Zrušili vám let? Radíme, co dělat a jak získat kompenzace za zrušený let

Napsal
  • ...
  • Blog
  • Ostatní
  • Zrušili vám let? Radíme, co dělat a jak získat kompenzace za zrušený let

I přesto, že ke zrušení letu příliš často v letecké dopravě nedochází, můžete vyhrát v loterii a na odletové tabuli u vašeho letu vidět stav „cancelled“. Jak se v takovém případě zachovat a co dělat když vám zruší let? Víte, že můžete mít také nárok na finanční odškodnění ve výši až 600 €? Vše si postupně rozebereme.

Co dělat, když mi zruší let?

V první řadě je důležité zůstat v klidu. Neděje se nic hrozného ani neřešitelného a celá situace se může obrátit ku vašemu prospěchu.

Obecně platí, že vám letecká společnost nabídne alternativní řešení v podobě jiného letu s touže aerolinkou do stejné cílové destinace, případně jiné po domluvě s vámi. Jako poslední možnost je vždy nabídnutí vrácení celé částky za letenku.

Jakmile učiníte výběr (necháte si vrátit peníze nebo vyberete jiný let) můžete řešit, zda vám vznikl nárok na kompenzace plynoucích z nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 261/2004, kterým se stanovují společná pravidla náhrad a pomoci cestujícím v letecké dopravě v případě odepření nástupu na palubu, zrušení nebo významného zpoždění letů. Dokument si můžete přečíst zde eur-lex.europa.eu.

Kdy mi vzniká nárok na kompenzace?

Proto, abyste mohli čerpat následující kompenzace je nutné, aby váš let splňoval podmínky určené nařízením ES. Váš let musí:

• začínat na letišti na území členského státu, nebo
  • končit na letišti na území členského státu a zároveň být operován evropskou aerolinkou

Členským státem se rozumí země Evropské Unie a Norsko, Švýcarsko a Island. Pokud toto splňujete, máte nárok na občerstvení, ubytování i finanční kompenzace za podmínek určených níže.

Nárok na občerstvení, ubytování a náhradní let

Dojde–li ke zrušení vašeho letu, máte bez ohledu na to, kdy vás dopravce o zrušení informoval, nárok na občerstvení úměrné délce čekání na nový let, ubytování za podmínky odletu alespoň o jednu noc déle než byl původní let a taktéž vám dopravce musí nabídnout alternativní dopravu.

Poukaz na občerstvení zpravidla obdržíte na letišti, pokud je váš alternativní let posunut o 2 a více hodin. Konkrétně se k této problematice rozepisuji v článku o kompenzacích při zpožděném letu.

Ubytování, plnou stravu a dopravu na letiště vám dopravce poskytne v případě, kdy je náhradní let plánován o jednu či více nocí později. Pokud vám toto dopravce sám nenabídne, můžete si vše zařídit sami a pak na základě dokladů a účtenek požadovat po dopravci proplacení.

Náhradní let s jinou leteckou společností můžete taktéž požadovat. Většinou je to o dohodě s aerolinií, ale zpravidla tak požadujte v okamžik, kdy vám je nabídnut náhradní let o 2 a více dní později.

Dochází–li tedy k hromadnému rušení letů během sněhových kalamit či stávek, letecká společnost se o vás musí postarat.

Nárok na finanční odškodnění

Při zrušeném letu můžete také čerpat finanční odškodnění. Nutnou podmínkou pro poskytnutí finančních náhrad je čas, kdy vás dopravce o zrušeném letu informoval. Nárok zaniká tehdy, kdy vás dopravce o zrušení letu informuje:

• více jak 14 dní před plánovaným letem, nebo
  • mezi 14 a 7 dny před plánovaným letem a je vám nabídnuto alternativní spojení s odletem maximálně o 2 hodiny dříve a příletem nejpozději o 4 hodiny později, nebo
  • méně jak 7 dní před plánovaným letem a je vám nabídnuto alternativní spojení s odletem maximálně o 1 hodinu dříve a příletem nejpozději o 2 hodiny později

Pokud splňujete tuto podmínku, pak máte nárok na finanční odškodnění až do výše 600 € za osobu. Konkretní suma je rozdělena do tří kategorií dle vzdálenosti vypočtené ortodromou mezi počátečním a koncovým letištěm vaší cesty bez ohledu na to, zda a kde během cesty přestupujete.

Výše kompenzace je následující:

• 250 € při vzdálenosti do 1.500 km
  • 400 € při vzdálenosti od 1.500 km do 3.500 km
  • 600 € při vzdálenosti nad 3.500 km

Letecká společnost nemusí hradit finanční kompenzaci v případě, kdy byl let opožděn z důvodu nepředvídatelných okolností jako jsou diplomatické nepokoje, nepřízeň počasí nebo stávka personálu letiště či řídících letového provozu.

Stávka zaměstnanců letecké společnosti není nepředvídatelná okolnost!

Finanční odškodnění u zrušených letů bývá naštěstí snadněji dosažitelnější, než je tomu u zpožděných letů. Jednoduše kontaktujte leteckou společnost s tím, že váš let byl zrušen a dle nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 261/2004 požadujete úhradu odškodnění v částce odpovídající dle vzdáleností výše. Zároveň rovnou uveďte číslo účtu včetně mezinárodního formátu IBAN a mělo by být hotovo.

Bohužel ne vždy se letecké společnosti chovají čestně a snaží se ze situace vykroutit různými lži, případně vůbec nekomunikují. Ze zkušenosti víme, že k placení je donutí pouze soud. V takovém případě vše přenechte agenturám se zaměřením na odškodnění a vyčkejte, než za vás vše vyřeší. Osobně využívám agentury Vaše Nároky, kdy za provizi 25 % z vymožené částky získám bez rizik a mého času náležící odškodnění. Zadat případ zdarma můžete zde.

Závěr

Zrušené lety bývají výsadou větších událostí jako jsou stávky zaměstnanců v letecké dopravě, nepřízeň počasí a kalamity nebo technických závad na letadle. Ačkoliv vás dopravci musí informovat o vašich právech, nebývá tomu tak a nenabídnou nic z výše uvedeného. Vy dnes víte, že můžete získat nejen peníze za zrušený let, ale také občerstvení a ubytování při čekání na náhradní let. Mějte to při svých cestách na paměti.

Pokud máte dotazy či doplňující informace k tomuto článku, napište nám do komentářů níže.

Zdravím,

chci se zeptat, na co mám nárok při zrušení letu. Letím za 4 dny do Nepálu a letenku mám koupenou přes společnost Emirates. Kupovali jsme si ji zvlášt s kámošema a vypadá, že let změnily jen mě. Mail mi přišel dnes ráno, že mi byl zpáteční let. což je za 18dní, s tím že s Kathmandu letím normálně , ale přestup v Dubaji mi prodloužili o den.

Je nějaká možnost jak to vykompenzovat nebo spíš hlavně jet tím letem co jsem měla? Pravděpodobně ho změnily jen mě a asi pár dalším. Díky za odpověď. Monika

Kryštof Hájek

Dobrý den, v tomhle případě asi můžete maximálně nesouhlasit a požadovat vrácení peněz za celou letenku, vzhledem k tomu, že je to 18 dní předem, na kompenzaci nárok nebude...

Na kompenzaci by nebyl nárok ani kdyby změna byla méně než 18 dní předem, protože se jedná o let do EU s aerolinkou ze země mimo EU.

Dobrý den, vzhledem k tomu, ze letiště kam se chystám, je po tajfunu stále zavřené řeším otázku jak se popřípadě bude řešit zrušeny let. Mám letet s Lufthansou, která mi zatím nedala vědět jak to vypadá.. chci se zeptat, když mě daji na úplně jiný termín letu mužů toto odmítnout a chtít vrátit peníze za letenku? Popřípadě kdybych odletěla, ale přistání bylo na jiném letišti, mám nárok na proplacení cesty kterou musím dokoupit abych se dostala do místa původně plánovaného? Moc děkuji

• (upraveno 2018-09-12T16:48:19+02:00)

Dobrý den, zrušit letenku a vrácení peněz požadovat můžete. Proplacení cesty z jiného letiště nejspíš ne, vzhledem k tomu, že se jedná o počasí a změně místa příletu byste byla dopředu informována.

Dobrý den,

4.8. ve 21:30 jsem měla odlétat na dovolenou z Prahy do Hurghády. Náš let byl zrušen a následně byl obnoven a posunut o 20 hodin. CK nám zajistila hotel v Praze. Hotel byl přes celou Prahu a v noci jsme si již neměli jak dostat na hotel, tak jsme si vzaly taxi. U CK jsem se dozvěděla, že vše mám řešit u leteckého dopravce. Nyní řeším u leteckého dopravce kompenzaci a proplacení taxi. Odpověď od letecké společnosti zněla: taxi Vám neproplatíme. U koho mám právo si nárokovat proplacení taxi: u leteckého dopravce, nebo u cestovné kanceláře?

Děkuji

Petra

Je to věc dopravce a ten by měl i zajistit dopravu do hotelu.

Petr76

Slušná CK by to (odvoz) měla zajistit taktéž.

Dobrý den mám zaplacenou letenku u společnosti RYANAIROOOOOOO1JKLO z letiště Krakow do GIRONY na 14.9.218 odlet 09.35.Jelikož již druhý měsic ležím se zlomeným krčním obratlem a po dohodě s lékařem nemohu tento let absolvovat.Prosím o radu jak se dá stornovat tento let a vrátit peníze za letenku.Děkuji za kladné vyřízení.Rýcová Zdenka Nový Jičín Smetanovy sady 14

Nadezhda Konstantinovna Krupskaya
  • (upraveno 2018-08-24T17:45:24+02:00)

To těžko, raději si pospěš s tím srůstáním...

Když si koupíš lístek do kina a dáš si panáka metylu, tak ti také nikdo nevrátí vstupné.

Normální lidé mají pojištěné storno...

Avatar uživatele escondida
escondida

Měli jsme let s ČSA Praha - Skopje, zpáteční let ze Skopje nám zrušili, což jsme zjistili na jejich infolince den před odletem. Náhradní let byl přes Varšavu a přiletěli jsme do Prahy o 9 hod později oproti plánovanému příletu s ČSA. Naši žádost o kompenzaci nám na ČSA zamítli s tím, že 16 dní před odletem informovali expedii, která nám ovšem nic nesdělila. Je možné, že 14 denní lhůta pro zrušení platí i jen pro zpáteční cestu?? Nebo musí oznámení o zrušení před odletem prvního z letů? Počítá se do zpoždění příletu i tento případ s náhradním letem?? Děkuji za rady.

Tak pokud opravdu 16 dnů před letem informovali Expedii, tak to můžete akorát tak claimovat po Expedii... Zkuste nějakou agenturu a podle jejich reakce uvidíte.

Jinak je to 14 dní před každým letem, ne před prvním z celé cesty.

A ano, počítá se tam i takový náhradní let. Jediná otázka je, kdy komu skutečně dali vědět.

Zdravim,4.zari mam letet z Prahy do Sydney,spolecnosti China Eastern Airlines,letenka kupovana pred mesicem a pul pres Student Agency,dnes 15.8, me prisel email od Student Agenci ze me byl muj let zrusen,vubec nevim co mam ted delat,sice pisou toto Zahájili jsme s leteckou společností kontaktní jednání a pokusíme se Vám najít co nejvhodnější spojení.

Ihned, jakmile dostaneme potřebné informace od letecké společnosti, zašleme Vám návrh řešení.

To me jako v nejhorsim pripade vrati penize a ja si na posledni chvilku budu muset koupit drahou letenku ?...to snad neni normalni ne ?

A co by si po nich vic chtel nez vratit penize nebo zmenit termin? :) Soukromej tryskac? :D

To by mně asi jeblo - mám taky let tím směrem a tři různé letenky.... nezávidím

Dobrý den.

Moje rodina je nyní na letišti v Hurghádě, kdy měli odletět včera v 15:30h. kdy už nastupovali do letadla, ale nakonec je vyhnali z důvodu technické závady na letadle a zůstali v bezcelní zóně. Jedli naposled ráno v 8h. sebou mají dvě 8 leté děti. Nakonec je odvezli do hotelu v 1h. ráno a dostali jídlo z letadla. Po celou dobu na letišti neměli nic k jídlu, jen pití. Dnes měli odlétat v 10:30h. ale opět nikdo nic nevěděl, letadlo není. Jak postupovat. Mamka mi psala, že až nyní se ředitelka Eximtouru dozvěděla o tomto problému, což je holý nesmysl. Pan Zíma, spolumajitel společnosti už o tomto problému dávno věděl. Děkuji za info, budu vděčná.

Kryštof Hájek

Dobrý den, obraťte se na cestovní kancelář a po návratu žádejte aerolinku (pokud se jedná o Travel Service) o kompenzaci, viz výše. Více vám tady bohužel neporadíme.

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat na jednu věc ohledně mého zrušeného letu. Chtěla jsem letět 1.6.2018 s Easyjetem z Bristolu do Prahy, ale let byl zrušen. Nejdřív se řešila partička opilých kluků v letadle a později posádka nemohla letět, protože by přetáhla pracovní dobu. Nechali nás trčet na letišti, řekli, ať zařídíme hotely, dopravu, lety atd. prostě potřebné a že vše proplatí, až jim pošleme fakturu. Přenocovali jsme na letišti a letěli druhý den ráno z Bristolu přes Řím do Prahy. Následně jsme žádali o odškodnění, což bylo zamítnuto. Vyplnila jsem u Easyjetu formulář na navrácení peněz a odeslala faktury. Je to již dva měsíce a reakce žádná!!! Znovu jsem jim psala dotaz a žádala vrácení peněz a posílala faktury a opět bez reakce....

Dá se tato situace řešit ještě nějak jinak? Vůbec netuším, kam se můžu obrátit. Je nějaká možnost, jak dostat zpět peníze?

Děkuji.

Kryštof Hájek

Dobrý den, chce to je stále bombardovat na všech frontách (formuláře na webu, e-maily, jejich oficiální facebook, telefon, ...). Vyšší instancí, na kterou se můžete obrátit, je britský Úřad pro civilní letectví (e-mail: passengercomplaints@caa.co.uk).

Dobrý den, dceři s kamarádkou zrušil včera Ryanair let z Londýna, fronta k přepážce, aby se něco dověděly, trvala 14 hodin!!! a úplně je odmítli s tím, že je dají na čekací listinu na druhý, nebo třetí den, ale bez garance, že se do letadla dostanou. Že to může trvat i déle. Ubytování ani strava jim nebyla poskytnuta, vše jsem řešila z Čech, musely si samy sehnat rychle ubytování a sehnala jsem až sama cestu zpět autobusem. Nedali jim ani žádné prohlášení. Co, prosím, mohu požadovat, kam se obrátit? Děkuji

Měli by poskytnout ubytování na 1 noc, to musí. Pak, pokud Vám nevyhovuje nabízený náhradní let, tak už od nich moc nečekejte, musíte situaci vyřešit samy, na vlastní náklady. Potom můžete od nich požadovat odškodnění až se vrátíte. Stalo se mi nedávno, porucha letadla avšak kompenzaci dle EU261 a proplacení jakýchkoliv nákladů na náhradní dopravu mi zamítnuli s odvoláním, že jsem nevyužil jimi nabízený náhradní let a argument, že byl až za 4 dny je nezajímá, Teď to řeším s agenturou. Některým, kteří využili náhradní let s jejich společností kompenzaci přiznali, ale i to je bez záruky.  Good luck

Vše je popsáno v článku.

Avatar uživatele jvitek94
jvitek94

Zdravím, když nám devět hodin před odletem zrušili let kvůli "Cabin Crew Strike", máme nárok na kompenzaci dle EU 261, nebo jen nárok na vrácení peněz za letenku? Díky předem za odpověď.

Kryštof Hájek

Dobrý den, "Cabin Crew Strike" není aerolinkou neovlivnitelná událost, takže byste rozhodně měli mít nárok na kompenzaci.

Avatar uživatele jvitek94
jvitek94

Děkuji!

Dobry den, pokud mi aerolinka zrusi let, mohu striktne vyzadovat jen jiny let a ne vraceni penez? Jde mi o to, ze kdyz sezenete mega levnou letenku za par Kc, tak kdyz mi vrati penize za letenku, asi si tezko za tuto cenu koupim na miste letenku novou. Dekuji.

Mně už se 2x za poslední rok stalo, že mi Lufthansa zrušila let kvůli údajné nepřízni počasí. Byl to ale nesmysl, protože místo toho, abych byl v Mnichově z Prahy řekněme v 10, letěl jsem později a byl tam cca v 11:30, takže o hodinu a půl později. Po celý let bylo jasno, bezvětří. O tom, že ruší let kvůli nepřízni počasí mě ale informovali ve stejný den v noci (asi 7h před odletem), než jsem jel na letiště. Další let mi zrušili do Mnichova kvůli nepřízni počasí, přičemž jsem místo toho letěl o 50 min. později do Frankfurtu, ze kterého mi zařídili navazující let do Curychu. Opět nad celým Německem žádný problém. Podle mě letecké společnosti ruší lety kvůli nepřízni počasí záměrně, aby cestujícím nevznikal nárok na odškodnění.

Aďo

Odporúčam v druhom kole ECC - posunúť to všetko na Európske zákaznícke centrum. BEZPLATNE.

Viac tu - http://marushka.sk/zruseny-let-a...ostupovat/

Dobrý den,

zrušili nám let 8.6.2018 z Říma do Bratislavy (Rayner). Ve stresu a docela i nouzi jsem zarezervovali náhradní nabízené lety 11.6.2018. Poté jsme zjistili, že ještě 8.6.2018 jsou volné letenky z Říma do Prahy s Českými areolinkami. Pár hodin před plánovaným odletem jsme zjistili, že i tento let byl zrušen. Zrušili nám tedy dva lety. Nakonec jsme úspěšně odletěli 11.6.2018 Raynerem do Bratislavy (to byl náhradní let nabízený Raynerem). Důvod zrušení letu nevíme ale dne 8.6.2018 byla v Itálií stávka hromadné dopravy. Nikdo nám nepotvrdil, že toto byl důvod zrušení obou letů.

Náklady které nám vznikly byly okolo 250 Eur na jednu osobu. Máme nárok na nějaké odškodnění, i když by se jednalo o stávku.

Děkuji

Jana Tkáčová

Ne.

Avatar uživatele mk
mk

Ahoj,

chtěl bych se zeptat, jak postupovat v případě zrušeného letu u Brussels Airlines.

Letěli jsme Heraklion ~18:00 - Brusel ~21:00 - Praha ~22:30. Pár hodin před odletem přišla zpráva, že let z Bruselu do Prahy byl změněn na další den ráno.

Volal jsem jim a nabídli mi přeřazení na přímej let týž večer do Prahy z Řecka s ČSA/Smartwings, jen se prý musíme na místě unchecknout z původního letu, protože to oni neumí, a pak zavolat zpátky. Třikrát jsem se ujišťoval, zda to takhle opravdu půjde. Provedli jsme check-out a (opět po půl hodině) se dovolali zpátky.

Další člověk mi řekl, že nás na ten let bohužel přeřadit nemůže, protože je sice veden i u ČSA, ale operován Smartwings, a že se moc omlouvají, ale že mi to předtím řekli špatně. Nabízel jako náhradu lety až další den se dvěma přestupy. Ten původní do Bruselu mezitím odletěl.

Potřebovali jsme už týž večer být doma a ten téměř noční let Smartwings byl poloprázdnej, takže jsme si prostě koupili letenky na něj.

Vím, že mi Brussels musí vrátit peníze za původní letenku, dokonce mi to nabízeli a na webu na to mají formulář. Otázka je, zda se na tento případ vztahuje i kompenzace 250€. Podle toho, co se píše v článku, se mi zdá, že ano - let byl zrušen a nebyl nabídnut žádný jiný let s menším než dvouhodinovým zpožděním. Je to tak? Všechny hovory máme naštěstí nahrané.

Třešničkou na dortu je fakt, že ten let, o kterém v telefonu tvrdili, že je zrušený (SN 2815), zrušený nebyl -- letadlo normálně a dokonce včas letělo, takže to vypadá na overbooking. Navíc mi jedna z operátorek tvrdila, že let se Smartwings je plný (i když byl téměř prázdný), proto tam nás prý nemůže přiřadit (druhý operátor alespoň přiznal, že s nima prostě nemají dohodu).

Ahoj,

Zrušili mi dnes let z TXL na Fuerteventuru, nabídli mi buď let v sobotu nebo letet dnes na Lanzarote. Vzal jsem Lanzarote.

Z Lanzarote se budu muset dostat na Fuerteventuru - doprava, trajekt.

Související náklady mi proplati? Kompenzaci 400 euro také, když jsem přijal ten alternativní rerouting, který přiletí včas?

Na letišti samozřejmě nic nevědí, live chat Ryanairu je nedostupný. Diky

Ahoj,

Jsme na tom stejně, taky jsme vzali Lanzarote.

Letiště-trajekt asi taxikem?

Kolik Vás je? Teoreticky můžeme jedním taxikem...

Jsme 2, našel jsem, že poslední trajekt jede v 7, tak to asi nestíháme. Napiš na 777678830 nebo se přijď domluvit na 24 D,E :)

Dobry den,

Koupila jsem na zari letenku z Ibizi do Vidne pro 2 dospele a 2 deti s casem odletu z Ibizi ve 22:30. Ted v cervnu mi prisel email, ze let byl zmenen a letime ve 23:15 z Ibizi do Bonnu a z Bonnu v 7:00 do Vidne, prilet 8:25am. S detmi 2 a 4 roky takovy nocni let nemuzeme absolvovat, to snad usoudi kazdy rozumny clovek. Dalsi primy let je v 8:00 rano dalsi den. Mohu vyzadovat zmenu letenky na toto prime spojeni a mame narok na proplaceni ubytovani za extra noc v hotelu, kdyz nam byla zmena letu oznamena 3 mesice predem? Predem dekuji za odpoved

• (upraveno 2018-06-05T01:44:23+02:00)

Požadovat změnu můžete, nárok na hotel ale nemáte.

Jinak je ta Ibiza, bez Ibizy.

Mailand

Předpokládám, že máte nakoupeno u Eurowings. Ještě je teda možnost si nechat vrátit peníze a koupit let u Ryanair/Laudamotion, kteří lítají čtvtky/neděle. Ale i tady se možná bude ještě s časy hýbat.

Dekuji za odpovedi a rady (i ty gramaticke;-) ano, je to s Eurowings. Na lety Ryanair se urcite podivam, nemela jsem tuseni, ze je tu takova moznost.

Dobry den,

Prosim o radu. Turkish Airlines ma v relativne dostatocnom predstihu (storno poistenie, nie nevyznamne, som uz vsak mal zaplatene) informovali o zmene odletu (zmena letoveho poriadku) zo SEZ (via IST) do PRG. Letenku som mal povodne zabookovanu na 20. jula a bola mi posunuta o jeden den na 21. jula. Mam v tomto pripade pravo ziadat kompenzaciu za ubytovanie (pripadne stravu)? Dakujem za radu.

Tom

Avatar uživatele Honzaslavik
Honzaslavik

Ahoj všem. Ještě se mi to nestalo, ale mám na vás dotaz. Mám letenky do Sydney z Paříže na jedné letence a letenku z Prahy do Paříže na druhé letence. Pokud bude zpožděn, nebo zrušen let z Prahy a já tedy nestihnu nastoupit na let do Sydney, mám nárok na kompenzaci za propadnutí letu do Sydney? Nebo mi má společnost operující let z Prahy do Paříže poskytnout náhradu do Sydney? Nebo prostě bez náhrady a dostaň se do Paříže, jak můžeš? Díky

• (upraveno 2018-05-18T23:30:22+02:00)

Aerolinka odpovídá za to, že tě přepraví z A do B, tj. ve tvém případě z Prahy do Paříže. Za jakékoli další lety odpovědnost nenese.

Dvě separátní letenky = tvoje

volba = tvoje riziko.

Riziko, které se dá redukovat například tím, že do Paříže poletíš o den dříve.

Zdravim... mam dotaz... kolik casu maji aerolinky na to, aby reagovali na muj pozadavek na kompenzaci za zpozdeny let? Je to nejak dane? Uz je to 14 dni a zatim prisel jen automaticky vygenerovany email, ze prijali muj podnet a od te doby nic. Dekuju za odpoved.

Není, budou vás jednoduše ignorovat :)

Načíst všechny komentáře

Záruka odletu k přípojům Regiojetu na evropská letiště
napsal David Eiselt 2018-06-01T12:20:33+02:00 4 komentáře

Největší tuzemský dopravce Regiojet přináší od 1.6. 2018 novinku pro všechny cestovatele, kteří míří na svou dovolenou z mezinárodních letišť v okolí a jako svůj přískok využijí právě autobusů či…

Jak si rezervovat sedadlo v letadle?
napsal Kryštof Hájek 2018-05-25T13:47:00+02:00 34 komentářů

Milujete výhledy z okénka nebo naopak nesnášíte, když se na toaletu musíte prodírat přes dva cizí spolucestující? Cestujete s partou a chcete mít jistotu, že budete sedět pohromadě? Situací, ve…

Emirates 2x denně do Prahy
napsal Kryštof Hájek 2018-03-27T11:09:00+02:00 4 komentáře

Po měsících dohadů dnes oblíbená letecká společnost Emirates konečně vydala oficiální tiskovou zprávu o přidání druhé denní frekvence mezi Prahou a Dubají. K odpolednímu letu, který se létá s…

Ryanair začne létat na Ukrajinu. I z Bratislavy
napsal Kryštof Hájek 2018-03-21T17:19:00+01:00 6 komentářů

Po loňském neúspěšném pokusu o spuštění letů na Ukrajinu, který ztroskotal na nedohodě mezi Ryanairem a ukrajinskými úřady, se zdá, že letos je na řadě pokus číslo dva. Zatím jen v mobilní aplikaci…