Ahoj, s kamarády chceme letět na konci února do USA.  Rozhodovali jsme  se mezi NY a LA. S termíny je to dost na prd, našli jsme  let který má dva přestupy (Madrid - 1h, Chicago  2 h 45m). Jak časté bývá zpoždění letů mezi Evropou a Severní Amerikou?Myslíte že je ten čas na přestup dostačující, nebo je to hodně riskantní.Děkuji,Ondra  .

Několik přestupů při letu do USA

Založil ve fóru Obecně o cestování letadlem

10 reakcí

Ahoj, 

s kamarády chceme letět na konci února do USA.  Rozhodovali jsme  se mezi NY a LA. S termíny je to dost na prd, našli jsme  let který má dva přestupy (Madrid - 1h, Chicago  2 h 45m). 

Jak časté bývá zpoždění letů mezi Evropou a Severní Amerikou?

Myslíte že je ten čas na přestup dostačující, nebo je to hodně riskantní.

Děkuji,

Ondra 




la-prestupy.png

0

Co chceš slyšet? Nikdo Ti neřekne, jestli bude mít let v únoru zpoždění. Jediný co můžeš udělat je podívat se na danej let na FR a tam uvidíš, jak často a o kolik bývá zpožděný. Riskantní to není, protože pokud Ti to uletí, tak vás posadí na následující let, pokud budeš kupovat jako jednu rezervaci.

0 Citovat

Nepotřebuji vědět předpověď na ten konkrétní termín,  jde mi o to, že bych chtěl slyšet vaši osobní zkušenost. Chci si jen udělat přehled co se může stát a jak to případně řešit. Nelítám často a tak nevím. Děkuji, za odpověď, pokud nás posadí na další let v případě že budeme mít zpoždění, tak to zní jako pohoda.


0 Citovat

Je to tak vždycky, když jsou všechny lety na jedné letence, odpovědnost při zpoždění samozřejmě nese aerolinka a ta se o vás musí postarat, takže přesun na nejbližší další volný let a v případě, že ten je až druhý den, tak hotel zdarma.

Pravděpodobnost zpoždění mezi Evropou a Severní Amerikou se opravdu nedá říct - je stejná jako u všech ostatních letů na světě: většinou to letí na čas, někdy nemusí...

0 Citovat

Tak třeba my jsme zpoždění ani do NY, ani do LA neměli :-)

0 Citovat

tak zase otazka z vesteckej gule. moze nacas, ak budu dobre tailwinds aj skor a ak sa objavi nejaka riadna snezna burka, co nie je nic vynimocne na vychodnom pobrezi, mozte sa zaseknut aj na dlhsi cas

0 Citovat

@tonic - přesně... Mirjur - letěli jsem opravdu v únoru? Letošní asi  ne, to bylo zrovna boží dopuštění.

0 Citovat

Já letos 26.2. do NY :-) 

Trasa Praha - Frankfurt - Montreal - NY a jediný problém zdržení v Montrealu cca 20 minut kvůli nějakému problému na motoru letadla.

0 Citovat

Ja letel v pondeli do Seattlu (zdravim z Portlandu) a jedine zpozdeni na cele trase byl ranni (6:00 - zpozdeno na 10:30!) let do Frankfurtu - nastesti nas prebookovali na CSA v 7:25 a pripoj z Fra do Sea jsme stihli (jen tak tak)..


Kazdopadne pres Madrid sem letel hodnekrat a jedine zpozdeni ktere jsem na tehle trase zazil bylo kdyz ve Francii stavkovalo RLP - jinak zatim 100% letu (jak lokalni tak TATL) vzdycky on time a jeste se Madrid da celkem v pohode stihnout za 30min..


Jen si ty letenky nekupuju u kiwi :D
0 Citovat

kickass1 napsal(a):

Ja letel v pondeli do Seattlu (zdravim z Portlandu) a jedine zpozdeni na cele trase byl ranni (6:00 - zpozdeno na 10:30!) let do Frankfurtu - nastesti nas prebookovali na CSA v 7:25 a pripoj z Fra do Sea jsme stihli (jen tak tak)..


Kazdopadne pres Madrid sem letel hodnekrat a jedine zpozdeni ktere jsem na tehle trase zazil bylo kdyz ve Francii stavkovalo RLP - jinak zatim 100% letu (jak lokalni tak TATL) vzdycky on time a jeste se Madrid da celkem v pohode stihnout za 30min..


Jen si ty letenky nekupuju u kiwi :D

Tak u kiwi by koupil jen uplny trotl :D ale podle Flightradaru by to melo bejt na 99% on time :) 

0 Citovat

O zpoždění letadel to vůbec nebude. Zásadní veličinou na přestupu v USA bude imigrační. Můžeš tam být 15 minut, ale taky 2 hodiny. Neovlivniš to a hlavně žádný "fast track" tam neexistuje. Stačí aby zrovna úředníci byli v módu "more detailed screening" a najednou je fronta nekonečná. :-) ale no stress, kdyžtak tě posadí na další letadlo :-)

0
10 reakcí