Letel uz nekdo s nimi  ? nekde jsem narazil na zpravu, ze Ryanair dokoupil dalsich  25 %  a uz vlastni  75 %  , myslim . ze to ale podleha jeste   schvaleni Predpokladam,  ze  zatim litaji pujcenymi letadly Ryanairu  , stranky maji shodne  s Ryanairem jen  misto modre  je cervena Zaujal me tam  Kypr z Vidne za  29 euro  OW  na zacatku cervna , sice jsme uz na Kypru byli ale  cena je zajimava nejen pro samotnou cenu ale i pro dobre odletove misto  .

Laudamotion

Založil ve fóru Letecké společnosti

Letel uz nekdo s nimi  ? nekde jsem narazil na zpravu, ze Ryanair dokoupil dalsich  25 %  a uz vlastni  75 %  , myslim . ze to ale podleha jeste   schvaleni

Predpokladam,  ze  zatim litaji pujcenymi letadly Ryanairu  , stranky maji shodne  s Ryanairem jen  misto modre  je cervena

Zaujal me tam  Kypr z Vidne za  29 euro  OW  na zacatku cervna , sice jsme uz na Kypru byli ale  cena je zajimava nejen pro samotnou cenu ale i pro dobre odletove misto
0

Letět s nimi zatím ještě nikdy nemohl, první lety jsou v červnu ;)

0 Citovat

Aha uz to vidim  , nejak jsem myslel ze uz od kvetna  neco maji , v podstate je to jen  prebarveny Ryanair na cerveno -) , ale ta Viden je fajn  i Kreta tam zacina na 29 erurech  , doufam , ze se to brzo rozsiri i na dalsi mista

0 Citovat

Berlin ma taky dobre ceny, teda nedival jsem se uz tri tydny, na Kretu 25€ ow ci jine ostrovy od 29€ow

0 Citovat

Ano zrovna jsem na to koukal jsou tam i 20 eurove letenky na Korfu nebo Rhodos ,, ale z Moravy do Berlina je to horsi nez do Vidne

0 Citovat

Dobrý deň, Chcel by som vedieť aké rozmery a hmotnosť príručnej ma tato letecká spoločnosť, či sú rovnaké aké ma  Ryanair  alebo sa líšia. ďakujem

0 Citovat

Je to stejné jako u Ryanairu https://www.cestujlevne.com/lete...audamotion

0 Citovat

Tak Lauda/Ryanair to asi myslí s Vídní vážně... Průsaky z minulých dní se potvrdily a dnes hodila do prodeje dalších 20 nových linek. Všechny startují se zimním letovým řádem, tj. od konce října 2018.

Letenky už jsou v prodeji klasicky na webu Ryanairu, ceny zatím nic moc, tam věřím, že je velký prostor pro sešup dolů:

  • Ammán: 2x týdně (úterý, sobota)
  • Barcelona: denně, v pátek a neděli 2x
  • Beauvais: 3x týdně (středa, pátek, neděle)
  • Bologna: 4x týdně (pondělí, středa, pátek, neděle)
  • Bukurešť: denně
  • Dublin: denně
  • Faro: 2x týdně (čtvrtek, neděle)
  • Fuerteventura: 1x týdně (sobota)
  • Gran Canaria: 2x týdně (středa, sobota)
  • Kodaň: 3x týdně (středa, pátek, neděle)
  • Krakow: 4x týdně (pondělí, středa, pátek, neděle)
  • Lanzarote: 1x týdně (úterý)
  • Larnaka: 2x týdně (úterý, čtvrtek)
  • Londýn Stansted: 2x denně
  • Madrid: denně
  • Marrákeš: 2x týdně (čtvrtek, neděle)
  • Milán Bergamo: denně
  • Řím Fiumicino: denně
  • Sevilla: 2x týdně (středa, sobota)
  • Tenerife Jih: 2x týdně (středa, sobota)
0 Citovat

Tiež som sa pozeral zatiaľ asi len tá Barcelona za 40€ spiatočne, ale dúfam, že budú tlačiť tie ceny dole ._.

0 Citovat

Ahoj, neví někdo, zda slevy, které Ryanair poskytuje prostřednictvím partnerství s ESN, budou platit i na Laudamotion? Díky

0 Citovat

Včerejší zkušenost s Laudamotion na letu Vídeň - Santorini: 

Boarding začal vyvoláním pasažérů, kteří mají zakoupen prioritní nástup. Rozdělení front na Priority a Non-priority se ve VIE nepraktikuje. Při nástupu druhé grupy bez PB se odebírání příručáků nekonalo, všechny šly na palubu. Letadlo napráskané skoro do posledního místa, tudíž problém s umístěním všech příručáků, poslední nastupující (především Češi) se divili, že už není v binech místo na jejich loďáky, takže následovala revize obsahu binů. Baťůžkáři měli smůlu, všechno pod sedadla. 

Rozhodně jsem nezaznamenal v procesu odbavení žádné ryanairovské praktiky, na gate nebyla ani měřicí  klec nebo váha. Palubní prodej probíhal v poklidu, žádné hulákání, nabízení pitralonů nebo losů. Posádka zvyklá patrně na úplně jiný nepodbízivý a agresivní drill. 

0 Citovat

Dnesni zkusenost z letu Viden - Kypr take pozitivni. Zadne premerovani prirucnich zavazadel, na checkinu nam dokonce zdarma prominuli 2 kilogramy nadvahu, zadne skladovani prirucnich zavazadel do podpalubi. Nastup chobotem. Odhadem tak 60-70% cestujicich Cesi nebo Slovaci, let klidny a tichy. Letelo se Airbusem A321. Logo zatim nic moc, na ocasni plose dokonce zustalo logo Air berlin.

0 Citovat

@Lukas Horak

Rozhodně jsem nezaznamenal v procesu odbavení žádné ryanairovské praktiky, na gate nebyla ani měřicí  klec nebo váha. Palubní prodej probíhal v poklidu, žádné hulákání, nabízení pitralonů nebo losů. Posádka zvyklá patrně na úplně jiný nepodbízivý a agresivní drill.


Lukasi  nic ve zlem ,ale proc jste vsichni  tak arogantni vuci Ryanairu , nedavno Petr 76 psal ze jsou to smejdi, ted s toho citim taky jizlivost , pokud vim , tak  problemy   s premerovanim byvaji v Praze  a celkem vsichni  vime proc , na jinych letistich se  takove praktiky nekonaji ,  nikdo na me v Ryanairu nehulaka  a zadny pitralon  mi nenabizi , ani mi nikdo nevycita, ze si zadnou kosmetiku nekoupim a  losy jsoy charirta  na deti  a  taky timto zpusobem obcas  prispeju  2 eura  . zadnou agresivni  posadku jsem nezazil  a jestli  je  pohybliva  slozka  mzdy  podminena  prodejem  produktu  behem letu  , tak je logicke , ze se budu snazit neco  prodat  a je mi to milejsi , nez kdyz se letusky byde  tvarit   jako  co je otravuju  a  tvarit se  ze se  jim ublizuje ze musi byt v praci jako jsem to vnimal pri letu s TUI na Jamajku

A jinak je logicke ze kdyz neco zacina   tak se  vzdycky snazi aby  to  nalakalo dalsi lidi  a pokud  ma Ryanair  75 % teto spolecnosti  tak za cas  si prizpusobi praktiky k obrazu svemu ,,a pokdud se nekomu tento obraz  nelibi  nemusi  s nimi litat

Taky se mi nektere veci na Ryanairu nelibi  a pokud to bude  u Laudamotion lepsi  bude jen dobre ,ale zatim je to asi predcasne  hodnotit   a na co je zvykla  posadka  to nevim , ale vseobecne by mela platit vzajemna  tolerance  a slusnost 



0 Citovat

@mikir: Myslím, a i ostatní mi to potvrdí, že z mého příspěvku nezazněla žádná arogance nebo výtka, bylo to pouze konstatování či spíše srovnání FR a OE, byť OE patří pod FR a defacto mají stejné T&C jako oni. 

Za sebe mohu říct, že pokud to jde, FR se vyhýbám. V poslední době už opravdu nevědí, jak z lidi vytřískat prachy. Mluvím o záměrném rozsazování pasažérů, které postupně převzali i u konkurence, které donutí snad každého doplatit za místo spolucestujícího, abyste seděli vedle sebe. Dále je to nesrozumitelná politika přepravy příručních zavazadel, která na první pohled vyznívá tak, že je nárok jen na jedno menší. Není dne, kdy se někdo nezeptá, jestli stále muže mít velké a malé. 


0 Citovat

Ještě jsem zapomněl poznamenat další věc, u Laudamotion nás ani na jednom letu nerozesadili, vždy jsme dostali místa vedle sebe ;-)

0 Citovat

Lukáš Horák napsal(a):

Mluvím o záměrném rozsazování pasažérů, které postupně převzali i u konkurence, které donutí snad každého doplatit za místo spolucestujícího, abyste seděli vedle sebe.


Tak s tím nesouhlasím. Já se občas i těším, že si užiju chvíli klidu :D

0 Citovat

Lukáš Horák napsal(a):

Ještě jsem zapomněl poznamenat další věc, u Laudamotion nás ani na jednom letu nerozesadili, vždy jsme dostali místa vedle sebe ;-)

A kdy jsi rezervoval sedadla? Na poslední chvíli když zbývalo pár míst nebo když bylo prázdné letadlo? Díky :)
0 Citovat

V obou případech byla ještě tak jedna třetina míst neobsazená ;-)

0 Citovat

@Lukas Horak , ok, mozna se na to divam s pozice zakaznika , ktery s nima ma  rocne treba 50 letu , uz drive jsem si zacal automaticky kupovat sedadlo a dneska si kupujeme  s zenou i priority a nic neresim , zavazadlovy system  jsem pochopil  v podstate hned , dneska je zabehnuty a O Leary prakticky docilil  to  , co mu nechteli povolit aby si zavazadla  lide nosili k letadlu sami , prakticky vyjimecne se stava , ze  je odeberou drive  nez u letadla , tim se da nalepka skryt v ruce nebo rovnou odstranit pokud  si potrebuju vzit zavazadlo sebou , ano vim , je to o cca 10 euro vic  kdyz zakoupim nejlevnejsi sedadla  a  priority ,ale u koho jsou plosne  kazdou chvili letenky za 10-20 euro ?  , Kdyby se konkurence dokazala  prizpusobit jejich cenam museli  by podminky vylepsit, ale jak se rika mezi slepymi jenooky kralem ...

Laudamotion urcite vyzkousim,od podzimu to vylepsi evropske lety bezvadne a konkurence bude muset pridat , a ze se snzi Ryanair  dostat z lidi vic ? A ktery podnikatel to nedela ?
0 Citovat

mikir napsal(a): ... a ze se snzi Ryanair  dostat z lidi vic ? A ktery podnikatel to nedela ?

Solidní podnikatel by měl prodávat základní službu se slušnými parametry a ne se skrytými kopanci do zadku. Rozsazování po letadle je jasný příklad. Zavazadlové podmínky sepsané tak, že u většiny neznalých lidé na první přečtení vyvolají dojem, že bez priority si vezmou jen jedno zavazadlo je podobný případ. To by slušný podnikatel taky dělat nemusel. U Ryanairu to ale patří tak nějak ke koloritu...

0 Citovat

@rsaf   Uznavam sice , ze rozhazovani dvojice , ktera si koupi jednou platbou  dve letenky  neni zrovna  jednani na ferovku , na druhou stranu  , kazdy ma moznost si sedadlo koupit  a  tim , ze  ten kdo si nekoupi a muze  rezervovat let az  4 dny  pred  odletem, by se pak mohlo  stat,  ze ten kdo si koupi let na posledni chvili  a bude si chtit vybrat a zaplatit sedadla  nebude mit  uz  dve vedle sebe mista volna ,asi by to slo v pc systemu nejak osetrit , protoze drive se to nestavalo ,ale proste takto jsou pravidla, ktera se mi sice nemusi libit  ,ale musim se podridit  a akceptovat je  , muzu namitnout, ze se o tom primo nepise  i  kdyz nevim nehledal jsem   a o tech zavazadlech ? Co je s toho na prvni pohled nejasneho ?

   

Non-Priority:

If you have not purchased Priority & 2 Cabin Bags (previously Priority Boarding), you are only permitted to bring 1 small personal bag on board (max 35cm x 20cm x 20cm) that must fit under the seat in front of you. Your second bigger 10kg cabin bag (max 55cm x 40cm x 20cm) will be tagged at the boarding gate and put into the hold free of charge and can be collected at the baggage carousel on arrival.



Your second biger 10 kg cabin bag ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,free of charge ,,,,jasne napsano , pokud necte nekdo  podminky, je to stejne, jako kdyz si neprectu smlouvu a uprime napriklad  oproti  autopujcovnam  to je  napsano daleko srozumitelneji




0 Citovat

Nechceš se vrátit do svého tématu? Člověk by si početl o Laudamotion a tady zase ty tvoje obhajoby....

Jo vlastně, tam uz jsou toho plné stranky...

0 Citovat

Nic neobhajuju a Laudamotion me taky zajima , jen jsem odepdsal na kritiku , kterou vidim jinak  a nakonec  Laudamotion je  75 % Ryanair,  jen cerveny  a oficialni  podminky  jsou  shodne , pokud se budou uplatnovat jinak  ,tak  me  to rozhodne  vadit  nebude

0 Citovat

Dnešný let z Malagy presne ako opisuje Lukáš. Žiadne rozsadzovanie pri checkine, kontrola rozmerov a váhy batožiny, nevtieravý personál, prijateľné rozostupy sedačiek /mám 190cm/.  Za mňa OK. Len mám také tušenie, že všetkého iba do času.

0 Citovat

@mikir: tak to čteme každý jinak...

If you have not purchased... you are only permitted to bring 1 small personal bag on board [tady mě to vyděsí a dále již nečtu pečlivě, vyhodnocuji nesprávně]...

Fair by bylo kdyby napsali "bez priority si sebou můžete stále vzít dvě zavazadla, pouze to větší vám bude odebráno a uloženo do podpalubí". 

Kdyby to bylo napsané tak jasně, nebylo by zde k tomuto tématu tolik dotazů a zkušenější cestovatelé by na opakující se otázky reagovali podrážděně. Takhle je každý solidární a rád tu ryanair prasečinu osvětlí...


0