UIA

Napsal J0x 2018-07-25T23:16:41+02:00 ve fóru Letecké společnosti

To jo, ale chci využít víkend + státní svátek. Musím nakupovat hned jak se objeví. Když budu čekat, tak mi zase někdo vyfoukne letenky z Prahy do Kyjeva.

Když to nepůjde letadlem, asi využiju noční vlak - Ghándí class.

Tak jsem je kvůli těm zrušeným letům z Prahy zase musel ukecávat. Zajímavé je, že někteří operátoři nemají problém a jiní se nechají prosit. :)

Jo tam fakt záleží na koho narazíš,  14-ti denní dopisování kvůli posunutému letu o 3 hodiny nic nevyřešilo a pak mi někdo od nich volal kvůli jinému posunutému letu a mezi řečí jsem se jen zmínila a do 5-ti minut jsem měla nové letenky v emailu.

A také to jsou docela blázni s naceněním letenek  - rozdíly jsou značné a ceny se liší i desetinásobně.

Na Black Friday by mali byť zľavy (do?) 50% na lety do BKK, DXB tak uvidíme aké budú reálne ceny :)

to budou, ale z BF:-)

Od této akce bych nečekal nic použitelného.

Ukrajinci překopali pravidla Panorama Clubu. Počet mil závisí výhradně na ceně letenky - za každý utracený dolar je 5/7/10 mil a za každých 100 mil dolar na koupi letenky.

https://www.flyuia.com/ua/en/pan.../news/2018

tak u mna to je pokrok, z 0 bodov bude mat aspon par bodov :D

tonic napsal(a):

tak u mna to je pokrok, z 0 bodov bude mat aspon par bodov :D

Nápodobně. :)

Ahoj,ve středu(14.11.)bych měla odletět z Prahy přes Kyjev do Bangkoku,jenže mi ted napsali,že můj let zrušili a nabídli mi let s odletem 15.11. z Prahy,což mi nevyhovuje,jelikož už mám koupené ubytovani v Bangkoku a samozřejmě ztracený den dovolené.Má otázka tedy zní,jak by jste postupovali a zda-li mám nárok na nějakou finanční kompenzaci(pár hodin před odletem zrušení letu)?Děkuji za rady ;)

Ahoj, nárok na kompenzaci máte ve výši 600 € na osobu, viz: https://www.cestujlevne.com/blog/zruseny-let. Další varianta je odmítnutí letu a vrácení peněz za letenku (= nikam nepoletíte). 

Na to, co vám mohou nabídnout jako alternativní lety, bych se podíval na jejich web do vyhledávání.

Kryštof Hájek napsal(a):

Ahoj, nárok na kompenzaci máte ve výši 600 € na osobu, viz: https://www.cestujlevne.com/blog/zruseny-let. Další varianta je odmítnutí letu a vrácení peněz za letenku (= nikam nepoletíte). 

Podle jejich vyjádŕení co mi napsali jsem pochopila,že při letu z Bangkoku asi prodali více letenek,než měli ..A když příjmu jejich nabídku na odlet 15.11.,mám i tak nárok na kompenzaci nebo to tím zaniká?

Samozřejmě máte, viz ten článek. Pokud zruší (posunou) let méně než 14 dní před odletem a do destinace přiletíte více než 2 hodiny po původně plánovaném čase, máte nárok na kompenzaci. 

Kterou část letu zrušili, Praha-Kyjev nebo Kyjev-Bangkok?

J0x napsal(a):

Kterou část letu zrušili, Praha-Kyjev nebo Kyjev-Bangkok?

Kyjev - Bangkok..jinak děkuji Kryštofe za rychlou odpověď ;)

Napsal bych jim, že chci původní let z Prahy a do Bangkoku na druhý den. Za tu kompenzaci bych ničeho nelitoval, ztracený den v Bangkoku = nalezený den v Kyjevě. :)

Za 1 deň "stratenej dovolenky" a 1 noc v hoteli v Bangkoku je 600 euro dobrý deal. Ja pri viac ako stovke odlietaných letov stále čakám na akýkoľvek náznak kompenzácie :)) Vždy meškám len tak nádherne tesne do dvoch hodiniek alebo mi posunú letové časy 15 dní pred odletom. 

MoonEclipse napsal(a):

Za 1 deň "stratenej dovolenky" a 1 noc v hoteli v Bangkoku je 600 euro dobrý deal. Ja pri viac ako stovke odlietaných letov stále čakám na akýkoľvek náznak kompenzácie :)) Vždy meškám len tak nádherne tesne do dvoch hodiniek alebo mi posunú letové časy 15 dní pred odletom. 

Mám to podobně. Každý není dítě štěstěny :)

ja som zvedavy ako sa UIA postavi k zmene odletu vnutrostatneho letu o vyse 3 hodin skor :) dal vediet 2 dni pred odletom.

Plha se hlásí... Já měl na poslední 2 error fare akce kompenzace, tedy  extrémně vysoké BCR. Kámoš, který letěl se mnou, to do dneška nechápe.  Jak to, že za 3 hodiny chlastání v lounge  dostal  600,- éček. Ale je to jen statistická výjimka a myslím, mám vybráno na léta dopředu.

MoonEclipse napsal(a):

No letí nás celkem 6 (rodinná dovolená)takže už se to "celkem vyplatí" no :D

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!