Jordansko - Petra

Napsal tomasbalbinder 2017-09-07T08:15:15+02:00 ve fóru Co vidět a navštívit

Ten pátek se mi zdá časově nereálný. Nebo se na všech místech zdržet jen chvilku. Cesta od Mrtvého moře do Jerashe je docela dlouhá. Nevím, co bych vynechala. Asi Madabu. A pokud máte v plánu prohlídku Karaku, tak ten bych také vynechala.

Takhle Mrtvé moře je super, ale myslím, že stačí se tam jednou vykoupat, kor v prosinci, kdy to tam není na půl dne ležení na pláži. Co bych rozhodně bral jako must see je Jerash, potom bych dal určitě Amman, stojí z to vidět.

Jinak třeba já jsem brzo ráno vyjel z Aqaby, vykoupal se v Mrtvém moři, prošel si Jerash, kterej je fakt úžasnej a ještě si stihl prohlídnout Amman, kde jsem spal.

Máš to docela našlápnutý... Nám osobně stačila jedna kratší koupačka (v únoru to nebylo úplně teplý)  v moři a zbytek času jsme radši jezdili po Jordánsku. Jinak v přesunu po Jordánsku jsou většinou časově náročnější a většinou to zase není moc vyhlídková jízda ;)

Kdyžtak koukni na https://etabroad.com/cs/tag/jordansko/ kde jsme teď nedávno publikovali nějaký tipy do Petry ;)

lenkaa78 napsal(a):

Ten pátek se mi zdá časově nereálný. Nebo se na všech místech zdržet jen chvilku. Cesta od Mrtvého moře do Jerashe je docela dlouhá. Nevím, co bych vynechala. Asi Madabu. A pokud máte v plánu prohlídku Karaku, tak ten bych také vynechala.

Díky za rady.

Madabu môžme vynechať. Priorita pre mňa je Jerash a pre priateľku zase Mount Nebo.

Skôr sa trošku bojím abe sme to postíhali vo štvrtok po prílete ten presun do požičovne.

Ale tak snáď to za 3,5 hodiny stihneme.

A nejaký tip kde v Aqabe nakúpiť pred cestou zásoby? Tuším tam je niekde Carrefour. Musímto pozrieť.

Kerak som čítal že za to velmi nestojí tak uvidím ako na tom budeme časovo.

Je tam po ceste poprípade niečo iné čo by stálo za návštevu

eremi napsal(a):

Takhle Mrtvé moře je super, ale myslím, že stačí se tam jednou vykoupat, kor v prosinci, kdy to tam není na půl dne ležení na pláži. Co bych rozhodně bral jako must see je Jerash, potom bych dal určitě Amman, stojí z to vidět.

Jinak třeba já jsem brzo ráno vyjel z Aqaby, vykoupal se v Mrtvém moři, prošel si Jerash, kterej je fakt úžasnej a ještě si stihl prohlídnout Amman, kde jsem spal.

Na to more som sám zvedavý ako to vlastne bude.

Veľmi teplo asi nebude tak s toho možno bude naozaj len krátke namočenie sa.

Nad Ammánom ešte pouvažujem.

A díky moc.

Toimas napsal(a):

Máš to docela našlápnutý... Nám osobně stačila jedna kratší koupačka (v únoru to nebylo úplně teplý)  v moři a zbytek času jsme radši jezdili po Jordánsku. Jinak v přesunu po Jordánsku jsou většinou časově náročnější a většinou to zase není moc vyhlídková jízda ;)

Kdyžtak koukni na https://etabroad.com/cs/tag/jordansko/ kde jsme teď nedávno publikovali nějaký tipy do Petry ;)

Díky preštudujem to.

Viem že to bude trošku náročnejšie ale pokiaľ sa nám toho bude zdať veľa tak niečo vypustíme.

My jsme jeli zhruba stejný okruh i stejným směrem, jen jsme měli od jeden den navíc a hlavně jsme si půjčovali auto v Aqabe už asi v 11 ráno a tak jsme si mohli dovolit zajet až na Ajloun castle. Pak jsme na druhou stranu vynechali Kerak a tak nám zůstalo trochu času a cesto do Petry jsme se zastavili na chvíli v Shobak Castle (ale zajímavé to nebylo ve srovnání s Ajloun)

No lietadlo neurýchlim :)

Ten Shobak som tiež pozeral,a možno sa tam stavíme namiesto Keraku keď bude čas.

Ajloun som tiež pozeral,ale čas nepustí...

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!