Letel uz nekdo s nimi  ? nekde jsem narazil na zpravu, ze Ryanair dokoupil dalsich  25 %  a uz vlastni  75 %  , myslim . ze to ale podleha jeste   schvaleni Predpokladam,  ze  zatim litaji pujcenymi letadly Ryanairu  , stranky maji shodne  s Ryanairem jen  misto modre  je cervena Zaujal me tam  Kypr z Vidne za  29 euro  OW  na zacatku cervna , sice jsme uz na Kypru byli ale  cena je zajimava nejen pro samotnou cenu ale i pro dobre odletove misto  .

Laudamotion

Založil ve fóru Letecké společnosti

niemandos napsal(a):

To nejsem. Jeste jsem ve svém životě neměl tu cest letět někam s CK ani samostatné s Travel Servisem :)

Též nemohu sloužit, ale jsou pořád ještě proslulí svými odlety ve tři ráno apod., ne?

0 Citovat

Petr napsal(a):

Odlet v půl 6 je v pohodě... do vídně 2 hodinky autem... na PMI v osm ráno, zpět druhej den večer... Jedna noc v hotelu a dva celý dni na mallorce... na víkend ideál...


přesně takhle jsme to absolvovali první sprvnový víkend, a bylo to super. Jen jsme měli výhodu ubytka u známé :)
0 Citovat

Zdravím, po 1.11. mění pravidla na zavazadla i Laudamotion? Nebo u těch bude moci člověk mít dal větší palubní zavazadlo? 


Jde mi o to zda koupit let s Ryanairem, nebo o 3 hodiny později za stejnou cenu s Lauda.


Díky! :)

0 Citovat

Ano, změna se týká i Laudamotion, tj. jen jedno malé zavazadlo.

0 Citovat

Zdravím, dnes mě přišel email od Laudamotion, že mění čas odletu z 15:20 na 11:50. To je celkem velký posun, vzhledem k dopravě vlakem do Vídně. Myslíte, že stačí, když přijedeme vlakem v 9:50 na Vídeň hbf? Je nějaká šance, že se čas ještě znění směrem zpět k původnímu času?

0 Citovat

1, No co myslis Johny? Ked uz z asi nejakeho relevantneho dovodu posunuli cas odletu o tri a pol hodiny, tak to asi nerobia z dlhej chvile,t.j. povodny cas odletu na 99,9% nebude.


2, Prichod o 9:5o na hbf by som neriskoval, ak nechces zostat stat so slzami v ociach na letisku, radim prist skor

0 Citovat

Když nebude mít vlak zpoždění, tak v pohodě chytneš Railtjet v 10:12 a budeš na letišti v 10:27, to by se podle mne stihnout dalo.  Další Railjet ale potom jede až za půlhodinu.  Tipuji, že do Vídně přijedeš nějakým mezinárodním vlakem z Polska nebo Německa, tam bych moc nespoléhal na to, že to zpoždění mít nebude. 

0 Citovat

niemandos napsal(a):

To nejsem. Jeste jsem ve svém životě neměl tu cest letět někam s CK ani samostatné s Travel Servisem :)

To jseš snad jediný člověk v republice :D 

0 Citovat

Marek Sourak napsal(a):

To jseš snad jediný člověk v republice :D 

Takových je nás tu víc :D
0 Citovat

Michal napsal(a):

Takových je nás tu víc :D


+1

0 Citovat

Minulej rok jsem s něma letěl na Krétu s last minute letenkama a vůbec v ničem se to nelišilo od Wizzu a Ryanu. 

Edit: za tu cenu bych s nima letěl znovu

0 Citovat

Ridder napsal(a):

Minulej rok jsem s něma letěl na Krétu s last minute letenkama a vůbec v ničem se to nelišilo od Wizzu a Ryanu. 

Edit: za tu cenu bych s nima letěl znovu


Já s nima letěla jednou a lišilo se to akorát velkým množstvím brečících mimin na palubě a tleskajících dospělých
0 Citovat

!!!!!ZAVAZADLA U LAUDAMOTION!!!!!

Jak zde někdo psal, že změny, které má Ryanair se týkají i Laudy, NE NETÝKÁJÍ!

V ceně letenky je stále zavazadlo max. 10 kg o velikosti 55x40x20 cm, které se odevzdává u Gatu a jde do zavazadlového prostoru a při příletu se čeká klasicky na výdej zavazadla...Plus je v ceně malá taška (kabelka).


Pokud si někdo zaplatí Priority, platí totéž, akorát se zavazadlo neodevzdává u Gatu, ale bere si ho člověk sebou na palubu a tím mu potom odpadá čekání na výdej zavazadla.

0 Citovat

Meni se to od 1. Listopadu a na webu Ryanu je to napsane :) 

0 Citovat

Marek Sourak napsal(a):

Meni se to od 1. Listopadu a na webu Ryanu je to napsane :) 


To asi nebude úplne pravda, pre lety operované Laudou sa nedá objednať Checked-in cabin bag a v možnosti "Free small cabin bag on board" to píše, že veľkú je možné odovzdať na GATE za FREE. Takže aj keď to v podmienkach nikde nemajú rozdelené, vyzerá to tak že pre Laudu to bude fungovať takto.


Inak riadne ma nasrali - pri kupovaní letenky som si uplatnil 28€ travel credit z Ryanair Rooms, z karty mi to strhlo plnú sumu, kredit neodrátalo a na live chate sú snaď totálne negramotné cvičené opice ktoré mi odpovedajú na otázky ktoré som nepoložil a tvária sa akože nič. "No fatal error on webpage has been reported. You can file complaint using our contact form. We will respond in next 60 days.". Obchodnú inšpekciu na nich... 

0 Citovat

MoonEclipse napsal(a):


To asi nebude úplne pravda, pre lety operované Laudou sa nedá objednať Checked-in cabin bag a v možnosti "Free small cabin bag on board" to píše, že veľkú je možné odovzdať na GATE za FREE. Takže aj keď to v podmienkach nikde nemajú rozdelené, vyzerá to tak že pre Laudu to bude fungovať takto.


Inak riadne ma nasrali - pri kupovaní letenky som si uplatnil 28€ travel credit z Ryanair Rooms, z karty mi to strhlo plnú sumu, kredit neodrátalo a na live chate sú snaď totálne negramotné cvičené opice ktoré mi odpovedajú na otázky ktoré som nepoložil a tvária sa akože nič. "No fatal error on webpage has been reported. You can file complaint using our contact form. We will respond in next 60 days.". Obchodnú inšpekciu na nich... 

Chtelo by to, aby se Ryan primo vyjadril ohledne takovyhle jako dulezity veci :D ale pocitam tak 30. rijna k tomu neco reknou :D S temi travel credity je spousta problemu, Ryan si neumi vyladit ani zakladni funkce na webu, na toz tyhle credity, to by me taky stvalo. Ale proste ukazuje se vysoka uroven firmy, ktera svym zamestnancum ani neplati tuzky do kancelare :D

0 Citovat

No podle všeho se změna (zatím) Laudamotion netýká.

0 Citovat

Kryštof Hájek napsal(a):

No podle všeho se změna (zatím) Laudamotion netýká.

Jestli to tak bude, tak to je good news :D ale zname Ryana

0 Citovat

Ahoj, všechny Vás zdravím! Jsem tu nový a 4.11. plánuju letět (poprvé letadlem v dospělosti :-D jednosměrně do Palma de Mallorky. Můžete mi dát nějaké tipy, jak ušetřit a na co si dát pozor při kupování letenek prosím? :-)

1. Letenku koupím od Laudy, pochopil jsem že je to coop Ryanair, jen nemám žádné zkušenosti s online odbavením a platit při odbavování dalších 50E (což sem se dočetl na stránce Ryanair se mi fakt nechce...)

2.Jen hloupá otázka. Příruční zavazadlo 10KG v ceně letenky + příruční kabelka (noťas) cca 1 KG v ceně letenky + když si zaplatím +Plus (prostřední sloupec http://prntscr.com/kwsc41 ) můžu mít ještě 20KG zavazadlo. Celková váha cca 30KG+ Pravda?


Promiňte mi ten amatérismus, prakticky mi jen není jasný rozdíl mezi standartním cestovným a tím +Plus. Druhou letenku kupuji pro kolegu bez zavazadel který pojede po dvou dnech zpátky do ČR, tak bych nerad přeplácel.


Zdvořile děkuji za vyčerpávající odpovědi. 

Honza

0 Citovat

Ahoj Honzo,

Online check-inu se nemusis bat, otevira se 48 h pred odletem, kde si skocis na stranky Ryana ci pres appku zadas rezervacni kod a prijmeni, je to easy :) nemusis to tisknout, staci v mobilu, se kterou prijdes na prepazku odbavit to zavazadlo, a s tim zavazadlem mas v cene, jak rikas 20 kg + prirucaky, ty se nevazeji vetsinou, jen pozor at maji uvedene rozmery, muzou po tobe to chtit strcit do klece :) 
0 Citovat

Marek Sourak napsal(a):

Ahoj Honzo,

Online check-inu se nemusis bat, otevira se 48 h pred odletem, kde si skocis na stranky Ryana ci pres appku zadas rezervacni kod a prijmeni, je to easy :) nemusis to tisknout, staci v mobilu, se kterou prijdes na prepazku odbavit to zavazadlo, a s tim zavazadlem mas v cene, jak rikas 20 kg + prirucaky, ty se nevazeji vetsinou, jen pozor at maji uvedene rozmery, muzou po tobe to chtit strcit do klece :) 

Plusko ma vyhodu toho, ze mas priority - tudiz 2 prirucaky, jelikoz poletis po 1. Listopadu a budes si moct vybrat sedadlo a ten kufr, nic vic 

0 Citovat

Marek Sourak napsal(a):

Plusko ma vyhodu toho, ze mas priority - tudiz 2 prirucaky, jelikoz poletis po 1. Listopadu a budes si moct vybrat sedadlo a ten kufr, nic vic 


Díky chlapy! Takže pro mě se zavazadly bude lepší koupit to plusko a kolegovi koupím standartní zpáteční cestovný, když s sebou nic nemá. Já bych to Plusko stejně musel koupit, protože pokud chci odbavit online, musím mít rezervované místo, ne? 

A jestli si k sobě vezmu nebo nevezmu příruční zavazadlo (10KG) můžu nějak ovlivnit? Slyšel jsem že v letadlech je to dost na těsno )))

0 Citovat

Pokud necestujes v plusku, tak ti system nahodne vybere misto pri online check-inu zdarma, takze rezervovat misto si nemusis :) Ale ty kdyz budes mit plusko, pujdes do letadla mezi prvnimi, protoze mas priority, takze mista na prirucak bude dost jeste :)

0 Citovat

Marek Sourak napsal(a):

Pokud necestujes v plusku, tak ti system nahodne vybere misto pri online check-inu zdarma, takze rezervovat misto si nemusis :) Ale ty kdyz budes mit plusko, pujdes do letadla mezi prvnimi, protoze mas priority, takze mista na prirucak bude dost jeste :)

Sůpr trůpr. No těšim se moc! :-D Pak recenznu zážitky.

0 Citovat

Ja letim s Laudamotion pristi tyden uz v utery, taky dam echo :) 

0