má někdo přímo zkušenost s dovolenou od cizí CK? řekněme německou...a odlet z mnichova nebo někde poblíž čr?jak to probíhá a tak.. .

Zkušenosti s německými CK

Založil(a) ve fóru Zájezdy s CK

Paráda, dík za rady, pak dám vědět jak to dopadlo.

0 Citovat

Ahoj,

jak je to s vývojem cen zájezdů u německých CK? Drží se pořád na stejné ceně až do last minute nebo zlevňují (případně zdražují při velkém zájmu) i pár měsíců před odletem? Jde mi o to, jestli kupovat hned nebo vyčkávat a sledovat ceny. A je u německých CK velká šance vybrat zájezd i v last minute pro 4 osoby a tedy 2 dvoulůžkové pokoje? S CK nejezdím, teď bych to ale rád využil. Kamarádům vždycky v české CK říkali, že nemá cenu čekat na last minute při větší partě lidí, prý se jim většinou na last minute nenabízí větší počet pokojů ve stejném termínu a hotelu. Předem dík za rady.

0 Citovat

koukni se na dovolena.cz

0 Citovat

Vím, kde hledat i kde mi vezmou poukazy Sodexo, ale třeba někdo ví něco o tom, jak se chovají ceny zájezdů a jestli je dobrá šance na last minute, když potřebuji 2 pokoje.

0 Citovat

Tam to perfektně uvidíš.

Srovnání stejného hotelu a stejných služeb prodávaného přes různé kanceláře (české i zahraniční).

0 Citovat

tak 2 pokoje snad není větší parta lidí, ne?

s německými CK jsme vždycky sledovali ceny dopředu, a třeba na zkoušku ceny zadám vždycky odlet příští týden (teď ne, když jsou velikonoce). Nakonec jsme skoro vždycky kupovali last minute kromě posledního ománu, kde se letí normální linkou s qatarem, a tam to v čase spíš roste. Sama jsem si to odůvodnila, že je to prostě těma letenkama - stejně jako u normálního prodeje.

0 Citovat

S německými cestovkami mám zkušenost s Deltareisen. Nikdy jsme žádné problémy neměli a byli jsme s nimi již několikrát. Bereme i exotiku. 

0 Citovat

Ahoj, chci se zeptat, zda je výrazně výhodnější kupovat zájezd přes německou cestovní kancelář přímo, nebo se budu pohybovat v podobné cenové relaci, i když využiji českého zprostředkovatele. Vyplatí se německé cestovky i v době covidové? Díky.

0 Citovat

Cena je úplně stejná přes českou CA, která jen prodává nebo přímo přes německou CK, která organizuje, takže pokud Vám víc vyhovuje čeština, tak kupujte v Česku. 

A s tou covidovou dobou to je naprosto individuální, někdy se to vyplatí a někdy ne (ale tak to bylo vždycky), takže to chce porovnat konkrétní zájezd.

Já mám nejlepší zkušenosti s Rudolfreisen, což je česká CA, která prodává snad všechny německé CK.

Momentálně jsem spíš zaznamenala změnu u polských CK, velmi často vycházejí výrazně levněji než české nebo německé, ale je třeba to koupit přímo od Poláků. 

1 Citovat

My jsme letěli přes českou CA s Německými CK několikrát a vždy bez problémů. Dokonce vycházela cena o něco málo níže než kdybychom to brali přímo přes německou CK.

0 Citovat

@Chmur 

Jestli se to vyplatí přes německou CK asi nelze paušálně říci. Jde o to za kolik si to poskládáš sám a za kolik Ti to samé nabídne CK, nic jiného bych na tom nehledal. Myslím, že ceny u českých zprostředkovatelů jsou stejné, jako přímo u CK. Několikrát jsem kupoval jenom hotel u č. zprostředkovatele - nacesty.cz a vždy spokojenost. Loni v září jsem byl po velmi dlouhé době na dovči s CK, konkrétně Maledivy s německou FTI, koupeno přímo u nich. Měl jsem vybraný konkrétní resort a u nich si zvolil stravu, typ pokoje, transfer, leteckou společnost, v podstatě to samé, jako bych si to zařizoval sám. Zásadní rozdíl byl ovšem v ceně. Když jsem se na stejný resort, strava, pokoj, transfer díval na Agoda (mám členství VIP platinum), cena byla vyšší než u CK i s letenkou.

0 Citovat

Akorat pozor na to, koupeni pres ceskou CA nezarucuje zadnou podporu, jsou to jen preprodejci s provizi, tzn. pri problemech, nesrovnalostech neresi s Vami nic. Mam zkusenost s DER tour koupene pres nacesty (jen hotel), po mesici a pul si vzpomneli, ze chteji vic penez, cca o 25%. Nacesty se postavila na jejich stranu (provize z chlebodarce), ale nakonec s pravnickym dopisem dali zpatecku a nechali to po 2 mesicich dohadovani s puvodni cenou. Neni vsechno zlato….

1 Citovat

Tak já takovou zkušenost nemám, si záleží na české CA. Kdykoli se cokoli muselo řešit, tak to za mne vyřešil Rudolfreisen, takže nemám s tímto způsobem nákupu dovolené žádné špatné zkušenosti a byla jsem s nimi mnohokrát.

0 Citovat

@Chmur 

Ceny jsou obvykle stejné, ale ještě bych zmínil jeden parametr. Tím můžou být platební podmínky. Třeba přes Airstop jsem kdysi měl zaplatit vše hned, ale běžná CK má nějaký harmonogram plateb, obvykle nějaká záloha s klíčovým doplatkem 30 dnů před odjezdem.

1 Citovat

To s těmi platbami je pravda. CK má třeba zálohu 10%, ale například ten Rudolfreisen má vždy zálohu 30%. Je to i proto, že ty CK to mají každá jinak, zálohy 10% až 30% a oni to prostě neřeší, záloha vždy 30% a zbytek měsíc před odjezdem.

1 Citovat

Zrovna minulý týden jsem řešil takovou legrácku - zájezd s NTI cosik koupený přes Inviu. K žádosti o vízum bylo potřeba připojit voucher z cestovky, ale pdfko bylo asi 4x větší, než masajský systém zvládl (dvě stránky obrázkových reklam a podobné skopčáčtiny). Jelikož výletnice nebyla v žádném případě ajťák, napsala do Invie, překvapivě nedostala žádnou odpověď a tak jsem to musel vyřešit já. 😊

0