Ryanair - obecně

Napsal koudy 2014-06-18T08:53:26+02:00 ve fóru Letecké společnosti

Tady je to sice polsky,ale jasně tam píší,že Ryanair i Wizz pokračuje v uplatňování listopadových změn,za což jim každému hrozí pokuta až  5 milionů Eur.

https://www.fly4free.pl/wlochy-z...-wizz-air/

Aniz chci branit Ryanair nebo Wizz ,tak co treba Wow air ? ,proste kazda spolecnost ma pravo si zavest takove podminky ,jake jim vyhovuji a pokud maji lide moznost jine volby, tak ma proste antimonopolni urad  smulu ,..Na Travel Service taky nedosahli i kdyz tam neslo o zavazadla

Na tehle hadkach vydelava v soucasne dobe asi hlavne EasyJet

A je skutecne nekde legislativne urceno, ze kabinove zavazadlo musi mit presny rozmer a vahu jednotnou ?

Mikire, tady jde o právo EU. Že by byly předepsané minimální rozměry zavazadla, to ne. Ale Italský úřad začal vyšetřovat ty změny u Ryanairu a Wizzairu a vydal předběžné opatření, jimiž ty změny dočasně ruší, než to vyšetří. Obě dvě společnosti to ignorují a porušují tím právo EU. 

Dříve se to řešilo tak, že letenka byla za korunu a k tomu se dopočítával palivový příplatek několik tisíc. Bylo to nepřehledné, zmatené a nešlo to srovnávat, tak to zakázali a dnes se to samé děje, ale používají se k tomu příruční zavazadla a je jen otázkou času, než některá společnost bude mít v ceně letenky jen zavazadlo o velikosti krabičky cigaret. 

Myslím, že by pro všechny bylo mnohem jednodušší stanovení minimálního jednotného standardu zahrnutého v ceně letenky. A dá se to i v dohledné době minimálně v EU očekávat.

Zazili jste nekdy, ze by personal letadla cekal na 6-8 pasazeru? My jsme vcera cekali necelou hodinku na vecernim letu Marakes-Praha, nikdo ale nedorazil. 

Pokud byl slot, tak je to jedno docela...

včera jsem letěl s Ryanairem, neměl jsem priority, zajímavý bylo dohadování - předemnou lidi s obrovskýma krosnama, to ryanairu nevadilo :-) Přitom to se fakt pod sedadlo nevejde. Já měl malý kufřík a ten jim vadil že nemohu mít kabinové zavazadlo když nemám priority, tak jsem se pousmál na paní a říkám podívejte se jak velké batohy lidi nosí na zádech, to se nikomu pod sedadlo nevejde a vám to nevadí, mám si tedy tady v obchodě koupit obrovský batoh kam umístím svůj malý kufřík a bude to OK? Nakonec mávla rukou a pustila mě. Každopádně pokud ještě někdy pojedu s touto tragickou firmou, vezmu si asi batoh, nikdo jej neřeší, všiml jsem si toho už u několika letů. 

Ono je to logické - firma chce dosahovat zisku - když kufr nechá odbavit, pravděpodobně se mu nic nestane. Když nechá odbavit batoh, můžou mu zničit popruh nebo ho protrhnout. Odškodnění fakt platit nechtějí ;)

potvrzuji, co píše Ondřej. 2 týdny zpět Eindhoven - Krakow. Pokud to byl batoh na zádech, priority nikdo neřešil.

Ondřej Majer napsal(a): Každopádně pokud ještě někdy pojedu s touto tragickou firmou, vezmu si asi batoh, nikdo jej neřeší, všiml jsem si toho už u několika letů. 

A dobre spravíš. Batoh (pokiaľ nemá pevnú konštrukciu) aj taška sa dajú postláčať, kufor nie, a preto paradoxne väčší ruksak, pokiaľ nie je plný, môže  priestor v skrinke využiť lepšie ako malý, ale nestlačiteľný kufor.

jasně, to souhlas, na druhou stranu stejně všichni to hodí nahoru do skříňky, neviděl jsem že by lidi ty batohy tlačili pod sedadlo jak by správně měli.

Nastupuju do letadla vždy jako jeden z posledních, batoh dávám pod sedačku před sebou a biny jsou dost často plné od lidí s priority. Nevidím důvod, proč by tě s kufrem bez priority měli pouštět. Batoh zmáčkneš (ostatně mohou si to ověřit i před vstupem do letadla), kufr ne a musí nahoru. 

Taky jsme neměli s batohem problém. Vmáčkli jsme je pod nohy - na tu chvíli se to dá vydržet :). 

Pěkný večer, chtěl bych se zeptat jestli jde u rezervace dvou letenek přidat další zavazadlo jen k jedné letence tam i zpět nějak to nemohu najít vyskakuje automaticky pořízení dalších zavazadel o obou cestujících.

Mělo by to jít pouze v mobilní appce. 

Přesně, řešil jsem před měsícem. Pouze v app

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!