Odbavení příručního zavazadla

Napsal ziiiiidaaaaas 2018-06-27T23:10:49+02:00 ve fóru Obecně o cestování letadlem
3 odpovědí

Dobrý den, mám zaplacený let z Vídně do Říma u společnosti EUROWINGS. Jedná se o druh letenky BASIC, čili s jedním příručním zavazadlem o váze 8 kg. Mám v plánu provést on-line odbavení, ale nevím, jak je to poté s tím zavazadlem. Nemusí se odbavovat vůbec, nebo nám ho na letišti pouze zkontrolují? Musím to zavazadlo u té společnosti nějak zvlášť přihlašovat, nebo se s ním počítá? A když provedu on-line odbavení, jak dlouho před odletem musím být na letišti? Jsou to asi banální dotazy, ale já letím prvně a na stránkách Eurowings jsem odpovědi na mé dotazy tak nějak nenašel. Máte někdo zkušenost? Díky za odpověďi.  

Dobrý den, příruční zavazadlo se nikde neodbavuje ani neregistruje, od toho je zavazadlo odbavené.  S vytištěnou palubní vstupenkou projdete rovnou k bezpečností kontrole a pak přímo ke gatu. Pokud letíte poprvé, buďte na letišti tak, abyste se necítil ve stresu a měl nějakou rezervu - 1,5 až 2 hodiny určitě bude stačit.

Dobrý večer,

asi hloupý dotaz, ale chci mít jistotu.  Budu cestovat s dosti objemnou zimní bundou, většími a možná i jednou nízko nákladovou společností.

Určitě ji nehodlám dát do odbaveného zavazadla, aby mi ho prakticky celý zaplnila. Zatím jsem necestoval do takových krajin, abych při odbavení potkával lidi třeba v kožichu. Často však vidím v úložném prostoru nad sedadly, že bývá plno, tak si nedovedu představit, že by ještě měla polovina cestujících podobnou bundu jako já.  Nějaká zkušenost by se hodila. Díky

Bundu na palubu, nikto ťa nebude nútiť ju zbaliť. 

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!