Jaké zkušenosti máte s Rynairem? Letím s nima poprové a nejradši bych to zrušil... Lze zrušit nějak rozumně letenku od nich, když od nákupu neuplynulo ani 24h? Jak je to s "příručníma" zavazadlama? Nikde to tam nemůžu najít. Jelikož jedu na Sardinii, tak budu mít sebou krémy apod. Nevyházejí mi to? Díky .

Ryanair - obecně

Založil(a) ve fóru Letecké společnosti

mikir napsal(a):

Na EZY me treba vadi ze mohu mit jen jedno zavazadlo , Wizz jsem prestal vyuzivat kdyz zavdli  placeni  velkeho prirucniho , Ryanair neprestanu vyuzivat ...



Možná jsem to jen špatně pochopil, ale u Wizz ti vadí placení příručáku, proto jsi ho přestal využívat, ale to stejné u Ryan je v pohodě,
0 Citovat

Vyslovene jsem Wizz nezavrhnul , ale stahnul se z Irska  i z Prahy a Brna   a ma orientaci na vychodni destinace kam nelitam ,takze to je hlavni duvod, se zavazadly to bylo pred casem tak , ze presli z bezneho kabinoveho na ty kabelky , zatimco Ryan  povolil v te dobe dve  zdarma , ted jsem to moc nesledoval jak to maji , nevim ani kolik ted stoji u Wizz priority

U Ryanu je v pohode podle meho to , ze za priority zapalim 6 euro , ktere si  stejne uz davneji dopravam  a za zavazadlo , ktere pak davam  jako odbavene je 8 euro , takze plati vsichni , ti co maji priority  o 2 eura mene a berou si zavazdlo sebou  a ti co nemaji odevzdaji ho jako  odbavene 
0 Citovat

mikir napsal(a):

Vyslovene jsem Wizz nezavrhnul , ale stahnul se z Irska  i z Prahy a Brna   a ma orientaci na vychodni destinace kam nelitam ,takze to je hlavni duvod, se zavazadly to bylo pred casem tak , ze presli z bezneho kabinoveho na ty kabelky , zatimco Ryan  povolil v te dobe dve  zdarma , ted jsem to moc nesledoval jak to maji , nevim ani kolik ted stoji u Wizz priority

U Ryanu je v pohode podle meho to , ze za priority zapalim 6 euro , ktere si  stejne uz davneji dopravam  a za zavazadlo , ktere pak davam  jako odbavene je 8 euro , takze plati vsichni , ti co maji priority  o 2 eura mene a berou si zavazdlo sebou  a ti co nemaji odevzdaji ho jako  odbavene 


Už rozumím. Chápu i placení za zavazadlo, jen není šťastné, že to Ryan zavedl i již zakoupené lety. Mohl to udělat lépe. Já měl ještě stěstí, že bylo volné priority na můj let v listopadu, tak se dalo dokoupit.
0 Citovat

Ahoj, víte někdo, jak tu již zakoupenou letenku zrušit, prosím.

Trochu se mi ta jejich změna teď hodí, protože mi nevyhovuje ten listopadový let...

Děkuji. Lucie

0 Citovat

Myslim , ze s tim priority bude jeste zmatek a nebude to uplne nejlepsi reseni, uz ted co se odevzdavaly zavazadla  u letadla si vice lidi zacalo priority kupovat  a tak jak pise mirjur  , pokud 95 lidi koupi priority  co to vlastne bude za priority ?  Mozna ale nekteri vyuziji toho, dat za 8 euro zavazadlo jako odbavene a nebudou resit nepovolene veci do kabiny , pri jednom letu to muze byt i dobre , pri prestupu uz horsi , ovsem prestup vcetne priority uz  celkem navysuje  cenu  a vyplaci se jen, pokud mam obe letenky do tech 50-60 euro , tedy jednu za 30 euro ,ale taky tohle pak uz zalezi na konkretnim letu a dalsich okolnostech

0 Citovat

Cywe, oni fakt prodávají během letu losy? A já si myslela, že to je jen nějaká sranda. Se poučili u České pošty, ne?

0 Citovat

mikir napsal(a):

@Leonard  co je na tom ostudneho, kdyz letusky projdou ulickou s vejirem losu a kdo chce prispet na detskou charitu, tak si za 2 eura koupi los a kdo nechce, tak spi klidne dal...

Ostudné je to, že i almužnu na bohulibé účely si nechají zaplatit od cestujících.  Myslím, že to hezky dokresluje celkovou úroveň firmy jako takové. 

0 Citovat

Když letíme celá rodina, tak je to osm krát šest eur. To už není málo.

0 Citovat

Jak ríká klasik "Koukej, kde nechal tesař díru nestydo" :) a nemusel bys řešit takový problémy :)

0 Citovat

Teď mě dostala slevová akce Ryanairu. Včera letenka Krakov-Praha 65 PLN. Dnes ve slevě 75 PLN údajně z 125 PLN :-D Alza style.

0 Citovat

Deny z toho je videt , ze  Ryanairem necestujes , losy se prodavaji mnoho let , jediny rozdil v nich je ted ten , ze na ty puvodni se darilo obcas  i neco vyhrat , nebo alespon  vyhraval los symbolicky  dalsi los  , ty soucasne jsou  charitativni prispevek 2 eura , nic me na tom nepohorsuje a tim ze nekdo projde ulickou s losy v ruce  me nenuti si je koupit .

Petr76  a prodej kosmetiky , ktery nabizi kazda letecka spolecnost a  na kazdem letisti s tim otravuji  nucenym pruchodem i lidi kteri si nic s tohoto artiklu koupit nechteji  ti nevadi ? Nevidim v tom zadny rozdil , naopak jsou lide , kteri maji problem projit takovouto zonou bez  nutnosti pouzit pak  podpurny prostredek na rozdychani ,nakoneec i mraky alkoholu na letistich je  jen a jen obchod a reklama a tahani penez lidem s kapsy , misto smysluplnejsich  zarizeni , co by na letistich  ukratily lidem cas pri cekani

Nebudu tvrdit , ze se mi to co zavede Ryanair od listopadu libi , asi hlavne ten zpetny pozadavek neni ferovy , ale podle meho je fer, kdyz se nejak zvyhodni cestujici , kterym  staci  male zavazadlo ,oproti tem  ,co potrebuji vetsi a rovnez tak priority ,pred no priority ,
0 Citovat

Problém je že priority už vlastně neplní funkci priority ale jen nějakého povolovače příručního zavazadla. Když už, tak ty ceny měly být naopak (8e priority, 6e za odbavený příručák). Mohli taky dá jen malý příručák a vyrobit nějaké cenově příznivé odbavené zavazadlo (8-10e s limitem třeba 8-13kg). Takhle je to pořád hybrid a zmatek - příruční nepříruční zavazadlo...

0 Citovat

Aha tak jsem to ze zdejší diskuze špatně pochopil. Teď jsem to četl na webu Ryanairu a podle všeho to tedy je 10kg odbavené zavazadlo bez ohledu na velikost. Za mě tedy naprosto OK a považuji to v zásadě za zlepšení. 

0 Citovat

Za vylepšení to rozhodně neberu. Ryanu by měla dát po tlamě EK nebo nějaká jiná evropská instituce. Měnit retroaktivně takto závažné věci je pěkný podfuk na spotřebitele s cílem ho jen víc vytěžit. To by už mohli říct, že se nepoletí z Prahy, ale z Vídně, protože hadr, či si vymyslet nový povinný příplatek 19,99 € za služby palubního personálu... Samozřejmě, pokud se ti to nelíbí, vrátí ti peníze za letenku, pokud budeš mít ty nervy, počkáš si půl hodiny na negramotného operátora na chatu.

0 Citovat

Zkus poslat podnět EK. 

A nezapomeň připojit i přihlášku k té neomarxistické skupině.

0 Citovat

První let s FR mě čeká za měsíc, tak pak poreferuju :)

0 Citovat

Nechci to rozhodne  obhajovat , ale je to takove slozite , letenky se prodavaji pul roku ,rok dopredu , zavede se urcita zmena od nejakeho data  a lide zacnou platit  6 respektive 8 euro , ovsem ti co maji letenku koupenou ve velkem predstihu, to budo mit  treba i pul roku ,rok zadarmo ? Bude to fer vuci tem co to musi platit a davno se na to zapomene ? Nakonec by to mozna  vneslo technicky i  chaos v systemu , nejspis by se to asi dalo nejak vymyslet , jak tohle osetrit ,ale zase bych do nich takhle nesil ,kdyz navic kdo nesouhlasi muze letrnku vratit , souhlasim  s tim , ze chat je casto katastrofa , o pokusech resit problem telefonicky ani nemluve  i kdyz posledni telefon , kdyz jsrm resil zrusene lety me celkem prekvapil , jak rychle to bylo vyreseno , penize ovsem jeste neprisly  ...

0 Citovat

Ostatní létají s touhle aerolinkou hlavně kvůle ceně, ale u Tebe to bude vášeň.

0 Citovat

To nevim jestli zrovna vasen ,ale kdyz nic lepsiho neni tak co ? mam snad jezdit busem a plout trajektem ?  Jen vyjimecne se ukaze u jine spolecnosti lepsi nebo alespon stejna cena   Padesatnikove ceny Levelu jsem nechytl ,  zrovna jsme byli na dovci a prekvapive z EZY , to byla ta vyjimka co potvrzuje pravidlo

Jinak cena zvednuta o 6 pripadne 8 euro bude porad  asi vseobecne nejlepsi ,ktera pujde najit a jen sem tam se podari najit neco lepsiho jinde

Takze jedine co me zatim moc neni jasne, jak to bude fungovat s temi 95 misty priority  , nejde ani tak o to, ze pri 95 lidech uz to neni  priority ,ale o to, co kdyz uz budu chtit koupit letenku v dobe, kdy tech 95 mist priority bude prodano , domnivam se , ze nove opatreni toto cislo vycerpa ,doposud jsem tohle neresil,  priority  mi slo vzdycky koupit , dokonce se to dalo koupit jeste i na letisti , samozrejme 10-20 eurove letenky se stejne kupuji hned jak se ukazi , ale obcas dobra cena  zustavala i  v dobe , kdy bylo uz letadlo obsazene vic
0 Citovat

riesil uz niekto refund kvoli tej novej baggage policy?


ide mi o to, ze letenky mam kupene cez Opodo, ale pri refunde pytaju IBAN, ci to teda posielaju rovno mne.  Nasiel som totiz lepsi let, ktory by som rad kupil, ale nerad by som sa dostal do sitaucie, ze kupim nove letenky a potom mi povodny let ryan refundne Opodu a tam mi to zostane visiet na konte.


0 Citovat

Bude to slozitejsi , penize vseobecne Ryanair posila na kartu  ( tedy i ucet ) kterym bylo placeno  a musi sedet treba i adresa ,alespon me takto vznikl problem , jinak uprimne nechapu nakup pres Opodo

0 Citovat

no klasicka rumbovacka

0 Citovat

mikir napsal(a):

Takze jedine co me zatim moc neni jasne, jak to bude fungovat s temi 95 misty priority  , nejde ani tak o to, ze pri 95 lidech uz to neni  priority ,ale o to, co kdyz uz budu chtit koupit letenku v dobe, kdy tech 95 mist priority bude prodano

No jak... koupíš si odbavené zavazadlo o 2 EUR dráž...

Jinak ty "zmatky", které by vznikly, kdyby někteří platili a někteří (co už mají koupeno) ne, tak to by asi stačilo plošně k těm již prodaným letenkám přidat příznak, že mají priority, ne? Kdyby tedy Ryanair byl té slušnosti...

Hele, mikire, tobě to nevadí a nemusíš to řešit, protože si to stejně platíš, ale spousta ostatních lítala jen za základní cenu, a pro ně je to dost nepříjemné překvapení. Spočítej si, kolik je to peněz navíc, když letí třeba čtyřčlenná rodina, a je to třeba let s přestupem...

0 Citovat

Jiste to je mi jasne ze  v pripade kdyz by bylo priority vyprodane , tak zaplatim misto 6   euro 8 euro ,ovsem v tom pripade davam  zavazsdlo jako odbavene  a komu tohle vadi tak si bude muset asi  hlidat vcasny nakup letenky , tedy  tak aby jeste stihnul koupit priority ,,,uznavam  kdyz leti 4 a jeste s prestupem tak to uz je  hodne , tam pak jiste bude profitovat treba EZY ,jen to pak bude o vyhodnosti  celkove ceny

0 Citovat

ten nevýhodnej kurz při platbě letenky je další faul. Zákaznická podpora očistec.  

Udělal jsem s nima za posledního půl roku 12 letů. Průměrnou cenu za let mám 300 kč/let (Hamburg, Pescara, Madrid, Lanzarote, Paphos, Amman), takže jsem to docela vyhrál bych řekl. Že ale mají šmejdské praktiky, za tím si stojím.

My tady si ty jejich fintičky pohlídáme, ale rodiče, tetičky, kdokoliv méně zkušenej je úplně v pasti...

0