Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Pokud se objeví zpáteční letenky na Kanárské ostrovy pod tisícovku z letišť blízkých ČR, všichni milovníci teplejšího počasí by měli zbystřit a nažhavit své kreditky. Ryanair právě takové letenky přináší, a sice z dobře dostupného berlínského letiště Schönefeld na ostrovy Lanzarote a Fuerteventura. Týdenní termíny během listopadu a prosince pořídíte od 34 € / 880 Kč, u kratších pak cena vzroste o 3 € na cca 953 Kč. Na ostrov Gran Canaria pak poletíte za 40 € / 1.035 Kč. 

Jak vždy zdůrazňujeme, Kanárské ostrovy vás nepřivedou na buben ani co se ubytování týká. Ceny jsou velmi příznivé na všech ostrovech a jednodušší apartmány není problém sehnat klidně pod tisícovku na noc za dvoulůžkový pokoj!

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Berlín
Berlín SXF
Německo
FUE Fuerteventura
Španělsko
Fuerteventura
Zpáteční 5 hod letu (přímý let)
Berlín
Berlín SXF
Německo
ACE Lanzarote
Španělsko
Charco Verde
Zpáteční 5 hod letu (přímý let)
Berlín
Berlín SXF
Německo
LPA Las Palmas
Španělsko
Las Palmas
Zpáteční 5 hod letu (přímý let)

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 2 000 Kč . Ušetříš přibližně 56 %.

Do kdy akce platí?

Platí do vyprodání nejlevnějších míst.

Na jaké termíny jsou letenky?

Listopad a prosinec 2018

Jsou během letu přestupy?

Přímé lety z letiště Berlín Schonefeld.

S kým poletím?

Ryanair

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně malé příruční zavazadlo velikosti 40 x 25 x 20 cm. Klasický větší příručák + menší zavazadlo za 6 € jedním směrem.

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

12 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Katka Pé
 • Přidal se před 4 lety
 • Napsal 7 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2018-10-11T21:27:41+02:00)

Hmmm tak to vypadá skvěle!!!! Máte prosím někdo zkušenost, na kolik dní má smysl zůstávat na Fuerteventura? V plánu je půjčení auta a courání po místních plážích, atrakcích atd. Potom přejezd na Lanzarote, tam něco obdobného a zpět do Prahy. Líbilo by se nám vyrazit začátkem prosince. Děkuju za tipy!! 😌

před 4 lety

Ahoj Katko,

záleží zda chceš jen projíždět ostrov a nebo i surfovat? :)

My byli na Fuerte 8 dní, na celou dobu jsme měli auto - projeli jsme ostrov skrz na skrz a do toho surfovali a klidně bychom si dovču udělali delší. Rozhodně se tam chceme vrátit :)

Lanzarote se nám také líbilo, ale Fuerte nepřekonalo...tady nám to na 7 dní stačilo.

před 4 lety
Avatar uživatele
Katka Pé

Ivet ahoj. Nejsme surfaři, ani to nemáme v plánu na starý kolena zkoušet, takže spíš budeme radši za courání po ostrově. Už jsem si na tomhle serveru našla poměrně dost informací a nakonec jsme se rozhodli jet v prosinci na 6 dní do Fuerte, abychom zjistili, jestli je to vůbec náš šálek kávy a na jaře bychom tam případně zajeli za teplejší variantou počasí :) Možná mě napadá, byla jsi tam taky někdy v prosinci? Pokud ano, dá se tam koupat i v těch hotelových bazénech? Nepředpokládám, že budou všechny vyhřívané. Díky, Katka

Přidat odpověď
před 4 lety

Ahoj, zkouším to prvně a chci se zeptat, proč mi ryanair nenabízí možnost více letenek najednou, ale vždy jen jednu??

Díky, VŠ

před 4 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Ahoj, nefunguje navolení více osob? Vlevo nahoře pod "Pozměnit cestu" nebo přímo z domovské stránky? Mně běží normálně...

Přidat odpověď
před 4 lety
Avatar uživatele
Petr Šoltys

Pro moraváky jsou pořád termíny na Lanzarote z Vídně za 1500 kč. 27.11.-4.12, 4.12.-11.12, 8.1.-15.1., 22.1.-29.1., 29.1.-5.2. .

před 4 lety

Ahoj... Mohu poprosit o odkaz na ty termíny z Vídně? Diky

před 4 lety
Avatar uživatele niemandos_1
niemandos_1
 • Přidal se před 5 lety
 • Napsal 802 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2018-10-23T21:52:25+02:00)

Cítíš se dobře Veroniks? Odkaz od Petr Šoltys je starý 19 dnů. To je ve světě letenek asi tak dloho jako 7 let s jedním partnerem. Prostě mooooc dlouho na to, aby to ještě byla pravda :)

před 4 lety
Avatar uživatele
cali

Twe, ty dneska jedeš:-) Na dálku připíjím douškem Garnacha Centenaria...

před 4 lety
Avatar uživatele niemandos_1
niemandos_1

Diky Cali.Ja vypil sedmicku pozdního sběru Cabernetu Moravia a před tím jsem dal 2 poradně odmerky slivovice,pac tady v Brně momentálně hodně fouká a je hnusne.Dnes jsem toho napsal nějak moc.Slibuju,ze se zitra budu držet stranou ;)

před 4 lety
Avatar uživatele
cali

Jen pokračuj... Z jiskry vzejde plamen:-) A dobře, že se nešidíš.

před 4 lety

Letenky z Viedne stále sú - Lanzarote je prakticky na všetky novembrové termíny za 40€, za dobré ceny sa dá nájsť aj Fuerteventura a Gran Canaria. Môžete ich vyhladať jednoduch na stránkach Ryanairu.

Přidat odpověď
před 4 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Mauritius pláže
ušetříš až 26%
Hurá za zážitky!
Domky na Madeiře
ušetříš až 33%
To budou fotky!
Almadraba
ušetříš až 49%
Honem, dokud jsou místa!
K moři do Alicante z Prahy
3 048 Kč
2022-05-19T12:02:42+02:00 0 komentářů
Tropea - Kalábrie
ušetříš až 64%
To bude jízda!
5455 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Berlín
Německo Přílet na letiště Berlín Schonefeld

Německo se nachází ve střední Evropě a sousedí s Francií, Lucemburskem, Belgií, Nizozemskem, Dánskem, Polskem, Švýcarskem, Českou republikou, Rakouskem a také se Severním a Baltským mořem. Německo je rozděleno na 16 spolkových zemí. Oficiální název země zní Spolková republika Německo.

První věc, která napadne většinu lidí, když se řekne Německo, je Adolf Hitler. Na druhou stranu Německo dalo světu množství významných osobností, které svět ovlivnily pozitivním způsobem, například Ludwiga van Beethovena (jeho klavírní koncert pro Elišku je geniální), Alberta Einsteina (pokud si odmyslíte tu atomovou bombu), Martina Luthera, Immanuela Kanta a řadu dalších.

Průvodce pro Německo
Průvodce pro letiště Berlín Schonefeld

Zavřít boční panel
Fuerteventura
Španělsko Přílet na letiště Fuerteventura

Půjčení auta

Nejvýhodnější způsob dopravy, chcete-li poznat všechny přírodní krásy ostrovy, je půjčení auta. V příletové hale sídlí všechny autopůjčovny působící na Fuerteventuře. Auto je vždy lepší rezervovat s předstihem pro co nejnižší cenu.

Ceny týdenního půjčení se pohybují cca od 3 500 Kč při rezervaci s větším předstihem. Přečtěte si náš detailní článek o půjčení auta na Fuerteventuře, ve kterém se dozvíte konkrétní tipy ohledně půjčoven i provozu na Fuerteventuře.

Autobusy

Autobusovou dopravu na ostrově zajišťuje společnost Tiadhe, na jejímž webu tiadhe.com zjistíte informace o trasách linek a jízdních řádech.

Jízdenky se vždy kupují u řidiče, a to pouze v hotovosti. Můžete si koupit buď papírovou jízdenku na konkrétní trasu nebo kartičku BtF (pořizovací cena 2 EUR), s níž bude veškeré jízdné o 10% levnější. I tuto kartičku koupíte u řidiče.

Podívejte se, kam jezdí přímo z letiště autobusy a jak často:

 • Puerto del Rossario: do největšího města se dostanete autobusovými linkami 3, 10 a 16. Nejčastěji jezdí „trojka“ s intervalem 15-30 minut a provozní dobou od 6:30 do 0:00. Cesta trvá asi 20 minut a jízdenka stojí 1,45 EUR.
 • Costa Calma, Morro Jable, Gran Tarajal: podél východního pobřeží ostrova až do jižního cípu na Morro Jable se dostanete linkou číslo 10, které vypomáhá číslo 16 s koncovou stanicí v Gran Tarajal. Každá z linek však jede jen 4x denně, cesta na Costa Calma zabere 90–105 minut a jízdenka stojí 9,70 EUR.

Autobusovou zastávku najdete vpravo od terminálu cca 50 metrů od východu.

Průvodce pro Španělsko
Průvodce pro letiště Fuerteventura

Zavřít boční panel
Charco Verde
Španělsko Přílet na letiště Lanzarote

Půjčení auta

Chcete-li Lanzarote procestovat co nejvíce, nejvýhodnější bude půjčit si auto rovnou po příletu na letišti, kde sídlí všechny autopůjčovny působící na ostrově.

Ceny týdenního půjčení se pohybují cca od 4 000 Kč v závislosti na sezoně a aktuální dostupnosti aut. Přečtěte si náš detailní článek o půjčení auta na Lanzarote, ve kterém se dozvíte konkrétní tipy ohledně půjčoven i provozu na Lanzarote.

Autobusy

Ostrov má poměrně dobře rozvinutou síť autobusů a pokud máte v úmyslu trávit čas zejména na plážích a ve městech, pak si s autobusy vystačíte. Veřejnou dopravu na ostrově provozuje jediný dopravce InterCity Bus Lanzarote, jehož oficiální stránky jsou arrecifebus.com.

Linky MHD z letiště

Na letiště Lanzarote využijete následujících spojů:

 • Arrecife a Playa Honda – linka 22 (jízdní řád / mapa) jezdící pouze z autobusového nádraží Intercambiador u pláže, nikoliv z hlavního nádraží v centru, linka jede jen v pracovní dny; a linka 23 (jízdní řád / mapa) jezdící i do centra, jede jen o víkendech a svátcích. Obě linky jezdí cca 2-3x za hodinu od 6:15 do 22:40 a cesta trvá 15 minut
 • Puerto del Carmen Playa Blanca – linka 161 (jízdní řád / mapa), jede 2x za hodinu ve všední dny a zhruba jednou za 2 hodiny o víkendech. Cesta do Puerto del Carmen trvá 15 minut a do Playa Blanca 50 minut

Zastávky autobusů najdete v 1. patře před odletovou halou.

Kde koupit jízdenky a ceny

Nejlevnější jízdenky pořídíte skrz dobíjecí kartičku General Bono, kterou koupíte u řidiče. Samotná karta je zdarma, jen řidiči sdělíte, na kolik peněz chcete dobít (na týden většinou stačí 15 EUR20 EUR, kartičku však můžete znovu a znovu u řidiče opět dobíjet). S kartou pak už jen pípnete u čtečky po té, co řidiči sdělíte vaší destinaci. Oproti kupování jednotlivých papírových lístků, které taktéž pořídíte u řidiče, ušetříte s kartou General Bono 10% ceny.

Ceny lístků s kartičkou General Bono / bez ní:

 • Arrecife: 1,26 EUR / 1,40 EUR
 • Puerto del Carmen: 1,26 EUR / 1,40 EUR
 • Playa Blanca: 2,97 EUR / 3,30 EUR
 • Playa Honda: 1,26 EUR / 1,40 EUR

Taxi

Na letiště jezdí pouze oficiální taxíky, aplikace typu Uber či Bolt zde nefungují. Ceny jsou pevně dané a taxametry se zapínají automaticky, podvody na turistech jsou zcela výjimečné.

Za cestu do Arrecife zaplatíte 15 EUR v noci mezi 22:00 a 6:00 a v neděli + svátky celý den. Ve zbytek týdne cca 13 EUR. Podobná cena vás čeká i při cestě do Puerto del Carmen.

Průvodce pro Španělsko
Průvodce pro letiště Lanzarote

Zavřít boční panel
Las Palmas
Španělsko Přílet na letiště Gran Canaria

Půjčení auta

Nejlepší formou dopravy po ostrově, nechcete-li zůstávat jen na jednom místě, je půjčení auta. Na letišti sídlí všechny autopůjčovny, které na Gran Canarii působí. 

Ceny týdenního půjčení se pohybují cca od 3 000 Kč v zimní sezoně za malé auto po 5 700 Kč v letní sezoně. Většina auta se pak půjčují v rozmezí 4 000 až 8 500 Kč na týden dle sezony. Přečtěte si náš detailní článek o půjčení auta na Gran Canarii, ve kterém se dozvíte konkrétní tipy ohledně půjčoven i provozu na Gran Canarii.

Autobusy

Z letiště jezdí několik autobusových linek po celém ostrově. Průměrný interval každé z nich je 30 až 60 minut, do významných měst však jede hned několik linek najednou, což výsledný interval zkracuje. Linky zajišťuje společnost Global, oficiální web je www.guaguasglobal.com/en/.

Zastávky autobusů jsou asi 30 metrů od terminálu a cesta k nim je přehledně značená. Pro jízdní řády klikněte na konkrétní číslo linky nebo snadněji využijte vyhledávač spojení, který vám nabídne všechny možnosti na konkrétní trase.

Jízdenky zakoupíte vždy jen u řidiče a pouze na konkrétní trasu. Neexistují zde žádné zvýhodněné celodenní lístky a ani mobilní aplikace ke kupování jízdenek. Platit u řidiče lze hotovostí i běžnou bezkontaktní platební kartou.

 • Las Palmas: do hlavního města ostrova na nádraží San Telmo se dostanete linkami číslo 1, 5, 11, 60 a 91, v průměru jezdí jezdí každých 10 až 20 minut, do centra dojedete za 25 minut a za jízdenku zaplatíte 2,30 EUR. Většina linek jezdí cca od 5:00 do 22:00, linka 5 je pak celonoční.
 • Maspalomas, Playa del Inglés: populární letovisko na jihu ostrova spojují s letištěm linky číslo 1, 5, 36, 66 a 90 tvořící souhrnný interval asi 10 až 40 minut. Jízdenka stojí 4,05 EUR. Většina linek jezdí cca od 5:00 do 22:00, linka 5 je pak celonoční.
 • Puerto Rico, Puerto del Mogán: na samý jižní cíp ostrova do oblíbených letovisek jezdí přímo spoje linek 1 a 91 zhruba od 5:30 do 23:30. Cesta zabere přes hodinu a jízdenka stojí 6,80 EUR.

Z letiště se přímo dostanete i do měst Agüimes (linka 11) a Telde (linky 19, 36 a 90).

Průvodce pro Španělsko
Průvodce pro letiště Gran Canaria