Jaké zkušenosti máte s Rynairem? Letím s nima poprové a nejradši bych to zrušil... Lze zrušit nějak rozumně letenku od nich, když od nákupu neuplynulo ani 24h? Jak je to s "příručníma" zavazadlama? Nikde to tam nemůžu najít. Jelikož jedu na Sardinii, tak budu mít sebou krémy apod. Nevyházejí mi to? Díky .

Ryanair - obecně

Založil(a) ve fóru Letecké společnosti

Josef_barinka   v soucasne dobe  v prevazne vetsine   odebiraji  zavazadlo  kazdemu , kdo nema priority , tedy teoreticky  vsem cestujicim jak pises , ale  cim dal vic  lidi si prioritry kupuje,  ( muzes za 180 Kc  , kazdy segment dokoupit i na letisti  )

Zavazadlo ti olepi na gate a pak si ho neses  k letadlu , kde ho odlozis  do voziku , na prepazce  ho budes  odevzdavat  az po 1.11,.

0 Citovat

superweb . napsal(a):

Ja dnes v poledne zadal o refund kvuli baggage policy pres chat a ted mi potvrdili, ze penize vraci na kartu. Taky jsem se bal, ze se budou skubat, kdyz nakonec vratili ten free kufr.

 Den predtim jsem zadal o refund pomoci formulare a ted prislo zamitnuti. Asi tedy lepsi vyresit po chatu, nebo jsem mel kliku. Kazdopadne platba zpet uz je na uctu :)
0 Citovat

Michal napsal(a):

Třeba let z STN bude mít takové zpoždění, že ho s klidem stihneš ;D

Tak na to budu spoléhat,dík :-) 

0 Citovat

toncek napsal(a):

Dík, něco takového jsem čekal :-) Nechci teď nic řešit, jen mě zajímalo, jaké mám jiné možnosti než jen případně přijmout jejich nabízený let někdy za dva dny, který je mi k ničemu. Takže holt bych byl nucen koupit jiné letenky s tím, že s největší pravděpodobností z nich nic nedostanu. Předpokládám, že nějaké potvrzení, že nejsou ochotni mě do destinace dostat pomocí letu XY ve stejný den, mi taky nedají. 



Já nebrečím, jen mě zajímá co vlastně člověk může požadovat a jak se zachovat. Lepší je být trošku v obraze. Jinak samozřejmě věřím, že odletím normálně podle plánu :-) 


To nebylo myšleno proti Tobě,ale všeobecně...
0 Citovat

Dobrý den, letím až v listopadu a dostal jsem 10kg zavazadlo zdarma. Všude ale píší kolečkový kufr jak v CZ tak AJ verzi, musí být opravdu kolečkový kufr nebo mohu nechat odbavit i batoh? A taky nikde není velikost

0 Citovat

Můžeš i batoh ;)

0 Citovat

prip. staci dokupit pomocne kolieska :))


pomocne-kolieska-na-desky-bicykel-1.jpg

0 Citovat

na 28.9. oznameny dalsi strajk, pokial odborom na shareholder meetingu 20.9. nevyhoveju 

0 Citovat

Staff in Spain, Portugal, Belgium, Italy and the Netherlands are going on strike this time.


Tak snad z Vídně na Malorku nepoletí Španěl :D 

0 Citovat

Pokud budou stavky pokracovat, Ryanair zrusi nektere  baze  a zamestnace  propusti......jinak dnes  vypsane  slevy (  flasch sale  up 20 euro  ),nakup do pulnoci 16.9. 



0 Citovat

Jasně mikire a kdo mu tam asi bude makat? Kor v současné době ekonomického růstu napříč Evropou si nikdo nemůže dovolit propouštět, navíc zaměstnavatel, který má pověst jako Ryanair....  Vidím ty davy zaměstnaců, co mu tam posílají životopisy a prosí o práci :))) Už se uveď do reality prosim Tě, i když chápu, že z těch dávek to jde špatně.

0 Citovat

Ridder napsal(a):

Staff in Spain, Portugal, Belgium, Italy and the Netherlands are going on strike this time.


Tak snad z Vídně na Malorku nepoletí Španěl :D 

Lauda je registrován v Rakousku, navíc si myslím, že jejich zaměstnanci možná i budou mít jiný podmínky, protože nejsou nuceni předvádět ty šaškárny jako v Ryanairu typu losy atd. Chovají se jako standardní pohodovej lowcost.
0 Citovat

eremni to neni z me hlavy  , ale prohlasil to  O Leary a verim , ze to mysli vazne . pokud se s  nim lidi zacnou soudit o kompenzace , nemuseli by to prezit . ale je fakt ze u nej clovek nevi co mysli  vazne a co ne , ale trpelivost mu uz urcite dosla  a zamestnace z vychodu sezene  vzdycky

0 Citovat

O Learymu teče do bot a buď si jistej, že v současné situaci zaměstnavatel potřebuje zaměstnance a ne naopak, takže si může plácat co chce, ale současná ekonomická situace ho nutí začít se chovat k zaměstnancům jinak než jako hovado, jak byl zvyklý.

0 Citovat

mikir napsal(a):

ale trpelivost mu uz urcite dosla  a zamestnace z vychodu sezene  vzdycky

To jistě odborník a pracant jako ty umi posoudit ze všech nejlépe!

Otázka je spíš jestli nedojde trpělivost  akcionářům Ryanairu. Vyjedbávat se všemi... od výrobců letadel po vlastní zaměstnance mohl O'Leary v roce 2008, teď se situace naštěstí obrátila. 

0 Citovat

@eremi to by bylo fajn. Zajímalo by mě, jak moc a v čem jsou propojení Ryan a Lauda. Až se budu nudit, tak to progooglím.

0 Citovat

Jsou propojeni majetkově, Ryanair vlastní myslím 75%, v podstatě ji rozjel a pak ji koupil, ale registrováni jsou v Rakousku a naštěstí fungují jinak (zatím).

0 Citovat

mikir napsal(a): A platí se tedy zpětně za odebrání zavazadla do nákladového prostoru, nebo je to opravdu až na lety od 1.11.?

Letenka je koupená někdy v červenci.


Josef_barinka   v soucasne dobe  v prevazne vetsine   odebiraji  zavazadlo  kazdemu , kdo nema priority , tedy teoreticky  vsem cestujicim jak pises , ale  cim dal vic  lidi si prioritry kupuje,  ( muzes za 180 Kc  , kazdy segment dokoupit i na letisti  )

Zavazadlo ti olepi na gate a pak si ho neses  k letadlu , kde ho odlozis  do voziku , na prepazce  ho budes  odevzdavat  az po 1.11,.

0 Citovat

Dneska jsem slysel zpravu, ze FR na to celkove kasle a pry od 25.11. se to bude odbavovat za 25€ misto 8€. (To je asi diky tem,co tam chteli chodit s velkym kufrem...)  Co je na to pravdy nevim a hledat to budu az v nedeli teprve. 

0 Citovat

Ja uz ty zavazadla ani stavky neresim  , sam jsem se  v tech zavazadlech nemohl na  pocatku   vyznat  , od kdy to bude a co za zavazdlo za tech  8 euro bude., zrejme  si neuvodomili, ze  tezko budou   u odbaveni u prepazky  merit rozmery  a co se tyka  opakovanych stavek  zamestnancu , tak mam na to asi jako jediny opacny  nazor, nez vsichni  ostatni , tak to uz nebudu komenovat  , ale neodpustim si neco k  Petrovi 76   a k eremimu az budete  mit odpracovanych tolik let jako mam ja, tak se spolu o necem muzeme bavit  jinak jsou to jen blbe kecy  a v Irsku ziju  z malym prerusenim  od  roku 2001 , tak asi o te zemi vim trosku vic nez  kdokoliv jiny  , muzeme se bavit o  cestovani   po jinych oblastech , kde treba mate  zkusenosti, ktere ja nemam,  ale tezko me muzete poucovat  o tom, jak to v Irsku chodi


0 Citovat

https://ekonomika.idnes.cz/ryana...anicni_are


0 Citovat

mikir napsal(a):

Ja uz ty zavazadla ani stavky neresim  , sam jsem se  v tech zavazadlech nemohl na  pocatku   vyznat  , od kdy to bude a co za zavazdlo za tech  8 euro bude., zrejme  si neuvodomili, ze  tezko budou   u odbaveni u prepazky  merit rozmery  a co se tyka  opakovanych stavek  zamestnancu , tak mam na to asi jako jediny opacny  nazor, nez vsichni  ostatni , tak to uz nebudu komenovat  , ale neodpustim si neco k  Petrovi 76   a k eremimu az budete  mit odpracovanych tolik let jako mam ja, tak se spolu o necem muzeme bavit  jinak jsou to jen blbe kecy  a v Irsku ziju  z malym prerusenim  od  roku 2001 , tak asi o te zemi vim trosku vic nez  kdokoliv jiny  , muzeme se bavit o  cestovani   po jinych oblastech , kde treba mate  zkusenosti, ktere ja nemam,  ale tezko me muzete poucovat  o tom, jak to v Irsku chodi


Ty víš kolik mám odpracovanych let? Víš houby,takže jsou to jen Tvoje blbě kecy. A nikdy v životě by mě nenapadlo sedět doma a nechat se živit státem,jako je zjevně pro Tebe normální. A to že někde žiješ ještě neznamená, že o tom něco víš a z těch Tvých blábolu vyplývá, že o spoustě věcí víš houby a jen placas.

0 Citovat

Gigo15 napsal(a):

Zpět k Priority Boarding (letenka koupena v srpnu 2018, let po 1.11.2018):

Poprvé čekání na live chatu 65 minut, agent mě poslal do jistých končin

Podruhé čekání na live chatu 87 minut, agent velmi slušný, že dostanu během 24 hodin email s refundací poplatku Priority Boarding, ale Priortiy Boarding zůstane zadarmo. Email přišel. Nyní čekám na platbu (respektive připsání) na moji platební kartu.

Tak peníze jsou zpět na účtu.


Děkuji všem za jejich příspěvky a Davidovi za tento web.
0 Citovat

Katowice - Edinburgh a zpet. Oznacovali i batohy, stacilo se nestavet do rady a jit mezi poslednima.

0 Citovat

Kamarádka se snaží u Ryanairu koupit letenku Catania-Milan. Od včerejšího večera ji neprošla žádná platba. Netušíte, co by mohlo dělat špatně? Zkoušela různé účty,SEPA platbu, různé karty, různé prohlížeče, mobilní verzi webu i aplikaci. Volala do banky - tam u ní žádnou blokaci nevidí, ani žádný pokus o stržení peněz z karty. Na webu se objeví jen hláška o tom, že se transakce nezdařila. 

0