Zrušený let

Zrušili vám let? Radíme, co dělat a jak získat kompenzace za zrušený let

726 komentářů
2022-04-06T10:11:05+02:00

I přesto, že ke zrušení letu příliš často v letecké dopravě nedochází, můžete vyhrát v loterii a na odletové tabuli u vašeho letu vidět stav „cancelled“. Jak se v takovém případě zachovat a co dělat když vám zruší let?  Víte, že můžete mít také nárok na finanční odškodnění ve výši až 600 €? Vše si postupně rozebereme.

Co dělat, když mi zruší let?

V první řadě je důležité zůstat v klidu. Neděje se nic hrozného ani neřešitelného a celá situace se může obrátit ku vašemu prospěchu.

Obecně platí, že vám letecká společnost nabídne alternativní řešení v podobě jiného letu s touže aerolinkou do stejné cílové destinace, případně jiné po domluvě s vámi. Jako poslední možnost je vždy nabídnutí vrácení celé částky za letenku.

Zadat případ k posouzení zdarma.

Jakmile učiníte výběr (necháte si vrátit peníze nebo vyberete jiný let) můžete řešit, zda vám vznikl nárok na kompenzace plynoucích z nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 261/2004, kterým se stanovují společná pravidla náhrad a pomoci cestujícím v letecké dopravě v případě odepření nástupu na palubu, zrušení nebo významného zpoždění letů. Dokument si můžete přečíst zde eur-lex.europa.eu.

Kdy mi vzniká nárok na kompenzace?

Proto, abyste mohli čerpat následující kompenzace je nutné, aby váš let splňoval podmínky určené nařízením ES. Váš let musí:

  • začínat na letišti na území členského státu, nebo
  • končit na letišti na území členského státu a zároveň být operován evropskou aerolinkou

Členským státem se rozumí země Evropské Unie a Norsko, Švýcarsko a Island. Pokud toto splňujete, máte nárok na občerstvení, ubytování i finanční kompenzace za podmínek určených níže.

Nárok na občerstvení, ubytování a náhradní let

Dojde–li ke zrušení vašeho letu, máte bez ohledu na to, kdy vás dopravce o zrušení informoval, nárok na občerstvení úměrné délce čekání na nový let, ubytování za podmínky odletu alespoň o jednu noc déle než byl původní let a taktéž vám dopravce musí nabídnout alternativní dopravu.

Poukaz na občerstvení zpravidla obdržíte na letišti, pokud je váš alternativní let posunut o 2 a více hodin. Konkrétně se k této problematice rozepisuji v článku o kompenzacích při zpožděném letu.

Ubytování, plnou stravu a dopravu na letiště vám dopravce poskytne v případě, kdy je náhradní let plánován o jednu či více nocí později. Pokud vám toto dopravce sám nenabídne, můžete si vše zařídit sami a pak na základě dokladů a účtenek požadovat po dopravci proplacení.

Náhradní let s jinou leteckou společností můžete taktéž požadovat. Většinou je to o dohodě s aerolinií, ale zpravidla tak požadujte v okamžik, kdy vám je nabídnut náhradní let o 2 a více dní později.

Dochází–li tedy k hromadnému rušení letů během sněhových kalamit či stávek, letecká společnost se o vás musí postarat.

Nárok na finanční odškodnění

Při zrušeném letu můžete také čerpat finanční odškodnění. Nutnou podmínkou pro poskytnutí finančních náhrad je čas, kdy vás dopravce o zrušeném letu informoval. Nárok zaniká tehdy, kdy vás dopravce o zrušení letu informuje:

  • více jak 14 dní před plánovaným letem, nebo
  • mezi 14 a 7 dny před plánovaným letem a je vám nabídnuto alternativní spojení s odletem maximálně o 2 hodiny dříve a příletem nejpozději o 4 hodiny později, nebo
  • méně jak 7 dní před plánovaným letem a je vám nabídnuto alternativní spojení s odletem maximálně o 1 hodinu dříve a příletem nejpozději o 2 hodiny později

Pokud splňujete tuto podmínku, pak máte nárok na finanční odškodnění až do výše 600 € za osobu. Konkretní suma je rozdělena do tří kategorií dle vzdálenosti vypočtené ortodromou mezi počátečním a koncovým letištěm vaší cesty bez ohledu na to, zda a kde během cesty přestupujete.

Výše kompenzace je následující:

  • 250 € při vzdálenosti do 1.500 km
  • 400 € při vzdálenosti od 1.500 km do 3.500 km
  • 600 € při vzdálenosti nad 3.500 km

V případě, že byl let zrušen a došlo k přesměrování na jiný let, který do cíle doletí od 2 do 4 hodin později oproti původnímu času, aerolinka má nárok na snížení částky o 50%.

Letecká společnost nemusí hradit finanční kompenzaci v případě, kdy byl let opožděn z důvodu nepředvídatelných okolností jako jsou diplomatické nepokoje, nepřízeň počasí nebo stávka personálu letiště či řídících letového provozu.

Stávka zaměstnanců letecké společnosti není nepředvídatelná okolnost!

Finanční odškodnění u zrušených letů bývá naštěstí snadněji dosažitelnější, než je tomu u zpožděných letů. Jednoduše kontaktujte leteckou společnost s tím, že váš let byl zrušen a dle nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 261/2004 požadujete úhradu odškodnění v částce odpovídající dle vzdáleností výše. Zároveň rovnou uveďte číslo účtu včetně mezinárodního formátu IBAN a mělo by být hotovo.

Bohužel ne vždy se letecké společnosti chovají čestně a snaží se ze situace vykroutit různými lži, případně vůbec nekomunikují. Ze zkušenosti víme, že k placení je donutí pouze soud. V takovém případě vše přenechte agenturám se zaměřením na odškodnění a vyčkejte, než za vás vše vyřeší. Osobně využívám agentury Vaše Nároky, kdy za provizi 25 % z vymožené částky získám bez rizik a mého času náležící odškodnění. Zadat případ zdarma můžete zde.

Závěr

Zrušené lety bývají výsadou větších událostí jako jsou stávky zaměstnanců v letecké dopravě, nepřízeň počasí a kalamity nebo technických závad na letadle. Ačkoliv vás dopravci musí informovat o vašich právech, nebývá tomu tak a nenabídnou nic z výše uvedeného. Vy dnes víte, že můžete získat nejen peníze za zrušený let, ale také občerstvení a ubytování při čekání na náhradní let. Mějte to při svých cestách na paměti.

Pokud máte dotazy či doplňující informace k tomuto článku, napište nám do komentářů níže.

Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 06. 04. 2022

726 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Martina Tomaselli
před měs

Posledních osm let a deset měsíců trpím oparem a od té doby užívám řadu léků a pilulek, ale žádné zlepšení nenastalo, dokud jsem nenarazil na svědectví DR WALE o tom, jak léčil různé lidi z různé nemoci po celém světě, pak jsem ho také kontaktoval. Po našem rozhovoru mi poslal lék, který jsem užil podle jeho pokynů. Když jsem skončil s užíváním bylinných léků, šel jsem na lékařskou prohlídku a k mému největšímu překvapení jsem byl vyléčen z herpesu. Mé srdce je tak plné radosti. Pokud trpíte herpesem nebo jinou nemocí, můžete dnes kontaktovat DR WALE na tomto WhatsApp/Viber: +2347054019402 nebo e-mailu: drwalespellhome@gmail.com DR WALE také léčí: 1. HIV / AIDS 2. HERPES 1/2 3. RAKOVINA 4. ALS (Lou Gehrigova nemoc) 5. Hepatitida B

Avatar uživatele
Katerina K
před 3 měs

Dobrý den, Ryainar zrušili let z Prahy do Brusselu plánovaný na 15,9. c, informace přišla cca ca 44 hod před odletem, náhradní let není k dispozici, datum návratu 17.9. zrušené není. Důvodem je plánovaná stávka pilotů, kterou mají každý měsíc, nyní byl na internetu článek o stávce již před 6 dny, ale zrušení přišlo emailem až dnes. Mám nárok na kompenzaci? i když chápu, že se se budou bránit, že je to nepředvídatelná údálost a že to mají v podmínkách. Mám v právo na vrácení peněz na účet ?nabízejí jen jejich kredity.Děkuji za odpověd.  

Avatar uživatele Libor_S
Libor_S
před 3 měs

Kolegyni tento let zrušili kvůli stávce pilotů v srpnu (oznámili to 4 dny předem) a dali ji na výběr možnost letu o den dřív, což využila. Po návratu vyplnila formulář na webu a za týden měla 250 EUR na účtu.

Avatar uživatele
Andrea H
před 3 měs

Hezky den, 

prosim o radu a zkusenost. Delta Airlines mi zrusila business class let z Prahy do New Yorku 5 hodin pred odletem. Automaticky me bookli na novy let o 24 hodin pozdeji, protoze udajne drive zadny let nebyl. Duvod neuvedli. 
Na Delta strankach ctu, ze mam narok na kompenzaci pouze kdyz zrusim nahradni let. Ja ale odletet potrebuji. Myslite ze i kdyz akceptuji nahradni let, tak mam stale narok na kompenzaci? 

dekuji

Avatar uživatele
Martin
před 3 měs

JanaV_1

děkuji za nakopnutí.Nějak jsem se tím pomocí překladače prokousal a už mám i automatickou odpověď.Akorát budu muset, při tom pondělním rušení letů na LHR, chvíli počkat.

Avatar uživatele
Martin
před 3 měs

Dobrý den,
chtěl bych poprosit o radu.

28.8. jsem měl odletět s British Airways z LHR do VIE v 15:30 .Let byl zrušen z důvodu problémů s řízením letového provozu.Náhradní let měl být se stejnou společností, ze stejného letiště 29.8. v 19:25 a i tento byl zpožděn cca. o 2h30min.
Takže to znamenalo jednu noc v Londýně navíc.Snažil sem se na stránkách BA, pomocí překladače, najít jak postupovat a nejsem z toho moc chytrý.
Děkuji za jakoukoli radu.

Avatar uživatele JanaV _1
JanaV _1
před 3 měs

Musíte na jejich stránkách vyplnit reklamaci. Budete potřebovat všechny údaje o letech plus doklady za ubytování, jídlo, transfer......prostě všechny doklady dokazující Vaše výdaje navíc. Zkuste požádat i o kompenzaci, ale obávám se, že v tomto případě Vám ji neuznají, ale musí Vám uhradit Vaše náklady navíc.

Zabere Vám to dost času a budete je muset několikrát upomínat, ale nakonec to z nich dostanete.

Mi to trvalo půl roku a nejmíň šest urgencí, ale nakonec vše proplatili, ale stálo mě to dost nervů a času.

Avatar uživatele
Linda
před 3 měs

Dobrý den, chtěla bych poprosit o radu.

Společnost WIZZ AIR mě přes e-mail vyrozuměla, že mi nabízí změnu letu. Zároveň  společnost poslala ve druhém e-mailu nový doklad (fakturu), kde je uvedena záporná finanční částka za nákup letenek (-7 500,-). Koupila jsem letenky celkem pro tři osoby, odlet je za dva měsíce, náhradní let je posunut cca o 6 hodin dříve (ve stejný den, do stejné destinace). A teď mé dotazy:

1.) Týká se změna letu všech tří osob? Nebo snad tomu mám rozumět, že dvěma osobám let úplně zrušili, vrací peníze (viz. nová faktura) a třetí osobě nabídli jiný let?

2.) V případě, že by nabídka jiného letu platila pro všechny tři osoby, musíme rozdíl v ceně letenek doplácet?

Děkuji za případné sdělení řešení podobné, či stejné události.

Avatar uživatele
Pavel Planespotter
před 3 měs

Určitě nic nedoplácíte. Změnu udělali oni.

Pokud jste letenky kupovala najednou pro 3 osoby, pod jedním rezervačním číslem, platí změna pro všechny.

Avatar uživatele Ala
Ala
před 3 měs

Stačí počkat, oni jen k tomu posílají ty faktury, jednu pošlou jakože vrací peníze a potom zase pošlou novou, jakože si peníze berou za ty změněné letenky. Někdy to pošlou všechno hned a někdy třeba až druhý den, až to nějak přechroupe ten jejich systém.

Avatar uživatele ljohanka
ljohanka
před 3 měs

Alo a Pavle, děkuji moc za odpovědi! 🙏

Avatar uživatele michbart
michbart
před rokem

Ahoj parto,

nám dnes zrušilo KLM let, který je za méně než 7 dní. Původní čas příletu do AMS byl 15:55, dostupná alternativa je stejný den přílet uz v 8:00.

Chápu správně, ze pokud si zvolim alternativní ranní let mám nárok ještě na 50% kompenzaci z 250 Euro? 
A pokud si nechám za letenku vrátit peníze, mohu k tomu nárokovat celých 250 Euro?

Díky za radu a safe travels

Avatar uživatele lenkaa78
lenkaa78
před rokem

Dne 26. 7. 2022 jsme měli letět v 21:05 hodin z Milána do Prahy s WIZZ AIREM let W6 5619. Nejdříve přišla SMS v 19:17 hod., že se poletí až ve 22:10, pak měl být odlet v 22:50 a v 22:40 přišla poslední zpráva, že je let úplně zrušen. Kolem 22:00 hodiny začala bouřka, která ale později skončila a letadla do jiných destinací odlétala. To naše údajně bylo připraveno, ale přesměrovali ho pouze s posádkou z Milána do Turína. Odletěli jsme nejbližším volným letadlem 29.7. (přebukování Wizz Air). Celou dobu jsme byli v hotelu, který nám platil Wizz Air. Máme i v tomto případě nárok na kompenzaci? Děkuji.

Avatar uživatele J0x
J0x
před rokem

Ano.

Avatar uživatele
Maggie
před rokem

🤣🤣Velmi jste mě pobavili.

Každopádně mám otázku. Právě mi zrušili let z Bostonu do Prahy přes Dublin. Náhradní mi dali až zitra v 19hod, čili o skoro 24h později a navíc přes Londýn.

Kompenzace je zřejmé jistá. Neubytovala jsem se ale na hotelu, nýbrž jela jsem zpět ke své kamarádce. Proplatí mi účet za benzín? Navíc díky tomu posunu nestíhám nastoupit do práce, můžu žádat i kompenzaci ušlého výdělku? 🤔Díky za info!

Avatar uživatele
Danny_
před rokem

Ušlý výdělek společnosti neproplácí. To nárokujte přes své premium pojištění, jestli máte. Pár korun za benzín... no to nevím kdo by řešil.

Avatar uživatele floodland
floodland
před rokem

To, že je to přes Londýn nehraje žádnou roli. Jde o let z bodu A do bodu B. To proplacení benzínu byl předpokládám vtip pro pobavení ostatních.

Avatar uživatele Eda Novak
Eda Novak
před rokem

Resim zapeklite dilema… TAP mi nabidl za opozdeny let voucher v hodnote 900EUR a nebo kompenzaci 600EUR na ucet. Ma smysl zkouset si rict o 1200-1500EUR? Resim to pro 3 lidi, takze to celkem skace. Na rozdil od spousty jinych lidi ja mam s TAP vynikajici zkusenosti. Letenky do CAN nebo RIO za 5tis na osobu, takze me laka letet s nima PUJ a CPT zadarmo

Jakub Langer
před rokem

V minulosti se nám stalo s TAPem něco podobného. Zpožděné lety z Vídně do Dakaru a zpět opět zpožděný z Dakaru do Lisabonu. Do Vídně pak přílet načas, ale záměrně zvolený jeden den v Lisabonu se rozplynul. Kompenzace byly tedy 600€+400€ na osobu. Zvolil jsem raději po delší komunikaci s TAPem vyplacení kompenzací, byť voucher nabízeli v hodnotách 900€+600€. Prostě jsem nechtěl používat voucher s nějakou expirací na letenky, které jsou někdy dražší, někdy levnější. Navíc i všechny ty turbulentní informace o TAPu během posledních měsíců a let.

Avatar uživatele tmx
tmx
před rokem

"Ma smysl zkouset si rict o 1200-1500EUR? " To jako chceš smlouvat a ještě zvýšit těch 900 EUR? 🙂

Avatar uživatele Eda Novak
Eda Novak
před rokem

Presne tak. Ze bych ty ceciky trochu pomackal a treba to vic podojil. Kdyz nad tim premyslim, tak maximalne reknou ne. Asi to tak udelam.-)

Avatar uživatele
Linda Gibson
před rokem

Vyhrál jsem 7 000 000 $ (sedm milionů dolarů) v loterii powerball, nechal jsem si poradit od někoho, kdo mluvil o tomto skvělém kouzelníkovi zvaném Kněz Salami, osoba umístila na blog svědectví a poděkovala knězi Salamimu o tom, jak mu pomohl vyhrát loterii zasláním jeho vítězné číslo, byl jsem zvědavý a myslel jsem si, že je to všechno vtip, dokud jsem nekontaktoval tohoto kouzelníka, abych sám věděl, jak to funguje, protože jsem hodně utrácel za nákup losů a nikdy jsem nic nevyhrál. Kontaktoval jsem ho a řekl mi nezbytnou věc, kterou je třeba udělat, a já to udělal a řekl mi, ať počkám 2 dny, začaruje výherní čísla a pošle mi je, abych si zahrál, a skutečně mi dal výhru čísla hrát po 2 dnech práce na šťastných číslech, Věřili byste, že moje jméno bylo první mezi vítězi po hraní. Řekl mi (můj syn, vše, co pro mě potřebuješ, je zajistit, abys toto svědectví sdílel s ostatními, aby také mohli vyhrát v loterii a snížit chudobu. Proto sdílím toto svědectví se všemi, že pokud chcete vyhrát v loterii tímto způsobem vám online tipy nemohou pomoci, Priest Salami je jedinou odpovědí na váš problém s výhrou v loterii, protože je to pro mě obrovský dárek Kontaktujte Priest Salami ještě dnes a vyhrajte loterii jako já Priest Salami e-mail je purenaturalhealer@gmail.com nebo WhatsApp +2348143757229

Avatar uživatele Randy
Randy
před rokem

Já bych chtěl taky poznat toho salámového kněze a snížit chudobu!

Jakub Langer
před rokem

Salámovo číslo vede až do vzdálené Nigérie. Pokud jsi jej již kontaktoval, pomohl ti se začarováním výherních čísel magií woodoo nebo jinou metodou?

Avatar uživatele
Michael
před rokem

Dobrý den.

Poradí prosím někdo?

Zájezd koupený přes Invia. 15 dní před odletem nás informovali, že let byl zrušen. Nabídli alternativu odletu z původních Katovic (vzdálené cca 150 km) na německé letiště (vzdálené cca 1000 km). Co můžeme dělat? Jaké jsou naše práva?

Děkuji

Avatar uživatele
Pavel Planespotter
před rokem

15 dní před odletem, žádná. Navíc je otázka, co říká Invia a co letecká společnost.

Avatar uživatele
Michael
před rokem

Letiště vzdálené cca 1 200km od původního a v jiném státě, se mi nezdá jako adekvátní alternativa. Takže vrácení ceny zájezdu?

Avatar uživatele
Pavel Planespotter
před rokem

Tak zrušení zájezdu a vrácení peněz určitě, spíše jsem myslel nějaké kompenzace. Tam to nevidím.

Avatar uživatele
Michael
před rokem

Rozumím. Oznámili to 15 dní předem, což jsou krytí vůči kompenzaci. Spíše jde o to, že za cenu vratky, není reálné v této době, na toto období sehnat podobný zájezd. Prodejce zájezdu je Invia, tak uvidíme, jak se k tomu postaví.

Avatar uživatele
Hana
před rokem

Ahoj,

prosím Vás má někdo zkušenost se:

zrušením letu, který byl oznámen 2 měsíce předem a nabízí alternativní let. S nabídkou alternativního letu bych neměla problém, kdybych neměla původně koupený let do Říma 27.10. odlet z Říma 31.10.na Tenerife. Ale já jsem chtěla trávit určitý čas v Římě.

Alternativní let mi posunuli z Říma na 28.10. Což je pro mě teď nevyhovující.

No a protože to podle nich není stejný let jako z Vídně do Vídně tak mi nechtějí zdarma prebukovat ten let z toho 27.10.

Jako sama si to prebukovat můžu za cenu 60 euro, ale nové letenky na 24.10. mě vyjdou na 30 euro. Nedá se nic dělat?????

Avatar uživatele J0x
J0x
před rokem

Nechceš to napsat trochu srozumitelněji?

Avatar uživatele
Hana
před rokem

Takže mám koupené letenky na 27.10. z Vídně do Říma a 31.10. z Říma na Tenerife.

Let 31.10. byl zrušen a nabídli mi alternativní na 28.1o. nebo až 4.11.

Nechtějí mi zdarma prebukovat ten let z 27.10.

Nechci být v Římě ani ne den, ale ani více jak týden. Chtěla jsem tam být prostě 4 dny.

Nějaké rady, jak postupovat, aby mi ten let zdarma prebukovala letecká společnost?

Avatar uživatele J0x
J0x
před rokem

Tak to je smůla, jsou to 2 různé lety a aerolinku ten nesouvisející nezměněný nemusí vůbec zajímat. Zkus si ten zrušený let z Říma nechat přehodit na let z jiného italského města, pokud existuje nějaký ve vhodném termínu.

Jan Vidim
před rokem

4. den by ses v Římě stejně nudila. A když ne tak aspoň máš důvod se vrátit

Avatar uživatele Azul
Azul
před rokem

Nene. Řím nenudi! Jasně, můj osobní názor.

Avatar uživatele
Florentina Sanni
před rokem

Můj manžel mě po 12 letech manželství opustil, aby byl s jinou ženou, cestoval na služební cestu a nechtěl se vrátit domů, aby byl se svou rodinou, hledala jsem pomoc, když jsem narazila na Dr Ajayi, mocné kouzlo slévač. Vysvětlila jsem mu svou situaci a vyšlo najevo, že můj manžel byl očarován tou druhou ženou, proto zapomněl na domov, doktor Ajayi udělal kouzlo a můj manžel byl propuštěn z otroctví a já jsem šťastná, že je zpátky doma po 3 letech odloučení, pokud potřebujete jakoukoli pomoc, neváhejte kontaktovat Dr Ajayi na whatsapp / Viber: +2347084887094 nebo na váš e-mail: drajayi1990@gmail.com

Avatar uživatele Randy
Randy
před rokem

Kouzelný slévač zní dobře, ale já už mám toho kněze se salámem. Sorry. Prej umí kromě loterií i tohle.

Avatar uživatele
Lenka
před rokem

Salámu bych se taky nepustila :D

Avatar uživatele J0x
J0x
před rokem

Jaké máte zkušenosti s taháním informací o důvodech zrušení letů z různých evropských úřadů pro civilní letectví? Psal jsem teď bulharskému úřadu, tak jsem zvědavý, co z něj vypadne a za jak dlouho. Má smysl psát i úřadu v cílové zemi?

Wizz mi zrušil několik letů a vždy tvrdí, že šlo o neočekávatelné okolnosti, i když nešlo, jen jim to potřebuju dokázat.

Avatar uživatele
Mirek
před rokem

Ahoj, mohl by, prosim, nekdo poradit? Zrusili mi let hodinu pred odletem (ryanair krk-edi). Na letisti mi prebookovali let na dalsi den do newcastle (jine mesto). Nyni, kdyz chci pozadat na ryanair strankach o kompenzaci 400e, tak musim zaskrtnout ktereho letu se zadost tyka, ale pod rezervaci mam jiz jen let krk-newcastle (ten puvodni zruseny let tam neni). Nevite jak postupovat? Mam zaskrtnout ten novy let (ktery ale nebyl zrusen) nebo je nejaka jina moznost. Akde zadat o uhradu hotelu a jizdenky newcastle-edinburgh? Dekuji

Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak
před rokem

Ahoj, napis na Ryanair do chatu jim a res to s jejich agentem.

Avatar uživatele
Jana
před rokem

Dobrý den. Prosím o radu, zítra jsem měla letět s TAP Portugal (koupeno přes Pelikán) do Lisabonu. Dnes kolem 19 hodiny přišla SMS, že je let zrušen a poté, že je možnost letět v pátek. Pokud let potvrdím, je i přesto možné požadovat kompenzaci? + jak je řešeno, že v Lisabonu byl již zaplacený hotel a ty peníze tedy propadnout? Děkuji za rady.

Avatar uživatele Libor_S
Libor_S
před rokem

Jak je psáno výše:

Jakmile učiníte výběr (necháte si vrátit peníze nebo vyberete jiný let) můžete řešit, zda vám vznikl nárok na kompenzace plynoucích z nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 261/2004...

Za hotel peníze propadnou, ale možná bude kompenzace.

Avatar uživatele
Pavel Planespotter
před rokem

Tak už mě to taky postihlo. BA zrušili let LHR-PRG 18.7. Kupoval jsem tady, abych podpořil......bohužel dovolat se na SA je nemožné. V pondělí jsem visel na telefonu 1:10, dostal jsem se až na pořadí č.1, ale pak to vypadlo. Na pořadí hovoru č.2 jsem byl asi 40 minut, nechápu to. Jestli je tam jeden člověk, který vyřizuje všechny telefonáty, no potěš pánbůh. Ve čtvrtek začnu zkoušet znova. Email jsem samozřejmě poslal, ale nechci, aby mi bez možnosti výběru poslali nějaký let, který mi nebude vyhovovat.

Lucie _B
před rokem

Dobrý den, potřebuju poradit. Dneska nám přímo na letišti v Londýně za security Wizzair oznámil zrušení letu, nabídli nám letět zítra stejným spojem, ale nic víc. Vzniká zde nárok na nějaké ubytování z dneška na zítřek v okolí letiště? A je nějaká šance na výše uvedenou kompenzaci 400 eur? Let byl delší než 1500km. Jde mi hlavně o již zaplacený hotel a transfer z letiště v Řecku, kompenzace by tohle pěkně pokryla. Díky moc za každou radu.

Avatar uživatele Eda Novak
Eda Novak
před rokem

Ubytko ano, kompenzace asi ne… neb se obavam, ze zruseni letu bude dle toho co jsem cetl oduvodneno aktualni situaci na anglickych letistich.. zruseni letu zduvodu narizeni vedeni letiste… nikoliv aerolinky. Obdobny problem dnes resi Amsterdam kde zrusili 50 letu

Avatar uživatele
Pavel Planespotter
před rokem

Slušná prasárnička. Každopádně bych šel do toho.

Avatar uživatele superweb .
superweb .
před rokem

Tak jidlo a piti by melo byt automaticke, dokonce i od RyanAiru jsme pri nekolikahodinovem zpozdeni na Sicilii nejaky poukaz na par EUR dostali, aniz bychom se ho museli domahat. Stejne tak hotel podle me poskytnout musi, at za zpozeni muzou nebo ne, pokud je rovnou jasne, ze se poleti dalsi den.

S tim odskodnenim se bude RyanAir skubat, tehdy z ty Sicilie mi na zadost prisla velmi rychle automaticka odpoved s nahodne vygenerovanym duvodem, proc za to nemuzou. Me poslali bird strike, kolegovi na stejnem letu air traffic restriction. Od cestujicich co tim prileteli z Prahy jsme venku pred letistem behem cekani vyslechli, ze uz v Praze meli nejaky problem se dvermi.

Tehdy jsem zkousel kontaktovat italsky urad ridici letovy provoz, aby mi rekli skutecny duvod (kazdy stat EU na to ma svuj email, kde musi odpovidat), ale vzdy jsem dostal jen autoreply, ze se mi do tydne ozvou :(

Zkusil jsem 3 ty agentury co se na to specializuji a vsechny to odmitly (ocividne si berou jen jednoduche pripady, ktere kazdy vyresi i sam a nic slozitejsiho resit nechteji). Nakonec jsem se na to vykaslal.

Avatar uživatele
Leoš Jordánek
před rokem

Chtěl jsem vás poprosit o radu. Koupil jsem letenky přes student agency od letecké společnosti wizzair letenky byly na srpen. Letecká společnost let zrušila. Mám nárok na vrácení peněz za letenky v plné výši? Děkuji za radu Leoš

Načíst všechny komentáře