kanáry v prosinci

Založil petr šéba před 2 měs ve fóru Co vidět a navštívit
6 odpovědí

Ahoj...chystáme se v prosinci na Kanáry a chci se zeptat jelikož plánujeme i výstup na Pico de Teide a dočetl jsem se že je i nějaka cesta dle wikipedie na kterou není třeba povolení na výstup...šel jste to někdo? Dále mam dotaz jak je to na teto hoře se sněhem a jaké jsou klimatické podminky v prosinci?

Dále mam dotaz na vaření, spíše na dostupnost na ostrovech plynové bomby na vařič od Colemana, jestli se dá někde koupit...nebo je lepší si rovnou vzit s sebou MSRko benzíňák?

díky za info

Ahoj, povolení potřebuješ jen na závěrečných asi 200 výškových metrů od horní stanice lanovky na vrchol. K této horní stanici se můžeš dostat buď lanovkou nebo po svých (zdola vede značená stezka), od ní nahoru vede jen jedna cesta, které je přes den hlídaná strážci. Ti přijíždějí a odjíždějí první a poslední lanovkou, takže mezi 17.00 a 9:00, kdy už tam nikdo není, je možné jít na vrchol bez povolení.

Se sněhem je v zimním období třeba počítat, zažil jsem ho tam ještě v dubnu.

Plynové bomby jsem nepotřeboval, takže netuším, ale nespoléhal bych na to, že tam jdou koupit.

Ahoj, ja som bola minuly rok druhy decembrovy tyzden a tento rok ideme znova v rovnakom termine. Na Teide som sice nebola (chystame sa tento rok) ale pri Parador de Canadas del Teide (2200 m.n.m.) bolo v noci okolo nuly mozno tesne nad nou. Ale mozno prehanam, lebo som zimomrava :) Kazdopadne spala som v spacaku s limitom -9 vonku bez stanu s bundou, teplakmi a 2 ponozkami a okrem tvare mi bolo relativne fajn. Predpoved pre vrchol Teide v noci mala byt okolo -2, ku koncu mojho vyletu (16.12) az -7. Cez den si to nepamatam. Sneh tam nebol vobec. Tu si mozes pozriet teploty z minuleho roka https://www.meteoblue.com/en/wea...6&month=12 alebo a tu zasa predpoved https://www.mountain-forecast.co...asts/2000.

Inak ked som isla 16teho okolo vychodnej strany Teide tak hrozne fukalo a skoro cely cas som bola v mracne, ale podla ludi co v ten den boli hore tak tam bolo vraj teplo a krasne. Kvoli vetru vtedy nesla ani lanovka, takze pustili aj (velmi asertivnych) ludi co nemali povolenie, ale inak plati to, co pise mirjur.

Ja som mala so sebou benzinak, takze s plynovymi ti neporadim. Benzinak mi pride lepsi vo vsetkych ohladoch (mozno okrem trochu komplikovanejsej manipulacie). Ale verim ze sa tam budu dat zohnat plynove bomby. Skus si pogooglit nejake outdoorove obchody.

super-díky za rady ;)

My byli první týden v prosinci a bylo +-5 stupnu a asi 10cm sněhu

Snih a trocha ledu v prosinci na Teide zrejme bude ale obvykle to zase tak hrozne neni, ve 2000 metrech byva pres noc kolem nuly, nahore muze byt az -10...pres den pokud sviti slunce klidne +25 stupnu.

Pokud je na zacatku klasicke jednodussi cesty na vychod od lanovky cedule ze je zavrena, tak bych si s tim moc hlavu nelamal, davaji to tam jen aby byli z obliga...

Jak se pise vyse - mezi 17 - 9 se da na vrcholovou cast bez povoleni, strazce tam neni.

Kartuse do Colemana jsem kupoval v Santa Cruz v obchode s outdoor vybavenim...jmeno si ale uz nepamatuju.

Přihlášení a registrace