Ahoj, zajímalo by mě, kdo jste se teď odkud vrátil a jak se vám tam líbilo. Ať už to byl třeba pobyt v Chorvatsku, Římě nebo na Slovensku... Kolik tam bylo lidi, jak cestování v této zvláštní době šlo a s čím jste se potkali? Nebo naopak co vás nadchlo a překvapilo? Diky za jakékoliv zkusenosti. :-)  .

Kdo se teď odkud vrátil a jake to bylo?

Založil ve fóru Cestopisy

Hotel Dvořák na nám. Přemysla Otakara II. byl ještě sebevědomější :-D

0 Citovat

Rakousko Wolfgangsee bez lidí, pouze rakušané a němci. Vše otevřeno, na ubytování nikdo nepožadoval test á 48h.

V jedné horské chatě po nás paní v okénku požadovala test, po odpovědi, že jsem ho provedli na hotelu řekla, že to není OK, ale obsloužila nás. Od dalšího dne jsme s sebou nosili samotestovací sady, ale již je nikdo nepožadoval.

Ochrana úst v uzavřených prostorách jako v ČR. Rakušané stejně jako češi nevědí kolik jsou 2 metry.

0 Citovat

Z Kyjeva pres Kodan a Budapest na Slovensko bez problemu.V Kyjeve na letisti delaj pcr test za 27€,vysledky byli za 7 hodin a muzete letet,duvod moji cesty nikoho nezajimal.V Kodani po priletu povinne antigen test s vysledky za 15 minut,pcr z ukrajiny nekontroluji,nasledne bleskurychla imigracni kontrola bez dotazu.Dalsi den z CPH do BUD,ukazal sem ten na checkinu ten ukrajinskej pcr ale stacil by i danskej antigen.Po priletu do Madarska kontrola testu a duvodu ke vstupu.Dali mi vyplnit jeden formular pro tranzit s prohlasenim ze opustim Madarsko do 24 hodin po vytycenych trasach.Prekroceni slovenskych hranic vlakem bylo hladke,bez kontroly.

0 Citovat

Tak sice jsem se ještě nevrátil a ani to neplánuju tak další měsíc, ale hlásím že Dubrovník pohoda. Roušky venku nikdo nemá, restaurace otevřené zahrádky. Turistů docela dost ale naprosto se to nedá srovnávat s roky před covidem - takže i staré město se dá normálně navštívit. Uber super levný jak řidiči nemají do dělat. Cesta sem bez problémů jen s antigenem.

 

0 Citovat

Vcera jsme se vraceli z Athen do Vidne, cesta tam klasika test + řecký PLF formulář, kontroloval Wizz na překážkách (povinne, nevyhodilo to po checkinu letenky ale hlásku at se dostavime ke kontrole dokumentu na přepážku) i poté zběžně v Athénách, nazpet asi nově protože hodne lidi nechápalo a hádalo se, chtěl v Athénách WizzAir pro vpuštěni do letadla bud negativní test/ockovani/prodělání a nebo vyplněny rakousny on-line formulář s QR. V Rakousku porad staci zázračné slovo tranzit a je to. Chteli jsme to samozrejme odrbat (test na letisti 20 eur antigen a rada az nekam), s tim ze letime do Rakouska, ale slo to blbe, protoze rakousky formulář vas s transitem nepustí a neudela qr ale vy ho potřebujete na palubu. Zadali jsme tedy obyc vstup do Rakouska s tim ze si vlastne mame udelat test do 24 hodin tam a jako adresu zadali adresu naseho parkoviště. A pak ujeli do česka. Recko samozrejme oranžové az po příjezdu domu. Mohli to aktualizovat trochu driv :D

0 Citovat

182603 napsal(a):

Vcera jsme se vraceli z Athen do Vidne, cesta tam klasika test + řecký PLF formulář, kontroloval Wizz na překážkách (povinne, nevyhodilo to po checkinu letenky ale hlásku at se dostavime ke kontrole dokumentu na přepážku) i poté zběžně v Athénách, nazpet asi nově protože hodne lidi nechápalo a hádalo se, chtěl v Athénách WizzAir pro vpuštěni do letadla bud negativní test/ockovani/prodělání a nebo vyplněny rakousny on-line formulář s QR. V Rakousku porad staci zázračné slovo tranzit a je to. Chteli jsme to samozrejme odrbat (test na letisti 20 eur antigen a rada az nekam), s tim ze letime do Rakouska, ale slo to blbe, protoze rakousky formulář vas s transitem nepustí a neudela qr ale vy ho potřebujete na palubu. Zadali jsme tedy obyc vstup do Rakouska s tim ze si vlastne mame udelat test do 24 hodin tam a jako adresu zadali adresu naseho parkoviště. A pak ujeli do česka. Recko samozrejme oranžové az po příjezdu domu. Mohli to aktualizovat trochu driv :D

Takže Wizzair chtějí pro let do Rakouska test a vyplněný rakouský formulář, i když jde o tranzit a Rakousko pro takový případ formulář ani test nevyžaduje? 

0 Citovat

Petr napsal(a):

[citace="182603"]

Vcera jsme se vraceli z Athen do Vidne, cesta tam klasika test + řecký PLF formulář, kontroloval Wizz na překážkách (povinne, nevyhodilo to po checkinu letenky ale hlásku at se dostavime ke kontrole dokumentu na přepážku) i poté zběžně v Athénách, nazpet asi nově protože hodne lidi nechápalo a hádalo se, chtěl v Athénách WizzAir pro vpuštěni do letadla bud negativní test/ockovani/prodělání a nebo vyplněny rakousny on-line formulář s QR. V Rakousku porad staci zázračné slovo tranzit a je to. Chteli jsme to samozrejme odrbat (test na letisti 20 eur antigen a rada az nekam), s tim ze letime do Rakouska, ale slo to blbe, protoze rakousky formulář vas s transitem nepustí a neudela qr ale vy ho potřebujete na palubu. Zadali jsme tedy obyc vstup do Rakouska s tim ze si vlastne mame udelat test do 24 hodin tam a jako adresu zadali adresu naseho parkoviště. A pak ujeli do česka. Recko samozrejme oranžové az po příjezdu domu. Mohli to aktualizovat trochu driv :D

Takže Wizzair chtějí pro let do Rakouska test a vyplněný rakouský formulář, i když jde o tranzit a Rakousko pro takový případ formulář ani test nevyžaduje? 

[/citace]

Ne stačí jedno, buď mít test (antigen myslím 48 hodin nebo PCR 72 hodin) a nebo formulář (v kterém vlastně potvrzujete, že si test uděláte v Rakousku do 24 hodin). Smysl to moc nedává, ale jedno z toho Wizz opravdu chce (21.6.). Ten rakouský formulář ale je případně vyplněný za 4 minuty a QR vygeneruje okamžitě, takže si to spoustu lidí (zvlášť slováků, protože po nich Slovensko test nechce) dodělávalo těsně před odletem - myslím že musí jít o změnu na Rakouské straně, že prostě chtějí aby tranzitující lidé přiletěli negativní a místní buď negativní nebo se zaregistrovali a udělali test doma.

0 Citovat

182603 napsal(a):

Vcera jsme se vraceli z Athen do Vidne, cesta tam klasika test + řecký PLF formulář, kontroloval Wizz na překážkách (povinne, nevyhodilo to po checkinu letenky ale hlásku at se dostavime ke kontrole dokumentu na přepážku) i poté zběžně v Athénách, nazpet asi nově protože hodne lidi nechápalo a hádalo se, chtěl v Athénách WizzAir pro vpuštěni do letadla bud negativní test/ockovani/prodělání a nebo vyplněny rakousny on-line formulář s QR. V Rakousku porad staci zázračné slovo tranzit a je to. Chteli jsme to samozrejme odrbat (test na letisti 20 eur antigen a rada az nekam), s tim ze letime do Rakouska, ale slo to blbe, protoze rakousky formulář vas s transitem nepustí a neudela qr ale vy ho potřebujete na palubu. Zadali jsme tedy obyc vstup do Rakouska s tim ze si vlastne mame udelat test do 24 hodin tam a jako adresu zadali adresu naseho parkoviště. A pak ujeli do česka. Recko samozrejme oranžové az po příjezdu domu. Mohli to aktualizovat trochu driv :D

 

Včera jsme se s Wizzem vraceli taky z Athén do Vídně a nikdo po nás nic nechtěl. U gatu jsme chlápkovi ukázali občanku a řekli, že tranzitujeme na Slovensko. On řekl ať chvilku počkáme, podíval se do PC na nějakou tabulku a řekl nám, že nic do Rakouska nepotřebujeme, jen příjezdový slovenský formulář a k tomu dodal, že pokud ho nemáme, můžeme mít pak problém na hranici Rakousko/Slovensko... takže ho ani nechtěl vidět. Hned potom nám na gatu vytiskl letenky a to bylo vše.

V Rakousku pak standardně slovo tranzit, nic víc.

0 Citovat

Dnes návrat z týdenního okruhu hlavně po severu ČR - Jáchymov - Karlovy Vary- Liberec - Praha vše vlakem něco málo busem. Velmi kamarádské ceny 4* ubytování v KV a Praze kontrast z Libercem ,kde jsem za stejnou kategorii platíl více jak jednou tolik.

Všude pár lidé na Klínovci skoro ani noha.

Překvapilo mě jak v hotelích žerou ty nesmysly a chtějí očkování /testy navrch to celkem študují - čest vyjímce hotelu v Liberci !

Roušku/respirátor jsem opět nechal cíleně doma..... jako denně přibývá pár desitek nakažených v nemocnici leží s kašlíkem 80 lidí a tady si pořád hrajeme na nějakou pandemii ?!?! Navrch mám ukončené očkování ,tak nevidím už vůbec žádný důvod proč bych měl šaškovat s hadrem na hubě !! A i bez hadru všude naprosto bez problému nikdo to neřešil (nebo nechtěl) až na jednu vyžranou slepici v obchůdku v Jáchymově ,tak jsem to zboží nechal na pultu a odešel středem ..

 

0 Citovat

Tak to si dej ten hadr na hlavu, ale hodně mokrý. Nechat se očkovat na kašlík, to udělá jen totální magor.

0 Citovat

Taky nechápu, proč se místní prase nemyjící si ruce nechá očkovat, když je to jen kašílek. Na kašílek se může nechat očkovat jen dement... jo tak to vlastně dává smysl.

0 Citovat

Zeptam se prestavaji uz Rekove blbnout i s temi QR kody 9 a 4  kdyz uz od 21.6. staci antigen ? 

0 Citovat

Jarda napsal(a):

Taky nechápu, proč se místní prase nemyjící si ruce nechá očkovat, když je to jen kašílek. Na kašílek se může nechat očkovat jen dement... jo tak to vlastně dává smysl.

... hlavně jak to pašák nandal prodavačce v Jáchymově. Fakt hrdina!

0 Citovat

mikir napsal(a):

Zeptam se prestavaji uz Rekove blbnout i s temi QR kody 9 a 4  kdyz uz od 21.6. staci antigen ? 

Stále namátkove testují dle čísla na QR,ale ATG, takže výsledky jsou hned.

0 Citovat

Ad lma: Vykaslete se na něj, všude musí být pár obecních blbu. Pokaždé se trepe,až sem po šichte bude moc napsat nejakej svůj blábol a vyprovokuje někoho k reakci. Přitom to bude zakomplexovany trotlik, který se musi realizovat jen tímto způsobem, protože v reálném životě to bude pěkný posera. 

0 Citovat

eremi napsal(a):

[citace="mikir"]

Zeptam se prestavaji uz Rekove blbnout i s temi QR kody 9 a 4  kdyz uz od 21.6. staci antigen ? 

Stále namátkove testují dle čísla na QR,ale ATG, takže výsledky jsou hned.

[/citace]

OK takze porad tak dlouho zkouset QR nez vyjde 9 ,ale treba to za mesic  jeste  zredukuji  

0 Citovat

Koukám tady je to samá poslušná ovečka ,kdyby Vojtěch řekl že je třeba nosit zvonečky ,protože to zažene covid tak Jarda a eremi nosí hned raději dva ..

A pro Jardu doplňuji že desinfekce jsem pro něj nechal dost nepoužil jsem ani kapičku!

tramin - to máš těžký ,tady jsem se musel ponížit......z hlediska cestování je to očkování pořád lepší než se každou chvilku nechat šťourat v nose navrch někde je očkování podmínka viz. Madarsko.

Příští moje mini reportáž bude právě z Maďarska a vyrážím samozřejmě bez roušky/respirátoru!

0 Citovat

A máme tu návrat hrdiny okamžiku že sichty. Internetový rebel :)

0 Citovat

@mikir Měl jsem sedmičku a taky nic. Myslím, že dnes v Heraklion že všech třech QS co odpo sedly (Praha, Brno, Ostrava) nikoho na místě netestovali. Kontrola tak rychlá, že ani nemohl číslo postřehnout, prostě jen ten QR kód mít. 

0 Citovat

Ahoj, 

v pondělí jsme se vrátili z Mexika (přílet do Cancunu). Byli jsme 16 dnů a projeli jsme Mahahual, Calakmul pyramidy, Palenque, San Cristobal (vč. vesnic Chamula a Zinacanthan), Naha (Lacandoni), Frontera Corozal (Yaxchilan), pyramidy Uxmal, Merida, Holbox. Tak kdyby měl někdo nějaké dotazy, jsem k službám :-). Sabina

0 Citovat

Ahoj, má prosím někdo zkušenosti s cestou do země s extrémním rizikem nákazy? Konkrétně chceme vycestovat na Zanzibar a nyní je tam od české vlády zákaz, znamená to ale pro nás něco a doopravdy by nám na letišti mohli říct, že tam nesmíme?

0 Citovat

Při porušení pokuta až 3 miliony,pokud si dobře vybavuji.

0 Citovat

Zdravím ze Sardinie. Letěli jsme na loňi koupené letenky posunuté z dubna na červen. Vídeň v pohodě. Jsme tři  po očkování  a jeden 95 letý bez očkování 🤣( respektive 14 dnů po očkování). Při cestě  zpět  přes Vídeň  nemusí mít test v Italii (konzultováno s MZV). Na Sardinii minimum  turistů spíše  místní  ale i těch  je málo. Roušky venku nikdo moc neřeší pouze uvnitř ale v restauracích bez. Snažíme  se sedět  venku a nosíme pouze při objednáni. Ubytování  všude volné,  ceny za mě  dobré. Zítra návrat  zpět.

0 Citovat

Sabina napsal(a):

Ahoj, má prosím někdo zkušenosti s cestou do země s extrémním rizikem nákazy? Konkrétně chceme vycestovat na Zanzibar a nyní je tam od české vlády zákaz, znamená to ale pro nás něco a doopravdy by nám na letišti mohli říct, že tam nesmíme?

Nikdo vám vycestovat nezakaze a můžete odletět. Jen vás pak nahlásí na hygienu k přestupkovemu řízení po návratu. Jestli jim bude stát za to ho vůbec zahájit, potažmo další dohady zda-li je to dle práva a dokazování porušení těžko předvídat... to se potáhne roky s nejasným výsledkem, ale pokud vám to stojí za to se kvůli tomu hádat/soudit. 

0 Citovat

Minulou středu Katowice - Alghero, nikdo nic nechtěl vidět, jen boarding pass a doklad, prostě jak před covidem. Dnes zpět a opět nic nikde nechtěli. Pouze Poláci kontrolovali svoje lidi v Katowicích.  

0