Ahoj, zajímalo by mě, kdo jste se teď odkud vrátil a jak se vám tam líbilo. Ať už to byl třeba pobyt v Chorvatsku, Římě nebo na Slovensku... Kolik tam bylo lidi, jak cestování v této zvláštní době šlo a s čím jste se potkali? Nebo naopak co vás nadchlo a překvapilo? Diky za jakékoliv zkusenosti. :-)  .

Kdo se teď odkud vrátil a jake to bylo?

Založil ve fóru Cestopisy

Tak na Ohridu jen ten zmatek s palubkou mel jsem to i v mobilu jako i jini ale ti pak meli problem z neoznacenym zavazadlem priority protoze na mobilni letenku je pustili primo ,ale na gate je pustit bez oznaceneho zavazadla nechteli Takze evidentni chaos

Ovsem Wizz musim i pres skoro hodinove zpozdeni pochvalit Letadlo A321 neo zaplnene tak z poloviny bylo fajn

0 Citovat

Vrátila jsem se před pár dny z Indie. Jihovýchodní státy, Tamilnádu u Indického oceánu a Telangana. V Praze na letišti chtěli při odletu PCR test (PCR rychlotest 7500 Kč/os.) i když jsme plně očkovaní Pfizereem. Prý v Indii neplatí. Dále jsme kromě víza, které jsme samozřejmě měli, museli vyplnit dost složitý příjezdový e-formulár, který byl minimálně stejně komplikovaný jako e-vízum. 

2 Citovat

Praha - Stockholm - Gdaňsk a Waršava - Ostrava, kupodivu vše podle plánu klaplo. Největší čekačka na security byla na Arlandě, fronta se táhla až pod schody, zdržení 45min., jinak Praha i Waršava bez čekání. Překvapilo mě poloprázdný letadlo do Ostravy, s takovou nevím,jak dlouho to budou lítat :-( . Let z Prahy do Stockholmu velice turbuletní, co jsem se bavila s kapitánem po přistání, tak nebyl moc nadšenej, že v tom musí ještě zpátky :-).

0 Citovat

Na tři dny Budapešť vlakem přes Vídeň - tady už není co psát - covid připomněli jen rakouský ovce ve Vídni v tramvaji s poslušně nasazenými respirátory ..

Vlaky mezi Vídní a Budapešťí jezdí pořádně našvihané - pokud chcete sedět místenka nutnost.

1 Citovat

4dni v Toskansku. Taliani nosia dobrovolne rusky v obchodoch, sem tam i na ulici.

1 Citovat

Já jsem v Kalábrii a musím potvrdit co tu někdo už psal. Těm Italům ty roušky budou muset zakázat, aby je přestali nosit i když jedou samy v autě. 

2 Citovat

Jak jsem už psala, Janov MHD sem tam nahubek, i přesto že jsem někde četla že jsou v It povinné. Na Sardinii jsem se docela bála ale tam jsem viděla jediný nahubek u řidiče busu. Na Menorce (Mao) k vidění i na ulici dokonce i u mladších lidí - nechápu :-(

Dokonce i cestou Flixem nebyly nařízené ale měli je i mladí. Tak nevím, buď jsou všichni nemocní, nebo to druhé:-)

Taky je měli policie v Německu a Švajcu při kontrole busu.

1 Citovat

Praha - Rhodos - Praha (Ryan)

Klasická koupačka, překvapilo mě, že na hlavní sezónu se lidé po ostrově dost roztahají a stísněně jsem se nikde necítil + i ubytka na okrajích nebyla plná. Severní strana opravdu pernamentně fouká a i moře tam mi nepřišlo nějak teplé. Letadlo obsazenost 95%, ale 

cesta tam - v Praze na stojánku hodinu čekání

cesta zpět - zpoždené letadlo z Prahy a znovu čekání na stojánce

Oba důvody prý "hustota provozu na Evropou", Ale ostátní normální přistávala/odlétala včetně stejné trasy Smartwings.

Kolega co letěl před týdnem má stejnou zkušenost se stejnou trasu Ryanairu.

0 Citovat

Naboardovaný jsem čekal na slot 15-60 minut snad při každém letu od června (6), takže z toho bych neobviňoval Ryanair, že si to vymyslel, nebo něco zanedbal. Co koukám na flightradar24, každé druhé letadlo Smartwings mělo včera na odletu z Prahy tak 30 minut zpoždění, takže asi spíš náhoda, jak se to zrovna sejde. 

0 Citovat

Praha - Lisabon - Ponta Delgada s TAP.. všechny 4 lety jsme taky čekali naboardovaní na slot, asi je to teď in :D 

Jinak TAP už nedává žádné občerstvení zdarma na krátkých letech, nevím, jestli je to nějaká novinka, ale všude se píše, že něco dávají.. Naštěstí cesta zpět free upgrade do C, tam naopak hostina na talířích, to docela potěšilo, na to že letenka stála 3k :D 

Taky jsme předtím byli v ANA lounge v Lisabonu na Loungekey. V 10 ráno fronta asi na půl hodiny, ale naštěstí jsme se tam nakonec dostali. Občerstvení téměř jenom studené, ale doplňovali ty bagety dost rychle, takže výběr byl slušnej :) 

0 Citovat

Acko: priletovy formular uz neni treba?

0 Citovat

Odlítali jsme ještě v červnu, tak jsme ukazovali v Praze dokument o prodělání nemoci, ale tuším, že to od července zrušili. Formuláře nebyly a nejsou třeba ani do Lisabonu ani na Azory. Z letadla jsme šli bez jakékoliv kontroly rovnou ven (jak na stop over v Lisabonu, tak na Azorech). Roušky jen v MHD, venku ani v obchodě ji nikdo nemá. 

0 Citovat

Ok děkuji 

0 Citovat

Mallorca…prosím o info : chystám se ( odlet 22.7. , pobyt cca 5-8 dní) po covidové době zpátky na můj oblíbený ostrov … mohu požádat o aktuální info ( zda-li někdo má ) .

jak s covidovým šílenstvím ? 
dival jsem se na půjčovny aut ( Hiper ) jsou o 100 % dražší než  v roce 2018 , je to normální ? 
ostatni info, postřehy, apod …

děkuji moc, Milan 

 

 

0 Citovat

Krakow - Malaga v sobotu tam, ve středu zpět. Roušky nechtěli vůbec nikde (MHD jsme nejeli), V sobotu v Krakově čekačka hodinu na security... Naopak zpátky snad nejrychlejší odbavení co jsem kdy zažil. Samozřejmě oba lety zpoždění (30min tam a 2hod zpět). Jinak moře studené, ale na druhou stranu počasí, kdy se dá ještě chodit a poznávat :-) Půjčovna aut Marbesol-bez problémů, na auto jen mrkli a odvezli nás na letiště (4 min). Pokud poletíte tímto směrem, doporučuji Granadu!!! 

0 Citovat

Milanwine napsal(a):

Mallorca…prosím o info

Jsou povinné roušky ve veřejné dopravě, to znamená na letu do Španělska a potom v MHD, jinak nikde (ještě tuším nemocnice, ale tam se snad nedostaneš).

Auta jsou drahá, ale tak ono spíš vždycky byly nereálně levná v základu bez pojištění.

Doporučuji udělat rezervaci tak týden předem, tím se u třídy B = Clio dostaneš tak na 30 euro na den (třeba Wiber). A potom zrušit a 2 dny předem vzít Dollar za cca 20 euro na den (může to být trochu víc, pokud by to bylo jen 5 dní). Pravidelně 2 dny předem Dollar výrazně zlevňuje, nemyslím, že se to změní). A navíc namísto Clia jsme měli Tucson bez příplatku. 🙂 Na takovou cenu se jinde ve středomoří těžko dostaneš. 

Novinkou letos je, že Formentor je zavřený od 10 do 22:30, dá se pouze busem. Zákaz je už za Port de Pollença, takže ani na Platja de Formentor se přes den autem nedá. Ráno se ale v pohodě dá až k majáku.

A pro odlet, letiště v pohodě zvládá, security v sobotu v poledne na 3 minuty. Takže raději 2 hodiny předem tam být, ale víc netřeba. 

0 Citovat

tmx napsal(a):

[citace="Milanwine"]

Mallorca…prosím o info

Jsou povinné roušky ve veřejné dopravě, to znamená na letu do Španělska a potom v MHD, jinak nikde (ještě tuším nemocnice, ale tam se snad nedostaneš).

Auta jsou drahá, ale tak ono spíš vždycky byly nereálně levná v základu bez pojištění.

Doporučuji udělat rezervaci tak týden předem, tím se u třídy B = Clio dostaneš tak na 30 euro na den (třeba Wiber). A potom zrušit a 2 dny předem vzít Dollar za cca 20 euro na den (může to být trochu víc, pokud by to bylo jen 5 dní). Pravidelně 2 dny předem Dollar výrazně zlevňuje, nemyslím, že se to změní). A navíc namísto Clia jsme měli Tucson bez příplatku. 🙂 Na takovou cenu se jinde ve středomoří těžko dostaneš. 

Novinkou letos je, že Formentor je zavřený od 10 do 22:30, dá se pouze busem. Zákaz je už za Port de Pollença, takže ani na Platja de Formentor se přes den autem nedá. Ráno se ale v pohodě dá až k majáku.

A pro odlet, letiště v pohodě zvládá, security v sobotu v poledne na 3 minuty. Takže raději 2 hodiny předem tam být, ale víc netřeba. 

Díky moc 👍🏻👍🏻

0 Citovat

@Milanwine: Proč proboha kvůli poděkování kopíruješ 2 příspěvky?? Navíc tak dlouhé... :-(

1 Citovat

Pardon, jsem tu nový a špatně jsem to napsal. Učím se 🙂

3 Citovat

Tak trosku zdlouhavejsi cesta tentokrat , Praha - Warszawa Wschodnia vlak a druhy Modlin , bus z Modlinu na Modlin airport a let Modlin - Dublin Pochopitelne jeste bus do Corku a odvoz domu 50 km

Modlin vecerni  odlet z maleho a precpaneho letiste, ale da se to vyuzit kdyz je treba letenka kolem 500 Kc Ted o prazdninach nic levnejsiho do Irska nebylo Hodina zpozdeni ,ale to je ted takova klasika

Jinak par postrehu  Vlak z Prahy Silesia s kterou obcas jezdim do Ostravy do Bohumina na cas a pak 40 minutova sekera z duvodu cekani na polske pruvodci

..Dalsi perlicka po prejezdu na polske uzemi wifi CD skoncilo...nedavna jizda nejen Vindbonou ale i RegioJetem- Viden wifi fungujici celou cestu bez ohledu na hranice

Pulhodinovy vlak do Modlinu moderni a pochopitelne z wifi, na letiste pak bus  kazdou pulhodinu,pravda trosku predrazeny na to ze je to 5 km a chteji 7 zlotych

Samotne letiste Modlin ma hodne male prostory ,pred letistem je samoobsluzna restaurace kde se da celkem slusne najist

Let temer plny rousky uz nic klasicky pozdni prilet z Dublinu  Ale vsech 7 letadel co odletalo mezi 8 a 11 vecer bylo zpozdeno melo tu hodinku sekeru

0 Citovat

Na ten bus na modlinské letiště jsem kupoval kombinovanou jízdenku vlak/bus přes ty Koleje Mazowieckie vyjde to o pár zlotek levněji ..

1 Citovat

Je to mozne  nejak jsem nad tim nepremyslel nekde se pise ze je to zdarma U toho busu je cedule ze ridic jizdenky neprodava tak jsem si to sel koupit do automatu na te konecne vlaku Nakonec to v buse prodaval pruvodci za kolik nevim

0 Citovat

Uz jsem par dni na Sicilii. Rousky meli poctive vsichni akorat na trajektu na Lipary. Jinak jinde az na par vyjimek nikdo. Ani v letadle z Prahy do Catanie.

0 Citovat

Tenerife ruska len v buse, inak nikde nic (okrem par posahanych jedincov). Atlantik je studeny, v Puerto De La Cruz slnko moc viediet nebolo (aj ked je teplo), v narodnom parku Teide zatvarali pre teploty vsetky trekingove chodniky, druhy den sme videli zavrete chodníky aj na severe ostrova. Momentalne kempujeme den pred odletom v Los Cristianos, je to tu hodne preludnene, uz je aj docela horuco, ale aspon maju pintu piva za ľudovú cenu :) Inac Tenerife 9,5 z 10 ... pol bodu dole za ladovu vodu (pre mna)


img-20220710-200950.jpg

0 Citovat

Ze by se uz Spanele umoudrili? V lete jsme jeste nikdy na Kanarech nebyli,ale tezko muze byt ledova voda kdyz na Silvestra je bezne i 19-20 coz tady v Irsku nemivam ani ve vrcholu leta V Albanii bylo more ted 25 a uz to bylo moc kafe:-)

Dneska jsem po navratu prospal ,ale zda se ze jsem privezl slusnejsi leto nez kdyz jsem odlital a more uz ma 15:-)

0