Ahoj,chtěla bych poprosit o zkušenosti ty, kteří létají s rodinou - dva dospělí + dvě děti (v našem případě 11 a 13).  Dosud jsme létali jen po Evropě, nejdelší let něco přes 4 hod. Vždy jsme seděli 3 + 1 přes uličku.Nyní potřebuji udělat rezervaci sedadel na náš první let přes oceán (Londýn - San Francisco). Letadlo je B787-900 konfigurace 3-3-3. Přemýšlím, jestli nás posadit stejně 3+1 přes uličku nebo 2 + 2 v řadách za sebou u okýnka a prostřední sedadlo (event. vzít sedadlo u okýnka a v uličce a doufat, že prostřední sedadlo zůstane prázdné, pokud let nebude úplně plný).Je lépe sedět v economy části víc vzadu (blíže do galley, možná méně lidí, ale zase větší turbulence a pozdější výstup z leadla) nebo vpředu (blíže toalety - to nevím, jestli je plus nebo minus :-))?A při letu do San Francisca je lépe sedět u okénka vpravo nebo vlevo? Díky za vaše rady. .

"Zasedací pořádek" v letadle pro rodinu

Založila ve fóru Obecně o cestování letadlem

9 reakcí

Ahoj,


chtěla bych poprosit o zkušenosti ty, kteří létají s rodinou - dva dospělí + dvě děti (v našem případě 11 a 13).  

Dosud jsme létali jen po Evropě, nejdelší let něco přes 4 hod. Vždy jsme seděli 3 + 1 přes uličku.

Nyní potřebuji udělat rezervaci sedadel na náš první let přes oceán (Londýn - San Francisco). Letadlo je B787-900 konfigurace 3-3-3. Přemýšlím, jestli nás posadit stejně 3+1 přes uličku nebo 2 + 2 v řadách za sebou u okýnka a prostřední sedadlo (event. vzít sedadlo u okýnka a v uličce a doufat, že prostřední sedadlo zůstane prázdné, pokud let nebude úplně plný).

Je lépe sedět v economy části víc vzadu (blíže do galley, možná méně lidí, ale zase větší turbulence a pozdější výstup z leadla) nebo vpředu (blíže toalety - to nevím, jestli je plus nebo minus :-))?

A při letu do San Francisca je lépe sedět u okénka vpravo nebo vlevo? 

Díky za vaše rady.

0

Sedni si na jeden konec letadla a děti pošli na druhý konec, budeš mít celou cestu klid a budou otravovat někoho jiného.

0 Citovat

Nedelal bych z toho takovou vedu. Sazka na 2+2 se sedadlem uprostred volnym muze vyjit, ale nemusi. Nicmene to co uvidite pri online odbaveni co se tyce volnych/obsazenych sedacek nemusi odpovidat skutecnemu obsazeni letadla a pokud nejste ochotna za sedacku priplacet moc na vyber stejne asi mit nebudete.

0 Citovat

Fintu s prostředním sedadlem volným jsem kdysi hojně využívala, ovšem poslední cca rok je to bída. Taky se vám zdá, že jsou lety čím dál víc vytížené?

0 Citovat

Let bude plný, môžeš sa spoľahnúť :)

Podľa mňa je správne riešenie trojka pri okne plus jedno miesto cez uličku. Čím viac vpredu, tým lepšie. T.j. rad č. 31
0 Citovat

Souhlasím s trojkou u okna + 1 místem přes uličku = 100% jistota, že když se budete chtít projít, nemusíte prolézat přes třetího člověka. Ohledně strany je to asi jedno, je to dlouhý let, takže +- půlka letu bude proti a půlku po slunci tak jako tak. Já si radši sedám doprava - větší šance na spatření Grónska.

0 Citovat

Takym detom staci mobil a mas klud cely let, takze nech kludne sedia aj o dve ulicky dalej ;)

0 Citovat

V tuhle dobu jsem si skoro jisty ze to bude full, 95% mych letosnich letu do US bez ohledu na tridu letelo plnych, jedina vyjimka byl let s Luftwaffe, kde za nama (3-4-3) na 4 bylo jedno misto volne, diky no show, jestli letite s rodinou, berte urcite 3+1. Do SF jestli si spravne pamatuju plati stejne jako na LGA, EWR, SEA a MIA leva strana letadla pro nejlepsi vyhled z okynka.. Kazdopadne cim dal vzadu, tim vetsi sance na prazdne sedadlo..

0 Citovat

Díky za odpovědi. V tomhle tarifu si právě můžeme vybrat sedadla hned, ne až při check-inu, a zatím je na stránkách společnosti vybraných pár sedadel. Tak proto ta "věda". Takže raději vezmeme 3+1. A děti na druhém konci letadla nejsou špatný nápad, ale mám své děti ráda a k spolucestujícím se chovám ohleduplně :-) A varianta děti + manžel economy a já o oddíl vepředu doma neprošel :-)

0 Citovat

kickass1 napsal(a):

V tuhle dobu jsem si skoro jisty ze to bude full, 95% mych letosnich letu do US bez ohledu na tridu letelo plnych, jedina vyjimka byl let s Luftwaffe, kde za nama (3-4-3) na 4 bylo jedno misto volne, diky no show, jestli letite s rodinou, berte urcite 3+1. Do SF jestli si spravne pamatuju plati stejne jako na LGA, EWR, SEA a MIA leva strana letadla pro nejlepsi vyhled z okynka.. Kazdopadne cim dal vzadu, tim vetsi sance na prazdne sedadlo..


A my jsme zrovna v půlce září letěli LHR - JFK a economy bylo skoro prázdné a předevčírem MIA-LHR a uplně stejně poloprázdné. Dokonce nám paní u přepážky v MIA sama poradila fintu se sedadly ulička + okno s tím, že 100% bude místo mezi námi. Nakonec jsme každý měli pro sebe čtyřku uprostřed...

0
9 reakcí