Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Pokud se objeví zpáteční letenky na Kanárské ostrovy pod tisícovku z letišť blízkých ČR, všichni milovníci teplejšího počasí by měli zbystřit a nažhavit své kreditky. Ryanair právě takové letenky přináší, a sice z dobře dostupného berlínského letiště Schönefeld na ostrovy Lanzarote a Fuerteventura. Týdenní termíny během listopadu a prosince pořídíte od 34 € / 880 Kč, u kratších pak cena vzroste o 3 € na cca 953 Kč. Na ostrov Gran Canaria pak poletíte za 40 € / 1.035 Kč. 

Jak vždy zdůrazňujeme, Kanárské ostrovy vás nepřivedou na buben ani co se ubytování týká. Ceny jsou velmi příznivé na všech ostrovech a jednodušší apartmány není problém sehnat klidně pod tisícovku na noc za dvoulůžkový pokoj!

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Berlín
Berlín SXF
Německo
FUE Fuerteventura
Španělsko
Fuerteventura
Zpáteční 5 hod letu (přímý let)
Berlín
Berlín SXF
Německo
ACE Lanzarote
Španělsko
Lanzarote
Zpáteční 5 hod letu (přímý let)
Berlín
Berlín SXF
Německo
LPA Las Palmas
Španělsko
Las Palmas
Zpáteční 5 hod letu (přímý let)

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 2 000 Kč . Ušetříš přibližně 56 %.

Do kdy akce platí?

Platí do vyprodání nejlevnějších míst.

Na jaké termíny jsou letenky?

Listopad a prosinec 2018

Jsou během letu přestupy?

Přímé lety z letiště Berlín Schonefeld.

S kým poletím?

Ryanair

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně malé příruční zavazadlo velikosti 40 x 25 x 20 cm. Klasický větší příručák + menší zavazadlo za 6 € jedním směrem.

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

12 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Katka Pé
  • Přidal se před 3 lety
  • Napsal 6 komentářů
  • Poslat zprávu
  • (upraveno 2018-10-11T21:27:41+02:00)

Hmmm tak to vypadá skvěle!!!! Máte prosím někdo zkušenost, na kolik dní má smysl zůstávat na Fuerteventura? V plánu je půjčení auta a courání po místních plážích, atrakcích atd. Potom přejezd na Lanzarote, tam něco obdobného a zpět do Prahy. Líbilo by se nám vyrazit začátkem prosince. Děkuju za tipy!! 😌

před 3 lety

Ahoj Katko,

záleží zda chceš jen projíždět ostrov a nebo i surfovat? :)

My byli na Fuerte 8 dní, na celou dobu jsme měli auto - projeli jsme ostrov skrz na skrz a do toho surfovali a klidně bychom si dovču udělali delší. Rozhodně se tam chceme vrátit :)

Lanzarote se nám také líbilo, ale Fuerte nepřekonalo...tady nám to na 7 dní stačilo.

před 3 lety
Avatar uživatele
Katka Pé

Ivet ahoj. Nejsme surfaři, ani to nemáme v plánu na starý kolena zkoušet, takže spíš budeme radši za courání po ostrově. Už jsem si na tomhle serveru našla poměrně dost informací a nakonec jsme se rozhodli jet v prosinci na 6 dní do Fuerte, abychom zjistili, jestli je to vůbec náš šálek kávy a na jaře bychom tam případně zajeli za teplejší variantou počasí :) Možná mě napadá, byla jsi tam taky někdy v prosinci? Pokud ano, dá se tam koupat i v těch hotelových bazénech? Nepředpokládám, že budou všechny vyhřívané. Díky, Katka

Přidat odpověď
před 3 lety

Ahoj, zkouším to prvně a chci se zeptat, proč mi ryanair nenabízí možnost více letenek najednou, ale vždy jen jednu??

Díky, VŠ

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Ahoj, nefunguje navolení více osob? Vlevo nahoře pod "Pozměnit cestu" nebo přímo z domovské stránky? Mně běží normálně...

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele
Petr Šoltys

Pro moraváky jsou pořád termíny na Lanzarote z Vídně za 1500 kč. 27.11.-4.12, 4.12.-11.12, 8.1.-15.1., 22.1.-29.1., 29.1.-5.2. .

před 3 lety

Ahoj... Mohu poprosit o odkaz na ty termíny z Vídně? Diky

před 3 lety
Avatar uživatele niemandos_1
niemandos_1
  • Přidal se před 4 lety
  • Napsal 699 komentářů
  • Poslat zprávu
  • (upraveno 2018-10-23T21:52:25+02:00)

Cítíš se dobře Veroniks? Odkaz od Petr Šoltys je starý 19 dnů. To je ve světě letenek asi tak dloho jako 7 let s jedním partnerem. Prostě mooooc dlouho na to, aby to ještě byla pravda :)

před 3 lety
Avatar uživatele
cali

Twe, ty dneska jedeš:-) Na dálku připíjím douškem Garnacha Centenaria...

před 3 lety
Avatar uživatele niemandos_1
niemandos_1

Diky Cali.Ja vypil sedmicku pozdního sběru Cabernetu Moravia a před tím jsem dal 2 poradně odmerky slivovice,pac tady v Brně momentálně hodně fouká a je hnusne.Dnes jsem toho napsal nějak moc.Slibuju,ze se zitra budu držet stranou ;)

před 3 lety
Avatar uživatele
cali

Jen pokračuj... Z jiskry vzejde plamen:-) A dobře, že se nešidíš.

před 3 lety

Letenky z Viedne stále sú - Lanzarote je prakticky na všetky novembrové termíny za 40€, za dobré ceny sa dá nájsť aj Fuerteventura a Gran Canaria. Môžete ich vyhladať jednoduch na stránkach Ryanairu.

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Maledivy hotel
ušetříš až 44%
A už tam budem?
Miami pláž
ušetříš až 45%
To budou fotky!
Noční Toronto
ušetříš až 27%
Jedem!
ušetříš až 60%
Jedem!
5153 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Berlín
Německo Přílet na letiště Berlín Schonefeld

Německo se nachází ve střední Evropě a sousedí s Francií, Lucemburskem, Belgií, Nizozemskem, Dánskem, Polskem, Švýcarskem, Českou republikou, Rakouskem a také se Severním a Baltským mořem. Německo je rozděleno na 16 spolkových zemí. Oficiální název země zní Spolková republika Německo.

První věc, která napadne většinu lidí, když se řekne Německo, je Adolf Hitler. Na druhou stranu Německo dalo světu množství významných osobností, které svět ovlivnily pozitivním způsobem, například Ludwiga van Beethovena (jeho klavírní koncert pro Elišku je geniální), Alberta Einsteina (pokud si odmyslíte tu atomovou bombu), Martina Luthera, Immanuela Kanta a řadu dalších.

Průvodce pro Německo
Průvodce pro letiště Berlín Schonefeld

Zavřít boční panel
Fuerteventura
Španělsko Přílet na letiště Fuerteventura

Půjčení auta

Nejvýhodnější způsob dopravy, chcete-li poznat všechny přírodní krásy ostrovy, je půjčení auta. V příletové hale sídlí všechny autopůjčovny působící na Fuerteventuře. Auto je vždy lepší rezervovat s předstihem pro co nejnižší cenu.

Ceny týdenního půjčení se pohybují cca od 3 500 Kč při rezervaci s větším předstihem. Přečtěte si náš detailní článek o půjčení auta na Fuerteventuře, ve kterém se dozvíte konkrétní tipy ohledně půjčoven i provozu na Fuerteventuře.

Autobusy

Autobusovou dopravu na ostrově zajišťuje společnost Tiadhe, na jejímž webu tiadhe.com zjistíte informace o trasách linek a jízdních řádech.

Jízdenky se vždy kupují u řidiče, a to pouze v hotovosti. Můžete si koupit buď papírovou jízdenku na konkrétní trasu nebo kartičku BtF (pořizovací cena 2 EUR), s níž bude veškeré jízdné o 10% levnější. I tuto kartičku koupíte u řidiče.

Podívejte se, kam jezdí přímo z letiště autobusy a jak často:

  • Puerto del Rossario: do největšího města se dostanete autobusovými linkami 3, 10 a 16. Nejčastěji jezdí „trojka“ s intervalem 15-30 minut a provozní dobou od 6:30 do 0:00. Cesta trvá asi 20 minut a jízdenka stojí 1,45 EUR.
  • Costa Calma, Morro Jable, Gran Tarajal: podél východního pobřeží ostrova až do jižního cípu na Morro Jable se dostanete linkou číslo 10, které vypomáhá číslo 16 s koncovou stanicí v Gran Tarajal. Každá z linek však jede jen 4x denně, cesta na Costa Calma zabere 90–105 minut a jízdenka stojí 9,70 EUR.

Autobusovou zastávku najdete vpravo od terminálu cca 50 metrů od východu.

Průvodce pro Španělsko
Průvodce pro letiště Fuerteventura

Zavřít boční panel
Lanzarote
Španělsko Přílet na letiště Lanzarote

Do největšího města Arrecife se dostaneme autobusy číslo 22 (všední dny) a 23 (víkendy a svátky). Na cestě budeme asi 10 minut, interval činí 25 až 50 minut a jízdenka bude stát 1,40 €.

Do plážových destinací Playa Blanca a Puerto del Carmen se pak svezeme linkami číslo 161 a 261 s intervalem 30 minut a jízdní dobou asi jednu hodinu. Za jízdenku dle vzdálenosti zaplatíme od 1,40 do 3,30 €.

Průvodce pro Španělsko
Průvodce pro letiště Lanzarote

Zavřít boční panel
Las Palmas
Španělsko Přílet na letiště Gran Canaria

Z letiště jezdí několik autobusových linek po celém ostrově. Průměrný interval každé z nich je 30 až 60 minut, do významných měst však jede hned několik linek najednou. 

Las Palmas: do hlavního města ostrova se dostanete linkami číslo 1, 5, 11, 60 a 91, v průměru jezdí jezdí každých 10 až 20 minut, do centra dojedete za 25 minut a za jízdenku zaplatíte 2,50 €. Některé linky jezdí 24 hodin denně.

Maspalomas a Bahía Feliz: populární letovisko na jihu ostrova spojují po 24 hodin denně s letištěm linky číslo 1, 5, 36, 66 a 90 tvořící souhrnný interval asi 10 až 40 minut. Jízdenka stojí 4,05 €.

Puerto Rico, Puerto del Mogán, Playa del Cura: na samý jižní cíp ostrova do oblíbených letovisek jezdí přímo spoje linek 1 a 91 zhruba od 5:30 do 23:30. Cesta zabere přes hodinu a jízdenka stojí 6,80 €.

Z letiště se přímo dostanete i do měst Agüimes (linka 11) a Telde (linky 36 a 90).

[iframe https://www.google.com/maps/d/embed?mid=1Hut226H5-M8dcqQF_ggfo9A_9VI]

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Průvodce pro Španělsko
Průvodce pro letiště Gran Canaria