ahoj, hrozně rád bych se podíval na madeiru, ale vůbec se mi nelíbí tohle http://www.mzv.cz/lisbon/cz/aktuality_z ... deire.html , co si o tom myslíte? Odradilo by vás to od návštěvy? .

Madeira

Založil(a) ve fóru Co vidět a navštívit

Andreko ,v tom ma niemandos ale pravdu , kdyz se me budes ptat na pocasi v Irsku ,tak rozhodne to bude presnejsi,  nez  od nekoho co tu byl jednou dvakrat , na Madeire jsme byli  dvakrat  brezen -duben  vcetne Porto Santa , Na vykoupani bych jel rozhodne tam ,lod tam pluje 2 hodiny  ,da se to i na otocku , protoze vyplouva s Funchalu  rano a s Porto Santa  k veceru  ,ale stoji tam  za to prespat  myslim ,ze 3 dny tam je co delat   Da se i 20 minutovy let s Madeiry ale stoji dvojnasobek co lod  Na Madeire je koupani dost omezene  i kdyz nejake se najit da ,ale Madeira je hlavne na hory a na chozeni kolem levad 

0 Citovat

@niemandos no testosteronu mas taky hodne, koukam😂. Niemande.

0 Citovat

@mkir jj, vim. Na tu lod kouknu. Porto Santo by mohla byt alternativa. Ono s detma to chce zajistit trosku vykoupani. Bazen to moc neresi, vetsinou neni vytapeny a je studenejsi nez more/ocean. Oni teda vlezou do vseho🤭.

0 Citovat

Niemandosi zase to tak neber ,souhlasim naprosto s tim ,ze je lepsi se zeptat nekoho, kdo tam bydli , nebo treba tam je ted na home office , ale zase ty statistiky v pruvodcich  jsou proste  takove vseobecne a v tom je zase lepsi to info,  ze tam nekdo byl  v listopadu  a ze prselo co treti den  ale ze se dalo zajet nekam kde neprselo . i kdyz za trictvrte roku muze byt vsechno jinak ..ono to aprilove pocasi  tam nejspis docela sedi 

Ja treba taky porad  sbiram informace o pocasi na Azorech ,protoze jsou dlouhodobe v planu ,ale porad jsem se nerozhoupal protoze vim ,ze budu nasrany kdyz  tam bude prset  , teplota more od 17 nahoru je v pohode ,tady mi musi stacit  treba i 14-16

0 Citovat

andreko napsal(a):

to je taky dobre info, diky. Treba v zime ted koukam, ze i ta teplota vzduchu je nizka, ale v tom listopadu by mohlo byt i na koupani, 21-23st.

Hele koupali jsme se i v prosinci, ale to je to na neopren. A i v listopadu během slunečného dne nebylo ani Porto Santo moc na koupání. Jako pláže nádherné ale plavat bez neoprenu nic moc. 

0 Citovat

A letos vyloženě byly pláže narvané. 


img-20201107-152049.jpg

0 Citovat

Tak já přidám svou zkušenost do mozaiky - byli jsme na týden v půlce listopadu 2017, počasí nádherné, snad nepršelo vůbec, koupal jsem se ve Funchalu na koupališti (mořském) a na Prainha, což je jedna z asi 2 písečných pláží na Madeiře. Voda pro mě příjemná, asi jako na Kanárech. Ono na koupání stejně nebylo moc času pro samou přírodu. :-)

0 Citovat

@mikir ja taky mam Madeiru pred sebou😉, v sezone tam ani moc nechci a ty podzimni prazdniny nam vyhovuji, ted na podzim jsme byli na Malte.

0 Citovat

Tak na Madeire se treba v tech morskych jezirkach v Porto Moniz vykoupat da v pohode ,pokud zrovna silne nefouka  ,koupali jsme se taky treba na pisecne plazi v Calhete  ,ale nijak me to nenadchlo  ,S tech dvou navstev jsme bydleli  jednou v Sao Vincente  a podruhe pak primo ve Funchalu , protoze jsem jeli na par dnu na to Porto Santo  

Tam je 8km dlouha  pisecna plaz  s udajne lecivym piskem ,,lazne zbytecne  ,staci se zahrabat  kdekoliv na te plazi  Na Porto Santo jsme si chteli pujcit na dva dny kola ,ovsem chteli za  jedno na den 10 euro takze celkem 40 euro a za  35 euro bylo na 24 hodin auto  tak jsme si ho pujcili v  poledne a vraceli druhy den v poledne  a  objeli  Porto Santo  2x .uz nebylo kam jet -)) Stoji za to se vysplhat  i na ten kopec s klasterem   je tam hezky vyhled   

Koupani tam urcite pujde i bez neoprenu   celorocne  v dubnu to bylo naprosto v pohode  i v breznu  na Madeire , takze nevidim  problem v tom listopadu

0 Citovat

Madeira je fakt parada ,hlavne ty hory a ty treky kolem levad  vcetne pristani na Madeire ,docela adrenalin  nalitavali jsme nadvakrat  ,to uz bylo v letadle dost ticho....piloti tam musi mit zvlastni  skoleni a povoleni  ,nalitava se proti skalni stene a pak nasleduje prudka otocka a prudke klesani na  kratkou drahu  ,ktera konci v mori ...

Letistem  adrenalin nekonci , je zazitek  jet z letiste do Funchalu ne expresnim busem ,ale mistnakem po uboci  a dost uzke silnici  se zatackama  i typ busu se uz dneska nevidi ,neco v duchu toho co byvalo na Malte 

Jinak samozrejme pujceni auta  je  na  Madeire asi zaklad  ,pujcovna je na letisti 

Rovnez doporucuju se svezt asi nejdrsnejsi lanovkou Madeiry  u  Achadaz da Cruz  na zapadnim pobrezi   i jako lyzar zvykly na ledaco ,me ta lanovka ponekud zarazila -) Za 6 euro dobry zazitek  

A pochopitelne  nelze si nedat  specialitu Madeiry  hlubinou rybu Espadu  (bez kosti ) podavanou s ovocem , .vetsinou s bananem 

0 Citovat

Po cestě tím místňákem mě dcera zeblila od hlavy až k patě. Od té doby jsme jezdili jen autem.

Za mě byl asi nejlepší přechod Pico do Arieiro do Pico Ruivo  a zpět (měl jsem dceru skoro celou cestu v nosítku, málem jsem vypustil duši, ale stálo to za to) a potom Quiemadas, to zase bylo jak někde z pohádky od bratří Grimmů.

0 Citovat

Náhodou síť autobusů je hustá dojede se za pár euro prakticky všude já se tam jinak nepohyboval.

0 Citovat

No nevím možná když bydlí člověk celou dobu ve Funchalu. Navíc při ceně auta 9 euro na den se to nějak víc vyplácí fakt když člověk jede sám. 

0 Citovat

Ano ubytování ve Funchalu je z tohoto pohledu základ já byl šest nocí právě ve Funchalu a dvě noci v Porto Moníz.

0 Citovat

No ptát se na počasí na Madeiře je asi tak podobné jako ptát se na počasí v celé Evropě. 

Na severu je víc deštivo než na jihu. Ale mraky se OBVYKLE přitáhnou po poledni. Takže, když si člověk přivstane, může strávit část dne v suchu. Navíc zrovna k Madeiře deště patří a to víc vynikne její rozmanitost, navíc v dešti už může na určitých místech připomínat deštný prales, což je super, když je to vlastně za rohem.

Pokud jde o výchozí bod k levadam a o klidek bez turistu, tak bych doporučil Santanu.

0 Citovat

@doctorex  no ja ten bus respektive vykon  toho ridice  hodnotil  jako branzi  ve ktere jsem pracoval  ,pravda  poblion to trosku byl a v tech zatackach  clovek lital na sedace jak hadr na holi, pokud se poradne nedrzel  o vyhybani s protijedoucimi  ridici radeji pomlcet  -)) ale kdyz jsme pak podruhe jeli po te hlavni na letiste byl jsem zklamany ,tesil jsem se na tu jizdu  po uboci 

Santana je asi fajn  ,kdyz  miris  hlavne do toho hlavniho  pohori,   pokud te zajimaji ty treky  v oblasti vnitrozemske silnice ER110   a do Porto Moniz   je asi vyhodnejsi vychozi bod  to SaoVincente  navic se dostanes nejrychleji pres ostrov na druhou stranu 

Funchal skutecne jen tehdy kdyz nemas pujcene auto  

0 Citovat

Bez auta nic, ty busy jezdí 2x za den

0 Citovat

Navíc to šoférování po madeirskách menších horských cestách je docela zážitek sám o sobě, jsou v dobrém stavu a dá se tam docela vyblbnout.. určitě stojí za to třeba cestička spojující Eira do Serrado s cestou na Arieiro

ale není to pro spolujezdce se slabým žaludkem (na druhou stranu, to nejspíš nejsou ani ty autobusy :D)

0 Citovat

@mikir: my jsme bydleli ve Funchalu i s autem a nestěžovali jsme si... on ten ostrov není zas tak velký

0 Citovat

Da sa aj busmi v pohode ked si to clovek dobre naplanuje.

Rano vyrazis a poobede ides nazad.

https://www.travelblog.org/Europ...51426.html

 

 

0 Citovat

Podle toho co psal Andreko pojede s dětmi. Jako jet sám, autobusy možná, ale s dětmi si to fakt moc  neumím představit, resp. zkoušeli jsme to a bez úspěchu. 

0 Citovat

Když jsem čekala v dešti 3 hodiny (přijel téměř o hodinu později) v Ribeiro Frio, proklínala jsem se za volbu bez auta :)

0 Citovat

@mirjur , no neni ,ale nam se uz nechce rano brzo vstavat  a jako ridic s povolani uz jsem taky zlenivel i kdyz i na Madeire jsem si ty prujezdy vodopady a horske cesty uzival  ve Funchalu je na nas vkus taky prilis preturisteno ,samozrejme relativne ,ale kdyz je moznost vybrat klidnnejsi misto a jeste usetrit km  a cas za volantem tak vyberu spis pak takove 

Pri prvni navsteve Madeiry jsem vybral  hotel  Estalagem do Mar  asi km od Sao Vicente  a muzu doporucit  ,meli jsme auto a projeli ptakticky vsechno az na ten vybezek Ponta de Sao Lourenco .myslim ,ze kdybychom bydleli ve Funchalu ,ze bychom tolik neobjeli  

Podruhe jsme auto nemeli bydleli, jsme pri priletu a pri odletu v centru Funchalu a pluli pak na  Porto Santo   Urcite jeste nekdy Madeiru dame  a  volil bych stejne  

0 Citovat

No my bez auta ne, i na Malte jsme meli, presto, ze nas vsichni odrazovali, neumim si predstavit tahat se s vecma na koupani pro deti, nakupem, oblecenim. A ta casova volnost je k nezaplaceni. Kolikrat za tmy nekde sedime na plazi, nebo na nejake vyhlidce atd., pak jedeme vecer koupit jidlo. 

0 Citovat

Čekání v dešti na bus či s dětmi je naprd. Na druhou stranu, i když jezdí málo, tak mnohdy ráno tam a večer zpět jde, ale chce to dobré plánování. Nicméně, cesta busem je mnohdy opravdu zážitek. Není výjimkou otáčení busu zpět ve stisnenych serpentinach mezi domy a srázy s přesností na decimetry. K řidičům velký respekt! Ale s blizkovychodnimi řidiči je větší "řežba" :D

0