Booking.com

Založil David Eiselt před 6 lety ve fóru Vyhledávače hotelů

mirjur napsal(a):

takže neplatí, že každý kód lze využít jednou, ale že lze využít (jen jednou) pouze jeden z těch kódů? A to pravděpodobně ten, který bude využit nejdříve?

v skutočnosti to zatiaľ beží tak (z vlastnej skúsenosti, ako aj z toho, čo už iní ľudia popísali na fórach), že každý z tých kódov môžeš využiť raz na jednom svojom účte a z každého ti príde refund.

Martin Hric napsal(a):

v skutočnosti to zatiaľ beží tak (z vlastnej skúsenosti, ako aj z toho, čo už iní ľudia popísali na fórach), že každý z tých kódov môžeš využiť raz na jednom svojom účte a z každého ti príde refund.

Tak to se rád nechám překvapit :-) Uvidíme.

mirjur napsal(a):

£40 zpět při nákupu ubytování nad £120

Toto jsem nikde nezaznamenal. Link pls?

Edit: je to reakce na kopeckeho litanii ze včera

Opakovaně se tu řešilo a je to v podmínkách těch cashbacků, že každý lze vyplatit pouze jednou, tak nechápu co furt řešíš. Nikdo to nikam nedotáhne, protože není na základě čeho. A to, že Ti přijde nějakej mail je úplně jedno. Podmínky akce jsou jasně daný. Takže to, co jsi měl dostat určitě dostaneš a pokud náhodou ještě něco navíc, tak buď rád a neřeš úplný nesmysly.

@eremi: Shodneme se na tom, že podmínky akce jsou jasně dané (ačkoliv třeba moc neřeší souběh 15 USD, 10% a třeba 25 USD odměny).

Na čem se shodneme dál asi ještě bude, že Booking naprosto nezvládl implementaci akce a z hlediska PR je to tragédie.

Na čem se už neshodneme, že zpackaná implementace má pro Booking.com i právní důsledky. Při evropském zastoupení nefunguje v US legislativě. Když něco napíše do potvrzení rezervace, tak to opravdu není možné posléze neuznat s odkazem na chybu systému nebo nesouladu s podmínkami akce.

- Podmínky akce nejsou uvedeny v e-mailu ani odkaz na ně. Jen vágní formulace o nároku na odměnu bez dalších podmínek. Navíc sám Booking porušuje své podmínky akce při posílání e-mailů se slevou např. 15 USD při rezervaci za 20 USD.

- Samozřejmě, má pozici silnějšího a důkazní břemeno je když tak na spotřebiteli.

- Na druhou stranu neuznáním slevy se může dopustit klamání spotřebitele, nekalé obchodní praktiky nebo podvodu. Spotřebitel jednal v dobré víře, a proto měl rezervaci u Bookingu a kvůli cashbacku si nechal utéct lepší nabídku u konkurence bez cashbacku. Ani si to nikde nemohl ověřit. Nárok na cashback svítí i na portálu Booking.com v potvrzení rezervace (a během času různě mizí a znovu se objevuje).

- On spotřebitel totiž nemá povinnost zkoumat podmínky akce. Stačí rezervovat a přečíst si potvrzení buď na webu nebo v e-mailu. To v e-mailu má výhodu, že se nemůže změnit jako to na webu a slouží tak jako důkaz ;-)

- Přitěžující okolnost - Nikdo z Bookingu nekontaktoval zákazníky, aby se omluvil za chybné e-maily nebo na ně aspoň upozornil.

Panebože:-) Jako Laurel a Hardy, Kolben a Daněk, tak tu máme nesmrtelné dvojce mikir a Ryanair a kopecky a booking.com.

@kopecky - s tebou asi nebude jednoduché žití, jestli takhle řešíš každý prd...

Já řešit tyhle problémy, tak už si to hodím :-D

@cali: Občas mě něco naštve a u toho se zabejčím. Jako např. toto.

@Lukáš Horák: U mě to funguje jako ventil, abych si to z toho nehodil ;-D

na jednej strane ma Michal pravdu, ale na druhej si uprimne povedzme, ze sme tu jedna velka banda "vyrabacov", ktora ciha na errory, cudne tarify, odrbava fuel dumpami, zneuziva system a pod :D takze ja dakujem Bookingu za usetrenych 130 euro, ale keby poslali dalsich 300 (podla poctu emailov co nahodne chodia), tak by som sa potesil, ale nebudem to hrotit.

@tonic: Přesně. Berte to (hlavně eremi), že se snažím uplatnit svůj nezaviněný ubytovací error a čas od času hodím update pro těch pár lidí, co sem chodí a mají v e-mailu podobný maglajz jako já, a to ještě ne vlastním přičiněním ;-)

EDIT: Navíc, když ten jejich maglajz z potvrzených odměn podle a proti podmínkám dohromady dosahuje kolem 300 USD. To už stojí za zkoušku :-D Být to jednou 15 USD, tak se na to taky vykašlu.

Mailand napsal(a):

Toto jsem nikde nezaznamenal. Link pls?

https://www.cestujlevne.com/akcn...ooking-com

cali napsal(a):

Panebože:-) Jako Laurel a Hardy, Kolben a Daněk, tak tu máme nesmrtelné dvojce mikir a Ryanair a kopecky a booking.com.

@kopecky - s tebou asi nebude jednoduché žití, jestli takhle řešíš každý prd...

+1

kopecký: snažíš se prostě bezdůvodně obohatit - doluješ tu z nich něco na co nemáš nárok a o čemž víš, že na to nemáš nárok. Kdyby jsi o tom nepsal nekonečné, pomalu ublížené stati, tak to nikdo neřeší, ale tohle už je fakt už k smíchu.

A víš co, být Tebou, tak to hodím na papír a zažaluju je a ještě na ně podám trestní oznámení pro podvod, když máš to právo tak v malíku, jak tady sypeš ty právní kvalifikace z rukávu :)))) To by mě pak zajímalo ty Tvoje zkušenosti, co by jsi sem psal :)

niektori by si mali pripomenut:


aaacd7f9170-o.png

Nevím, dál.

Přihlášení a registrace