Ahoj lidi, na podzim jsem koupil v parádní akci letenky od Etihadu. Konkrétně letím z Vídně do Kuala Lumpuru. Z Vídně je let operován Air Berlin do Düsseldorfu a potom do Abu Dhabi a Kuala Lumpur (vše je na jedné letence ). V Düsseldorfu mám na přestup ale jen 35 minut. Máte někdo s podobnou cestou zkušenosti? Jak jste to časově stíhali, můžu po vystoupení rovnou běžet na gate? Jsem lehce ve stresu, je to opravdu hodně málo času... .

Krátká doba na přestup v Dusseldorfu - Etihad

Založil(a) ve fóru Obecně o cestování letadlem

9 reakcí

Ahoj lidi, na podzim jsem koupil v parádní akci letenky od Etihadu.
Konkrétně letím z Vídně do Kuala Lumpuru. Z Vídně je let operován Air Berlin do Düsseldorfu a potom do Abu Dhabi a Kuala Lumpur (vše je na jedné letence ). V Düsseldorfu mám na přestup ale jen 35 minut. Máte někdo s podobnou cestou zkušenosti? Jak jste to časově stíhali, můžu po vystoupení rovnou běžet na gate? Jsem lehce ve stresu, je to opravdu hodně málo času...

0

Ahoj, my jsme letěli přes Dusseldorf na podzim z NY do Prahy, na přestup jsme měli 50 min tzn., že byl trochu stres, ale proběhlo to naprosto v pohodě a ještě jsme asi 30 min. čekali. Je to opravdu malé letiště, mrkni na mapu ať víš odkud kam přecházet, a pokud ti tyto časy nabídla letecká společnost stihnout by se to mělo.

0 Citovat

A za kolik byly ty letenky jestli se muzu zeptat?? smiley

0 Citovat

Ty letenky stály 10tis (zpáteční)... Z Dusseldorfu už je to klasicky Eihad.

0 Citovat

Vim, ze to je starsi tema, ale doplnim svou zkusenost i sem, kdyby sem nekdo zabloudil.

Kratka doba na prestup je dozajista stresujici, ale vetsinou se to da stihnout i nemozne, jen je potreba dodrzovat nekolik pravidel:

1) Predem si zjistit, odkud a kam budu pravdepodobne na transfer letisti muset jit, jak uz bylo zmineno vyse. To znamena vedet odkud kam asi budu muset jit. Tohle si zjistit den pred odletem nebo v den letu, kdy uz pujdou zjistit i primo brany odletu a priletu.

2) V prvnim letadle si zarezervovat sedadlo co nejblize prednimu vchodu a pripravit se tak, aby clovek byl z letadla venku jako prvni. Ono se to nezda, ale kdyz clovek sedi vzadu, tak to klidne trva 15-30 minut, nez se vysouka cele letadlo.

3) Hned po vystupu z letadla zkontrolovat odletove monitory, podivat se kam presne clovek ma jit (muze se zmenit brana nebo neco) a utikat smiley

PS V Dusseldorfu jsem behem 55 minut stihl prestup do USA, coz je casove velmi narocne (znovu check in, znovu bezpecnostni kontrola - u obojiho jsou fronty; prebehnuti letiste tam a zpatky) a mel jsem jeste cca 15 minut rezervu, takze se do da smiley

0 Citovat

Většinou není problém požádat palubní průvodčí a přesazení na přistání i do byznysu smiley

0 Citovat

Taky se připojuji do diskuze..v listopadu máme koupené letenky do Punta Cany, přestup v Amsterdamu a Atlantě. V Amsterdamu máme na přestup 50 min a koukám, že lety KLM mívají dost zpoždění. Dá se to stihnout? Máte někdo nějakou nedávnou zkušenost?

Díky moc

0 Citovat

michaeladur napsal(a):

Taky se připojuji do diskuze..v listopadu máme koupené letenky do Punta Cany, přestup v Amsterdamu a Atlantě. V Amsterdamu máme na přestup 50 min a koukám, že lety KLM mívají dost zpoždění. Dá se to stihnout? Máte někdo nějakou nedávnou zkušenost?

Díky moc

Já letěl v květnu Vídeň - Amsterdam - Los Angeles s 50minutovým stopem a ještě si stihl jít koupit do trafiky vodu ;)

0 Citovat

michaeladur napsal(a):

Taky se připojuji do diskuze..v listopadu máme koupené letenky do Punta Cany, přestup v Amsterdamu a Atlantě. V Amsterdamu máme na přestup 50 min a koukám, že lety KLM mívají dost zpoždění. Dá se to stihnout? Máte někdo nějakou nedávnou zkušenost?

Díky moc

stihnout se to samozřejmě dá, pokud to poletí +- on time, jinak by to takhle neprodávali...zas tak časté ty zpoždění nejsou u KLM z Prahy, a kdyby náhodou, hodí Vás na jiný let, no stress... já měl taky v AMS na přestup hodinu a v pohodě všechno

0 Citovat

Díky za odpovědi, možná bychom na tom ještě vydělali, jelikož v Atlantě máme na přestup cca 11 hodin, tak by se nám alespoň zkrátilo čekání :-D

0
9 reakcí