Laudamotion

O aerolince

Letecká společnost Laudamotion je pokračovatelem rakouské zkrachovalé aerolinky Niki. Provoz zahájila v březnu 2018 ze svých základny na letištích ve Vídni, Berlíně, Düsseldorfu a dalších... Linky vedou zatím především do přímořských letovisek v celé jižní Evropě. Zakladatelem aerolinky je slavný jezdec Formule 1 Niki Lauda, pro něhož se jedná již o třetí pokus o rozlétání úspěšné aerolinky v jeho životě. 

Laudamotion létá s flotilou Airbusů A320 a Boeingů 737-800, které zapůjčuje Ryanair. Ten vlastní zatím 75% podíl ve společnosti, přičemž plánuje Laudamotion zcela ovládnout.

IATA Kód
OE
Letecká aliance
-
Země původu
Rakousko
Datum vzniku
25. 03. 2018

Letenky

Laudamotion nabízí prozatím především dovolenkové destinace v Řecku, Španělsku a Itálii, dá se však předpokládat, že postupně bude portfolio svých letů rozšiřovat. Nejlevnější letenky pořídíte vždy alespoň s 3-4 měsíčním předstihem na období před a po sezoně (květen, říjen). Nejnižší aktuální hranice zpátečních letenek z Vídně k moři startuje na 50 €, průměr se však pohybuje okolo 100 €. V průběhu léta lze očekávat rapidně vyšší ceny.

Letenky lze nakupovat i přes web Ryanairu, který s Laudamotion spolupracuje.

Najdi nejlevnější letenky

Zavazadla

Kabinové zavazadlo, které je vždy v ceně a zdarma, má rozměry omezeny na 40x25x20 cm do 5 kg. Pokud vám tento rozměr nestačí, což chápeme, je nutné si připlatit doplňkové služby, které vám stránka Ryanairu/Laudamotion nabídne v druhém kroku po výběru letenek.

Máte možnost dokoupit Přednostní nástup (Priority boarding), kdy do letadla budete nastupovat mezi prvními a kromě malého příručního zavazadla o rozměrech 40x25x20 cm si můžete s sebou vzít na palubu i velké příruční zavazadlo o rozměrech 55x40x20 cm. Cena této služby se pohybuje od 6 do 10 € (180 až 300 Kč)

.

Odbavné zavazadlo si můžete dokoupit během rezervace letenky v druhém kroku. Jeden kus do 20 kg stojí od 20 € do 30 € jedním směrem dle zvolené trasy.

Odbavení

Odbavení na letištní přepážce je za poplatek, využijte web check-in. V případě, že si během nákupu letenky přikoupíte i zavazadlo, provedete online check-in doma a na letišti kufr jen odevzdáte u přepážky, žádný další poplatek se už neplatí.

Online check-in startuje vždy 48 až 2 hodiny před odletem, výběr místa je však dále zpoplatněn.

Palubní vstupenku si buď vytisknete nebo se odbavíte přes aplikaci a boarding pass naskenujete přes QR kód. Pozor, některá letiště mobilní boarding pass neakceptují (viz jejich seznam), v tom případě je nutné si palubní vstupenku předem vytisknout.

Služby během letu

Vybrat konkrétní sedačku v letadle si můžete za nekřesťanských 15 € za let, jinak vám systém přidělí náhodní místo zdarma. Skupiny cestujících na jedné rezervaci záměrně rozesazuje. 

Občerstvení během letu si můžete zakoupit za poplatek, zdarma nedostanete nic.

Kontakt

Potřebujete-li vyřešit jakýkoliv problém s vaší rezervací u Lauda a kontaktovat společnost, využijte následující možnosti:

Lauda nemá žádnou 24hodinovou podporu, všechny kontakty jsou dostupné od 6:00 do 21:00 ve všední dny, od 8:00 do 19:00 v sobotu a mezi 9:00 a 19:00 v neděli.

Pro řešení kompenzace za zpoždění let využijte speciální formulář, do kterého jen vyplníte údaje a počkáte, až se vám na e-mail ozve pracovník aerolinky.

naposledy aktualizováno 16. 09. 2019
Navrhni úpravu

379 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Jiřina
před 3 lety

Ahoj všem,

chtěla bych se zeptat, jaké máte zkušenosti s momentálními odlety (červenec a srpen 2020) z Vídně do Řecka? Několik letů posunuly / zrušily, ale prodávají dál. My máme let na 9.8. do Chania.

Odletěl s nimi z vás teď někdo? Vše ok? Díky moc

Avatar uživatele
Aneta
před 3 lety

Dobrý den,

byla bych Vám vděčná za jakoukoli radu, dotaz se týká coronaviru. Jsem češka, koupila jsem letenku dvěma přátelům z Rumunska, jsou chudí, sami na ni nemají. let je z Bucurešti 26.3. do Vídně a zpět 1.4. Všichni víme, co se děje, takže za mnou do ČR přijet nemohou. Laudamotion mi řekli, že jelikož nejsme uvedena na palubních lístcích, tak se se mnou vlastně ani nemůžou bavit (ti přátelé neumí anglicky, takže bohužel se s nimi nedomluví), ačkoli jsem letenku objednávala ze svého účtu u Laudamotion. Dále mi řekli pouze, že všeobecně je mohu přerezervovat na jiné datum, to ale není tak jednoduché, když nevíme, kdy se zase bude moci cestovat a navíc všechny lety jsou dvojnásobně dražší, než za kolik jsem pořídila tyto letenky, takže předpokládám, že bych musela doplácet rozdíl. Je nějaké rada, co v této situaci mohu dělat? Moc děkuji.

Martin Vícha
před 3 lety

Asi jenom doufat, že buď to Lauda zabalí sama, nebo lety zakažou Rumuni nebo Rakušané. V opačném případě oželet cenu letenek.

Avatar uživatele eli _2
eli _2
před 3 lety

Dobrý den, let se společností Laudamotion, provedla jsem online check-in, ale nakonec nemohu odletět. Mám o tom informovat aerolinku, aby se mnou nepočítali? Jak? Hledala jsem na stránkách Laudy (resp. Ryanairu) nějakou kolonku k odškrtnutí, že se daného letu nezúčastním, ale nenašla jsem. Jde mi o to, aby pak nechtěli nějaký poplatek za to, že jsem nenahlásila, že nakonec neletím. Děkuji za odpověď.

Avatar uživatele
Kateřina _7
před 3 lety

Aerolinku informovat nemusíte, je jim to jedno.

Avatar uživatele
Lemka
před 3 lety

Prosim vas zakupila som letenky kde som dala mna ako matku a dceru a pri odbaveni online mi dceru nechcelo dat rok narodenia a odbavilo len mna

Manzel si kupil letenku zvlast koli cene.

Na maily mam potbrdenie o rezervacii ,este aj miest kde som js a dcera no letenku poslalo iba na moje meno

Nevoem co mam robit. V sobotu mame let a neviem ci mi dceru odbavia na letisku vo viedni. Ma 9rokov..vsetko sme zadali tak ako kazali. Aj sedadla mame vedla seba aj sumu stiahlo za dve...dik za odpoved.

Avatar uživatele
Milan Král
před 3 lety

Dobrý den, omlouvám se za hloupou otázku, kolik času před odletem musí být člověk na letišti? Letíme z Vídně. Děkuji.

Avatar uživatele
mirjur
před 3 lety

cca 2 hodiny, aby to bylo v klidu

Avatar uživatele
Robert
před 3 lety

Poradíte jak řešit reklamaci, když jsme měli zakoupené sedadla na exitu, ale z důvodu změny letadla, z Airbus na Boeing, nebyla naše 13. řada v letadle Boeing dostupná, odkázali nás na poslední 33. řadu, bez náhrady. Prý je v letovém řadu uvedeno, že je možné změnit přiřazené místo např. z provozních důvodu, což je pravda, ale opravdu je to bez náhrady, když si místo zaplatíte? Podotýkám, že cena sedadla je 14 EUR, takže ve ve dvou to není úplně zanedbatelná částka, nad kterou bych chtěl mávnout rukou.

Avatar uživatele
Peršan
před 3 lety

Ahoj sedím na letišti ve Vídni ,z odletu Laudamotion do Palmy v 17.45 je předpoklad 23.35🤨jak to je z kompenzaci ? Zatím sedím v salonku Jet Lounge....takže poukázku na jídlo nepotřebují....ale na hotel si budu muset vzít taxíka...

Kryštof Hájek
před 3 lety

Ahoj, vše o nároku na kompenzace shrnujeme v tomto článku: https://www.cestujlevne.com/blog...zdeny-let, takže pokud se nejedná o výjimku typu špatné počasí nebo stávka řídících letového provozu, pak máte nárok na 250 EUR, uplatňuje se po dokončení letu na odkaze, který je uveden výše v sekci "Kontakt".

Avatar uživatele
Peršan
před 3 lety

Stávka určitě nebyla,a počasí to také neovlivnilo.Nakonec to bylo 6,5 hodiny.A místo plánovaného Laudy letěl Ryanair...🤨 Mám to zkusit uplatnit sám nebo to dát rovnou vymáhačům?

Kryštof Hájek
před 3 lety

Tak Lauda = Ryanair. Určitě nejdříve zkuste přes výše uvedený odkaz sami, zabere to 3 minuty času ;)

Avatar uživatele
Peršan
před 3 lety

Zdravím ,

tak nevím zda to má cenu dávat nějaké agentůře: prý úder bleskem ,pokud se to stalo tak do letadla které mělo letět na lince OE100 a to mělo odletět v 11,30 a odletělo v 18.53 ,poraďte...

We refer to your recent claim dated 24-10-2019.

We regret the delay of your flight 500 from Vienna - VIE to Palma de Mallorca - PMI on the 2019-10-21, which was caused due to an unexpected technical fault resulting from a lightning strike, with the aircraft due to operate your flight.

As this delay was unexpected, no compensation is due under EU261/2004 as this was caused due to circumstances beyond Laudamotion's control.

We hope the above clarifies the situation.

Avatar uživatele
Sylvie Běláková
před 3 lety

Dobrý den, 8.10. v 15:35 jsem odlétala z letiště ve Vídni do Sevilly, plánovaný přílet v Seville 18:50. Bohužel mělo letadlo v průběhu letu technickou závadu a cca v 17:00 jsme se vrátili zpět na letiště do Vídně. Na letišti jsme čekali do 22:00 a potom jsem byli autobusem převezeni na letiště do Bratislavy. Odtud jsme ve 3:00 ráno odletěli do Malagy s mezipřístáním (a dalším hodinovým zpožděním) v Miláně. V Malaze nás převezli autobusem před letiště do Sevilly, kde jsme byli cca ve 12.00. Celkové zpoždění letu bylo tedy 17 hodin. Ráda bych věděla, jakým způsobem mám postupovat při reklamaci letu. Děkuji za odpověď.

informace – sami je nedostali též. Nakonec jsme byli opravdu odvezeni autobusy na letiště v Bratislavě a bylo nám přislíbeno, že zajistí letecký spoj do Španělska, ale bohužel do Malagy, protože do Sevilly se z Bratislavy nelítá. Dostali jsme potvrzení o 7 hodinovém zpoždění letu

24.00 letiště Bratislava – přijeli jsme na letišti, kde personál neměl žádné informace o letu do Malagy. Po chvíli tato informace vyskočila na světelné tabuli, ale nikdo nevěděl, kdo ji tam dal. Na letišti jsme čekali do odletu letadla

10.10. 2019

0.30 – nové odbavení na let do Malagy

0.30 – 3.00 pospávání na letišti, všichni unavení, na 2 různé papíry jsem dávala svoje iniciály a telefonní číslo – pro pozdější reklamaci

3.30 odlet z Bratislavy do Malagy

5.15 přílet do Milana – pravděpodobně doplnění paliva, ale je to divné.

6.15 stále jsme na letišti v Miláně, neopustili jsme letadlo. Nevíme, co se děje, letušky už nás minimálně 7x přepočítaly – že by někdo chyběl nebo přebýval? jedna osoba chybí!

8.00 přílet do Malagy, vyzvednutí zavazadel, někteří se rozhodli v Malaze zůstat (sestřenka Hanička i s dítětěm)

9,00 odjezd autobusů do Sevilly na letiště – postupně všichni v autobuse usnuli únavou. Obsluha nám ani vodu nepodala, natož snídani

12,00 příjezd do Sevilly na letiště

Jakub Langer
před 3 lety

Tak už máte tu odyseu za sebou a zároveň teď máte možnost si žádat u Laudamotion o finanční kompenzaci za zpoždění v hodnotě 400€.

Avatar uživatele Breathe
Breathe
před 3 lety

Upřímě Vás lituji. Zpoždění letadel jsou v poslední době na denním pořádku, ale aby se let který má trvat tři hodiny protáhl na 21, to je hardcore. Snad Vám Laudamotion vyplatí kompenzaci na kterou máte nárok bez větších průtahů.

Avatar uživatele
Ivan
před 3 lety

Nová linka Laudamotion Vídeň - Bejrůt od března 2x týdně. Právě jsem koupil zpáteční letenky za 72€

Avatar uživatele
Lukáš Horák
před 3 lety

Víme víme, tahle linka je adept na nižší ceny https://www.cestujlevne.com/disk...vek-106292

Avatar uživatele
Ivan
před 3 lety

Aha, tahle diskuze mi unikla. Nicméně cena mi teda nepřijde špatná

Avatar uživatele eremi
eremi
před 3 lety

Božena: Nevím kde jste vzala, že je zavřené letiště. Letiště v Bejrútu aktuálně funguje normálně. V Libanonu sice nyní jsou protivládní protesty, ale rozhodně není "všechno zavřené" jak píšete. Určitě aktuálně není nejlepší doba na cestu do Libanonu, ale do konce března 2020 od kdy linku spustí může být situace úplně jiná.

Avatar uživatele eremi
eremi
před 3 lety

Božena: To že byla před 12 hodinami zavřená silnice na letiště neznamená, že je zavřené letiště, případně, že je zavřené vše, stačí se podívat se na stránky letiště a netřeba šířit poplašné zprávy a ještě se pak urazit, když si někdo dovolí upozornit Vás na to, že není pravda to, co uvádíte....

Avatar uživatele eremi
eremi
před 3 lety

Božena: Opravdu nechápu Vaše reakce..... Jednodušše jsem opravil Vaši nepřesnou informaci a Vy tady všechno mažete, reagujete jako malé dítě... Přitom vůbec o nic nešlo....

Avatar uživatele
Klaudia Hurtukova
před 3 lety

Dobrý deň, pri kúpe letenky som neodklikla zakúpenie registrovanej batoziny a chcela som sa opýtať ci by sa to dalo nejako spätne kúpiť? Ešte nemam check-in

Avatar uživatele J0x
J0x
před 3 lety

Určitě.

Avatar uživatele
Klaudia Hurtukova
před 3 lety

a ako?

Avatar uživatele J0x
J0x
před 3 lety

Například tak, že se vypravíte na web Laudamotion/Ryanairu a nahoře v menu kliknete na Rezervace (na slovenské verzi na "My Bookings" 😂), zbytek snad pochopíte z textu. Případně přes mobilní aplikaci, kde jsou možnosti dokoupení všeho možného taky v dost jasné a nezašifrované podobě vypsány. 😉

Avatar uživatele J0x
J0x
před 3 lety

Ještě bych poprosil adminy o doplnění odstavce Zavazadla o informaci, že odbavená zavazadla lze dokoupit i po koupi letenky, aby to bylo jasné úplně každému (jinými slovy máte to málo polopaticky 😁).

Avatar uživatele
Klaudia Hurtukova
před 3 lety

dakujem, ale na mobile som nenasla ziadnu taku možnosť, pozriem to este

Avatar uživatele J0x
J0x
před 3 lety

Když si pustím aplikaci (a jsem přihlášený!), vidím zakoupený let. Klepnu na něj a vyvalí se na mě všemožné nabídky včetně Priority, rezervace sedadel, přikoupení zavazedel, rezervace ubytování, pronájmu auta, pojištění, transferu z letiště...

Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak
před 3 lety

A taky pocitejte s tim, ze to bude drazsi nez pri nakupu...

Avatar uživatele
klaudia
před 3 lety

jasne s tym ratam ale ked sa prihlasom nevidim tam ani moj nadchadzajuci let pricom letenky mam na emaily aj zaplatene je vsetko a nechce mi to najst lebo to chce 6 cisel a ja mam 7

Avatar uživatele J0x
J0x
před 3 lety

Kupovala jste to přímo přes Laudamotion/Ryanair? A zkoušela jste to na webu? Jestli ano a stále to nejde, tak zkuste chat na Facebooku nebo jejich chatbota a napište do něj Live Agent.

Avatar uživatele
klaudia
před 3 lety

kupovala som to cez esky. sk a tam to nikde nevidim kupu batoziny

Avatar uživatele
klaudia
před 3 lety

zajtra zavolam ich konzultantovi, dakujem aj tak za radu

Avatar uživatele J0x
J0x
před 3 lety

Tak tím se hodně vysvětluje. Chybami se člověk učí, příště budete vědět, že letenky s nízkonákladovkami se kupují přímo na jejich webech. Pak dejte vědět, jak jste dopadla.

Avatar uživatele
Josef
před 3 lety

Dobrý den, mám dotaz: jak postupovat při odbavení cestujícího, který potřebuje převoz invalidním vozíkem do i z letadla. Koupil jsem sice asistenci se zavazadlem,ale nevím co vše tato služba obsahuje. Děkuji za info ;-)

Avatar uživatele
Karolina
před 3 lety

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jestli může být příruční zavazadlo kufr o parametrech co splňuje. Jestli to vadí že to není kabelka či batoh ale je to kufřík s kolečkama. Děkuji za odpověď

Avatar uživatele
Lukáš Horák
před 3 lety

Dobrý den Karolino, zavazadlo může být v jakémkoli provedení, jen je třeba dodržet rozměry, kdyby Vás náhodou vyzval pracovník na gatu, ať jej vložíte do zkušebního rámu pro ověření.

Avatar uživatele
Jana Křivová
před 3 lety

Dobrý den, potřebuju radu. Přítel koupil letenky přímo přes Laudu ale zapoměl na kočárek. Nevíte jak je to u této společnosti s jeho přepravou? Vím že u některých je kočárek zdarma. Předem děkuji za odpověď.

Avatar uživatele Aleš _2
Aleš _2
před 3 lety

Kočárek je u všech aerolinek přepravován zdarma, tedy i u Laudamotion. Příště zkuste použít klávesovou zkratku "ctrl + f" a po zadání hledaného slova kočárek objevíte odpověď pouze o několik řádků níže ;-)

Avatar uživatele
Zuzana
před 4 lety

Dobrý den, chci se zeptat, zda můžu cestovat na pas i když v při nákupu letenky jsem uvedla jako doklad občanky průkaz.

Avatar uživatele
Honza Čermák
před 4 lety

Dobrý den,

nakupujete přímo u aerolinky? Tam se cestovní doklad "závazně" uvádí až při odbavení, nikoliv při nákupu. K vaší otázce - je úplně jedno na jaký doklad cestujete, jediné co je potřeba, tak aby se shodovalo jméno na palubní vstupence s jménem v dokladu.

Avatar uživatele
Martina
před 4 lety

Dobrý den,

mám problem, potřebuji pridelat prirucní zavazadla, ale už jsem udělala check in. Letenky jsem kupovala přes esky, ale tam se neda dovolat. Letim s Laudaamotion. Nerada bych na letišti potom platila zbytečné peníze navíc. Poradíte mi?

Kryštof Hájek
před 4 lety

Dobrý den, na esky a podobné prodejce se dovolat nedá nikdy, low-costové letenky kupujte vždy na webu aerolinky. Každopádně po provedení check-inu nelze příruční zavazadla přidat, budete bohužel muset platit až na letišti a s velkou pravděpodobností budete muset připlatit za odbavení zavazadla (25 EUR).

Avatar uživatele
Martin Werner
před 4 lety

Dobrý den,

Prosím o radu. Stačí u společnosti Lauda mít letenku s kódem v mobilu nebo ji musím vytisknout? Díky :)

Avatar uživatele Aleš _2
Aleš _2
před 4 lety

Podmínky jsou stejné jako u Ryanairu, tzn. na většině letištích stačí mít kód v mobilu, potažmo v aplikaci. Pozor na výjimky typu Marrakech, atp., kde je nutno mít vytištěný papírový boarding pass.

Avatar uživatele J0x
J0x
před 4 lety

Tady je oficiální seznam výjimek: https://www.ryanair.com/ba/en/us...passes#0-1

Možná by stálo za to zahrnout odkaz do odstavce Odbavení, když si to lidi sami neumí najít na webu aerolinky...

Avatar uživatele
Lenka Harastova
před 4 lety

Dobry den, chci udelat check in ditete, kteremu budou na dovolene dva roky, ale nechce me to pustit dal pres ten system, kdyz zadam datum narozeni. Ma koupenou normalni letenku, protoze v dobe navratu bude mit uz dva. Jak to muzu prosim vyresit? Dekuji predem. Lenka

Avatar uživatele
Tereza
před 4 lety

Dobrý den, je možné si udělat odbavení a check in přes internat sám? Při koupi letenky mi nabízí Odbavení po internetu za 70 Kč, přičemž upozorňuje, že pokud si tuto položku nezakoupím, nebudu mít možnost odbavit se za tak nízkou cenu. S touto společností letím poprvé, proto bych se chtěla ujistit, zdali je možné klasicky se odbavit přes mobilní aplikaci 48hodin před odletem zdarma (s poplatkem za sedačku samozřejmě). Děkuji! Tereza

Kryštof Hájek
před 4 lety

Dobrý den, kupujete skutečně přímo na webu aerolinky? O takovém poplatku nic nevím, to spíš vypadá na nějakého pochybného přeprodejce? A ani ten poplatek za sedačku není samozřejmý - pokud je vám jedno, kde budete sedět, nic platit nemusíte :)

Avatar uživatele
Veronika Pronaiova
před 4 lety

Dobry den,chcem Vas poprosit o pomoc..Vcera som cestovala Laudamotion z Viedne na Rhodos a batozina nepriletela sotebou mnou;-( Samozrejme,ze som to hlasila hned po prilete a vyplnovala papier..Dnes som bola znova na letisku a este stale je batozina nezvestna.Nechala som ju na checkingu a doli mi letenku..Nevsimla som si ale,ci a ako ju oznacili..Je mozne,ze slecna za prepaskou potom nevedela kam s nou a nechali ju niekde vo Viedni,alebo ju poslali inde??Netusim s kym sa mam spojit..Mala som tam dost dolezite dokumenty a docestovala som uplne bez veci;-( Ako mam dalej pokracovat,aby sa vec urychlila??Pripadne kontakt na niekoho kompetentneho??Prosim o pomoc,kym sa niekde niekto a ci vobec ozve,to neviem..Prosim,pripadne mi poslite mail,ked sa s mojim problemom da nieco robit cim skor..DAKUJEM za kazdu odpoved..Pronaiova Veronika..

Avatar uživatele
Veronika Pronaiova
před 4 lety

Dobry den,chcem Vas poprosit o pomoc..Vcera som cestovala Laudamotion z Viedne na Rhodos a batozina nepriletela sotebou mnou;-( Samozrejme,ze som to hlasila hned po prilete a vyplnovala papier..Dnes som bola znova na letisku a este stale je batozina nezvestna.Nechala som ju na checkingu a doli mi letenku..Nevsimla som si ale,ci a ako ju oznacili..Je mozne,ze slecna za prepaskou potom nevedela kam s nou a nechali ju niekde vo Viedni,alebo ju poslali inde??Netusim s kym sa mam spojit..Mala som tam dost dolezite dokumenty a docestovala som uplne bez veci;-( Ako mam dalej pokracovat,aby sa vec urychlila??Pripadne kontakt na niekoho kompetentneho??Prosim o pomoc,kym sa niekde niekto a ci vobec ozve,to neviem..Prosim,pripadne mi poslite mail,ked sa s mojim problemom da nieco robit cim skor..DAKUJEM za kazdu odpoved..Pronaiova Veronika..

Načíst všechny komentáře