Průvodce aerolinkou

Letecká společnost Laudamotion

Hledáš rozměry zavazadel, možnosti odbavení nebo služby za letu?
Projdi si průvodce, který tě na cestu připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O aerolince Laudamotion

Letecká společnost Laudamotion je pokračovatelem rakouské zkrachovalé aerolinky Niki. Provoz zahájila v březnu 2018 ze svých základny na letištích ve Vídni, Berlíně, Düsseldorfu a dalších... Linky vedou zatím především do přímořských letovisek v celé jižní Evropě. Zakladatelem aerolinky je slavný jezdec Formule 1 Niki Lauda, pro něhož se jedná již o třetí pokus o rozlétání úspěšné aerolinky v jeho životě. 

Laudamotion létá s flotilou Airbusů A320 a Boeingů 737-800, které zapůjčuje Ryanair. Ten vlastní zatím 75% podíl ve společnosti, přičemž plánuje Laudamotion zcela ovládnout.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek

Letenky

Laudamotion nabízí prozatím především dovolenkové destinace v Řecku, Španělsku a Itálii, dá se však předpokládat, že postupně bude portfolio svých letů rozšiřovat. Nejlevnější letenky pořídíte vždy alespoň s 3-4 měsíčním předstihem na období před a po sezoně (květen, říjen). Nejnižší aktuální hranice zpátečních letenek z Vídně k moři startuje na 50 €, průměr se však pohybuje okolo 100 €. V průběhu léta lze očekávat rapidně vyšší ceny.

Letenky lze nakupovat i přes web Ryanairu, který s Laudamotion spolupracuje.

Najdi nejlevnější letenky

Zavazadla

Kabinové zavazadlo, které je vždy v ceně a zdarma, má rozměry omezeny na 40x25x20 cm do 5 kg. Pokud vám tento rozměr nestačí, což chápeme, je nutné si připlatit doplňkové služby, které vám stránka Ryanairu/Laudamotion nabídne v druhém kroku po výběru letenek.

Máte možnost dokoupit Přednostní nástup (Priority boarding), kdy do letadla budete nastupovat mezi prvními a kromě malého příručního zavazadla o rozměrech 40x25x20 cm si můžete s sebou vzít na palubu i velké příruční zavazadlo o rozměrech 55x40x20 cm. Cena této služby se pohybuje od 6 do 10 € (180 až 300 Kč)

.

Odbavné zavazadlo si můžete dokoupit během rezervace letenky v druhém kroku. Jeden kus do 20 kg stojí od 20 € do 30 € jedním směrem dle zvolené trasy.

Odbavení

Odbavení na letištní přepážce je za poplatek, využijte web check-in. V případě, že si během nákupu letenky přikoupíte i zavazadlo, provedete online check-in doma a na letišti kufr jen odevzdáte u přepážky, žádný další poplatek se už neplatí.

Online check-in startuje vždy 48 až 2 hodiny před odletem, výběr místa je však dále zpoplatněn.

Služby během letu

Vybrat konkrétní sedačku v letadle si můžete za nekřesťanských 15 € za let, jinak vám systém přidělí náhodní místo zdarma. Skupiny cestujících na jedné rezervaci záměrně rozesazuje. 

Občerstvení během letu si můžete zakoupit za poplatek, zdarma nedostanete nic.

313 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Dobrý deň , pri nákupe letenky som spravila nedopatrením preklep v jednom písmene v priezvisku kde som namiesto a napísala s . Je to veľký problém ?

před 1 dny
Kryštof Hájek

Dobrý den, jedno písmeno problém nebude, navíc drobné opravy ve jménu by měly jít provést bez poplatku - pro jistotu: https://www.ryanair.com/gb/en/us...me-changes

Dobrý den, prosím Vás kolik stoji přikoupení příručního kufru do 10 kg přímo na letišti z Vídně do Říma? Koupila jsem letenky přes esky a nepřikoupila jsem větší kufry rovnou k letence.

před 15 dny
Lukáš Horák

Dobrý den, dokoupení zavazadel a dalších služeb ke stávající rezervaci byste měla zvládnout bez účasti zprostředkovatele, pokud vám poskytl přihlašovací údaje k rezervaci, tj. kód a emailovou adresu, které jsou nutné k přihlášení k rezervaci.

před 15 dny

údaje mi neposkytnou ale nabízí mi pro dva cestující kufry do 10 kg tam i zpet za 46 Eur, tak prave nevim, jestli to nebude levnejsi koupit i na na letisti

před 15 dny
David Eiselt

20 € v jednom směru na letišti :) https://www.ryanair.com/la/en/us...entre/fees

Příště kupovat napřímo, nebo alespoň přes normálního zprostředkovatele co nebude odírat na dalších službách.

Přidat odpověď
před 15 dny

Dobrý den, chystáme se na let s Laudamotion do Maroka a mám dotaz, zda jsou nějaké speciální požadavky na převoz léků na předpis (ne tekuté) v příručním zavazadle. Děkuji

před 22 dny
Kryštof Hájek

Dobrý den, pokud jsou léky v běžném množství na (typicky krabička, dvě), pak žádné požadavky nejsou.

Přidat odpověď
před 22 dny

Dobrý den, chystame se letet s manzelem a dvouletym synem z Vidne do Barcelony behem dubna. Máte prosím někdo zkušenost , jak je to u Laudy s kočárky? Platí se za ně něco? Musím uvést kočárek v některém rezervačním kroku? A kde se před odletem odevzdává?

A ještě jsem se tady v komentářích dočetla , že když cestuji s dítětem , tak si MUSÍM zaplatit místenky?

Díky moc za info

před 22 dny
Kryštof Hájek

Dobrý den, za kočárek se neplatí snad u žádné aerolinky, ani u Laudy. Nemusíte ho nijak předem rezervovat. Dojdete s ním ke klasické odbavovací přepážce na zavazadla, tam vám ho označí, následně s ním můžete projít přes bezpečnostní kontrolu až přímo k východu do letadla, kde vám odeberou a vloží do zavazadlového prostoru. Po příletu si ho vyzvednete buď opět přímo u východu z letadla nebo až na páse se zavazadly, to se liší dle jednotlivých letišť.

A bohužel ano, u Ryanairu (což se rovná Lauda), si musíte připlatit výběr za místo, abyste seděli pospolu.

před 22 dny
Avatar uživatele Jan
Jan
 • Přidal se před 20 dny
 • Napsal 2 komentáře
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-04-06T01:46:26+02:00)

Děkuji, to je novinka pro mne s těmi místy. Jsem podobný případ, jen 2 rodiče+2 děti.

Tady https://www.ryanair.com/la/en/us...entre/fees čtu

"Mandatory Family Seat" "Adults travelling with children under 12 (excl. infants) are required to purchase a reserved seat per flight. Up to 4 children (under 12) will get free reserved seats (Seats in rows 18-33). Fees from €/£4"

Tedy rezervaci si musím koupit pro aspoň jednoho dospělého, jinak nás nepustí to letadla? A znamená to, že pokud to nechám až na letiště po online checkinu, tak ta rezervace může být o mnoho dražší, zvláště pokud už řady 18-33 budou plné? (Jak moc dražší?)

Také mi vrtá hlavou, co to znamená pro mne, když mám letenku přes kiwi, rezervaci místa zatím nemám a na nic jsem nebyl upozorněn.

Přidat odpověď
před 20 dny

Přidávám čerstvé info z dnešního ranního letu z Vídně do Malagy. Letenky zakoupeny v únoru před změnou zavazadlové politiky. Přišel i email, že máme nárok odbavit příruční kufr do 10kg na check in desce před odleten a ktomu si vzít do letadla to druhé menší zavazadlo. V rezervaci tento kufr je zapsaný, ale na vytisklé letence nikoli. Na check-in desce po nás toto zavazadlo chtěli samozřejmě zaplatit, paní byla neochotná, nechtěla se ani podívat do tel, kde jsem ji chtěla ukázat ten email... takže nám nezbylo nic jiného, jinak bychom asi ani neodletěli...

před 22 dny
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

To je divne, protoze ja to na letence mel napsane...

před 22 dny
Avatar uživatele Jan
Jan

A letenku jste měla zakoupenou přes nějakého zprostředkovatele nebo přímo od Ryanair/Laudamotion?

Přidat odpověď
před 18 dny

Ahoj,

koupil jsem 24.1. letenky od Lauda Motion přes KIWI. Let proběhne 14.5. Ke konci února Lauda změnila obchodní podmínky pro batohy, nyní (logicky jako Ryanair) neni batoh do 10kg (55x20x40) v ceně. A já si teď nejsem jistý , zda u mé letenky bude v ceně i 10kg batoh, či jenom ten nejmenší, což je 40x20x25 tuším. Na serveru kiwi ukazuje, že ano. Ale nevím, zda tomu mohu věřit.

před 30 dny
Kryštof Hájek

Ahoj, funguje to tak, že kdo koupil letenky před změnou, může si 10 kg batoh zdarma odbavit na přepážce.

před 30 dny

Děkuji moc za odpověď. Máš na mysli přepážku pro odbavení velkého zavazadla? A nebo u gate při kontrole velikosti zavazadel? Moc děkuji za odpověď.

před 29 dny
Kryštof Hájek

Klasickou přepážku k odbavení zavazadla, ještě před security.

před 29 dny
Avatar uživatele Petr76
Petr76

Spíš bych měl starost jestli se budete vůbec moci odbavit...

před 29 dny
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Asi tak, s kiwi kupuje jenom blázen.

před 29 dny
Avatar uživatele Karel
Karel
 • Právě online
 • Přidal se před 4 lety
 • Napsal 238 komentářů
 • Poslat zprávu

Blázen, neblázen... Pokud někdo prvně zkouší azair, tak mu kiwi vypadne co by prodejce. A bo je to hezky zpracováno, proč by přes ně nováček nekoupil? Podpoří českou firmu, blablabla.

Kamarád přesně takhle prvně skládal letenky pro rodinnou dovolenou. Brnknul mi před zakoupením, aby ještě něco probral, padlo slovo kiwi, já mu poslal pár článků odtud a debat z netu. A ejhle, raději to vzal přes jiný agregát :D

před 29 dny
Nathan7

hmm. Mne vzdy vypadne ako predajca letecka spolocnost ked pouzivam azair ;-)

před 29 dny
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Na Azairu mi taky kiwi nikdy nevypadlo, primo vzdy letecke spolecnosti.

Přidat odpověď
před 29 dny

Dobrý deň , robím on-line check in a pri osobe mladšej ako 15 rokov ,kde zadám typ dokumentu pás my stále ukazuje okienko "číslo občianskeho preukazu" ktorý osoba ešte nemá ... Čo tam teda doplniť ?

před měs
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Dobry den, tak tam dejte pas.

Ahoj, letíme s Laudamotion - Víděň- Palma. A chci se zeptat zda do příručního zavazadla mohu vzít skládací karbonové běžecké-trekové hole?

nerada, aby mi je pak vyhodili z batohu na letišti.

Díky za info

Odpovědět
před měs

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat zda u společnosti Laudamotion platí stejná pravidla pro těhotné jako pro Ryanair, když spadá pod Ryanair? Tedy do 28. týdne těhotenství bez dokumentu potvrzující způsobilost k letu vystavený porodní asistentkou nebo lékařem a od 28. týdne těhotenství s dokumentem potvrzující způsobilost k letu vystavený porodní asistentkou nebo lékařem?

Předem děkuji za odpověď.

před měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, platí stejná pravidla..

Dobry den, mozna to tu uz zaznelo, ale ja z toho nejsem vubec moudra, tak se zkusim zeptat.. Chtela bych si rezervovat letenky pro tri osoby s Laudamotion z Vidne do Londyna - ale trochu me desi, ze uvadeji zdarma povolenou velikost zavazadla jen 35x20x20cm. Vubec nechapu, co je to zavelikost - i moje kabelka je snad vetsi :-D Takze vetsi zavazadlo si do letadla bez priplatku vzit nemuzeme??? Predem moc dekuji za odpoved 🙏🏼🙏🏼

před měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, platit by mělo výše uvedené, aspoň já to tak na webu Laudamotion vidím. Zdarma 40x25x20 cm. Ano, je to malé a ano, větší si bez příplatku vzít nemůžete. Dokupte službu priority za 8 € jedním směrem a můžete mít na palubě dvě zavazadla rozměrů viz výše.

před měs

Moc dekuji za ovdpoved! A kde je nejlepsi letenky objednat? Ja se prave divala na stranky pelikan.cz a tam mi to ukazuje tech 35x20x20 a prikoupeni dalsiho zavazadla snad nejakych 1500,-? 8€ by bylo uplne v pohode..

před měs
Avatar uživatele niemandos
niemandos
 • Právě online
 • Přidal se před rokem
 • Napsal 357 komentářů
 • Poslat zprávu

Milá Jano. Nejlepší je to koupit tady

před měs
Kryštof Hájek

Kupujte přímo na webu Laudamotion/Ryanair.

Dobrý den, máme zakoupenou letenku s Laudamotion z Vídně do Bologne, s tím, ze pak pokračujeme s Ryanair do Lamezia Terme. Nyní nám přišel e-mail, jestli souhlasíme se změnou letenky a tedy i dobou odletu, která nám vůbec nepanuje, jelikož by jsme nestihli přestup. Je možné, aby nás vyskrtli z letu, i když jsm jim odpověděli, ze nesouhlasíme? Samozřejmě jsme uvedli i důvod.

Děkuji za odpověď.

před měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, pokud se změnou letu nesouhlasíte, vrátí vám peníze za letenku a zruší ji. Jinou možnost bohužel nemáte - buď akceptovat nebo si nechat vrátit peníze. Pokud tedy ke změně nedošlo méně než 14 dnů před odletem.

Avatar uživatele curilka72
curilka72

Dobrý den, letenky Laudamotion mám zakoupeny v 12/2018 a letíme v 6/2019, to znamená že mi platí původní zavazadlové podmínky (2 zavazadla zdarma) - přišel mi i email s potvrzením. Dnes jsem obdržela další email, s tím že se mění čas odletu.....chtějí po mně potvrzení, že akceptuji tuto změnu a v textu je uvedeno "Vezměte prosím na vědomí, že společnost Laudamotion neodpovídá za žádné předplacené výdaje přímo nebo nepřímo spojené s vaší rezervací v důsledku této změny plánu". Není možné, že po potvrzení této změny by mi změnili podmínky co se týkají zavazadel? Mám obavy, že zkoušejí vše možné :-) .......

Odpovědět
před měs

Dobry den,letim poprve. prislo mi potvrzeni na mail ze mam zaplaceno. Pisou ze se mohu odbavit a ziskat palubni listek po netu. nevite nekdo jak toto udelat? dekuji

před měs
Jan Čermák
 • Přidal se před 2 lety
 • Napsal 240 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-03-05T14:02:48+01:00)

Dobrý den, dva dny předem, můžete využít i českou mutaci stránek: https://www.ryanair.com/cz/cs/

Více: https://www.youtube.com/watch?v=...e=youtu.be

Zdravím,

potřebuji si přikoupit zavazadlo 20 kg. Jak to mám udělat?

Pokud tomu dobře rozumím, když si přikoupím zavazadlo 20 kg, mám nárok na 1x příruční zavazadlo na palubu 5kg, 1x standardní zavazadlo 10 kg , a nadrozměrné zavazadlo 20 kg_

před měs
Jan Čermák

Ahoj,

zavazadlo si dokoupíš ve správě rezervace.

Stávající podmínky - ano dvě příruční zavazadla + to zakoupené.

Letím 2.3. do Londýna s Laudoumotion. viz diskuse níže - stále mi není jasné, zda i v tomto termínu platí, že s koupí letenky automaticky mám nárok na jedno malé zavazadlo a jedno zavazadlo příruční /10kg/ zdarma. Má někdo čerstvou zkušenost s tímto problémem u této společnosti?

před měs

Letěli jsme teď 22.2.2019 Vídeň > Barcelona a 26.2.2019 zpět. Potvrzuji, že stále fungují stejné podmínky, tzn. malé s sebou + příruční do 10kg (rozměry viz. popis nahoře) zdarma. Byli jsme non-prioroty a na jednu cestu nám větší kufr vzali dolů, na zpáteční cestě ho neopáskovali, takže jsme vzali na palubu (byla to spíš věc náhody, jeden človék na gatu to páskoval a druhý ne).

Ani na jednom letišti se zavazadla nevážila ani neměřila, ale to bude jen subjektivní zkušenost z tohoto letu (nespoléhal bych na to)

před měs

poznámka k počtu zavazadel - tváří se to do poslední chvíle, že si musíte koupit priority pass a tak mít nárok na druhé zavazadlo. Ale když zaškrtnete pouze příruční zavazadlo, objeví se upozornění, že druhé zavazadlo do 10 kg bude u gatu přesunuto do podpalubí. takže demonstrace nekorektního jednání ….

Jan Čermák

Na webu Laudy (la/en locale v Ryanair webu), že podmínky Ryanairu budou platit pro Laudu od konce března, více: https://www.ryanair.com/la/en/pl...bag-policy

před 2 měs
jinkaspar

Potvrzuji. Na let 24.-27.3 mi platí původní zavazadlová politika (odebrání 10 kg zavazadla zdarma na gate).

Pro let 23.-27.5. došlo mailem upozornění na novou "Ryanair" politiku. Vzhledem k tomu, že let byl zakoupen před oznámením změn, zdarma bylo přidáno 10 kg zavazadlo, které je však třeba odevzdat na drop off baggage.

před měs

ano, zmeny platia, ak ste si litenku kupili po 21. 2. 2019

před měs
Avatar uživatele curilka72
curilka72

Původně jsem si myslela podle komentářů, že 10 kg zavazadlo mi odeberou na gatu. Také jsem obdržela email s potvrzením zavazadla zdarma, ale musím si ho nechat odbavit přímo na odbavovací přepážce....

před měs

Řeším teď podobnou situaci se zavazadly (taky nákup před změnou). Když 10kg zavazadlo odbavuju jako velké 20kg zavazadlo, znamená to, že nemusím splňovat limit pro tekutiny? Díky předem

před 23 dny
Kryštof Hájek

Ano, přesně tak, v tomto případě tekutiny řešit nemusíte.

Přidat odpověď
před 23 dny

Dobrý den, můžete prosím citovat zdroj ohledně změny podmínek/pravidel pro zavazalda u Laudamotion od 21. 2. 2019? Jinde takovou zprávu nenacházím a není mi jasné, zda se změna týká i pro cesty po datu 21. 2. a s nákupem letenky i před 21. 2., nebo zda je lepší počkat s nákupem (květnové) letenky až po 21. 2. Děkuji.

před 2 měs

letím s laudou v sobotu a včera mi přišel email "Změna zásad pro přepravu zavazadel" viz níže (https://mirror1.ryanair.com/nl/j...ivetrip%0D)

Takže asi přecházejí bohužel na model Ryanairu...

před 2 měs

Pokud čtu správně, stále mate v ceně 2 zavazadla (větší půjde dolu). Jen je to psané metodou, aby vás přivedli v omyl a donutili koupit priority

Přidat odpověď
před 2 měs

Ahoj prosím dotaz. Letíme 22.2 Viden - Barcelona a 24.2 zpet. Letenky zakoupeny v prosinci. Jak to tedy bude, když změna pravidel je od 21.2? Při volbe zavazadel jsou 3 moznosti: priority 8e cesta/kus :), 10 kg check in zavazadlo (raynair only), ale jde na to kliknout a cena 0,-e a 3 moznost jedno kabinovy male a další, které se da zrejme zdarma dovnitř. Ovšem v itinerari je uvedeno pouze: 2 x Small Bag (40cm x 20cm x 25cm). Muzu pocitat s dvema zavazadly na hlavu?

před 2 měs

Nasi letia v lete, letenky som kupila v decembri a dnes sa im v sprave rezervacie objavilo 10 kg check in baggage Included, predtym to tam nemali.

Přidat odpověď
před 2 měs

Zdravím,

rád bych se zeptal, jak je to s velikostí toho menšího zavazadla na palubu pod sedačku, pokud jsem si nezakoupil prioritu. Na boarding passu mám napsáno, že můžu mít 35x20x20, když kliknu na "View itinerary" na webu, vidím 40cm x 20cm x 25cm, tady na webu vidím 40cm x 20cm x 25cm, když kouknu na stránky Laudamotion, tak vídím zase to 35x20x20 (https://www.ryanair.com/la/en/pl...age-policy), tak fakt nevím. Co platí? Děkuju předem

Odpovědět
před 2 měs

Mám dotaz k těm zavazadlům 40x20x25 - nějaký tip, kde evně sehnat zavazadla s těmito rozměry?

před 2 měs
Načíst všechny komentáře
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před měs
Navrhni úpravu