I přesto, že ke zrušení letu příliš často v letecké dopravě nedochází, můžete vyhrát v loterii a na odletové tabuli u vašeho letu vidět stav „cancelled“. Jak se v takovém případě zachovat a co dělat když vám zruší let?  Víte, že můžete mít také nárok na finanční odškodnění ve výši až 600 €? Vše si postupně rozebereme.

Co dělat, když mi zruší let?

V první řadě je důležité zůstat v klidu. Neděje se nic hrozného ani neřešitelného a celá situace se může obrátit ku vašemu prospěchu.

Obecně platí, že vám letecká společnost nabídne alternativní řešení v podobě jiného letu s touže aerolinkou do stejné cílové destinace, případně jiné po domluvě s vámi. Jako poslední možnost je vždy nabídnutí vrácení celé částky za letenku.

Jakmile učiníte výběr (necháte si vrátit peníze nebo vyberete jiný let) můžete řešit, zda vám vznikl nárok na kompenzace plynoucích z nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 261/2004, kterým se stanovují společná pravidla náhrad a pomoci cestujícím v letecké dopravě v případě odepření nástupu na palubu, zrušení nebo významného zpoždění letů. Dokument si můžete přečíst zde eur-lex.europa.eu.

Kdy mi vzniká nárok na kompenzace?

Proto, abyste mohli čerpat následující kompenzace je nutné, aby váš let splňoval podmínky určené nařízením ES. Váš let musí:

 • začínat na letišti na území členského státu, nebo
 • končit na letišti na území členského státu a zároveň být operován evropskou aerolinkou

Členským státem se rozumí země Evropské Unie a Norsko, Švýcarsko a Island. Pokud toto splňujete, máte nárok na občerstvení, ubytování i finanční kompenzace za podmínek určených níže.

Nárok na občerstvení, ubytování a náhradní let

Dojde–li ke zrušení vašeho letu, máte bez ohledu na to, kdy vás dopravce o zrušení informoval, nárok na občerstvení úměrné délce čekání na nový let, ubytování za podmínky odletu alespoň o jednu noc déle než byl původní let a taktéž vám dopravce musí nabídnout alternativní dopravu.

Poukaz na občerstvení zpravidla obdržíte na letišti, pokud je váš alternativní let posunut o 2 a více hodin. Konkrétně se k této problematice rozepisuji v článku o kompenzacích při zpožděném letu.

Ubytování, plnou stravu a dopravu na letiště vám dopravce poskytne v případě, kdy je náhradní let plánován o jednu či více nocí později. Pokud vám toto dopravce sám nenabídne, můžete si vše zařídit sami a pak na základě dokladů a účtenek požadovat po dopravci proplacení.

Náhradní let s jinou leteckou společností můžete taktéž požadovat. Většinou je to o dohodě s aerolinií, ale zpravidla tak požadujte v okamžik, kdy vám je nabídnut náhradní let o 2 a více dní později.

Dochází–li tedy k hromadnému rušení letů během sněhových kalamit či stávek, letecká společnost se o vás musí postarat.

Nárok na finanční odškodnění

Při zrušeném letu můžete také čerpat finanční odškodnění. Nutnou podmínkou pro poskytnutí finančních náhrad je čas, kdy vás dopravce o zrušeném letu informoval. Nárok zaniká tehdy, kdy vás dopravce o zrušení letu informuje:

 • více jak 14 dní před plánovaným letem, nebo
 • mezi 14 a 7 dny před plánovaným letem a je vám nabídnuto alternativní spojení s odletem maximálně o 2 hodiny dříve a příletem nejpozději o 4 hodiny později, nebo
 • méně jak 7 dní před plánovaným letem a je vám nabídnuto alternativní spojení s odletem maximálně o 1 hodinu dříve a příletem nejpozději o 2 hodiny později

Pokud splňujete tuto podmínku, pak máte nárok na finanční odškodnění až do výše 600 € za osobu. Konkretní suma je rozdělena do tří kategorií dle vzdálenosti vypočtené ortodromou mezi počátečním a koncovým letištěm vaší cesty bez ohledu na to, zda a kde během cesty přestupujete.

Výše kompenzace je následující:

 • 250 € při vzdálenosti do 1.500 km
 • 400 € při vzdálenosti od 1.500 km do 3.500 km
 • 600 € při vzdálenosti nad 3.500 km

V případě, že byl let zrušen a došlo k přesměrování na jiný let, který do cíle doletí od 2 do 4 hodin později oproti původnímu času, aerolinka má nárok na snížení částky o 50%.

Letecká společnost nemusí hradit finanční kompenzaci v případě, kdy byl let opožděn z důvodu nepředvídatelných okolností jako jsou diplomatické nepokoje, nepřízeň počasí nebo stávka personálu letiště či řídících letového provozu.

Stávka zaměstnanců letecké společnosti není nepředvídatelná okolnost!

Finanční odškodnění u zrušených letů bývá naštěstí snadněji dosažitelnější, než je tomu u zpožděných letů. Jednoduše kontaktujte leteckou společnost s tím, že váš let byl zrušen a dle nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 261/2004 požadujete úhradu odškodnění v částce odpovídající dle vzdáleností výše. Zároveň rovnou uveďte číslo účtu včetně mezinárodního formátu IBAN a mělo by být hotovo.

Bohužel ne vždy se letecké společnosti chovají čestně a snaží se ze situace vykroutit různými lži, případně vůbec nekomunikují. Ze zkušenosti víme, že k placení je donutí pouze soud. V takovém případě vše přenechte agenturám se zaměřením na odškodnění a vyčkejte, než za vás vše vyřeší. Osobně využívám agentury Vaše Nároky, kdy za provizi 25 % z vymožené částky získám bez rizik a mého času náležící odškodnění. Zadat případ zdarma můžete zde.

Závěr

Zrušené lety bývají výsadou větších událostí jako jsou stávky zaměstnanců v letecké dopravě, nepřízeň počasí a kalamity nebo technických závad na letadle. Ačkoliv vás dopravci musí informovat o vašich právech, nebývá tomu tak a nenabídnou nic z výše uvedeného. Vy dnes víte, že můžete získat nejen peníze za zrušený let, ale také občerstvení a ubytování při čekání na náhradní let. Mějte to při svých cestách na paměti.

Pokud máte dotazy či doplňující informace k tomuto článku, napište nám do komentářů níže.

Sdílej článek s přáteli

656 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Ahoj. V marci 2020 nám bol zrušený aprílový let do Paríža kúpený od Pelikánu, ale prostredníctvom Ryanairu kvôli Covidu a tomu, že letiská boli uzavreté. Až dnes (po 10 mesiacoch) sme obdržali od Ryanairu šek za letenky vystavený v Citibank Europe plc. Na šeku nie je uvedená platnosť. Má niekto skúsenosti v ktorej banke na Slovensku a za akých podmienok (poplatky) sa dá šek vymeniť za hotovosť?

Odpovědět
před měs

Zdravím, přes My Trip jsme měli na březen 2020,koupeny letenky CSA. Praha -Nice a zpět. Let byl zrušen z důvodu Covidu. Společnost My Trip nenabidla voucher ani peníze,i přes několik urgencí. Je nějaká šance aspoň na částečnou kompenzaci??

před měs
Avatar uživatele Mauny
Mauny

Chargeback, já měl takto CSA od tripair, možná bude problém, že to řešíš až teď - 10 měsíců od odletu, ale za zkoušku nic nedáš...

Avatar uživatele patarech
patarech

Ahoj, podařilo se někomu uspět s chargebackem za letenky koupené od Student Agency? Nám přišlo od banky vyjádření, že obchodník (SA) reklamaci neakceptuje, že je dle VOP jen prostředník, atd.

před měs
padrino11

To tě nemusí zajímat, ať si to vyřídí mezi sebou. Pro tebe platí pravidla karetní asociace, která ti garantují vrácení peněz v případě nedodání zboží nebo služeb které jsi kartou platil - jmenuje se to chargeback

před měs
Avatar uživatele patarech
patarech

Díky, ale mě zajímá konkrétně Student Agency a jestli u ní někdo s chargebackem uspěl. Přes KB jsem jich úspěšně vyřídil u jiných obchodníků a let. společností několik, ale u SA jsem narazil.

před měs
Avatar uživatele patarech
patarech

Ahoj, opravdu jste nikdo neřešil chargeback u Student Agency? Díky za předání zkušeností s výsledkem.

Avatar uživatele
Andrea_Pernik

Ked uz je v tejto diskusii aktivni cali a niemandos, nevedeli by ste mi pomoct s tymto? 3 prispevok od konca :) https://www.cestujlevne.com/disk...vek-134350

před měs
Avatar uživatele niemandos
niemandos

Tak já neporadím. To je spíš otázka na právníka co se v tom pohybuje. Žádnou osobní podobnou zkušenost naštěstí nemám.

před měs
padrino11

Už jsem ti psal - obrať se na ESC (evropské spotřebitelské centrum) vyřídí to za tebe a úplně zdarma - platí to EU. Jen je potřeba pohlídat si působnost - řeší primárně spory v zahraničí. Tak podle toho si vyber buď české nebo slovenské.

před měs
Avatar uživatele
cali

Zkus napsat SZ Lukášovi , LukasAK. Dle mě to je hratelné, možná i postup od pardina.

Mám dotaz, jak mám postupovat v případě, kdy mi prodejce letenek odmítá vrátit peníze za let, který jsem byla nucena zrušit z důvodu pozitivního testu na Covid 19? pojištění jsem v rámci letenky zaplacené měla, nicméně prodejce letenek ve svém odůvodnění uvádí, že na navrácení peněz za letenku nevznikl nárok, který vzniká pouze v případě hospitalizace. Já ale s pozitivním testem tak jak tak nemohla přeci vycestovat. děkuji

před měs
Avatar uživatele
cali

Musíš vyložit karty, jinak to bude jen akademická debata. Tedy let, dopravce, prodejce...

před měs
Avatar uživatele niemandos
niemandos

Ja to vidím na TAP a Kiwi

před měs
padrino11

To bude něco podobného jako když si u prodejce zaplatíš extra za asistenci a možnost storna, ale už ti nikdo neřekne, že to lze použít pouze tehdy, pokud to aerolinka umožňuje. Takže si to 99% lidí platí úplně zbytečně a prodejce si tak dorovnává marži na letenkách, které prodává pod cenou aby měl přední místa ve vyhledávačích.

Mig21
 • Přidal se před 10 měs
 • Napsal 9 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2020-09-24T22:07:04+02:00)

Zdravím zrušili mi let na budúci rok z LOTom AMS-WAW-SIN-WAW-AMS, s tým že mi zrušili zatiaľ len prvý segment AMS-WAW. Mám možnosť prebookovať na neskor, vziať voucher +30 percent naviac na ďalší let alebo hotovosť.

Otázka je, že keď zrušia jeden segment tak vrátia všetky peniaze? Kupoval som to spolu ako jednu letenku priamo u spoločnosti. Čo by ste odporučili?

Vďaka za odpoveď

Odpovědět
před 5 měs

Dobry den, dockal se prosim nekdo refundace od spolecnosti LEVEL?

Cetl jsem nekde, ze pokud je spolecnost v insolvenci, tak se penez nedockam. Je to tak?

dekuji

Odpovědět
před 6 měs

Dobrý den,

Aktuální dotaz, jsme na Tenerife a teď nám přišel email o zrušení letu do Prahy (Swissair 16.9.2020)

Bylo nám nabídnuto řešení, odlet o den později, ale s čekáním 13,5 hodin přes noc v Zurichu (původně jen 1,5h).

Současně s informací, že letecká společnost nehradí přenocování.

Jestli jsem to pochopila správně, tak mohu zpátečně žádat o kompenzaci (strava, půjčení auta atd), ale nikde jsem nenašla, jaké jsou podmínky k hrazenému ubytování.

Mnohokrát děkuji za odpověď.

Petra

před 6 měs

A ještě jedna otázka, týká se nás zákaz vstupu do Švýcarska ohledně korony? Nebo ne, když neletime z ČR? Aby nás vůbec pustili do letadla.... Děkuji. Petra

Přidat odpověď
před 6 měs

Ahoj,

dneska mi prisel mail od CSA, ze mi rusi let do Parize i zpet. Odlet mam za 10 dnu. Jako duvod do mailu pripsali coronavirus. Je ale mozny, aby pouzivali coronavirus jako univerzalni duvod, kdyz aktualne na cestovani mezi CR a Francii zadna omezeni nejsou? Myslite, ze ma cenu zkusit zadat o kompenzaci? Let jsem uz jednou menil asi 2 tydny zpatky, protoze zrusili i predchozi lety :-(

Odpovědět
před 6 měs

Ahoj, už jsem se do toho nějak zamotal, proto se raději dovolím zeptat tady. Měl jsem na září 2020 letenky s EasyJet (Praha - Basilej, Basilej - Las Palmas, Las Palmas - Basilej, Basilej - Praha). Více než 14 dní před odletem, přišel email, že ruší let Praha - Basilej. Přes formulář na který byl odkaz, jsem požádal o zrušení rezervace s návratem zaplacené částky. Nyní mi chodí emaily o zbývajících letech s informací, že věří že se lety uskuteční a pod. Myslel jsem, že když žádám o zrušení rezervace a návrat peněz, tak je to automaticky za celou rezervaci. Nyní o tom začínám trochu pochybovat. Poradíte mi prosím někdo? Vrátí mi celou částku (na vrácení mají 28 dní což bude přesně 1 den po odletu) nebo mám raději zbylé lety (které na mém účtu svítí jako OK) vyměnit alespoň za voucher? Moc děkuju!

Odpovědět
před 7 měs

Dobrý den,

Je nějaká možnost jak se bránit, když mi byl zaplacený let zrušen více než 14 dní před datem odletu a nabízené alternativy jsou pro mě nevhodné? Existuje šance na vrácení peněz nebo alespoň části zaplacené částky?

Děkuji.

před 7 měs
Avatar uživatele J0x
J0x

Zrušen kým? Co nabídli za alternativy?

před 7 měs

Byl zrušen ze strany aerolinky, bez bližšího vysvětlení, prostě něco jako "organizační důvody". Jako náhradu nabídli náhradní let, ale o 1 den později, což je pro mě nevhodné.

před 7 měs
Avatar uživatele
Pavel Planespotter

Napiště jim, že nesouhlasíte a chcete let zrušit. Vrátí peníze......přinejhorším voucher.

Přidat odpověď
před 7 měs

Dobrý den,chtěla bych se zeptat ohledně zrušeného letu z důvodu koronaviru.Byl mi nabídnut jiný let s jinou společností o den později ,tím pádem přijdu o 24 hodin dovolené kde mám již zaplacené ubytování a zamluvené auto z půjčovny.Můj dotaz je,mám-li nárok na nějakou kompenzaci od letecké společnosti?Děkuji za odpověď

před 8 měs
Avatar uživatele
Pavel Planespotter

Ne, letecká společnost nemůže za coronavirus.

Přidat odpověď
před 8 měs
Avatar uživatele Eliška Mistrová
Eliška Mistrová

Ahoj, dne 1.7. jsem měla letět v 6:20 z Vídně do Porta s Wizzair. V pondělí 29.6. jsem provedla check-in. 30.6. v 16:30 mi přišel mail o zrušení letu, ale sms na mobil nepřišla žádná, takže jsme o zrušení letu dozvěděli až ve Vídni na letišti kolem půlnoci. Když už jsme byli na letišti, místo do Porta jsme si koupili (výrazně dražší) letenky do Malagy ve stejném období, jako původní let. Mám nárok na odškodnění a jestli ano, kde o něj mohu požádat. Děkuji za odpověď. E

Odpovědět
před 8 měs

Ahoj, týden před odletem mi přišel e-mail o zrušení letu na Sicilii, který měl byt 22.6.2020 a po par dnech mi prislo, že zpáteční let má jen zmenu hodiny.

Vyplnila jsem formulář, ze let byl zrušen a ze prosím o vracení peněz, ale netuším jak to je když zpáteční ne, hlavně tam jsme se nedostali, tudíž nenastoupime, je za to pokuta?

Děkuju

před 8 měs
Avatar uživatele Breathe
Breathe

Zásadní informace chybí - s jakou aerolinkou letíte a jestli máte jednu letenku nebo dvě samostatné.

před 8 měs

Omlouvám se, letenky jsme kupovali přes easyjet. A byli koupene jako zpáteční

před 8 měs
Avatar uživatele Breathe
Breathe

EasyJet je point to point dopravce. Tozn. že letenky jsou na sobě nezávislé a zrušení jedné z nich nemá žádný vliv na platnost druhé. Tedy nemůžete žádat o vrácení peněz za druhou letenku (u které let nebyl zrušen) z titulu zrušené cesty tam. Pokud letenku zpátky nevyužijete, jednoduše Vám propadne, žádná pokuta se neplatí.

před 8 měs

To Breathe.

Mám to podobné, jen let tam Ryanair, 1.7 Berlin - Katania (zrušen,bez problémů, komunikace rychlá, vše ok)

Let zpět s Easyjet, odlet Katania- Berlín 10.7. Let vypadá, že bude, zatím přišlo jen vyrozumnění o změně v čase odletu.

Mohu let zpět zrušit? Psala jsem do Easyjet, ale zatím bez odpovědi, jako chápu, že toho mají dost.

Přidat odpověď
před 8 měs

Zdravim koupili jsme si letenky u Qataru na 6.7 2020 s odletem z malediv kde jsme uvizli z duvodu Covid 19. Dnes vsak 13 dnu pred odletem vsak nas let zrusili, sice nabidli novy let o 10 dni spozdeni nebo vraceni cele castky. Ale nas pobyt se zde prodrazi a tak to nechcem jen tak nechat byt.

před 8 měs
padrino11

Můžete protestovat, buď online, nebo osobně na letišti, nebo protestní pochod v Male.

před 8 měs
Avatar uživatele
cali

Padrino opět ve formě(palec nahoru)

Jinak Maledivy se oficiálně otevírají 15.7., tedy žádný div, že to QR ruší.

před 8 měs
Avatar uživatele Libor_S
Libor_S

Jestli tam jste už od března (nebo února), tak 10 dní navíc to prodražení pobytu tolik nezmění.

Přidat odpověď
před 8 měs

Dobrý den, mám dotaz. Máme zabookované letenky před eDreams u letetecké společnosti Wizzair. Na stránce wizzair píší, že zrušení letu řešit s agenturou (jelikož jsme to nebookovali přes stránky wizzair). Na stránkách eDreams naopak píší, že se zrušení letu u low cost společností řeší s leteckou společností, tedy Wizzair.

Jak byste postupovali, eDreams nemají žádný email, stejně tak Wizzair, jen chatbot.

Děkuji

Odpovědět
před 11 měs

Ahoj, měl jsem koupenou zpáteční letenku Amsterdam-Trondheim (let tam: 27.6., let zpět: 9.7). S víc jak dvouměsíčním předstihem mi teď přišel e-mail, že let do Trondheimu je zrušený. Ke zpátečnímu letu nepřišlo nic a v aplikaci KLM se let zobrazuje jako aktivní. Je možné, aby letecká společnost zrušila jen jednu část letu v rámci jedné rezervace? Myslím si, že ne, ale dnes by mě nepřekvapilo už nic... Kromě toho není jasné, proč KLM lety ruší tak moc dopředu. E-mail se nepřímo odkazuje na COVID-19, ale situace na konci června se může ještě několikrát změnit. Dá se někde zjistit skutečný důvod zrušení letu?

Odpovědět
před 11 měs

Dobrý den, chtěla bych vás poprosit o pomoc/radu s vrácením peněz za zrušený let. Zakoupila jsem si BOHUŽEL 3 letenky přes srovnávač OPODO - KAT-BARCELONA (wizzair), BARCELONA - BERGAMO (ryanair), BERGAMO - KAT (ryanair). dneska večer mi přišla SMS přímo od Ryanairu, že můj let byl zrušen a mám si zkontrolovat mail - bohužel na mailu jsem nic neměla, tak jsem šla do appky, kde jsem zjistila, že lety jsou zrušeny. To stejné jsem udělala s wizzairem, kde jsou letenky zrušeny, ale bohužel nejde vrátit peníze napřímo, ale musí mým jménem zažádat agentura, tedy OPODO. Mohla bych poprosit jak můžu peníze získat zpět (i alespoň částečně?), protože od OPODA žádný mail, ani ve spamu nemám a nevím na koho se mohu obrátit. Předem děkuji za jakoukoli radu.

před 11 měs
Avatar uživatele
David Eiselt

Jakákoliv snaha cokoliv řešit s Opodem je předem odsouzena k smrti... Pořiďte si Skype, dobijte 5 EUR kredit a zavolejte jim na infolinku a nuťte je něco dělat. Nevím kolik stály letenky, ale s těmito agenturami je to o nervy a ten čas za to kolikrát fakt nestojí.

Příště kupujte rozumně u těch, co vám radí... třeba zde ;)

Přidat odpověď
před 11 měs
Avatar uživatele lazzo
lazzo

Ahoj, mel jsem s rodinou takovy mensi eurotrip a prubezne nam rusili kvuli kovidu lety s tim, ze si mam zazadat o plnou kompenzaci. Ubytovani jsme meli pres Airbnb, tam nam vratili penize hned po stornu. Ale u letenek jsem zjistil, ze ta plna kompenzace neni tak jednuducha, jak psali.

Konkretne to byly tyto lety:

20.3. Prague - Brussels Ryanair O7VW2D cancelled

21.3. Brussels - Marseille Ryanair U31Z8F valid

22.3. Marseille - Catania Ryanair W247YL cancelled

29.3. Catania - Venice easyJet K1CL57Z cancelled

30.3. Venice - Prague easyJet K1CL57Z rebooked then cancelled

1) Jake je nejlepsi reseni u tech zrusenych Ryanair letu?

Prisel mi od kazdeho z tech letu odkaz zacinajici "https://schdchng.ryanair.com//Refund?", takze predpokladam, ze nejlepsi bude vyplnit formular a pockat, az mi prijdou penize, jo?

2) Jake je nejlepsi reseni toho nezruseneho U31Z8F Ryanair letu?

Prislo mi k nemu vyrozumeni, ze

"Ryanair has been notified by the French Government that they will not allow visitors to enter the French territory on any flights until further notice with the exception of citizens or resident of EU, Schengen or UK territories."

"This ban does not apply to citizens or resident of EU, Schengen or UK territories."

"All Non citizens or non residents of the EU, Schengen or UK territories affected by this change will be entitled to a full refund or free move to a later date.", takze v navaznosti na predchozi zruseny let predpokladam, ze nejlepsi bude vyplnit formular a pockat, zda mi prijdou penize, jo?

3) Jake je nejlepsi reseni u tech zrusenych easyJet letu?

Prisel mi k obema letum spolecny odkaz a vyrozumeni "You can apply for a refund through Manage Bookings. Simply enter your booking details and follow the prompts.", ale podle "prompts", ktere vidim, jde let jen prebookovat na jiny, takze predpokladam, ze nejlepsi bude pockat, co mi tady nekdo poradi.

Odpovědět
před 11 měs

Ahoj, mel jsem s rodinou takovy mensi eurotrip a prubezne nam rusili kvuli kovidu lety s tim, ze si mam zazadat o plnou kompenzaci. Ubytovani jsme meli pres Airbnb, tam nam vratili penize hned po stornu. Ale u letenek jsem zjistil, ze ta plna kompenzace neni tak jednuducha, jak psali.

Konkretne to byly tyto lety:

20.3. Prague - Brussels Ryanair O7VW2D cancelled

21.3. Brussels - Marseille Ryanair U31Z8F valid

22.3. Marseille - Catania Ryanair W247YL cancelled

29.3. Catania - Venice easyJet K1CL57Z cancelled

30.3. Venice - Prague easyJet K1CL57Z rebooked then cancelled

1) Jake je nejlepsi reseni u tech zrusenych Ryanair letu?

Prisel mi od kazdeho z tech letu odkaz zacinajici "https://schdchng.ryanair.com//Refund?", takze predpokladam, ze nejlepsi bude vyplnit formular a pockat, az mi prijdou penize, jo?

2) Jake je nejlepsi reseni toho nezruseneho U31Z8F Ryanair letu?

Prislo mi k nemu vyrozumeni, ze

"Ryanair has been notified by the French Government that they will not allow visitors to enter the French territory on any flights until further notice with the exception of citizens or resident of EU, Schengen or UK territories."

"This ban does not apply to citizens or resident of EU, Schengen or UK territories."

"All Non citizens or non residents of the EU, Schengen or UK territories affected by this change will be entitled to a full refund or free move to a later date.", takze v navaznosti na predchozi zruseny let predpokladam, ze nejlepsi bude vyplnit formular a pockat, zda mi prijdou penize, jo?

3) Jake je nejlepsi reseni u tech zrusenych easyJet letu?

Prisel mi k obema letum spolecny odkaz a vyrozumeni "You can apply for a refund through Manage Bookings. Simply enter your booking details and follow the prompts.", ale podle "prompts", ktere vidim, jde let jen prebookovat na jiny, takze predpokladam, ze nejlepsi bude pockat, co mi tady nekdo poradi.

Odpovědět
před 11 měs
Načíst všechny komentáře
Avatar uživatele

Přečti si také ...

Lyžování v Rakousku
Čtení na 7 minut
Kde se lyžuje v roce 2021 během Covidu
Kryštof Hájek 2021-02-11T09:24:00+01:00 22 komentářů

Lyžařská sezóna 2020/2021 dostala ránu v podobě omezení a opatření proti pandemii Covid, která se ve velké míře dotkla i lyžařských středisek. Ta ve většině evropských zemí musela zavřít nebo výrazně…

Prskavky
Čtení na 6 minut
Rok 2020 z pohledu cestovního ruchu a Pour Féliciter 2021
David Eiselt 2020-12-31T11:42:00+01:00 4 komentáře

Ani tento den nemohu vynechat shrnutí uplynulého roku tak, jak to dělám už 8 let od samotného začátku cestovatelského portálu Cestujlevne.com. Pravdou však je, že by se dal shrnout do jedné…

Čtení na 5 minut
Seznam zemí, kam se může cestovat bez testu a omezení
Kryštof Hájek 2020-12-06T19:07:00+01:00 56 komentářů

Stále častěji se ptáte, do kterých zemí lze cestovat bez nutnosti negativního testu a dalších omezení. Kromě přehledné mapy světa pro cestovatele jsme pro vás připravili i seznam států, kam…

Kde se nechat otestovat na koronavirus
Čtení na 9 minut
Kde se nechat testovat na koronavirus před cestou?
David Eiselt 2020-08-16T15:26:00+02:00 32 komentářů

Chystáte se na dovolenou do zahraničí, ale cílová destinace vyžaduje negativní test na nemoc Covid-19? Poradíme vám, kde se můžete nechat otestovat, řekneme, kolik testy stojí i co od nich čekat. …

138 dalších článků