Jaké zkušenosti máte s Rynairem? Letím s nima poprové a nejradši bych to zrušil... Lze zrušit nějak rozumně letenku od nich, když od nákupu neuplynulo ani 24h? Jak je to s "příručníma" zavazadlama? Nikde to tam nemůžu najít. Jelikož jedu na Sardinii, tak budu mít sebou krémy apod. Nevyházejí mi to? Díky .

Ryanair - obecně

Založil(a) ve fóru Letecké společnosti

Protože to prostě ojeb je. Sorry, ale jedině zmrd přidá ke službě něco, co je prostě vylože nasírač. 

0 Citovat

https://www.independent.co.uk/tr...00401.html


To zase bude 😂 a jeste bych dodal, ze Spanele meli dnesni rano dodat vlade dny, kdy budou i oni stavkovat. 

PS: Asi dovolena na konci Srpna nebude ve Spanelsku. 


Edit: dodal bych, ze Barcelonske ATC a dalsi stavkuji stredy a nedele, Frantici Marseille tento vikend a 5.7 Italove. 

0 Citovat

Prosím, chci se zeptat... máme letenky od Ryanair kupované jako ZPÁTEČNÍ... četla jsem, že letenka na cestu zpět jde normálně odbavit spolu s letenkou tam dva dny před odletem (což je dnes, zpátky se letí ve čtvrtek)... bohužel nám to nejde a asi nás to pustí až za 2 dny... je to tak správně, nebo dělám něco špatně? Dokonce nám to píše, ať se odbavíme na cestu zpět, ale v nabídce je pak jen možné zatrhnout "odbavím se později zdarma, až 2 hodiny před odletem" ale nejde to udělat teď současně s letenkou tam... je to běžný postup? díky

0 Citovat

Ano, takhle to je běžné. 

0 Citovat

Irsti piloti jdou nejspise do 24h stavky (edit:tento) ctvrtek, pokud se nedohodnou s Ryainairem. A navic 25.7 jsou do stavky Italske posadku na 24h a na 48h jdou do stavky Spanelske, Portugalske a Belgicke posadky 25.7 a 26.7. 

A to radeji nepisu o ATC co chystaji. V UK taky stavkuji 🤦‍♂️

0 Citovat

Roiman4 napsal(a):

https://www.independent.co.uk/tr...00401.html


To zase bude 😂 a jeste bych dodal, ze Spanele meli dnesni rano dodat vlade dny, kdy budou i oni stavkovat. 

PS: Asi dovolena na konci Srpna nebude ve Spanelsku. 


Edit: dodal bych, ze Barcelonske ATC a dalsi stavkuji stredy a nedele, Frantici Marseille tento vikend a 5.7 Italove. 


Tak 5.7. jsme letěli PMO-NAP-KTW a po stávce ani vidu ani slechu. Naštěstí.

0 Citovat

jakob napsal(a):


Tak 5.7. jsme letěli PMO-NAP-KTW a po stávce ani vidu ani slechu. Naštěstí.

Italove to presunuli na 21.7 s tim, ze stavkuji 24h misto 4h. 


Vcera jinak stavkovali v Uk, Francii, Spanelsku a Recku, neco malo pres 44% FR letu bylo opozdenych. No Ale vic nejde dohledat. Jenom jeste to, ze Fr na Twitteru pise ze i Nemci pry stavkovali. 

0 Citovat

Tak to chlapci potěšili. No tam jsme letěli NAP-PMO s V7 a taky tehdy měli mít stávku ( 30.6.2018 ), zpoždění hodinu byla ale spíše kumulace v NAP. Letěli jsme nakonec 23:50


0 Citovat

Záhada. Včera si takhle před půlnocí v posteli projíždím web Ryanu, za kolik jsou na září/říjen letenky Praha-Řím. Nebylo to v té tabulce, ale na tabletu jsem klasicky přesouval doleva termíny... Litr a víc, sedm set, devět set, litr a něco, padesát sedm korun, třicet dva korun...!!!! Whaaat? Normálně tam byly dva, či tři termíny za pár desítek korun. Tak jsem si říkal, že kouknu na září, jestli tam taky něco není. Nebylo. A když jsem za 25 vteřin zběsile listoval zpět na říjen, tak už tam nebyly ani tyhle ceny. Stalo se to kolem půlnoci, o co mohlo jít? Nějaký algoritmus to nepřepočítal z eura na koruny? Někdo se ukliknul o desetinou čárku? Mimozemšťani?

0 Citovat

Vcera let  Praha - Stansted  a Stansted  -Cork   s Ryanairem  , stavka zadna  , dokonce  prilet na Stansted s fanfarama  o 20 minut drive ,coz se u Prahy a Stanstedu  moc casto  nestava , alespon v posledni dobe , Stansted -Cork uz bylo horsi .nastup jen jednim vstupem  zdvizka pro cestuujici s asistenci  blokovala  pristup k zavazadlum , takze nakladka probehla az pak , cimz  vzniklo 40 minutove zpozdeni  v Corku nakonec  prilet o 20 minut pozdeji

0 Citovat

Karel napsal(a):

Záhada. Včera si takhle před půlnocí v posteli projíždím web Ryanu, za kolik jsou na září/říjen letenky Praha-Řím. Nebylo to v té tabulce, ale na tabletu jsem klasicky přesouval doleva termíny... Litr a víc, sedm set, devět set, litr a něco, padesát sedm korun, třicet dva korun...!!!! Whaaat? Normálně tam byly dva, či tři termíny za pár desítek korun. Tak jsem si říkal, že kouknu na září, jestli tam taky něco není. Nebylo. A když jsem za 25 vteřin zběsile listoval zpět na říjen, tak už tam nebyly ani tyhle ceny. Stalo se to kolem půlnoci, o co mohlo jít? Nějaký algoritmus to nepřepočítal z eura na koruny? Někdo se ukliknul o desetinou čárku? Mimozemšťani?


Taky jsem to viděl když před časem nahrávali novou trasu KRK-KBP

Nešlo to ale koupit 😋

0 Citovat

eremi napsal(a):

Pokud letíte v rámci Schengenu, tak se na neprovádí kontrola cestovního dokladu (smysl Schengenského prostoru), takže je úplně jedno, co máte za doklad na BP a jaký sebou (není potřeba žádný pro cestování, jen pro prokázání totožnosti v případě potřeby). Už se to tu opakovaně řešilo, není třeba to tady dokola řešit jako nějakou novinku....

Tak tohle je tedy zavádějící nesmysl. Neprobíhá hraniční kontrola, ale cestovní doklad podle současné legislativy potřeba je. Pro občany EU to je buď pas nebo občanský průkaz. Pro občany třetích zemí to je pouze pas. Vyzkoušeno osobní zkušeností - let v rámci Schengenu občan země mimo EU - na pobytovou kartu reakce, že je nutné prokázat se cestovním pasem (což se následně stalo).

Na kartičku do knihovny (ale ani řidičák, rodný list, apod.) by vás nastoupit do letadla pustit neměli, resp. tato eventualita minimálně reálně hrozí.

0 Citovat

jakob napsal(a):


Taky jsem to viděl když před časem nahrávali novou trasu KRK-KBP

Nešlo to ale koupit 😋

Toto se stává na všech linkách. Když to dáš do košíku, cena se přepočítá správně.
0 Citovat

FR se nedohodl s pilotama a dnes zacala stavka 24h, nejvic postihnuto mezi Irskem a VB. Priblizne 30 letu zruseno.  A dalsi stavky muzou nasledovat s naplanovanyma. 

0 Citovat

20. a 24. července budou stávkovat piloti v Irsku, 25. a 26. července budou stávkovat letušky a pozemní personál ve Španělsku, Belgii, Itálii a Portugalsku. Ani jedna ze stávek se nejspíš nedotkne přímo Prahy, ale zcela jistě to způsobí zpoždění v celé evropské síti Ryanairu. Lze očekávat, že to také může zasáhnout Ryanair-operated lety Laudamotion.

0 Citovat

Jak na webu Ryanu přepnu na měsíční tabulky, místo listování horizontálně? Díky.

0 Citovat

Fare finder/View by Month


awjcjf4-1.png

0 Citovat

pavelp napsal(a):

Tak tohle je tedy zavádějící nesmysl. Neprobíhá hraniční kontrola, ale cestovní doklad podle současné legislativy potřeba je. Pro občany EU to je buď pas nebo občanský průkaz. Pro občany třetích zemí to je pouze pas. Vyzkoušeno osobní zkušeností - let v rámci Schengenu občan země mimo EU - na pobytovou kartu reakce, že je nutné prokázat se cestovním pasem (což se následně stalo).

Na kartičku do knihovny (ale ani řidičák, rodný list, apod.) by vás nastoupit do letadla pustit neměli, resp. tato eventualita minimálně reálně hrozí.

Tak já teda nevím co bylo nepochopitelného na tom, co jsem psal, že pokud člověk letí v rámci Schengenského prostoru, že neprobíhá kontrola cestovních dokladů. což neprobíhá. Zároveň jsem psal, že osoba, která se v něm pohybuje potřebuje doklad pro prokázání totožnosti  a každý soudný člověk ví, že doklad totžnosti je jen pas nebo občanka. Já teda nevím jak Ty, ale mně by nenapadlo prokazovat totožnost kartičkou do knihovny, řidičákem nebo rodným listem. Logicky asi člověk, kterej do Schengenského prostoru musí vstupit na pas tak bude mít u sebe pas, u ostatních stačí občanka. 
0 Citovat

tonic napsal(a):

Fare finder/View by Month

Nemám to tam v Chromu, Mozzile, nikde. Prostě mi tam nabídka chart/month chybí. Nebo jsem slepý :/

0 Citovat

no vsak daj si Fare Finder, zadaj kombinaciu miest a teda malo by to tam byt .. najprv sa ukaze pod noch a ikonka vpravo hore je na prepnutie

0 Citovat

Rychlá otázka - rychlá odpověď. Při koupi letenky Ryanair je tedy zdarma kabelka + malý kufr na kolečkách do 10 kg. S tím, že když si nepřiplatím, tak si do letadla můžu vzít jen kabelku a kufr jde pod letadlo?  A když jde kufr pod letadlo, tak se za to platí, a nebo mi to tam dají zdarma? A na mě pak bude jen si ho v cílové destinaci vyzvednout u pásu? Předem děkuji za odpověď. :)

0 Citovat

Ano, je to tak jak říkáte. Za kufr se neplatí, pokud tedy splňuje rozměry - vše popsáno zde: https://www.cestujlevne.com/lete...st/ryanair

0 Citovat

Příruční zavazadlo nemusí být na kolečkách...

0 Citovat

Jdu si postěžovat. Někteří Ryanair cabin crew ve středu 25. a čtvrtek 26. budou stávkovat, tak mi zrušili let Norimberk - Mallorca, který mám booknutý někdy od února. Šupáci. Cestujeme se 2 dětmi, máme nevratně zabookované docela drahé ubytko na termín... Naštěstí jsme našli let s Germania a připlatíme si "jen" cca 3 tisíce a chytli jsme 4 sedadla z posledních 6. Teď ještě auto aby nám dali dřív, za to nám taky asi naúčtují. Pak se budeme modlit, aby se jim stávka neprotáhla do dalšího týdne, abychom vůbec odletěli. Myslím, že Ryanair chvíli z hledáčku vynechám.

xxxxxxxxxxxxxxxxxx

Dear Customer,

We sincerely regret to advise you that your flight: FR 2159 from NUE to PMI on the 2572018 has been cancelled due to an unnecessary strike by our Cabin Crew.

We regret to advise customers of a strike by some of our Spanish, Portuguese & Belgian based Cabin Crew on Wednesday, July 25 & Thursday, July 26. We have continued our efforts over recent days to avert this strike and the disruptions it will cause, including our many invitations to cabin crew unions to meet with us to resolve their issues.

However, despite these extensive efforts on our part to avert these disruptions, the unions have continued to assert that they expect the strike to go ahead on Wednesday, July 25 & Thursday, July 26.

We are notifying customers today so they can change their flight to an alternative date or take a refund.

We apologise to our customers for these regrettable disruptions which we have done our utmost to avoid.

0 Citovat

Stěžujte si u sociopatického šéfa Ryanairu. Toto je výsledek, když lidem příliš šlapete na krk.Je kvalitativně zcela něco jiného když po osmdesáté stávkují netáhla z Air France, jejich piloti zejména, a něco jiného když stávkuje ze zoufalství palubní personál FR. Měli to ale udělat už v zimě při  fiasku s rušením letů a akcionáři by snad (konečně) O'Learyho poslali k čertu.

0