Jaké zkušenosti máte s Rynairem? Letím s nima poprové a nejradši bych to zrušil... Lze zrušit nějak rozumně letenku od nich, když od nákupu neuplynulo ani 24h? Jak je to s "příručníma" zavazadlama? Nikde to tam nemůžu najít. Jelikož jedu na Sardinii, tak budu mít sebou krémy apod. Nevyházejí mi to? Díky .

Ryanair - obecně

Založil(a) ve fóru Letecké společnosti

Tak jak uz se tady pise , let zpet udelas jen 4 dny dopredu , kdyz si ale koupis priority a sedadlo, tak to jde udelat dopredu 30 dnu . uz davno to tak delam , nemam problem s 2 zavazadly , nikdo me neodebira zavazadlo a nedava ho dolu a cestu si nachystam v pohodli doma , sedadlo stoji 3 eura nebo, kdyz to zaplatis ceskym prevodem tak 90 kc ( bohuzel ten jejich prepocet je takovy jaky je ) , no a priority je 5 euro nebo 150 kc ( po poslednim jejich updaete mi tam naskocilo 6 , coz by mela byt cena na letisti ) uz tu, ale nekdo psal jak se da ten blby prepocet obejit, samozrejme treba 2 lety tam a 2 zpet , to uz naskace , ale pokud mas jen let tam a zpet ,tak bych tech 500 kc obetoval a mas klid nakonec si muzes koupit jen sedadlo a melo by te to pustit Jinak tak jak taky pisou poradne se na to podivej a musi zustat zaskrnute jen policko pro checi-in jen pro cestu tam .a zpet musi byt prazdne ,( tusim ze to policko je pred jmenem ), zpet to udelas ty 4 dny pred odletem na miste

0 Citovat

Dík to vše jsem pochopil a dodržel bez výsledku napsal jsem na mesengeru pro ryanair a ti mi odepsali že mi to v rezervaci upraví.  Teď jsem doma zkusil apku od ryanair pro android a bording pass  mám v mobilu zkusím si ho raději vytisknout díky za reakce 

0 Citovat

Ryanair nam zrusil zpatecni let z Bologne do Prahy v utery 8.5., poradil by nekdo jake mame moznosti ohledne kompenzace a jaky nahradni let zvolit? Potrebujeme byt 8. kvetna vecer v Praze. Diky predem za pomoc!

Nemam pristup na pocitac jenom pres telefon...
0 Citovat

V prve rade je treba jednat s nimi co vam nabidnou , pak si urcite nechat potrvrdit na servis desku zruseny let , pokud nebyl zruseny z duvodu povetrnostnich vlivu , nebo presne vyjmenovnych duvodu , ktere prepravce nemuze ovlivnit , tak vam nalezi kompenzace ve vysi 250 euro na osobu , pokud vam nabidnout nejakou moznost ,tak se muze kompenzace snizit o 50 % predpokladam ze by vam mohli nabidnout let z Bergama Koukam na to na strankach , mate moznost to zdarma prehodit na jiny den , zaroven se da vyplnit aplikace odskodneni , zkuste si nekde sehnat pristup na internet ,coz by nemel byt problem , koukam ,ze let z Bergama uz neni k dispozici , tak bych od nich vzal hotel a prebukoval to na nasledny den, ale ten je az 10.5. ,takze podle me by vam mohli nabidnout na 9.5,. Bratislavu zatim tam je za 38 euro , samozrejme byste to meli dostat zdarma . Praha je vyprodana i na toho 10.5. takze pak jedine , ze pripusti jinou spolecnost , nebo vam nabidnou let s prestupem , ten jde i na 8.5 treba s Pisy s Bolone leti CSA .. dalsi moznosti jsou Milan Malpaneza , Benatky , pokud za kazdou cenu musite byt zpet 8.5 ,tak to pro vas nebude moc vyhodne , nevim jestli vam zaplati jinou spolecnost ,ale v takovem pripade by si urcite potahli tech 50 % , mozna jeste by se s nimi dala vyhandlovat ta Pisa ,to jsou jejich letadla . ale asi vas spis budou tlacit do te Bratislavy na 9.5.

0 Citovat

Diky moc za odpoved, mikir!

Let nam zrusili dnes poslanim SMS, pouze ze lituji, duvod neoznamili, pritom vcera jsem jiz udelal check-in a dostal palubni listky... jsem ted ve Florencii a zitra se presouvame do Bologne odkud jsme meli v utery odletat. Na jejich webu pisi pouze o kompenzaci za zrusenou letenku (ta zpatecni stala 529,- Kc na osobu) tak jsem zvedavy jestli z nich tech 250 EUR dostaneme... Zitra rano se spojim s jejich service deskem a uvidim co nam nabidnou.

0 Citovat

Trva to pak asi mesic nez zaplati .ale nemel by byt problem , jak jsem se na to dival. tak tam moc zadne kombinace nejdou vymyslet podle meho je nejefektivnejsi ta Bratislava toho 9.5. hotel a kompenzace , jeste me napadlo , ze kdyz by vam nabidli neco na toho 8.5. ,tak pokud byste v Praze nebyli alespon o 4 hodiny pozdeji nez jste meli priletet ,tak vam tech 250 euro nedaji

0 Citovat

Kompenzacie asi moc nehrozia, kedze je to kvoli stavke ATC personalu v IT. My si kvoli tomu predlzujeme o den pobyt v Lisabone

0 Citovat

Stavka personalu je diskutabilni a je to vec na reseni s pravniky i kdyz mas asi pravdu ,ale neni to takovy jasny duvod , jako kdyz treba vybuchne sopka , to jsem ale nevedel , ze jde o stavku Sice se duvod stavky letistniho personalu uvadi jako duvod pro nevyplaceni kompenzace , ale diskutabilni je to podle meho proto, ze letecka spolecnost musela o stavce vedet dopredu ,jakakoliv stavka zamestnancu se avizuje dopredu , ale dokazovani by bylo slozite ,zda to mohla spolecnost ovlivnit treba tim, ze by sama presmerovala let s jineho letiste kde stavka neni , takze asi bych se hodne rychle zajimal o tu Bratislavu , hotel a prebukovani na jiny den je jasny ,ale ani za 2 dny let s Bologne neni volny .. takze by splecnost mohla pristoupit na tu zmenu trasy

0 Citovat

Rynair helpdesk nam vubec nepomohl, nabidli nam pouze let z Bologne ale az na sobotu 12.5., nasel jsem na stredu 9.5. primy let z Bologne do Prahy s CSA. Rekli mi, ze si ho musim koupit sam + hotel a pak pozadat o kompenzaci, pry to budou resit case by case. Tak to jsem zvedavy jestli nam aspon proplati tech skoro 10 tisic za jednosmernou letenku s CSA pro dva + jednu noc v hotelu v Bologni...

0 Citovat

Aha hmn na to bych uplne tak nespolehal , na hotelu jste meli trvat at ho zaridi oni a kdyz uz letite 9.5 . proc jste nevzali tu Bratislavu ta stala jen 38 euro byla s Ryanairem a z Bratislavy do Prahy ted jezdi Regio , tim ze byste tlacili na hotel si myslim , ze by souhlasili i se zmenou trasy , no uvidite dejte pak vedet jak to dopadlo jestli vam neco zaplatili , mozna nabidnou poukazku na let , ale ono je to asi jine ,,ja jsem mel s nimi technickou zavadu a za 2 osoby nam 500 euro zaplatili ..,,, u te stavky se asi budou kroutit

0 Citovat

Dobrý den,

mám 2 otázy. Byl nám zrušen let z Katowic do Chanie a zpět pro 6 osob na červen. Náhradní let po domluvě s Ryanarem bude z Krakowa, ale pobyt je zkrácen o jeden den oproti původnímu plánu. Máme nárok na proplacení nevyužité noci v hotelu? Druhá otázka: trochu nám popletli přebookování letenek, a to tak,  že na zpáteční cestě máme na jedné rezervaci 6osob/letenek, a dalších 6 letenek na dvou rezervacích. Jinak řečeno na jedno jméno vždy dvě letenky :-)   Jak to řešit?  Děkuji za odpovědi.


0 Citovat

kedze je to vsetko viac ako 14 dni, tak nemate narok na nic  okrem full refund, alebo prebookovania na iny let

rieste to telefonicky, alebo na ryanair chate

0 Citovat

Jen zajímavost k tomu algoritmu rozsazování. Během posledního půl roku jsme udělali s přítelkyní každý 6 zpátečních letů, dohromady tedy 24 check-inů. Ve 100 % případů jsme měli vždy cestu tam uličku, cestou zpět prostřední sedačku.

0 Citovat

Dotaz asi převážně na mikira: Mám na červenec letenku VIE-PMI-VIE pro dvě osoby. Jedné ruplo v bedně a prostě nepoletí. V e-mailu mi straší už druhá výzva k potvrzení změny času letu o cca 30 minut. Vím, že by mohly jít vrátit government fees. Nikde však nemůžu najít rozpis ceny letenek. Ani v itinerary, ani na účtu online a netuším, jestli to u letenky za 75 € má vůbec cenu hledat. K tomu jsem si na webu ve FAQ našel, že za to snad O'Leary vybírá poplatek 20 € (jednosměrně?)...

0 Citovat

@Michal   , to ze temer s nikym jinym nelitam , neznamena,  ze  vsechno vim , nebo mi  O Leary  poskytuje nejaka  privilegia , ale zkusim odpovedet  co si spis myslim , nez vim presne , rozpis cen se  drive po ukonceni cele rezervace ukazoval , vyzkousel jsem to zkusmo az pred  to zaplaceni , ale  nerozklikla  se mi ta ikona na  detailni rozpis ceny , jako tomu bylo drive . kdy VAT to urcite ukazovalo

Muze to treba byt i tim, ze jde  o Laudamortion  , ale i tam kde to je vyslovene Ryanair  to  ten rozpis  VAT  nedava

S 20 eury administrativniho poplatku  mas  pravdu,  Ve Spanelsku je   VAT bud 21 % nebo 10 % nebo 4 %  , kde se  ktere   pouzivaji nevim , ale logicky i kdyz by byl mensi  , tak ten 20 eurovy poplatek to zkazi

A nevic je tam jeste jedna nejasne vec  tyka se to i Rakouska ?  To ze je administrativni poplatek  20 euro moc vyvsvetleno neni , ale podle meho, kdyz jde o tak malou castu  ,tak to  nema smysl , navic po odecteni  20  euro polatku
0 Citovat

Dobrý den, 

chci se zeptat jak moc kontrolují malé zavazadlo (kabelky, batohy). Uvádějí rozměr  35 x 20 x 20 cm... je problém pokud mám rozměry 30x25x15? Bohužel na více než 25 cm to nezmáčknu. Bude problém s dáním pod zavadlo přede mnou? 

Děkuji za odpověď.

0 Citovat

jednu vec nikdy nepochopim..to kazdy ma standardne zly rozmer batoziny  a uz ho musi nosit na veky vekov?:)

toto das do akehokolvek rozmeru


lidl-plastove-tasky-1.jpg

0 Citovat

lalala napsal(a):

Dobrý den, 

chci se zeptat jak moc kontrolují malé zavazadlo (kabelky, batohy). Uvádějí rozměr  35 x 20 x 20 cm... je problém pokud mám rozměry 30x25x15? Bohužel na více než 25 cm to nezmáčknu. Bude problém s dáním pod zavadlo přede mnou? 

Děkuji za odpověď.

Dal jsem pod sedačku i přecpaný Ryanair approved batoh, když jsem potřeboval rychle přestoupit. 

0 Citovat

tonic napsal(a):

jednu vec nikdy nepochopim..to kazdy ma standardne zly rozmer batoziny  a uz ho musi nosit na veky vekov?:)

toto das do akehokolvek rozmeru


Děkuju ti za tip, ale spíše bych ocenila seriózní radu. Pouze se ptám jak kontrolují velikost zavazadla, ne jaké jiné si mám vzít :)

0 Citovat

zoberte si take ake mate mat  a bude to bez problemov :) tato otazka sa tu opakuje donekonecna.  zalezi aj od letiska a personalu, zaklad je ist medzi poslednymi tesne pred koncom boardingu, nech uz nemaju cas nic kontrolovat :D

0 Citovat

lalala napsal(a):

Dobrý den, 

chci se zeptat jak moc kontrolují malé zavazadlo (kabelky, batohy). Uvádějí rozměr  35 x 20 x 20 cm... je problém pokud mám rozměry 30x25x15? Bohužel na více než 25 cm to nezmáčknu. Bude problém s dáním pod zavadlo přede mnou? 

Děkuji za odpověď.


Tohle problém nebude ;)

0 Citovat

O5 otazka typu mam listek na MHD, plati 20 minut, ale cesta trva 22 minut. Vadi to? OMFG

0 Citovat

Problem je v tom ,ze forum bylo sjednocene , myslim ,ze to melo zustat tak jak bylo ve starem foru,  otazky na cokoliv mely zustat samostatne , ale budiz  , moje odpoved je takova , priority nekontroluji tak prisne jako ostatni  a pak jeste jedna vec ta nova krabice je ted takova ze male zavazadlo se vklada nahoru a vetsi dolu tak,ze je jedna strana otevrena , takze vetsi zavazadlo tam proste uz nejde nacpat tak, jak se o to nekteri snazili drive  a nejvetsi problem ted vidim s temi 20 cm protoze vesmes maji kufry predni kapsy a ty pak zpusobi treba i 25 cm a kufr precniva , 1-2 cm pokud neni  u kontroly nejaky moc aktivni se da zvladnout , u maleho zavazadla bude stejny problem aby nevycnivalo nahore , jinak jsou bocni steny a pokud nejde tech 5 cm zmacknout tak by problem byt mohl ,zalezi zase na tom kdo tam v danou chvili bude , jinak jak tu pise tonic bud jit mezi poslednimi  , stejne je to dneska uz jedno ,vetsi zavazadla olepuji vsechny , nebo si koupit priority ,ale kupuje si ho uz cim dal vic lidi a v tichem duchu zvedli cenu z 5 euro na 6  ,coz byla puvodne cena za koupi priority na letisti , ted uz je i on line

0 Citovat

Tak uz aj ryan ide na 48 h check- in ... sraci


"Please note that for all flights from June 13th 2018 onwards, standard (free) online check-in will be available from 48 hours to 2 hours pre-departure. Customers who choose not to reserve their preferred seat, can check in online or on the mobile app free of charge from 48 hours to 2 hours pre-departure and will be randomly allocated a seat. (See Terms and Conditions below)

   

All Ryanair customers may buy a reserved seat online, both on the Ryanair.com website and mobile app from the time of booking up to 2 hours pre-departure and these customers can check in online anytime they so wish between 60 days to 2 hours before the scheduled departure time of their flight"

0 Citovat

Tak zatím musím Ryanair pochvalit za skutečně rychlé vyřizování, jak jsem již psal minulý týden, 8. května nám zrušili zpáteční let Bologna - Praha.

Zpáteční letenka z Prahy do Bologne s Ryanairem nas stála celkem 3 055,- Kč pro 2 osoby a se 2 dny dovolené jsme plánovali 4 noci ve Florencii a 1 noc v Bologni. Nakonec jsme v Bologni museli zůstat o 1 noc déle, let 8.5. byl zrušen z důvodu stávky leteckých dispečerů v Itálii. Místo cca 500,- Kč za tu letenku zpět pro jednoho jsme si museli koupit letenku s ČSA na středu 9.5. za 4 976,- Kč na osobu. Celkem nás to zrušení stálo 9 952,- Kč a 84 EUR za ubytování.

Na webu Ryanair jsem v pátek podal žádost o kompenzaci 250 EUR na osobu podle EU regulace 261/2004 a plnou kompenzaci letenky s ČSA a ubytování v ceně 84 EUR. Již v pondělí jsem měl odpověď, že kompenzaci 250 EUR zamítli (podle očekávání z důvodu stávky je to ve výluce), letenku nám uhradí v plné výši, o ubytování nic nepsali, na můj další dotaz v pondělí co bude s náhradou za ubytování, mně hned druhý den napsali, že si toho nevšimli... a že to také proplatí v plné výši. Mám během 10 dní očekávat peníze na účtu. Takže jsem vcelku spokojen, dodatečné náklady nám pokryli v plné výši, s kompenzací jsem už nepočítal i když by byla vítaná...

Má cenu to ještě zkoušet přes nějakou agenturu typu vasenaroky.cz, click2claim.eu nebo někoho jiného? Jaké máte zkušenosti s těmito agenturami? Jen na doplnění dodávám, že třeba ČSA let 8.5. z Bologne do Prahy nezrušili, místo odpoledne letěli večer a do Prahy přiletěli asi s 6-ti hodinovým zpožděním ale ten samý den.


0