Průvodce aerolinkou

Letecká společnost Laudamotion

Hledáš rozměry zavazadel, možnosti odbavení nebo služby za letu?
Projdi si průvodce, který tě na cestu připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O aerolince Laudamotion

Letecká společnost Laudamotion je pokračovatelem rakouské zkrachovalé aerolinky Niki. Provoz zahájila v březnu 2018 ze svých základny na letištích ve Vídni, Berlíně, Düsseldorfu a dalších... Linky vedou zatím především do přímořských letovisek v celé jižní Evropě. Zakladatelem aerolinky je slavný jezdec Formule 1 Niki Lauda, pro něhož se jedná již o třetí pokus o rozlétání úspěšné aerolinky v jeho životě. 

Laudamotion létá s flotilou Airbusů A320 a Boeingů 737-800, které zapůjčuje Ryanair. Ten vlastní zatím 75% podíl ve společnosti, přičemž plánuje Laudamotion zcela ovládnout.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek

Letenky

Laudamotion nabízí prozatím především dovolenkové destinace v Řecku, Španělsku a Itálii, dá se však předpokládat, že postupně bude portfolio svých letů rozšiřovat. Nejlevnější letenky pořídíte vždy alespoň s 3-4 měsíčním předstihem na období před a po sezoně (květen, říjen). Nejnižší aktuální hranice zpátečních letenek z Vídně k moři startuje na 50 €, průměr se však pohybuje okolo 100 €. V průběhu léta lze očekávat rapidně vyšší ceny.

Letenky lze nakupovat i přes web Ryanairu, který s Laudamotion spolupracuje.

Najdi nejlevnější letenky

Zavazadla

Příruční zavazadla můžete přepravovat zdarma v počtu 2 kusů. Váhové omezení je 10 kg a rozměrově jsou zavazadla omezena na 55 x 40 x 20 cm a menší na 40 x 25 x 20 cm. Rozměr nesmí překročit ani o 1 cm! Větší ze zavazadel vám bude na gatu zdarma odebráno a vloženo do podpalubí, po příletu si ho vyzvednete na páse. Menší si berete vždy s sebou na palubu. Pokud byste si přáli mít obě zavazadla s sebou na palubě, můžete si zakoupit přednostní nástup do letadla, což zahrnuje i druhé větší zavazadlo na palubě.

Odbavné zavazadlo si můžete dokoupit během rezervace letenky v druhém kroku. Jeden kus do 20 kg stojí od 20 € do 30 € jedním směrem dle zvolené trasy.

Odbavení

Odbavení na letištní přepážce je za poplatek, využijte web check-in. V případě, že si během nákupu letenky přikoupíte i zavazadlo, provedete online check-in doma a na letišti kufr jen odevzdáte u přepážky, žádný další poplatek se už neplatí.

Online check-in startuje vždy 48 až 2 hodiny před odletem, výběr místa je však dále zpoplatněn.

Služby během letu

Vybrat konkrétní sedačku v letadle si můžete za nekřesťanských 15 € za let, jinak vám systém přidělí náhodní místo zdarma. Skupiny cestujících na jedné rezervaci záměrně rozesazuje. 

Občerstvení během letu si můžete zakoupit za poplatek, zdarma nedostanete nic.

196 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Řeším ty dvě zavazadla u Laudamotion - ono je tam ale psané, že obě jsou jen ty malé (tedy nikoliv 55x40x20 - 10kg), ale:

https://imgur.com/a/HyGz3bT

Takže jestli to opravdu dobře chápu, kdo chce s klasickým větším příručákem, tak se prostě pryority za 6 E nevyhne.

před 2 dny
Kryštof Hájek
 • Právě online
 • Přidal se před 2 lety
 • Napsal 2338 komentářů
 • Poslat zprávu

Tak podle toho screenu tam je psáno jen jedno, nikoliv dvě :) Ale je to opravdu tak, jak píšeme. Tohle znamená, že smíte mít na palubě 1 malé. To velké vám u gatu seberou a vloží do podpalubí zdarma. Nejsou to jen naše domněnky, je to skutečně politika Laudamotion, navíc potvrzená mnoha cestovateli, viz komentáře níže.

Stěžejní je toto: https://imgur.com/a/s6XGI4h

Ivan
 • Přidal se před 4 lety
 • Napsal 145 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2018-12-14T14:33:54+01:00)

V nabídce Laudy z Vídně se objevily nové trasy na léto i s cenama, je tam Rhodos, Zakynthos, Kos a Mykonos. Jestli to tam je už delší dobu nebo už to tady někdo zmiňoval, tak se omlouvám, ale já jsem to tam objevil dnes.

před 5 dny
Kryštof Hájek
 • Právě online
 • Přidal se před 2 lety
 • Napsal 2338 komentářů
 • Poslat zprávu

Zatím to tu neproběhlo, čekáme, zda budou lepší ceny, minimálně na jaro by být mohly.

před 5 dny
Ivan

Ceny nejsou ohromující, ale když chce QS za Rhodos 8-10 litrů, tak můžeme děkovat nebesům.

Avatar uživatele Zdenek
Zdenek

Omlouvám se, jestli se to tu už někde řešilo, ale nenašel jsem to teď v rychlosti. Kupoval jsem teď letenky s Laudamotion na Mallorku v únoru a píše mi to, že mám nárok jen na 1 zavazadlo na osobu o rozměrech 40x20x25. Tady píšete, že Lauda má pořád ještě zdarma dvě palubní zavazadla. Šla tedy Lauda cestou Ryanu, nebo jak to je? Děkuju!

před 5 dny
Kryštof Hájek
 • Právě online
 • Přidal se před 2 lety
 • Napsal 2338 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2018-12-14T10:09:59+01:00)

Já teda když se snažím udělat cvičně rezervaci u Laudy, stále vidím dvě zavazadla zdarma: https://imgur.com/a/RoNVWAb , pak v posledním kroku sice vyskočí info, že není, ale je začíná to slovy "On Ryanair flights", což se Laudy zatím netýká.

před 5 dny
Avatar uživatele Miloš Machů
Miloš Machů
 • Právě online
 • Přidal se před 2 lety
 • Napsal 10 komentářů
 • Poslat zprávu

I dle BP by mělo být druhé zavazadlo zdarma.

Dobrý den, letíme s rocni dcerou. Co je potřeba udělat, abychom s sebou mohli mít kočárek? Děkuji za odpověď. Petra

před 9 dny
Avatar uživatele niemandos
niemandos

Koupit si ho

před 9 dny

Když si kupujete letenku pro infanta (pod 2 roky) máte nárok přepravovat 2 dětské předměty zdrama kočár + třeba postýlku apod.

Dobrý den, prosím, chci se zeptat. Letíme v pondělí do Říma a ve středu zpět. Dá se vytisknout i zpáteční letenka, prortože již nebudeme mít možnost tisku. Nebo stačí uložit letenka jen v mobilní aplikaci?

před 11 dny
Jan Čermák
 • Právě online
 • Přidal se před rokem
 • Napsal 149 komentářů
 • Poslat zprávu

Dobrý den, palubní vstupenku stačí mít uloženou v telefonu, tisk netřeba.

Přidat odpověď
před 11 dny

Dobrý večer, chtěla bych se zeptat jak je to s dětmi, zda mají taky každý nárok na dvě zavazadla a zda nás nechají sedět u sebe nebo nás také rozhazi, dekuji

před 14 dny
David Eiselt

Ahoj Evo,

Laudamotion nerozsazuje a děti mají nárok na stejná zavazadla jako dospělí. Výjimky jsou jen u batolat do 2 let.

před 13 dny

Dobrý den,

mám to chápat tak, že Laudamotion nerozsazuje ani když si nekoupím místenky? Zatím jsem si nikdy netroufnul nepřiplatit za konkrétní místa - ale jen kvůli tomu, abychom seděli pohromadě. Jak to bez místenek běžně chodí u 4členné rodiny?

Děkuji.

před 13 dny
David Eiselt

Ahoj Franto,

Je to tak, nerozsazuje. Ale co není, může být. Vždycky před odbavením ti systém ukáže aktuální sedadla a máš možnost je dokoupit a změnit pokud nevyhovují.

před 13 dny
Avatar uživatele nivnicanka1
nivnicanka1

Franto, letěla jsem letos s laudou 4x a vždy cestující z jedné rezervace seděli spolu!

před 13 dny

Děkuji moc, zkusím a uvidím.

Přidat odpověď
před 12 dny

Ahoj,

chcela by som sa opýtať, ak teda mám zbalené dve tašky pričom je jedna z nich kufor do veľkosti 55x40x20 a druhá priručná batožina do rozmeru 35x20x25, znamená to teda, že si za batožinu nemusím nič priplácať (resp. nepotrebujem Priorities& 2 cabin bags)??

Vopred ďakujem za odpoveď..

před 24 dny
Kryštof Hájek
 • Právě online
 • Přidal se před 2 lety
 • Napsal 2338 komentářů
 • Poslat zprávu

Ahoj, přesně tak to je.

Přidat odpověď
před 24 dny
mikir

letel jsem s Laudamotion poprve let Dublin -Viden a Viden -Dublin , v obou pripadech se olepovaly 10 kg zavazadla az na gate a odevzdavaly se u letedla , jinak priority fronta vetsi nez no priority , coz je bezne samozrejme i u Ryanairu od zmeny v zavazadlech , vyber sedadla od 3 euro, priority 6 euro , jestli rozhazuji nevim , letel jsem sam , mel jsem sedalo koupene i priority takze 2 zavazadla do letadla

Odpovědět
před 24 dny

Dobry den, procital jsem si vlakno nize, kde se casto resi zavazadla v souvislosti s Laudamotion. Nikde jsem ale nenasel, jak je to v pripade, ze se jedna o let Ryanair operated by Laudamotion. Koupil jsem si letenku z Vidne do Faro. Do posledni chvile se vse hlasilo jako Laudamotion. Do emailu mi vsak dorazilo potvrzeni na let Ryanair. Pokud si nactu let do aplikace Ryanair, nelze mi pridat zavazadlo do 10 kg. Lze jen upgrade na priority, coz zahrnuje dve zavazadla do kabiny a prednostni odbaveni. Plati tedy stalo to, co pro stary Ryanair, tedy ze mohu do kabiny jen prirucni a kabinove muze byt odebrano do zavazadel, ale nebude uctovano? Rozumim tomu, jak je to pro Ryanair a Laudamotion, ale ryanair operated by lauda mi do toho opet vnesl zmatek. A vzhledem k tomu, ze letime tri, rad bych zjistil predem. Dekuji

před 24 dny
Kryštof Hájek
 • Právě online
 • Přidal se před 2 lety
 • Napsal 2338 komentářů
 • Poslat zprávu

Dobrý den, všechny lety Laudamotion jsou "Ryanair operated by Laudamotion", lety čistě pod hlavičkou Laudamotion neexistují. Takže je to tak, jak se píše výše - pravidla postaru, tj. 2 příruční, z nichž to větší půjde zdarma do podpalubí.

Přidat odpověď
před 24 dny

Dobrý den,

ráda bych se zeptala na zavazadla, v online odbavení na internetu mi píší, že můžu mít příruční zavazadlo 40x20x25 ale všude na internetu se jedná o jiné rozměry a dokonce o dvě zavazadla. Podle čeho se mám zařídit?

Děkuji za odpověď!

před 24 dny

Dobrý den,

máme stejný problém. Všude čtu cosi o dvou zavazadlech. Letíme s Laudou v lednu na kanáry a když jsem včera udělala odbavení, tak na letence v popisku je, že si smíme vzít s sebou pouze kabelku 35x20x20 cm, když nemáme přednostní nástup.. Tak to asi nebudeme riskovat a vezmem jen ty malé...

před 23 dny
David Eiselt

Platí to, co je výše uvedené. Bohužel tím, jak mají společný web s Ryanairem se na tyto věci nemyslí a vznikají mystifikace.

Přidat odpověď
před 23 dny

Zdar,

Letim o par dni prvykrat s Laudou, len taka rychla otazka - rezevacny system rozhadzuje ako u Ruanairu, alebo sa v pripase spolocne rezervacie snazi davat ludi spolu? Vdaka

před 24 dny

Me to vzdy dalo spolu

Přidat odpověď
před 24 dny
Avatar uživatele Klajnys
Klajnys

Dnes jsem letěl s Laudou z Berlína na Fuerteventura žádná kontrolova velikosti příručního zavazadla batoh i kufr normálně na palubu :-)

Odpovědět
před 25 dny
Avatar uživatele kjur95
kjur95

Ahoj,

letím v úterý s Laudou, a furt v to nemám úplně jasno (a nejsem sám, jak vidím :D ). Když si teda NEkoupím tu Priority & 2 Cabin bags, pustí mě na palubu jen s malým batůžkem 35x20x20 cm, to je mi jasné. Když tam přijdu ještě s větším příručákem do těch 10 kg s těmi požadovanými rozměry, bude mi normálně odbaven, tím pádem v něm můžu mít i tekutiny nad 100 ml atd., nebo mi ho vezmou až před nástupem do letadla, tím pádem tam tekutiny nad 100 ml mít nemůžu? :)

Slouží teda ta priorita + 2 kabinová zavazadla na palubu "jen" pro urychlení, komu se pak po příletu nechce / nemá čas čekat na páse, až mu zavazadlo přijede?

Snad jsem to napsal srozumitelně, díky :)

před měs
Kryštof Hájek
 • Právě online
 • Přidal se před 2 lety
 • Napsal 2338 komentářů
 • Poslat zprávu

Vezmou vám ho až před nástupem do letadla, takže nad 100 ml nemůžete. A ano, priority v tomto případě slouží vlastně jen pro urychlení.

před měs
Avatar uživatele kjur95
kjur95

Děkuji :)

před 30 dny

Chtěl bych se zeptat - platí tyto pravidla se zavazadly, které jsou zde nyní napsána (odlišná od Ryanairu) i nadále??

Zkoušel jsem nákup u nich a stránky psaly něco v tom smyslu, že pravidla se sjednocují s Ryanairem, jen tedy to odbavené do 10 Kg nepodporují..., jak to tedy je? Díky moc.

před 30 dny
Kryštof Hájek
 • Právě online
 • Přidal se před 2 lety
 • Napsal 2338 komentářů
 • Poslat zprávu

Pravidla u Laudamotion by měla být dle "starého Ryanairu", tedy opravdu tak, jak je popsáno výše. Když teď koukám do své rezervace u Laudamotion, je to tam i napsáno u možnosti "Jedno malé zavazadlo", byť dost ztraceně a nepřehledně, ale: "Pokud si na bránu přinesete druhé zavazadlo, bude zdarma uloženo do zavazadlového prostoru". Což znamená, že to menší zavazadlo můžete mít určitě stále u sebe, větší (max 55 x 40 x 20 cm) vám při nástupu zadarmo hodí do podpalubí.

před 30 dny

Je to tak, zase když kouknu do itineráře, tak tam je 2 x Small Bag (40cm x 20cm x 25cm)..tak snad batoh projde..letíme příští víkend tak kdyžtak dám vědět. Priority se mi kupovat nechce.

Přidat odpověď
před 25 dny
Avatar uživatele niemandos
niemandos
 • Přidal se před rokem
 • Napsal 189 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2018-11-18T11:58:58+01:00)

Tak zase budu otravovat s mou otázkou ohledně letů do Ammanu z Vídně. Už jsem se ptal dvakrát, ale nikdy mi nikdo neodpověděl ani slůvko nevím a přitom na nejrůznější stupidní dotazy se odpovědi vždycky najdou :) viz dnešek. Takže to zkouším znova. Chci do Jordánska během velikonočních svátků na týden a z Vídně Lauda má termíny jen do konce března. Ryanair z Prahy ukazuje cenu okolo 4,5 tis bez ničeho, což mi přijde dost a z Budapešti je duben taky bez letů, ale v květnu zase jsou. Jsem z toho jednoduše jelen. Při tomto výberu už mi nejlepší přijde letět z Bratislavy přes Paphos, ale zpátky to nenavazuje a pak to vezme o 2 dny dovolené víc. Podotýkám že do Eliatu se mi letet nechce. Pověstná duslednost Izraelců a transport přes hranice do Jordanska a zpět mě nějak nelákají. Asi jsem zlenivěl. Má někdo nějakou informaci ohledně té Vídně. Ukončují spoj nebo něco podobného? Díky za odpoved :))

před měs
Kryštof Hájek
 • Právě online
 • Přidal se před 2 lety
 • Napsal 2338 komentářů
 • Poslat zprávu

Obávám se, že žádný insider z Laudy/Ryanairu tady nebude, každopádně žádnou veřejnou informaci o sezónnosti nebo rušení letů z Vídně do Ammánu jsem nikde nezaznamenal. Nicméně i pokud se na duben lety z Vídně objeví, obávám se, že cenově budou přes Velikonoce na velmi podobné úrovni jako lety z Prahy či Krakova.

před měs
Avatar uživatele niemandos
niemandos

To si právě nejsem úplně jistý. Když se podívám na ceny stejných termínů koncem března, tak z Prahy je to za 72 Euro jeden směr a z Vídně s Laudou 29 Euro, tudíž mi vychází, že i když zdraží podobně jako v Praze, tak to bude podstatně levnější než z Prahy. Ale vzhledem k tomu, že už je konec listopadu a termíny tam nejsou, tak se obávám, že to chtějí zrušit. Rád bych se pletl. Vůbec ale nechápu, proč tam nejsou termíny na duben z té Budapešti. No nic počkám a uvidím. Ale je škoda ty dva dny volna nevyužít.

před měs
Avatar uživatele Petr76
Petr76

Vůbec bych se nedivil, kdyby lety do AMM měly jepičí život díky úporností s jakou Jordánci trvají na vízové povinnosti. Spoustu běžných zákazníků nízkonakladovek to prostě odradí.

Přidat odpověď
před 29 dny

Dobrý den, mám dotaz, zda když mám pouze jedno zavazadlo do váhy 10 kg a rozměrů do 55x40 x20 cm, zda si ho můžu vzít na palubu?

před měs
Jan Čermák
 • Právě online
 • Přidal se před rokem
 • Napsal 149 komentářů
 • Poslat zprávu

Jasně, pokud máte priority boarding. V opačném případě vám může být u brány odbaveno.

před měs
Avatar uživatele niemandos
niemandos

A co to je ta priority? A když pěkně poprosím, tak by mi to snad vzali na palubu?

Dobrý den, mám dotaz ohledně odbavení zavazadla.. Letíme poprvé z Vídně v půlce ledna na Kanárské ostrovy. Zde se píše, že odbavení zavazadla je za poplatek.Mohu se zeptat kolik teda ještě budu platit ve Vídni na letišti za to odbavení? V ceně letenky máme 2x zavazadlo, jedno to do 10 kg a druhé to příruční do 5kg. Chápu správně, že teda mi to 10kg zavazadlo vezmou a je to pak klasicky jako s velkým kufrem, že při příletu si ho vyzvednu na pásu a příruční-kabelku si vezmu sebou do letadla? Díky moc za odpověď :)

před měs
Kryštof Hájek
 • Právě online
 • Přidal se před 2 lety
 • Napsal 2338 komentářů
 • Poslat zprávu

Dobrý den, však je to výše i popsané dále: "V případě, že si během nákupu letenky přikoupíte i zavazadlo, provedete online check-in doma a na letišti kufr jen odevzdáte u přepážky, žádný další poplatek se už neplatí." Takže pokud máte již zaplacené 10 kg zavazadlo a odbavíte se online (tedy budete mít v ruce nebo v mobilu palubní vstupenku), nic platit nebudete.

před měs

Díky za odpověď. Jen ještě jeden dotaz. Letíme 3 a letenky jsou rezervovane na kamarada. Stačí tedy, když on udělá tu online check-in za všechny 3, nebo každý si musí udělat check-in sám? Děkuji :)

před měs
Avatar uživatele nivnicanka1
nivnicanka1

Ano, může to za Vás všechny provést kamarád

před měs
Kryštof Hájek
 • Právě online
 • Přidal se před 2 lety
 • Napsal 2338 komentářů
 • Poslat zprávu

Je jedno, kdo check-in udělá, hlavně když budou mít všichni palubní vstupenku ještě před tím než dorazí na letiště. Tedy za předpokladu, že "na kamaráda" znamená, že kamarád rezervoval letenky na jména tří letících osob a ne že jsou všechny 3 letenky na toho kamaráda :D

Zdravím chcem sa spýtať, treba mat vytlačené letenky alebo stačí v telefóne. Ďakujem

před měs
Vojtěch Jahoda

Stačí mít v telefonu.

Avatar uživatele niemandos
niemandos
 • Přidal se před rokem
 • Napsal 189 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2018-11-13T21:48:48+01:00)

Neví někdo jak to je s tou linkou z Vídně do Ammanu po konci března 2019. Už jsem se jednou ptal, ale omylem jsem to vrzl do do tématu k Ryanair, protože Laudu beru jako jeho odnož. Pořád se tam neukazují lety na duben a přitom u některých linek, co byly zavedeny v říjnu a namátkově jsem se díval už termíny na duben jsou. Ani Kryštov co všechno ví neví? :)

Odpovědět
před měs

Cesta 3.11. z Vidne na Gran Canaria a 13.11. z Lanzarote zpet do Vidne s Laudamotion. Vse je pri starem, neridi se podle novych pravidel Ryanair. Zavazadlo Vam normalne vezmou az u gatu a daji do podpalubi, neni nutny to davat na drop off. Prirucni zavazadlo berete s sebou na palubu. To je nase zkusenost pro tyto dva lety.

před měs
David Eiselt

Díky Franto!

Ahoj, už fakt nevím čemu věřit, letime 28.11. Z Vídně na Tenerife, letenky koupeny přes invia - potřebovali jsme utratit dárkový poukaz, proto zprostředkovatel, ovšem bylo nám řečeno, ze vše prověřovali u společnosti a platí pouze malé zavazadlo, jinak nutno dokoupit 8E jedna cesta, tak Ok, to není nic co by se nedalo přežít, ovšem, ptali jsme se na seating, invia nám uvedla, ze seating na konkrétní místa je v ceně letenky u invia, už mám boarding pass a sedadla klasicky vedle sebe A B C , muzu věřit tomu, ze opravdu sedneme spolu nebo to je proste kdo dřív prijde ten ma sedadlo? Možná blbe dotazy, ale nikdy jsem s R neletěla

před měs

Jinak je to zeda oficiálně s Laudamotion

před měs
Kryštof Hájek
 • Právě online
 • Přidal se před 2 lety
 • Napsal 2338 komentářů
 • Poslat zprávu

Ahoj, pokud máte už palubní vstupenku, tak místo na ní vyznačené je závazné, nikdo si nemůže sednout jen tak kam chce.

Načíst všechny komentáře
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 1 dny
Navrhni úpravu