Zrušili vám let? Radíme, co dělat a jak získat kompenzace za zrušený let

Napsal
  • ...
  • Blog
  • Ostatní
  • Zrušili vám let? Radíme, co dělat a jak získat kompenzace za zrušený let

I přesto, že ke zrušení letu příliš často v letecké dopravě nedochází, můžete vyhrát v loterii a na odletové tabuli u vašeho letu vidět stav „cancelled“. Jak se v takovém případě zachovat a co dělat když vám zruší let? Víte, že můžete mít také nárok na finanční odškodnění ve výši až 600 €? Vše si postupně rozebereme.

Co dělat, když mi zruší let?

V první řadě je důležité zůstat v klidu. Neděje se nic hrozného ani neřešitelného a celá situace se může obrátit ku vašemu prospěchu.

Obecně platí, že vám letecká společnost nabídne alternativní řešení v podobě jiného letu s touže aerolinkou do stejné cílové destinace, případně jiné po domluvě s vámi. Jako poslední možnost je vždy nabídnutí vrácení celé částky za letenku.

Jakmile učiníte výběr (necháte si vrátit peníze nebo vyberete jiný let) můžete řešit, zda vám vznikl nárok na kompenzace plynoucích z nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 261/2004, kterým se stanovují společná pravidla náhrad a pomoci cestujícím v letecké dopravě v případě odepření nástupu na palubu, zrušení nebo významného zpoždění letů. Dokument si můžete přečíst zde eur-lex.europa.eu.

Kdy mi vzniká nárok na kompenzace?

Proto, abyste mohli čerpat následující kompenzace je nutné, aby váš let splňoval podmínky určené nařízením ES. Váš let musí:

• začínat na letišti na území členského státu, nebo
  • končit na letišti na území členského státu a zároveň být operován evropskou aerolinkou

Členským státem se rozumí země Evropské Unie a Norsko, Švýcarsko a Island. Pokud toto splňujete, máte nárok na občerstvení, ubytování i finanční kompenzace za podmínek určených níže.

Nárok na občerstvení, ubytování a náhradní let

Dojde–li ke zrušení vašeho letu, máte bez ohledu na to, kdy vás dopravce o zrušení informoval, nárok na občerstvení úměrné délce čekání na nový let, ubytování za podmínky odletu alespoň o jednu noc déle než byl původní let a taktéž vám dopravce musí nabídnout alternativní dopravu.

Poukaz na občerstvení zpravidla obdržíte na letišti, pokud je váš alternativní let posunut o 2 a více hodin. Konkrétně se k této problematice rozepisuji v článku o kompenzacích při zpožděném letu.

Ubytování, plnou stravu a dopravu na letiště vám dopravce poskytne v případě, kdy je náhradní let plánován o jednu či více nocí později. Pokud vám toto dopravce sám nenabídne, můžete si vše zařídit sami a pak na základě dokladů a účtenek požadovat po dopravci proplacení.

Náhradní let s jinou leteckou společností můžete taktéž požadovat. Většinou je to o dohodě s aerolinií, ale zpravidla tak požadujte v okamžik, kdy vám je nabídnut náhradní let o 2 a více dní později.

Dochází–li tedy k hromadnému rušení letů během sněhových kalamit či stávek, letecká společnost se o vás musí postarat.

Nárok na finanční odškodnění

Při zrušeném letu můžete také čerpat finanční odškodnění. Nutnou podmínkou pro poskytnutí finančních náhrad je čas, kdy vás dopravce o zrušeném letu informoval. Nárok zaniká tehdy, kdy vás dopravce o zrušení letu informuje:

• více jak 14 dní před plánovaným letem, nebo
  • mezi 14 a 7 dny před plánovaným letem a je vám nabídnuto alternativní spojení s odletem maximálně o 2 hodiny dříve a příletem nejpozději o 4 hodiny později, nebo
  • méně jak 7 dní před plánovaným letem a je vám nabídnuto alternativní spojení s odletem maximálně o 1 hodinu dříve a příletem nejpozději o 2 hodiny později

Pokud splňujete tuto podmínku, pak máte nárok na finanční odškodnění až do výše 600 € za osobu. Konkretní suma je rozdělena do tří kategorií dle vzdálenosti vypočtené ortodromou mezi počátečním a koncovým letištěm vaší cesty bez ohledu na to, zda a kde během cesty přestupujete.

Výše kompenzace je následující:

• 250 € při vzdálenosti do 1.500 km
  • 400 € při vzdálenosti od 1.500 km do 3.500 km
  • 600 € při vzdálenosti nad 3.500 km

Letecká společnost nemusí hradit finanční kompenzaci v případě, kdy byl let opožděn z důvodu nepředvídatelných okolností jako jsou diplomatické nepokoje, nepřízeň počasí nebo stávka personálu letiště či řídících letového provozu.

Stávka zaměstnanců letecké společnosti není nepředvídatelná okolnost!

Finanční odškodnění u zrušených letů bývá naštěstí snadněji dosažitelnější, než je tomu u zpožděných letů. Jednoduše kontaktujte leteckou společnost s tím, že váš let byl zrušen a dle nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 261/2004 požadujete úhradu odškodnění v částce odpovídající dle vzdáleností výše. Zároveň rovnou uveďte číslo účtu včetně mezinárodního formátu IBAN a mělo by být hotovo.

Bohužel ne vždy se letecké společnosti chovají čestně a snaží se ze situace vykroutit různými lži, případně vůbec nekomunikují. Ze zkušenosti víme, že k placení je donutí pouze soud. V takovém případě vše přenechte agenturám se zaměřením na odškodnění a vyčkejte, než za vás vše vyřeší. Osobně využívám agentury Vaše Nároky, kdy za provizi 25 % z vymožené částky získám bez rizik a mého času náležící odškodnění. Zadat případ zdarma můžete zde.

Závěr

Zrušené lety bývají výsadou větších událostí jako jsou stávky zaměstnanců v letecké dopravě, nepřízeň počasí a kalamity nebo technických závad na letadle. Ačkoliv vás dopravci musí informovat o vašich právech, nebývá tomu tak a nenabídnou nic z výše uvedeného. Vy dnes víte, že můžete získat nejen peníze za zrušený let, ale také občerstvení a ubytování při čekání na náhradní let. Mějte to při svých cestách na paměti.

Pokud máte dotazy či doplňující informace k tomuto článku, napište nám do komentářů níže.

Dobrý den,

tak jsem svůj případ, kdy nám Ryanair zrušil let ani ne 48h před odletem zadala k posouzení na Vasenaroky.cz a paní mi odepsala:

Dovolujeme si Vám touto cestou oznámit, že Váš případ 2018003888 byl pečlivě posouzen spolupracujícími právníky. Vzhledem k tomu, že jsme dodatečně zjistili, že důvodem zrušení letu byly mimořádné okolnosti (stávka ve Francii), nevzniká v tomto případě nárok na finanční odškodnění. Bohužel Váš případ nepřevezmeme k řešení...

Takže neuvádíte nás v omyl, když viz. výše píšete, že Stávka zaměstnanců letecké společnosti není nepředvídatelná okolnost?

Letenky navíc nás stály dost peněz a nervů, takže bychom chtěli dostat aspoň nějakou kompenzaci.

Avatar uživatele padrino11

Je rozdíl stávka zaměstnanců letiště a zaměstnanců letecké společnosti.

To první nemohou aerolinky ovlivnit, to druhé ano.

evinkamalinka

Hm takže myslíte, že mám smůlu a nemá to cenu řešit dál?

• (upraveno 2018-03-28T14:14:33+02:00)

Ano. Tedy také záleží na tom, proč bylo nutné koupit nové letenky. Na jejich proplacení by možná nárok byl, ale za podmínek toho, že vám Ryan jiný vhodný let nenabídl.

evinkamalinka

Byla tam možnost buď vyměnit let nebo vrátit peníze za letenky. Když jsem dala vyměnit let, tak další byl až za 2 dny a na chatu s nama nikdo nekomunikoval. Tak jsme si nechali vratit peníze za letenky a koupili jiný let, protože jsme na to spěchali.

Pak už asi nebude možné nic dělat, pokud vám vrátili peníze.

evinkamalinka

Ok každopádně díky za reakci!

Ale přijde mi fakt zvláštní, že Ryanair ten den jedinej zrušil lety kvůli ,,stávce ve Francii". Letěli jsme nakonec o 20min později s Vuelingem stejnou trasu do Barcelony a ten nic rušit nemusel. Beztak to je tím, že zase měli málo pilotů, tak to zrušili a vymlouvají se na stávku. Ale s tím už asi nic nenadělám, když mi ani Vašenaroky.cz nepomůžou..

Tohle je běžná praxe. Jakmile je příležitost a finančně let nevychází, zruší se.

evinkamalinka

Ach jo, to je fakt neskutečný

Dobrý den, ráda bych se podělila o zkušenosti se zrušením letu easyJet. 9.3. nám byl zpožděn a posléze zrušen ranní let z Lisabonu na Madeiru z důvodu nepřízně počasí. Došla jsem si na přepážku, kde jsme dostali karty na občerstvení, nabité na 2x 30 EUR. Dali nám voucher do 4* hotelu, kde jsme dostali zdarma oběd, večeři, další den snídani. Druhý den nám paní na přepážce nabídla zdarma přebookování zpátečního letu na pozdějsí dny, abychom si kompenzovali 2 dny dovolené, o které jsme zrušením letu přišli. Zaplatili jsme si pouze taxíky na / z letiště, které po příletu nárokujeme přes formulář na stránkách easyJet. Přesto, že nemáme nárok na kompenzaci kvůli počasí, jsem mile překvapena vstřícným přístupem. V Lisabonu se o nás skvěle postarali.

Dobrý den, chtela bych se zeptat, jestli jak mám postupovat v situaci, kdy jsem si u travel service zakoupila zpáteční letenky na Tenerife na termin 23.-30.3. Zpáteční odlet v 17:00h. Dnes mi přišlo odbavení a odlet mi změnili uz na 10h dopoledne. Na 30.3. Mam jiz zamluveny a zaplaceny program, auto... takze ranni odlet mi nevyhovuje. V ck mi rekli, ze duvodem je změna rotace letadla. Mam narok na nejake ,, odškodnění "??Dekuji za odpověď

ado

Ahojte. Máte niekto skúsenosti s KLM Royal Dutch? Som v Mumbai, mal som letiet 19-skoro ráno cez Amsterdam do Viedne a práve mi prišlo, že bol let z technických príčin zrušený. Po 3 hodinách som sa dovolal na hotline, ponúkli mi let o deň skôr v rovnakej triede s Jet Airways, čo podľa mňa nie je ekvivalentné - už som s obomi letel, viem porovnať a preto som si teraz priplatil za KLM. Naviac mám booknutú následne cestu z Viedne domov čo pravdepodobne nebudem môcť využiť, končia mi tu víza a zamestnávateľ sa bude po mne tiež asi zháňať.

Aké mám v danej situácií práva a možnosti? Riešil niekto? Vďaka za nasmerovanie.

• (upraveno 2018-03-16T18:05:17+01:00)

Povinnost nabídnout náhradní let splnili, ještě bych se zkusil podívat, jestli náhodou neletí nějakej jinej let aerolinky ze Skyteam v době, kdy potřebuješ a požádal o přebookovaní na ten, pokud ne, tak ber nabízený let nebo jiný let, který Ti nabídnou pokud řekneš, že Ti nevyhovuje odlet o den dříve. Pokud jde o technické problémy máš také nárok na kompenzaci 600 euro nemáš pokud Ti nabídnou let, kterým se dostaneš do cílové destinace do doby příletu původního letu, respktive nejvíce o 2 hodiny později - což Ti nabídli a samozřejmě, pokud poletíš později tak na hotel a stravu.

Studovat si můžeš tady:

ado

Čauec eremi. Vďaka za link na napínavé čítanie. Skukól som.

Nakoniec som letel so SWISS neplánovane o 27 hodín skôr. Pol dňa som neúspešne hľadal v Bombai office KLM, potom som sa 2 hodiny snažil dovolať na helpdesk, .... už som mal nakúpené lístky so Schwechatu na cestu naspäť, čo sa (snáď) úspešne podarilo na diaľku zrušiť. Zadal som to na KLM ako reklamáciu so žiadosťou o kompenzáciu a čakám ako sa k tomu postavia.

Dobrý den, vcera mi byl zrušen dnešní let z Vídně do Prahy, což byl navazující na let Bukurešť Vídeň. Nemel jsem se tedy z Vídně jak dostat domu. Byla mi nabídnuta alternativa letět z Bukurešti pres Brusel jinou společnosti, přičemž odlet z Bukurešti byl asi o 1:20h drive a přílet do Prahy o hodinu pozdeji. Podle pravidel předpokládám, ze nárok na náhradu je dan a počítá se vzdálenost z Bukurešti do Prahy. Je tomu tak?

Ahoj, můžete poradit, co dělat, když mi Ryanair zamítl proplatit náhradní dopravu (vlakem) zpět do ČR po tom, co mi nabídli náhradní let až za 3 dny? V zamítnutí refundace mi napsali, že nic neproplatí, protože jsem nepřijala jejich let. Přitom v podmínkách mají, že pokud nezaručí let do dvou dní, zajistí let s jinou společností nebo jiný způsob přepravy. Díky.

Ohradit se nařízením Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 261/2004 a pohrozit leteckým úřadem.

Jdu hrozit, díky!

Ahojky :),

tak jsme se dnes vydali s celou rodinou na letiště, odkud jsme měli letět do Amsterdamu. Já tam sama letěla už 2x, dnes jsem sebou vzala i svou milovanou rodinu, aby tohle nádherné město také navštivili. Po příjezdu na letiště na nás ovšem naskočil nápis o zrušení letu. V těchto ohledem bohužel nemám žádnou zkušenost a docela ráda bych našim nabídla co nejdříve nějaké řešení. Zatím stojíme nekonečnou frontu na Menzies, kde by nám měli dát větší informace, případně nám přebookovat let. Tak tady tak sedím, koukám na taťku ve frontě a říkám si, že snad v tomhle století může být i jiné řešení, třeba nějaké online, nebo ne? Bohužel nejsem nejlepší angličtinář, jen tak jednoduše na domluvu, jinak už bych někam volala. Letíme s EasyJet. Nebo tedy měli jsme letět, jeste máme zatím snad nezrušený let zpátky z Amsterdamu do Prahy. Mohla bych poprosit o nějakou radu, na co nezapomenout, čeho využít a co s tím? Samozřejmě jsem četla článek, i se snažím najít informace na internetu, něco málo tedy díky tomu vím. Ale poprosila bych o nějaký tip, na co rozhodně nezapomenout, případně co dělat.

Předem mockrát děkuji za odpověď,

Andělka(24)

Nevím, co říct víc, než je sepsáno výše... Je to kompletní manuál a víc snad ani nelze.

Ahoj rad bych se podelil o cerstvou zkusenost s Easyjetem. I kdyz slo jen o zdrzeni ne u zruseni.

V pondeli 26.2. rano jsme prileteli na Londyn Gatwick z Mexica a meli jsme letet s Easyjetem v 17:55 do Prahy . Kolem 15hodiny se na tabuli objevilo ze je let odlozen a ze info bude v 19hod. Nevedel jsem co delat, moje AJ je mizerna tak jsem poslusne sedel a cekal, pak jsem si nahodou vsiml ze u informaci se delaji hloucky, sel jsem se tedy podivat co se deje. Samozrejme nikdo nic nevedel. Dostal jsem kartu s kreditem 3libry :-) na jidlo (pro info lahev vody 300ml tam stoji 2 libry). Mezitim mi jedna cestujici poradila jejich web s reklamacnim formularem, ktery bylo nastesti snadne vyplnit. I kdyz jsem tomu neveril ze to dobre dopadne, odleteli jsme po 4,5hodinach po planovanem odletu. Nez jsem dorazil domu, prisel email ze to musi prosetrit a ze mi daji brzo vedet. Vcera prisel dalsi email ze se omlouvaji za dlouhe cekani a ze jako kompenzaci mi posilaji 6385kc za osobu, no a dneska rano jsem mel penize na ucte. Sice jsem byl zpruzeny, ze tam musim po tak dlouhe ceste z Mexica cekat, ale tohle potesilo. Takze nakonec musim zkusenost s odskodnenim skrze Easyjet kladne hodnotit.

Zkušenost wizzair Neapol - Praha 27.02.2018 v 08:45 hodin:

Let zrušen kvůli sněhové kalamitě, čili náhrada nevzniká na finanční odškodnění. Na tabuli u většiny letů se objevilo cancelled a u Prahy ne ale dalo se očekávat zrušení jako u ostatních a tak se i stalo. Zaměstnanci wizzairu neinformovaní. Byl nám dán voucher na snack do mekáče na croisant a kávu či čaj. Pak nám bylo nabídnuto let v sobotu 03.02.2018 z Neapole do Prahy. Toto pro nás bylo neadekvátní, jednalo se o více než dva dny a každý máme své povinnosti. Domluva byla jasná, easyjet další den odpoledne. Mimo jiné wizzair zajištil svozový autobus do hotelu za Neapolí a plnou penzi ve 4* hotelu ale na druhý den svozový autobus již nebyl a museli jsme řešit odvoz na letiště taxíkem.

Několik otázek mi tu vzniká a to:

1. Pokud by jsme letěli v sobotu 03.02.20018 s wizzairem jak nám bylo nabídnuto, musel by wizzair zabezpečit ubytování a stravu až do soboty 03.02.2018 ??

2. Náš let easyjet byl v odpoledních hodinách kole 17 hodiny, z hotelu jsme odjížděli ve 14 hodin a tam jsme již nárok na oběd neměli. Pochopitelně jsme se museli najíst na letišti, což bylo kolem 15 hodiny, proplatí nám wizzair toto jídlo, když náš let byl až v 17 hodin ?

1) Ano, musí zajistit ubytování i stravu do té doby, než je plánován odlet.

2) Ano, viz 1)

Díky Davide za odpovědi.

Jinak dorazila již odpověď:

V případě zrušení letu můžeme vám nabídnout jednou ze třech výše uvedených možností. Náhradní let by měl být poskytnut Wizz Airem, proto nemůžu akceptovat žádost o proplacení nové letenky. Však vzhledem k tomu že je Easy Jet společnosti která nabízí podmínky přepravy, které lze uznavat za srovnatelné po doložení letenky a účtenky za stravu jsme schopní vrátit náklady za občerstvení v příměrné výší

Otázka ještě zní zda wizzair může odmítnout proplacení letenky easyjet, když jejich let byl až za 4 dny...

Dobry den, byla jsem ve vcerejsi vlne zrusenych letu z Rima Ciampino - na letisti jsme nejprve 2h navic cekali v odletove hale, pak nas pustili kontrolou a nechali hodinu sedet u odletove brany. Pak nas let do Prahy zmizel z tabule a nikdo z obsluhy nevedel, co se deje. Po nejake dobe nas beze slova vyvedli do priletove haly a prisel mail, ze let je zruseny (info 3,5h po planovanem odletu). Hodinu pote ostatni lety zacaly odletat. Ryanair nabidl dalsi let za 3 dny, jinak pry jinou spolecnost nebo vlak neproplati. Jeli jsme tedy sami na vlastni pest vlakem. Dozvedeli jsme se, ze jsme nakonec neodletelo, protoze stroj z Prahy pristal na Fiumicinu, tudiz nas nemelo co prepravit do Prahy. Je nejaka nadeje, ze z Ryanairu dostanu reimbursement za vlakove jizdenky, jidlo, transfer nebo dokonce nahradu €250? Dekuji.

Musí proplatit náklady na cestu. Vzhledem ke sněhové kalamitě finanční kompenzace odpadá.

Dobrý den. Chci se zeptat jestli mám nárok na náhradu. Při odletu z Madeiry bylo zpoždění 7:50min. Údajně sklo na palubě, pak kapitán řekl, že asi prasklo nějaké okno. Letadlo odstaveno, že počkáme až nějaké jiné letadlo přiveze nové okno z Evropy(ha,ha). Nakonec přiletělo náhradní letadlo.Na letišti poskytnuty vouchery v hodnotě 27,50 euro, na palubě jídlo a nealko zdarma. Letecká spol. Transavia. Spoj z Amsterodamu 20:50 nám uletěl.Náhradní eletenky poslány do mailu s odletem 6:50 do Prahy. Přílet do Amsterodamu byl ve 23:15, od společnosti KLM nikde nikdo kdo by dal nějaké informace. Další čekání 8 hod na letišti. Mám nárok na nějaké odškodnění nebo to spadá do technických problémů?

Technické problémy nejsou vyjmuty, takže nárok by tu měl být.

Děkuji. Už to řeším přes Vaše nároky.cz

Dobry den,

Letecky dopravce me informoval o zruseni letu mene jak 7 dni dopredu (cca 164h predem) a nabidl let ktery prileti do destinace o 2.5h pozdeji. Mam narok na odskodneni?

Dekuji

Ano, uvedená suma se ale může krátit o 50 %. Pokud váš let byl kratší jak 1.500 km, krátit se nebude.

Ahoj, nemáte někdo kontakt na smartwings? Zrušili mi let a na žádost o kompenzaci přes formulář na jejich stránce ani přes výzvu nikdo neodpovídá. Případně, nejde je nějak nahlásit? Tohle si snad nesmí dovolit.

Nikdo ze Smartwings s vámi nic řešit nebude. Je to arogantní firma. Obraťte se rovnou na výše uvedenou agenturu, jiné spolupracují se SW a kopou za aerolinku, nikoliv práva cestujících.

Dobrý den, můžete mi poradit let byl zrušen, společnost Flyniki vyhlásila insolvenci. Nárok na kompenzaci nejspíš nemáme. Ale zajímá mě když chci požádat o charge back u banky ale letenky jsme kupovali přes Pelikána. Vyjde nám banka vstříc? Nebo musí Pelikán požádat o charge back u své banky?

Požádat musíte vždycky vy.

Dobrý den, měla jsem koupený let s KLM z Prahy na Mauricius s přestupem v Amsterdamu. Let byl zrušen pro nepříznivé počasí. Společností KLM mi byl nabídnut náhradní let se společností Turkisch Airlines s přestupem v Istanbulu. V Praze jsem obdržela 2 navazující boarding passy (z Prahy do Istanbulu a z Istanbulu na Mauricius). Let do Istanbulu, který měl odlétat v 19. 15 , však měl zpoždění a odlétali jsme až ve 21.30. Při přistání v Istanbulu jsme 3x létali dokola nad městem, než jsme dostali svolení k přistání. Od letadla nás na letiště vezl autobus, který nás pomaloučku vozil kolem celého letiště. Náš navazující let na Mauricius, který měl odlétat ve 2.20 jsme tak nestihli. Jelikož se prý z Istanbulu na Mauricius létá pouze jednou denně, vystavili nám na letišti náhradní letenku a museli jsme letět až ve 2.20 následujícího dne. Dostala jsem sice ubytování v hotelu, ale přišla jsem o jeden den zaplacené dovolené na Mauriciu. Mám nárok na nějakou refundaci? Pokud ano, mám svoji žádost směrovat na KLM, kde jsem měla zakoupeny původní letenky nebo na Turkisch Airlines, které zavinili to, že jsem nestihla přestup na navazující let v Istanbulu? Děkuji za odpověď.

Dobry den, chtel bych se zeptat jestli ma smysl zadat kompenzaci v pripade letu Georgia airways tbilisi do praha kdyz letadlo pro poruchu poleti o 5 hod pozdeji

Právě jsme na Bali a zrušili nám let či Máme dělat?

Zdravím, 3.10. nám byl zrušen let s TAP Portugal z Madeiry do Prahy, res. do Lisabonu, kde byl přestup. Dozvěděli jsme se to až na letišti, kde nám jen řekli, ať čekáme ve frontě na přepážku TAPu nebo voláme na číslo TAPu, Tam se nedalo dovolat (přetížené linky celé 3 dny), ve frontě jsme stáli 12 hodin bez výsledku, pohnuli jsme se asi o 2 metry, bez jídla, bez informací. Nakonec jsme vygooglili, že má TAP pobočku ve Funchalu (hlavní město Madeiry), tak se tam jeden z nás vypravil, druhý dál stál ve frontě. Ve Funchalu jsme alespoň přišli cca za hodinu na řadu, dostali jsme náhradní let, ale až za 3 dny, tzn. 6.10. Bohužel pracovnice pobočky s námi odmítla řešit náhradní hotel, takže jsme museli zpátky na letiště, tam se fronta vůbec neposunula. Po dalších hodinách začal někdo z TAPu na letišti rozdávat poukazy na hotel, na nás bohužel nezbylo. Tak jsme si zajistili ubytování a stravu sami, na letišti jsme dostali informaci, že TAP hradí ubytování do výše 60 EUR a stravu do výše 38 EUR na osobu na den, resp. na noc. Zadali jsme reklamaci na stránkách TAPu.

Chci se zeptat, jestli je toto správný postup? Nebo jestli je možné paralelně udělat ještě něco dalšího pro to, abychom dostali alespoň peníze za ubytování a jídlo? Máme nárok i na odškodné související s vyhláškou EU?

Ještě jedna věc, letenky jsem kupovala přes Pelikána, ten se k tomu staví tak, že mě přesměroval na agenturu APRA, která to za mě vyřeší. Za prvé na jejich číslo se nedá dovolat, je stále vypnuté, za druhé na webu mají v referencích text lorem ipsum, což na mě nepůsobí věrohodně. Na jejich webu jsem tedy zadala případ, kde jsem to celé popsala, hned po hodině mi přišlo vyjádření, že se už spojili se zahraničními partnery (celkem nechápu, kdy to stihli) a že na kompenzaci nárok nemám. Znovu jsem volala, znovu vypnutý telefon. Tak jsem psala ještě email, na který mi doteď odpověď nepřišla. Máte někdo zkušenost s touto agenturou? Mám o tom velké pochyby, rozhodně jejich jednání nepůsobí profesionálně.

Děkuji za jakékoli rady. PetraV

Dobrý den, právě mi zrušili let Neapole -Praha. Bohužel na Wizzair linku se nedá dovolat a na letišti je jedna holka co přebírá kufry a ta mě odkazuje přímo jen na telefonní linku. Takže jsem koupil novou letenku na zítra od Easyjet . Mám nárok i tak na proplacení hotelu? Mám si schovat účet?

Dobrý den, prosím poraďte, koncem října jsem pres eurowings koupila letenky z Vidne do Mytilene a za tyden zpet (3-10.10) cesta tam vse ok, pri odletu z5 prisla zprava ze je let zrusen a bude nasledujici den 11.10 dopoledne, na letisti vsak nikdo o tomto letu nevedel, na infolince jen hraji pisnicky, nemela jsem se jak dostat domu jelikoz spolecnost nam nenabidla jiny let ani nic, proste delaji ze nic, neberou telefon, jen napsaliu hromadny mail. Musela jsem tedy koupit letenku za 295euro abych se dostala domu a to odva dny pozdeji. Co mam delat? Meli by vse proplatit i za hodiny cekani... nikdo vsak nereaguje

Načíst všechny komentáře

Emirates 2x denně do Prahy
napsal Kryštof Hájek 2018-03-27T11:09:00+02:00 4 komentáře

Po měsících dohadů dnes oblíbená letecká společnost Emirates konečně vydala oficiální tiskovou zprávu o přidání druhé denní frekvence mezi Prahou a Dubají. K odpolednímu letu, který se létá s…

Ryanair začne létat na Ukrajinu. I z Bratislavy
napsal Kryštof Hájek 2018-03-21T17:19:00+01:00 6 komentářů

Po loňském neúspěšném pokusu o spuštění letů na Ukrajinu, který ztroskotal na nedohodě mezi Ryanairem a ukrajinskými úřady, se zdá, že letos je na řadě pokus číslo dva. Zatím jen v mobilní aplikaci…

Ryanair přidává další 2 nové linky z Prahy do Maroka a Izraele
napsal David Eiselt 2018-03-08T10:31:00+01:00 13 komentářů

O tom, že to Ryanair myslí v Praze vážně není už pochyb. Za loňský rok rozšířil svou letovou mapu z PRG do 14 destinací a jen od začátku letošního roku už stihl ohlásit další 3 nové linky do…

Nová linka Norwegian z Prahy do Göteborgu: 1.800 Kč
napsal Kryštof Hájek 2018-03-07T15:39:24+01:00 1 komentář

S poměrně nečekanou novinkou dnes přichází jedna z nejdravěji se rozvíjejících aerolinek na světě Norwegian. Od 27. dubna 2018 spojí Prahu s druhým největším městem ve Švédsku Göteborgem. Staré…