungli je minimálně na 3 hodiny + plus dojet do kempu a zpět.

Wadi Rum  a Petra - ca. 2 hodiny autem.
0 Citovat

Díky za vyčerpávající informace a pojedu tak k Mrtvému moři :) 

0 Citovat

Nějaký nápad na smysluplnou cca hodinovou zastávku mezi Petrou a Mrtvým mořem? Díval jsem se na mapku k Jordan Passu a nic tam nevidím. V Keraku jsem už byl na cestě dolů. 

0 Citovat

Naobedovat sa

0 Citovat

Pokud planujes do Jordanska jeste jednu cestu, nechal bych si taky radsi na Wadi Rum vice casu.

Mezi Petrou a Mrtvym morem doporucuji jeste Danu. To muze byt tak pohodova hodinka zdrzeni..

0 Citovat

Standa napsal(a):

Pokud planujes do Jordanska jeste jednu cestu, nechal bych si taky radsi na Wadi Rum vice casu.

Mezi Petrou a Mrtvym morem doporucuji jeste Danu. To muze byt tak pohodova hodinka zdrzeni..

Dík za tip. Vypadá to pěkně. Vzhledem k tomu, že celá ta rezervace má prý 320km2, máš na mysli něco přímo u Dany nebo kde? 

0