Jaké zkušenosti máte s Rynairem? Letím s nima poprové a nejradši bych to zrušil... Lze zrušit nějak rozumně letenku od nich, když od nákupu neuplynulo ani 24h? Jak je to s "příručníma" zavazadlama? Nikde to tam nemůžu najít. Jelikož jedu na Sardinii, tak budu mít sebou krémy apod. Nevyházejí mi to? Díky .

Ryanair - obecně

Založil(a) ve fóru Letecké společnosti

Ví někdo jestli teda RyanAir nabízí možnost connection flights v Bergámu? Když si naklíkám třeba let Ostrava - Bergámo, tak nikde v průběhu rezervace nevidím možnost přidat další let s tím, že přestup by byl garantovaný.


Ve FAQ mají u connection flights poznámku, že minimální čas je 150 minut, ale už tam nikde nepíšou, jak něco takového zabookovat. Na jiném místě na webu zase mají informaci, že jsou pouze point to point dopravce, takže aby se v tom čert vyznal. 

0 Citovat

Ne že bych aspiroval na nového Ryanair guru ale všiml jsem si, že Když nedám odlet z Ostravy ale z Prahy, tak mi to dovolí zadat destinaci s přestupem. To je ten jejich garantovaný přestup.

Proč to z ovy nejde netuším.

0 Citovat

Z Ostravy garantované přestupy zvolit nejdou. Na žádném jejich letišti to není plošné. Jsou jen vybrány dvojice destinací, kde se podobná služba nabízí. Každopádně v ní nevidím smysl, vzhledem k tomu, že connection flights jsou cca o 25% než když si to člověk poskládá sám. A 150 minut je dostatečně dlouhá rezerva na to, aby se tím nějak výrazně snížilo riziko uletění...

0 Citovat

Tak opet zase z Irska  a koukam co se tady zase na Ryanairu deje -) no to s tim alkoholem je docela zajimave, protoze  Iri prece maji k alkoholu docela kladny vztah i za volantem je 0,8 coz mi osobne prijde uz prilis  a treba zrovna pred casem let party skotu , kteri si taky radi prihnou byl hodne hlucny a nikdo nikoho nenechal vyvest z letadla , skutecne musel neco letusce rict  a ta byla na to prilis hakliva, ban  by byl pro mne katasrofa -), ovsem kdyz uz je ban tak by  mohlo existovat nejake V.I.P .-)

Mam ale cerstvou prihodu let z Brna byl opozden o vic jak 3 hodiny do Londyna , cimz nam uletel let do Corku , samozrejme se tesim na kompenzaci -) ovsem to co se delo po priletu na Standstedu  se me absolutne nelibilo a letiste Standsted je z meho pohledu jedno z nejhorsich letist na ktere bohuzel musim litat velmi casto a tak jak nekteri  pisou ze poud je moznost leti s nekym jinym ,tak ja hledam vzdy varianty jak se Standstedu vyhnout , prispevek ale patri do letist tak ho napisu tam

Garantovane prestupy jsem zatim nepouzival ,ale kompenzaci jsem stejne  loni dostal , myslim ale , ze slo prave tehdy o nove zavadeny sezam letist , domnivam se ze plosne se to tyka prave Standstedu ,asi to ale neprezentuji  verejne  a musi jit asi o nasledny let Ryanairem , jetli ale zavedli oficialne garantovany prestup, tak je dost mozne ze  jine prestupy uz nebudou uznany pri zpozdeni letu


0 Citovat

Let s garantovaným přestupem si musíš koupit jako celek, tedy BRQ-ORG s přestupem na STN a je tam nějaký přípatek. Pokud jsi měl samostatné lety, žádná garance se nekoná. Na kompenzaci máš nárok, pokud na STN přiletíš o víc jak 3hod později, navazující let v tom nijak nefiguruje (cílová destinace byla STN)

0 Citovat

Zeptám se: když máme let s garantovaným přestupem - Praha - Athény, jak je to s případným odbaveným zavazadlem? Letí až do Athén a my se o něj nemusíme starat nebo je nutné ho vyzvednout a odbavit na další let? Letíme přes Bergamo, máme tam pět a půl hodiny pauzu, chtěli bychom na otočku na oběd do města, tak jestli zvažovat nákup odbaveného zavazadla, abychom se s ním nemuseli tahat, nebo jestli to znamená, že bychom museli odbavené zavazadlo vyzvednout a znovu odbavit. 

0 Citovat

Alena Dobrovolná napsal(a):

Zeptám se: když máme let s garantovaným přestupem - Praha - Athény, jak je to s případným odbaveným zavazadlem? Letí až do Athén a my se o něj nemusíme starat nebo je nutné ho vyzvednout a odbavit na další let? Letíme přes Bergamo, máme tam pět a půl hodiny pauzu, chtěli bychom na otočku na oběd do města, tak jestli zvažovat nákup odbaveného zavazadla, abychom se s ním nemuseli tahat, nebo jestli to znamená, že bychom museli odbavené zavazadlo vyzvednout a znovu odbavit. 


Pokud letíte přes Bergamo, pak by - alespoň dle podmínek Ryanairu - měli zavazadlo odbavit v Praze automaticky až do Athén.

0 Citovat

Zaujimava prihoda s tym alkoholom, ale neverim ,ze je v tom uplne nevinne. Kludne jej nieco mohol povedat v rodnom jazyku a ona tomu zhodou okolnosti mohla rozumiet. Pises sice, ze tebe sa nezdalo, aby bol niekto hlucny, ci agresivny resp. "na plech", ale kto vie co by o vas realne povedali spolucestujuci. Vsetci vieme ako to vyzera ked zacne kolovat flaska :D Ja pochybujem ,ze ta vyvedu z lietadla len preto, ze pripity sa nepacis letuske. Tiez to vyjadrovanie stylom, ze flasku mi zobral naposledy tenisak na skole nieco o tebe (partii) vypoveda ...

Ja si myslim, ze ste boli vseobecne (alebo niekto z vas) neprijemni, letuska mozno mala taktiez zly den a preto vam bez upozornenia flasku rovno zobrala, popri tom si asi nieco od vasho kamarata vypocula a zvysok pozname :)

Akosi som nikdy nepochopil ludi co este len sadnu na sedadlo a uz otvaraju flasky, v kazdom pripade ked niekedy dostanem chut na alkohol v lietadle, tak asi vyjde lacnejsie si kupit 2 poldecaky rovno na palube ako potom riesit pripadnu neplanovanu cestu domov :)

0 Citovat

Tady je spíš problém s banem. Pokud ho Ryanair neinformoval o jeho udělení a má v podmínkách, že tak musí konat, následná situace může být odepření nástupu na palubu. Teď je jen otázka, jakým způsobem se ovlivňují smluvní podmínky a EU regulace... ;) 

0 Citovat

Tak jestli to byla polska osadka a rekl ji cesky, neco jakoze je pica nebo kurva, tak rozumela a vyhodnotila daneho cloveka jako ten typ co bude delat problem celou cestu a navic ozraleho - takze ven z letadla po narizeni kapitana. Pro mne sounds good.

0 Citovat

naposledy som mal tu cest takto cestovat so skupinou 8 retardov z Bratislavy do Berlina, ktori nerobili cely let nic ine, len sa korzovali so strasne nenapadnymi flaskami z duty free pod mikinami hore dole po lietadle. Ako sa let blizil ku koncu, uz sa solidne tackali a cudujem sa letuskam, ze to tolerovali.

0 Citovat

@rsaf   Uz jsem to tady probiral loni,  meli jsme lety Pardubice - Stansted  a  Stansted - Cork  jako  samostne koupene lety, na Stanstedu bylo zpozdeni  2 hodiny , Cork nam uletel. obdrzeli jsme let zdarma na vecer , do Corku jsme prileteli o 5 hodin pozdeji  a kompenzaci mi po asi mesici poslali , samozrejme oba lety byly Ryanair , cilova destinace neni Londyn ale Cork , to ze byly koupeny samostatne , zrejme tehdy roli nehralo , zavadely se tehdy garantovane prestupy  . tentokrat jsme meli uz na Standstedu  3 hodiny a 20 minut coz mam od Ryanairu uz pisemne potvrzne ,,let do Corku byl az rano , jsem zvedavy jak dopadne kompenzace za noc , je uvedeno ze proplaceji  2 nebo 3 hvezdickovy hotel , bohuzel servis desk zaviral  nechteli vubec uz nic potvrdit  nakonec me dali stanby letenku na dalsi den a odkazali na informace , kde nam bylo zdeleno ze v okruhu 10 km  neni zadny volny hotel  odpovidajici kategorie , navic jsem nebyl spokojeny s jednanim servis desku, ktery prepazku uzavrel s tim, ze oteviraji ve 4 rano ,az pozdeji jsem si vsimnul , ze stanby je na vecerni let dalsi den a ne na rano, znovu jsem tedy diskutoval rano na prepazce  a ziskal jsem stranby na rano a razitko na formular , ktere mi uz vecer odmitli dat, s tim ze mam jiz potvrzeni z Brna , prave kvuli druhemu letu jsem ho chtel i ze Stanstedu ,skoda .ze jsem nemel v ruce  to co jsem pozdeji nasel na emailu , do Corku jsme nakonec prileteli o 12 hodin pozdeji takze jasne pozaduju za 2 osoby 500 euro a  o kompenzaci za  noc na letisti budu jeste diskutovat , iinak me vadila taky ta vec , to uz bylo i posledne , ze jsme meli koupene priority ovsem na stanby letenku se toto nevztahuje i kdyz nam uz pak  sedadla byly  prideleny , neslo mi ani tak o ten prednostni  nastup, ale nechtel jsem dat  zavazadlo dolu a v Corku se pak jeste zdrzovat cekanim ,teoreticky by meli vratit penize za priority i za vybrane sedadlo  , samozrejme i veceri a snidani .,ovsem nocle v hotelu nebyl  a  jidlo mezi pulnoci a 6 rano taky  nejak nejde moc sehnat

0 Citovat

voughne napsal(a):

Zaujimava prihoda s tym alkoholom, ale neverim ,ze je v tom uplne nevinne. Kludne jej nieco mohol povedat v rodnom jazyku a ona tomu zhodou okolnosti mohla rozumiet. Pises sice, ze tebe sa nezdalo, aby bol niekto hlucny, ci agresivny resp. "na plech", ale kto vie co by o vas realne povedali spolucestujuci. Vsetci vieme ako to vyzera ked zacne kolovat flaska :D Ja pochybujem ,ze ta vyvedu z lietadla len preto, ze pripity sa nepacis letuske. Tiez to vyjadrovanie stylom, ze flasku mi zobral naposledy tenisak na skole nieco o tebe (partii) vypoveda ...

Ja si myslim, ze ste boli vseobecne (alebo niekto z vas) neprijemni, letuska mozno mala taktiez zly den a preto vam bez upozornenia flasku rovno zobrala, popri tom si asi nieco od vasho kamarata vypocula a zvysok pozname :)

Akosi som nikdy nepochopil ludi co este len sadnu na sedadlo a uz otvaraju flasky, v kazdom pripade ked niekedy dostanem chut na alkohol v lietadle, tak asi vyjde lacnejsie si kupit 2 poldecaky rovno na palube ako potom riesit pripadnu neplanovanu cestu domov :)

Jako já to chápu, co proběhlo se neví, dotčený tvrdí že nic neřekl, letuška odmítla replikovat co slyšela a okolo nikdo nic neslyšel. Napsal jsem to trošku s nadsázkou. Po zkušenostech z mnoha letů, lety s UIA... mi ale reakce přišla prostě nepřiměřená. Ale o toho vyloučeného až tak nejde...

První kontakt s personálem byl při nástupu. Tam teoreticky mohli usoudit že je někdo pod vlivem, nedošlo tam ale k žádné jiné komunikaci než k pozdravu. Další kontakt byla afektovaná letuška která zahlídla flašku, hned vyskakovala... Přece i úplně ožralým by mohla slušně říct, že se to nesmí (navíc zde nejde o bezpečnost... ale o kšeft). Další komunikace byl afektovaný steward s otázkou "kde je ta flaška" (už byla schovaná). Taky prostě mohl slušně říct, že se to nesmí a ať mu tu flašku dáme. Kouzelné slovíčko please ale prostě nepadlo. 

Není mi 10 let aby po mě někdo štěkal, zvláště když je to služba a já jsem platící zákazník. Kdybych reagoval stejným tónem jako jednal personál, pravděpodobně bych měl BAN také. 

Zároveň chci 99% místní komunity zprostředkovat zkušenost že vždy taháme za kratší konec provazu a že se poměrně nevinní situace může zvrtnout, argumentace a snaha dohodnout se je k ničemu, letadlo jede zpátky na stojánku, z letadla vás vyvádějí policajti, všechny budoucí nakoupené letenky s danou společností vč. dokoupených služeb okamžitě a bez náhrady zanikají...

Co kdyby tam měl koupené lety na další 3 cesty během roka. To by je kvůli jednomu incidentu jako šmahem a bez náhrady všechny zrušili? Mi to OK nepřijde. 


0 Citovat

rsaf napsal(a):

Jako já to chápu, co proběhlo se neví, dotčený tvrdí že nic neřekl, letuška odmítla replikovat co slyšela a okolo nikdo nic neslyšel. Napsal jsem to trošku s nadsázkou. Po zkušenostech z mnoha letů, lety s UIA... mi ale reakce přišla prostě nepřiměřená. Ale o toho vyloučeného až tak nejde...

První kontakt s personálem byl při nástupu. Tam teoreticky mohli usoudit že je někdo pod vlivem, nedošlo tam ale k žádné jiné komunikaci než k pozdravu. Další kontakt byla afektovaná letuška která zahlídla flašku, hned vyskakovala... Přece i úplně ožralým by mohla slušně říct, že se to nesmí (navíc zde nejde o bezpečnost... ale o kšeft). Další komunikace byl afektovaný steward s otázkou "kde je ta flaška" (už byla schovaná). Taky prostě mohl slušně říct, že se to nesmí a ať mu tu flašku dáme. Kouzelné slovíčko please ale prostě nepadlo. 

Není mi 10 let aby po mě někdo štěkal, zvláště když je to služba a já jsem platící zákazník. Kdybych reagoval stejným tónem jako jednal personál, pravděpodobně bych měl BAN také. 

Zároveň chci 99% místní komunity zprostředkovat zkušenost že vždy taháme za kratší konec provazu a že se poměrně nevinní situace může zvrtnout, argumentace a snaha dohodnout se je k ničemu, letadlo jede zpátky na stojánku, z letadla vás vyvádějí policajti, všechny budoucí nakoupené letenky s danou společností vč. dokoupených služeb okamžitě a bez náhrady zanikají...

Co kdyby tam měl koupené lety na další 3 cesty během roka. To by je kvůli jednomu incidentu jako šmahem a bez náhrady všechny zrušili? Mi to OK nepřijde. 



je to hodně individuálni, mě třeba nenechali nastoupit v TXL na let do Abu Dhabi a dál BKK. Je pravda , že jsem trochu popil, ale nedělal jsem žádný "skandál" Museli zdržet odlet a najít můj odbavený kufr a vrátit z5, byl to let Air Berlin/Etihad,  pracovník byl velmi nepříjemný a nabízel mi další let prý až " vystřízlivím" za "super" cenu cca 600 EUR.  Byl to asi Turek, ale když mi řekl , že alkohol je hřích, ta to už na mě bylo moc.  Je pravda, že potom už i já jako naprosto klidný člověk jsem ztratil všechny zábrany (a protože mluvím obstojně AJ i NJ)  argumentoval trochu neslušně a nahlas. Tahle "sranda" mě stála asi 12k :(


btw. všechno to začalo tím, že jsem napomenul pracovníka u gatu, že je tak rychlý jako by dělal za minimání mzdu - vážně odbavoval jako retard 

0 Citovat

norbic napsal(a):

btw. všechno to začalo tím, že jsem napomenul pracovníka u gatu, že je tak rychlý jako by dělal za minimání mzdu - vážně odbavoval jako retard 

:DD

0 Citovat

Kryštof Hájek napsal(a):

Z Ostravy garantované přestupy zvolit nejdou. Na žádném jejich letišti to není plošné. Jsou jen vybrány dvojice destinací, kde se podobná služba nabízí. Každopádně v ní nevidím smysl, vzhledem k tomu, že connection flights jsou cca o 25% než když si to člověk poskládá sám. A 150 minut je dostatečně dlouhá rezerva na to, aby se tím nějak výrazně snížilo riziko uletění...


Díky za vysvětlení. Mě právě zajímalo jak to funguje. 

0 Citovat

Subjektivně se opilost nedá hodnotit. Na sobě nepoznáš, jak moc jsi opilý.

0 Citovat

Ještě jedna otázka k letu s garantovaným přestupem, který obsahuje automaticky priority boarding.  Problém ovšem je, že na schodech do letadla nezvládám nést to větší zavazadlo, protože jsou fakt hodně prudké.  Ptala jsem se tedy na live chatu, zda je možné za těchto okolností odbavit větší příruční zavazadlo do podpalubí a kam by v takovém případě šlo, jestli jen do Bergama nebo až do Athén. Slečna na live chatu nevěděla, řekla, že o uložení do podpalubí bych musela požádat na letišti a doporučila mi kontaktovat letiště v Praze, že tam mi řeknou, kam to Ryanair pošle a nebyla teda moc příjemná.:-)  Nemáte s tímhle někdo zkušenost, jak to funguje?  Když neví oficiální helplinka. :-)  Jistě, mohu dokoupit odbavené zavazadlo, ale co když ho na deset dní k moři nepotřebuju? :-) Chápu, že jde nejspíš o to, jak donutit lidi, aby si odbavené zavazadlo koupili anebo netrápili společnost s odbavováním na přestupu, proto automatické priority, ale čistě ze zvědavosti... :-) 

0 Citovat

tak ho na gejte odovzdas .. myslim ze nebudu namietat :)

0 Citovat

Požádejte o asistenci pro obtížně se pohybující. Ryanair jsou šmejdi, ale tohle naštěstí musí ze zákona poskytovat zdarma: http://www.ryanair.com/cz/cs/uzi...-asistence

0 Citovat

Namítat nic nebudou ale kufr na 99% půjde jen do Bergama. Na kufr totiž lepí jen "manual bag tag" a vážně pochybuji, že se budou zabývat kontrolou letenek a vypisováním TAGu aby kufr šel až do cíle...

0 Citovat

No, já jsem právě požádala o asistenci s tím, že chodit zvládám, tedy vozík ke gatu k ničemu nepotřebuju nepotřebuju, ale nezvládám kufr na Ryanair  schodech  a jestli by mi tedy nemohl někdo pomoct  ho vynést a v live chatu mi paní napsala, že se mám zkusit zeptat personálu, jestli by mi nepomohli,  ale že tu pomoc nemůže garantovat a ať mi teda pomůže spolucestující. Což on rád udělá, ale bude to dost zdržení, pokud nejdřív ponese nahoru zavazadla a pak se bude vracet pro mě, aby mě jistil:-)))) Já jinak lítám běžně pracovně, asistenci díky nástupním prstům do letadla nevyužívám, využila jsem v Helsinkách, kde to bylo daleko od vlaku, jednou v Praze a jednou mi ji sami od sebe nabídli v Kodani, tak jsem se svezla (hodilo se, poněkud jsem nestíhala), takže mě takováhle neochota zaskočila... přitom se bavíme jen o malém příručním zavazadle. :-( 

0 Citovat

Ahoj, prosím měl jste někdo někdy problém při placení Ryanair? Píše mi to, že nastala chyba a nelze dokončit platbu, zkoušela jsem nový prohlížeč, vymazat Cookies, appku, uložit kartu ... ale stále to samé. Nestalo se to někomu už? Případně, co jste dělali? Moc díky, už jsem zoufalá :/ Samozřejmě jsem psala jim, ale ty mi poradili viz výše a maximálně zkusit jinou kartu, ale já jinou bohužel nemám :( Díky moc.

0 Citovat

Měl jsem ten samý problém a vyřešil jsem to paypalem a úplně v pohodě. 

0 Citovat

Je absurdne, ze ludia platia kopec eur za konkretne miesta, ked to ide vyriesit v uplne zadarmo 🙂 ...................................................................................................................................................................................................................................................... 🙂. To jsou ovsem potreba rychle prsty bo po 10 minutach ty blokovane mista system vrati zpet k vyberu.

Zkoušel to už někdo?

0