I přesto, že ke zrušení letu příliš často v letecké dopravě nedochází, můžete vyhrát v loterii a na odletové tabuli u vašeho letu vidět stav „cancelled“. Jak se v takovém případě zachovat a co dělat když vám zruší let?  Víte, že můžete mít také nárok na finanční odškodnění ve výši až 600 €? Vše si postupně rozebereme.

Co dělat, když mi zruší let?

V první řadě je důležité zůstat v klidu. Neděje se nic hrozného ani neřešitelného a celá situace se může obrátit ku vašemu prospěchu.

Obecně platí, že vám letecká společnost nabídne alternativní řešení v podobě jiného letu s touže aerolinkou do stejné cílové destinace, případně jiné po domluvě s vámi. Jako poslední možnost je vždy nabídnutí vrácení celé částky za letenku.

Jakmile učiníte výběr (necháte si vrátit peníze nebo vyberete jiný let) můžete řešit, zda vám vznikl nárok na kompenzace plynoucích z nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 261/2004, kterým se stanovují společná pravidla náhrad a pomoci cestujícím v letecké dopravě v případě odepření nástupu na palubu, zrušení nebo významného zpoždění letů. Dokument si můžete přečíst zde eur-lex.europa.eu.

Kdy mi vzniká nárok na kompenzace?

Proto, abyste mohli čerpat následující kompenzace je nutné, aby váš let splňoval podmínky určené nařízením ES. Váš let musí:

• začínat na letišti na území členského státu, nebo
  • končit na letišti na území členského státu a zároveň být operován evropskou aerolinkou

Členským státem se rozumí země Evropské Unie a Norsko, Švýcarsko a Island. Pokud toto splňujete, máte nárok na občerstvení, ubytování i finanční kompenzace za podmínek určených níže.

Nárok na občerstvení, ubytování a náhradní let

Dojde–li ke zrušení vašeho letu, máte bez ohledu na to, kdy vás dopravce o zrušení informoval, nárok na občerstvení úměrné délce čekání na nový let, ubytování za podmínky odletu alespoň o jednu noc déle než byl původní let a taktéž vám dopravce musí nabídnout alternativní dopravu.

Poukaz na občerstvení zpravidla obdržíte na letišti, pokud je váš alternativní let posunut o 2 a více hodin. Konkrétně se k této problematice rozepisuji v článku o kompenzacích při zpožděném letu.

Ubytování, plnou stravu a dopravu na letiště vám dopravce poskytne v případě, kdy je náhradní let plánován o jednu či více nocí později. Pokud vám toto dopravce sám nenabídne, můžete si vše zařídit sami a pak na základě dokladů a účtenek požadovat po dopravci proplacení.

Náhradní let s jinou leteckou společností můžete taktéž požadovat. Většinou je to o dohodě s aerolinií, ale zpravidla tak požadujte v okamžik, kdy vám je nabídnut náhradní let o 2 a více dní později.

Dochází–li tedy k hromadnému rušení letů během sněhových kalamit či stávek, letecká společnost se o vás musí postarat.

Nárok na finanční odškodnění

Při zrušeném letu můžete také čerpat finanční odškodnění. Nutnou podmínkou pro poskytnutí finančních náhrad je čas, kdy vás dopravce o zrušeném letu informoval. Nárok zaniká tehdy, kdy vás dopravce o zrušení letu informuje:

• více jak 14 dní před plánovaným letem, nebo
  • mezi 14 a 7 dny před plánovaným letem a je vám nabídnuto alternativní spojení s odletem maximálně o 2 hodiny dříve a příletem nejpozději o 4 hodiny později, nebo
  • méně jak 7 dní před plánovaným letem a je vám nabídnuto alternativní spojení s odletem maximálně o 1 hodinu dříve a příletem nejpozději o 2 hodiny později

Pokud splňujete tuto podmínku, pak máte nárok na finanční odškodnění až do výše 600 € za osobu. Konkretní suma je rozdělena do tří kategorií dle vzdálenosti vypočtené ortodromou mezi počátečním a koncovým letištěm vaší cesty bez ohledu na to, zda a kde během cesty přestupujete.

Výše kompenzace je následující:

• 250 € při vzdálenosti do 1.500 km
  • 400 € při vzdálenosti od 1.500 km do 3.500 km
  • 600 € při vzdálenosti nad 3.500 km

V případě, že byl let zrušen a došlo k přesměrování na jiný let, který do cíle doletí od 2 do 4 hodin později oproti původnímu času, aerolinka má nárok na snížení částky o 50%.

Stávka zaměstnanců letecké společnosti není nepředvídatelná okolnost!

Finanční odškodnění u zrušených letů bývá naštěstí snadněji dosažitelnější, než je tomu u zpožděných letů. Jednoduše kontaktujte leteckou společnost s tím, že váš let byl zrušen a dle nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 261/2004 požadujete úhradu odškodnění v částce odpovídající dle vzdáleností výše. Zároveň rovnou uveďte číslo účtu včetně mezinárodního formátu IBAN a mělo by být hotovo.

Bohužel ne vždy se letecké společnosti chovají čestně a snaží se ze situace vykroutit různými lži, případně vůbec nekomunikují. Ze zkušenosti víme, že k placení je donutí pouze soud. V takovém případě vše přenechte agenturám se zaměřením na odškodnění a vyčkejte, než za vás vše vyřeší. Osobně využívám agentury Vaše Nároky, kdy za provizi 25 % z vymožené částky získám bez rizik a mého času náležící odškodnění. Zadat případ zdarma můžete zde.

Závěr

Zrušené lety bývají výsadou větších událostí jako jsou stávky zaměstnanců v letecké dopravě, nepřízeň počasí a kalamity nebo technických závad na letadle. Ačkoliv vás dopravci musí informovat o vašich právech, nebývá tomu tak a nenabídnou nic z výše uvedeného. Vy dnes víte, že můžete získat nejen peníze za zrušený let, ale také občerstvení a ubytování při čekání na náhradní let. Mějte to při svých cestách na paměti.

Pokud máte dotazy či doplňující informace k tomuto článku, napište nám do komentářů níže.

Avatar uživatele kocj
kocj

Dobrý den, přes Gotogate jsem koupil letenky do Johanesburgu asi za dva měsíce přišlo oznámení, že zpáteční let je zrušený a byl nabídnut odlet o den později. Letenky jsou se společností Alitalia, mám zkušenost, že potvrzení změny odletu jde udělat jednoduše u Alitalie a to jsem udělal. Asi o 14 dní později jsem zjistil, že mě termín nevyhovuje a tak jsem mailem požádal Gotogate o zrušení letu z důvodu změny termínu. Bohužel Gotogate odpověděl pouze po třech dnech zprávou, že momentálně dochází ke zpoždění odpovědí na mail a na další urgence neodpovídají vůbec. Teď nevím jestli let bude zrušen nebo je možné v termínu odletět, letenky se mě nechce nechat propadnout a kdyby měly propadnout radši bych odletěl i v nevhodném termínu. Na dotaz v Alitalii jsem dostal odpověď, že můžou posunout pouze termín návratu, ale nemůžou letenku zrušit to může udělat pouze Gotogate. Myslíte, že letenky jsou a hlavně budou platné, potřebuji zajistit ubytování a případně pronájem auta. Aby třeba nedošlo k zrušení letenek až den před odletem. Moc děkuji za radu.

Pokud jsi potvrdil změnu, tak s tím už asi nic neuděláš.

Dobrý den,

před dvěma dny jsme dostali oznámení o zrušení letu 7. listopadu 2019 z Londýna do Berlína. Jedná se o poslední let na naší cestě zpátky z Cancúnu. Původně měl být plán následující Cancún-Montreal, Montreal-Londýn, Londýn-Berlin. Poslední uvedený let byl ale zrušen a naše cesta tak končí v Londýně. My samozřejmě potřebujeme zpátky do Berlína.

Co můžeme v této situaci dělat?

Moc děkuji za radu.

Avatar uživatele Petr76
Petr76
  • (upraveno 2019-09-27T21:02:23+02:00)

Obrátit se na toho, kdo vám letenky prodal.

Mam otazku:

Casto sa mi stava ze letim z a do europy europskou aerolinkou (napr british alebo iberia) ale let je vedeny pod cislom napr United Airlines, pricom United v podstate nerobi nic a je tam len na to aby sa nanho nevztahovala europska legislativa. Nie je to protipravne?

• (upraveno 2019-09-16T15:23:33+02:00)

Ale evropská legislativa se vztahuje na operujícího dopravce (tj. tu aerolinku, která fyzicky provozuje let) nehledě na to, pod jakým kódem je koupená letenka. Takže i když máš letenku s kódem United, ale letíš letadlem evropské aerolinky, na daný let se evropská legislativa vztahuje. A při cestách z Evropy je to navíc jedno, tam se vztahuje EU-legislativa na všechny lety.

Сволочь американская!

Dobrý den , dnes 13.9. mi bylo oznámeno že můj odlet 17.9. se odkládá na 18.9 . stejný čas. Přijdu tím o jeden den ze zaplacené dovolené. Mám nárok na kompenzaci,když jsem měl letět z Prahy do Hurghady již za 4 dny? Předem děkuji za odpověď.

Kryštof Hájek

Dobrý den, nárok na kompenzaci máte, viz informace výše

Zdravím,

koupila jsem u Easyjet letenky na Madeiru s přestupem v Bristolu na únor. První segment Praha - Bristol mi zrušili, náhradní možnost nemají. Dočetla jsem se o kompenzacích pouze pokud je let zrušen méně než 14 dní před odletem, což není tento případ. Už jsme zaplatili i zálohu za ubytování. Poradíte prosím jak nyní postupovat?

Děkuji moc Veronika

Kryštof Hájek

Dobrý den, v tomhle případě bohužel moc možností než vrácení peněz za letenku a hledání nového spojení na vlastní pěst nemáte. Easyjet žádné garantované přestupy neprodává, takže spoje Bristol – Madeira se to týká, ten vám zůstane a s největší pravděpodobností vám za něj žádné peníze nevrátí. Případně se nechat přehodit na dřívější let do Bristolu (nejspíš o den či dva) a prodloužit si dovolenou o návštěvu tohoto města.

Tak jen pro zajímavost zrušila jsem i Bristol - Madeira a vrátili peníze i za tento spoj.

Koupila jsem jinou kombinaci s TAP Portugal. Každopádně děkuji.

Dobry den,

V unoru jsem mela 2 zpozdene a 1 zruseny ze 4 letu.

Dopatrala jsem se, ze muzu pozadat moji pojistovnu o penezni nahradu.

Dnes mi odepsali, ze mam dolozit nasledujici:

Doklad o zpoždění či zruseni letu, vydaný leteckou společností s uvedením času plánovaného letu, důvodu zpoždění letu a času odletu následujícího nebo náhradního letu

Nikdo mi zadny dokument nevydal, jen mi byla nahrazena nahradni doprava, strava a nakonec i hotel. Ale doklad o zpozdeni letu mi nedali. Mam jen boarding pass. Nevite, jak v tomto pripade postupovat?

Kryštof Hájek

Dobrý den, jediná možnost je kontaktovat aerolinku, ať vám doklad o zpoždění pošle e-mailem.

Dobrý den, mám dotaz. Máme koupený let s American, který provozuje British, ti nám napsali, že lety z Londýna ruší kvůli stávce (je to i na jejich webu, stávka bude 9. a 10.9.), my se měli vrátit 9.8. odlet z NY 8.9.22:50. Zatím se s námi nebaví ani agentura, přes kterou jsou letenky koupeny, že nic nevědí. Moje otázka zní, jak postupovat? Bylo mi sděleno, že se zruší i let z NY do Londýna, protože Londýn bude prostě stávkovat. Vědí kdy, takže nepředvídatelné to není, tak nevím co si mám počít. Díky za radu.

Dobry den, muj let s Turkish Airlines z Istanbulu do Bangkoku mel zpozdeni pres 3 hodiny, mam narok na kompenzaci? A pripadne kde mohu narok uplatnit? Nemohu na TK strankach najit zadny claim form :(.... predem moc dekuji

Kryštof Hájek

Dobrý den, letěla jste jen z Istanbulu? Pak nárok není, Turecko není v EU. Pokud jste měli na jedné letence spojení z EU a nejednalo se o nepředvídatelné okolnosti, pak nárok máte, viz výše.

Veškeré kontakty zde https://www.turkishairlines.com/...-in-touch/

Dobrý den,

byl mi zrušen let z Newarku do Prahy kvůli bouřce. Aerolinka United ale situaci absolutně nezvládla. Protože zrušila v podstatě všechny lety a letiště pod množstvím cestujících prakticky zkolabovalo, tak nám nenabídla ubytování, taxi či poukazy na jídlo s argumentací, že všechny hotely jsou plné. Museli jsme proto přespat u známého v New Jersey. Je v takovém případě možné požadovat kompenzaci? Zároveň jsme si dodatečně zaplatili sedadla v Premium economy, čímž nám peníze propadly. Je možné po aerolince požadovat vrácení peněz?

Děkuji

Avatar uživatele Petr76
Petr76
  • (upraveno 2019-08-18T17:05:40+02:00)

Ne. Máte to napsané o pár řádků výše:

'Letecká společnost nemusí hradit finanční kompenzaci v případě, kdy byl let opožděn z důvodu nepředvídatelných okolností jako jsou diplomatické nepokoje, nepřízeň počasí nebo stávka personálu letiště či řídících letového provozu."

Ano.

Zdravim,

18.7. jsme meli naplanovany let do Dilli s Aeroflotem via Moskva, s prestupem. Planovany odlet 18.7. 10:10. Leteli jsme se skupinou,kdy jeden kupoval a obstaraval vsechny letenky, a to navic pres agenturu. 16.7. nam bylo oznameno,ze let je zruseny a dali nas na drivejsi,a to 18.7. 0:55. Jako duvod byly nejake neshody s ceskym letistem - viz udalosti ohledne neshod CR vs. Rusko ohledne letu nad Sibiri ci co... Ma otazka je,zda mam podle Vaseho nazoru narok na kompenzaci. Bohuzel neznam cislo puvodniho letu,ale to by melo byt dohledatelne... Dekuji za odpoved a slava Vasi praci 😊.

Kryštof Hájek

Dobrý den, tady se obávám, že žádný nárok nebude, jelikož se jednalo o neovlivnitelnou událost - zásah úřadů.

Dobrý den potřebovala bych poradit 3 srpna v sobotu v 16.45 hod jsme měli odletět z Maimi do Vídně a přesunuli na 20 hod pak nám oznámily že neodletime potřebuji poradit na koho se mám obrátit a kdo by mi pomohl to vše vyřešit děkuji prý mám nárok na vrácení peněz!

Kryštof Hájek

Dobrý den, musíte se obrátit na leteckou společnost, se kterou jste letěli. Kromě vrácení peněz můžete mít nárok i na výše popsané kompenzace.

Dobrý den,

náš let se společností Norwegian byl zrušen. Formulář o odškodnění jsme na Norwegian odeslali, ale zatím nekomunikují (je to zatím cca 1 měsíc). Jak dlouho zhruba trvá procedura odškodnění? Po jaké době se obrátit na společnosti vymáhající refundace? Děkuji.

Kryštof Hájek

Dobrý den, když nekomunikují, tak urgovat, urgovat a urgovat :) Záleží jen na vás, jak moc budete trpělivý. Procedury odškodnění jsou různé, někdy je vyřízeno za týden, jindy strčí aerolinka hlavu do písku a trvá to i mnoho měsíců.

Avatar uživatele romanbrn
romanbrn

Výše uvedené mohu potvrdit. Mně se vyplatilo jim každý týden psát email s dotazem na aktuální stav (s doplněním, že musí odpovědět maximálně do 6 týdnů, jinak případ předám příslušnému úřadu pro civilní letectví nebo právníkům), dále je kontaktovat na online chatu. Za 4 týdny se ptali na číslo účtu kam mají poslat kompenzaci.

Dobrý den,

koupily jsem si v dubnu zpáteční letenky do Porta, tam s ČSA a zpět mezipřistání v Lisabonu s Tap Portugal. V červnu ČSA zrušila všechny lety do Porta. V červenci mi přišel mail od Gotogate přes kterou jsme si zpáteční letenku koupily že let byl zrušen, přesněji toto:

Unfortunately the airline has cancelled the flights.

We have been in contact with the airline to ask for alternatives but unfortunately they have no flights they can offer you. Therefore we have to cancel the whole booking and give full refund for the whole ticket to you (including the confirmed flights in the booking).

Nasledně mi přišel mail že vrátí peníze pouze ze let do Porta a letenka z Porta je nadale v platnosti.

Je to takhle v pořádku? nemeli by vrátit celou částku za letenku, když byla zpáteční?

Děkuji Lenka

Kryštof Hájek

Dobrý den, měli by vám správně nabídnout vrácení celé částky nebo přebookování na jiný let. Vzhledem k tomu, že jste ale zvolila "vražednou" kombinaci gotogate + ČSA, tedy neseriozního prodejce a neseriozní aerolinku, bude asi těžké se přebookování na jiný let domoct (a stálo by vás to poplatek právě gotogate). Nicméně určitě bych se snažil s gotogate dále komunikovat a docílit zrušení celé letenky.

Více si můžete přečíst třeba tady:

Do diskuze můžete pak napsat výsledek vašeho snažení. Na to, že lety byly zrušeny už v červnu, to řešíte trochu se zpožděním.

Dobrý den, mám na Vás prosím dotaz - hledám emailový kontakt na společnost Iberia, se kterou řeším kompenzaci za zrušený let do Miami. vyplnila jsem na jejich stránkách příslušný dotazník a poslali mi omluvu, nic víc. A to ještě z emailové adresy - neodpovídat.

Marně na ně hledám kontakt, jejich zákaznický servis je nefunkční, našla jsem pouze telefon. A dokonce ani telefon na nějakou pražskou pobočku nefungujee. Mají to docela dobře vymyšlený. Dokážete mi poradit?

Děkuji předem.

Dobrý deň, ja mám tiež rovnaký problém so spoločnosťou IBERIA. Podarilo sa vám nejaký kontakt zohnať? Ďakujem

Kryštof Hájek

Zkuste ještě napsat soukromou zprávu přes jejich oficiální Facebook (https://www.facebook.com/iberia/), jinak je pravda, že zákaznický servis Iberie se řadí mezi nejhorší v Evropě. Pokud se neozývají, zkusil bych ještě podat oficiální žádost o odškodnění španělský úřad pro civilní letectví: https://sede.seguridadaerea.gob....idioma=en. U mě kdysi zafungovalo, sice vyřízení trvalo skoro 5 měsíců, ale dočkal jsem se.

Přítelkyně se včera vracela z Londýna a kvůli bouřce byl let nakonec zrušen (po 7 hodinách čekání ...). Vzniká nárok na vrácení peněz za zaplacenou letenku? Letecká společnost se s nimi na letišti odmítla bavit, natož aby navrhla náhradní řešení.

• (upraveno 2019-07-26T08:14:01+02:00)

A jak to dopadlo? To cestujícím neřekli vůbec nic? Letecká společnost musí zajistit náhradní dopravu.

Zajímá mě to samé. Dcera letěla do Anglie, let byl nejdřív posunuty o hodinu, potom o tři hodiny a následně zrušen. Musela si koupit novou letenku na nový let.

Jaký mám nárok na finanční odškodnění? Pokud mi byl zrušen let z důvodu technické závady v době kdy jsem seděl na palubě?

Kryštof Hájek

Však je vše popsáno výše ;)

Avatar uživatele romanbrn
romanbrn

Dobrý večer,

chtěl bych se Vás zeptat na názor, zda bych měl mít nárok na kompenzaci za zrušený let:

Dnes - čtvrtek 18.7. - v 17:12 mi přišel email od easyjetu, že zrušili můj let na čtvrtek 1.8. v 14:00 z Ženevy do Vídně.

Více jak 14 dní dopředu to neoznámil, takže v případě, že mi nenabídne odpovídající alternativu tak bych měl mít nárok na 250 euro odškodného?

Kryštof Hájek

Dobrý den, nejsem si jistý, jestli se lhůta počítá na hodiny, to se nikde přesně neurčuje. Každopádně bych o kompenzaci zažádal a uvidí se...

Ahoj, rada by som sa poradila ako riesit moju skusenost z minuleho roka. Cez aerolinku TAP Portugal som mala zakupeny let z Brazilie do Prahy s prestupom v Lisabone. Problem nastal pri druhom lete pocas pristavania v Prahe - kvoli oblacnosti pilot 3x prerusil pristatie a nasledne odletel do nedalekych Drazdan kde sme 3hodiny cakali v lietadle na dalsi postup. Konecne sa rozhodol letiet naspat do Prahy, kde sa mu znovu 2x nepodarilo pristat (sice bola nizka oblacnost, nase lietadlo bolo v tom case jedine ktore nepristalo). Oznamil nam ze kvoli pocasiu a technickym problemom sa musime vratit naspat do Lisabonu, takze po 11hod v lietadle sme sa o 19.00 vratili do vychodzej destinacie :-D Dalsi volny let bol az dalsi den, zaistili nam ubytovanie, transfer aj jedlo a dalsi den sme konecne pristali v Prahe s 24hod oneskorenim.

Riesila som to priamo s Tapom, ktory mi po dlhej ignorancii ponukol 600 eurovy voucher ako kompenzaciu, co odmietam. Zaujima ma na aku kompenzaciu mam narok, vztahuje sa na tento pripad najvyssia mozna suma s ohladom na zaciatok cesty v Brazilii alebo len 400 eur pretoze druhy let lisabon-praha ma len cca 2200km? A za druhe, ak by sa mi nepodarilo vyjednat riadnu kompenzaciu od Tapu,na koho sa mozem obratit o pomoc - organy v CR, Portugalsku alebo Brazilii?

Moc dakujem

Kryštof Hájek

Ahoj, přestup při vypočítávání kompenzace nehraje roli, viz výše. Nárok máte tedy na 600 € (za osobu - TAP rád dělá z lidí blbce a tvrdí, že se jedná o kompenzaci za rezervaci, což není pravda).

V tomto případě na Úřad pro civilní letectví v Portugalsku (http://bit.ly/2XJWJvi).

Zdravím,

s přítelkyni jsme zakoupili letenky do Ruska. Přesněji Praha -> Varšava, Varšava -> Moskva a zpět. S leteckou společnosti LOT (přes zprostredkovatele TripAir).

11hodin přes odletem nám prisla smska, že náš let byl zrušen - let Praha - Varšava. Tím pádem jsme nemohli využit let Varšava - Moskva. Jelikož bylo 20:00 a na leteckou společnost se nebylo možné dovolat. Koupil jsem přímé letenky do Moskvy. S tím, ze dostanu peníze zpět za cas cesty a zpáteční letenku využiji. Z letecké společnosti se ozvali okolo 23h, s tím, ze našli náhradní let. V te době jsem měl koupenou letenku u jiné společnosti, protože jsme potřebovali byt druhy den nutne v Moskvě. Nyní se společnosti komunikuji přibližně tyden. Říkají, ze mi mohou vrátit pouze část letenky konkrétně 1/4. Bud zrusim celou rezervaci a dostanu 1/4 nebo vyuziju zpáteční let ale nedostanu zpět nic. Protože to berou Jako zrušení rezervace. Odkazují se na IATA regulace (netusim co to je). Zpáteční let mám v nedeli a do te doby tuto nepříjemnou situaci musim vyřešit. Mate nejake rady?

Predem dekuji za odpověď

Avatar uživatele niemandos
niemandos

Jo nekupovat příště přes TripAir. Jinak pokud to dobre chapu, bude pro vás výhodnější využít ten zpáteční let

Avatar uživatele michalvonprag
michalvonprag
  • (upraveno 2019-07-03T20:21:51+02:00)

No, pokud je zrušen let, je možné vždy požadovat zrušení celé rezervace a plnou refundaci ne? Navíc, pokud jsou splněny podmínky (pozdní ohlášení změny a nenabídnutí odpovídajícího náhradního letu), je taktéž možné žádat o kompenzaci podle nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 261/2004.

Ale jak bylo zmíněno výše, není moudré nakupovat letenky přes pochybnou OTA, viz topic "proč nechci ušetřit 200Kč za letenku".

Kryštof Hájek

Jenže jim byl nabídnut let náhradní, o kterém nevíme, jestli podmínky pro kompenzaci splnil (musel by přistát v destinaci alespoň o 3 hodiny později než původní spojení).

Ahoj, poradite prosim, zda mam narok na kompenzaci. Cca 3 mesice koupene letenky Oslo - Praha a zpět. Zpáteční let byl změněn, ale nikdo nas neinformoval, ze čas odletu byl posunut z 19.40 na 21.40, dale let ještě spozden. Leteli jsme s 2 malymi dětmi. Takhle pozdni let bychom nikdy nekoupili. O zmene jsme se dozvěděli,az na letišti. Ovsem někteří spolucestujici co kupovali cca pred 3 týdny, tak kupovali primo pozdni let 21,40. My jsme na letisti zkontrolovali emaily, ale jedine co od NORWEGIAN spolecnosti došlo byla nanidka na změnu zavazadla či vyber sedadla a az po te, co jsme otevreli napr. výběr sedadla, tak naskočila červená tabulka,ze let je změněn. V k9necnem dusledku nam to zkomplikovalo dalsi cestu vlakem a museli jsme volat soukromí odvoz. Děkuji za radu

Honza Čermák

Ahoj, mě Norwegian několikrát změnil let a vždy posílali sms a e-mail. Změnu bylo potřeba potvtdit na jejich webu. Kupovali jste přímo u letecké společnosti, nebo přes prodejce? Pokud byl let posunut/zpožděn o dvě hodiny na odletu a nenabral zpoždění takové, že přílet byl do tří hodin od plánovaného, žádný nárok nemáte tak či tak.

Avatar uživatele niemandos
niemandos

Zda se mi, ze chybí spousta informaci. Jestli jste kupovali u Norwegian, nebo nějaké OTA treba. Kazdopadne z toho co pisete je zřejmě, ze změna času byla dříve než 14 dni před odletem, takže na to se kompenzace nevztahuje. Rovněž nepisete o kolik byl let nakonec opozden, ale to zřejmě ve vašem případě nehraje stejně roli. Ale treba na to ma někdo jiný názor. Otázka toho, ze vás někdo neinformoval je věc jiná. Kazdopadne pro příště si vždy par dnů před odletem zkontrolujte ve správě rezervace, kdy to vlastne letí. Ušetříte si podobne starosti

Načíst všechny komentáře

Zakázané věci do letadla a co nesmí do příručního zavazadla
David Eiselt 2019-10-04T15:06:00+02:00 1 komentář

Z důvodu bezpečnosti letecké dopravy je přeprava některých předmětů omezena či zcela zakázána. Pojďme se podívat na seznam věcí, které bychom si s sebou do letadla určitě brát neměli. Co do…

Jak si poprvé půjčit auto v zahraničí
Kryštof Hájek 2019-09-05T09:21:00+02:00 42 komentářů

Na světě existuje spousta destinací, kde to bez půjčeného auta prostě není ono. Ať už chcete poznávat přírodní krásy USA, vydat se napříč Novým Zélandem či Jižní Afrikou, nebo zkrátka jen chcete být…

Kde hledat nejlevnější letenky?
David Eiselt 2019-08-29T14:32:00+02:00 52 komentářů

Žádná správná cestovatelská diskuze se neobejde bez typické otázky „Kde koupím nejlevnější letenky do…?“. Bohužel zejména ve facebookových skupinách, ale i na mnoha webových portálech se dočtete…

Odbavené zavazadlo – cena, váha a rozměry
Kryštof Hájek 2019-08-15T11:57:34+02:00 0 komentářů

I přes trend poslední doby, kdy čím dál více cestovatelů létá jen s příručními zavazadly, se stále najde mnoho lidí, kteří se omezovat nechtějí a rádi si s sebou na dovolenou přibalí více…