Jaké zkušenosti máte s Rynairem? Letím s nima poprové a nejradši bych to zrušil... Lze zrušit nějak rozumně letenku od nich, když od nákupu neuplynulo ani 24h? Jak je to s "příručníma" zavazadlama? Nikde to tam nemůžu najít. Jelikož jedu na Sardinii, tak budu mít sebou krémy apod. Nevyházejí mi to? Díky .

Ryanair - obecně

Založil(a) ve fóru Letecké společnosti

Zdar, v úterý se vracím do Prahy a dělal jsem si u Ryanairu check-in. Dostal jsem boarding pass, ale místo místa tam mám jen  uvedeno, že bude přiděleno na bráně. To jsem nikdy neviděl. Mám očekávat překvápko? 😂


screenshot-2019-01-20-21-06-58-385-com-ryanair-cheapflights.png

0 Citovat

Pred niekolko dnami ktosi riesil na FB podobnu zalezitost a pravdepodobne overbooked flight, bude sa cakat na to ,ze niekto nedojde, alebo sa potom budu zhanat dobrovolnici za kompenzaciu.

0 Citovat

Za 600 € (denied boarding) + ušlou mzdu + ubytování a stravu v 5* + transport jim tu klidně zůstanu. Jordan Pass má v sobě ještě moře památek 😜

0 Citovat

Ale tohle asi nebude ten případ - ten let stále ještě prodávají a tři místa zbývají za necelých 50 €


screenshot-2019-01-20-21-37-41-443-com-android-chrome.png

0 Citovat

DimikUK napsal(a):

Overbooked pri sekvenci 98? To asi ne.

Teoreticky to asi možné je - všichni ostatní by museli mít dopředu koupené sedačky. Ale letenky na let se dají stále koupit, tak asi ne nebo let chtějí přebookovat o celé 4 pasažéry.

Každopádně v aplikaci, když kliknu na "nejste spokojení s místem, změňte ho.", tak tam vidím všechny sedačky jako nedostupné - šedé s křížkem. 

Že by vedlejší efekt způsobu, jak si zdarma v bookovat svá vyvolená místa? V tom případě to drží už přes půl hodiny. 

0 Citovat

  • Michal napsal(a):

Zdar, v úterý se vracím do Prahy a dělal jsem si u Ryanairu check-in. Dostal jsem boarding pass, ale místo místa tam mám jen  uvedeno, že bude přiděleno na bráně. To jsem nikdy neviděl. Mám očekávat překvápko? 😂

Taky se mi to stalo, když jsem odlétal z krakowa tohli mi pak dalk u gatu :D


55dcc670-fbde-44d6-a195-02b414f05add.jpeg

0 Citovat

Michal napsal(a):

Za 600 € (denied boarding) + ušlou mzdu + ubytování a stravu v 5* + transport jim tu klidně zůstanu. Jordan Pass má v sobě ještě moře památek 😜

Jak jsi přišel na 600 euro? Když tak 400 euro za denied boarding, pokud se bavíme o Amman - Praha.
0 Citovat

Práve som odskúšal "fuel dump" pre Ryanair :)) Lastminute.de teraz ponúka na MC Debit zľavu cca 6,50€ / leg / osoba. Nič závratné, ale 13 euro ušetrených na spiatočke celkom poteší. Tie zľavy to dáva vcelku random, pri viac osobách na jednej rezervácii to napríklad vyšlo cca 5,50€ / osoba. Pri niektorých lacnejších letoch tam zľava bola menšia, alebo to bolo dokonca drahšie ako na Ryanair.com.

Je to klasické Rumbo, takže "šmelinári" a podvodníci - treba na to pri bookingu myslieť a 17 krát skontrolovať či ste si tam neprihodili nejaké poistenie alebo support - hlavne keďže je to v nemčine, je tam trochu riziko.

Výsledok - zaplatil som 54,37€ za dve letenky Londýn -> Pardubice a v manage my booking vidím, že za mňa oni zaplatili 59.85 libier, čiže cca 68€. Radosť s nimi obchodovať :) 

Čakal som nejaký problém s tým, že sa nebudem vedieť dostať do bookingu na Ryanairi, ale obratom prišiel mail s fejkovým vygenerovaným mailom na login do bookingu aj s PNR - mimochodom v tvare Meno.Priezvisko111@coyotebox.com - dôveryhodne pôsobiace jak sviňa :D 

Tiež nie je problém s prípadným dokúpením priority - stojí 6 libier či už pri bookingu alebo aj následne cez manage my booking.

V manage my booking si následne tej fejkový e-mail viete zmeniť za vlastný a tak tých "vandrákov" úplne odstrihnúť od toho bookingu a pridať si ho do vlastného accountu na Ryanair.com.

0 Citovat

eremi napsal(a):

Jak jsi přišel na 600 euro? Když tak 400 euro za denied boarding, pokud se bavíme o Amman - Praha.

Myslel jsem, že je za něj vždycky 600, ale i tak dobrý 😊 Zatím to bylo tak nepravděpodobné, že jsem věděl akorát, že existuje. Díky za upřesnění. 

Ještě jedna věc - denied boarding a zpoždění v cílové destinaci se sčítají nebo ne? Myslím, že ne. Ale umím si představit, že jela frekventovanějších trasách tě nepustí do letadla, ale zároveň tě pošlou do hodiny dalším. 

0 Citovat

Michal napsal(a):

Myslel jsem, že je za něj vždycky 600, ale i tak dobrý 😊 Zatím to bylo tak nepravděpodobné, že jsem věděl akorát, že existuje. Díky za upřesnění. 

Ještě jedna věc - denied boarding a zpoždění v cílové destinaci se sčítají nebo ne? Myslím, že ne. Ale umím si představit, že jela frekventovanějších trasách tě nepustí do letadla, ale zároveň tě pošlou do hodiny dalším. 

Nesčítají, proto mají povinnost se o Tebe postarat - stravu, ubytování, dopravu atd.
0 Citovat

Ad. overbooking - Ryanair se dušuje, že neprodává více míst, než má. https://corporate.ryanair.com/ab...r-charter/

0 Citovat

Neposielajú na tú linku nejakú prenajatú mašinu, ktorá nemá štandardný Ryanair layout?

0 Citovat

Pravdepodobne ano, sa to riesilo hentam na fb, ze prislo nejake lietadlo s inym seatingom ... ale ved Michal zreferuje snad :)

0 Citovat

tonic napsal(a):

Neposielajú na tú linku nejakú prenajatú mašinu, ktorá nemá štandardný Ryanair layout?

Jestli jinou mašinu nevím, na check-inu jsem dostal papírovou letenku s logem Ryanair a na ní místo. 

0 Citovat

Ahoj,


Je nějaká možnost zjistit jak je to s linkami z  Vídně/Berlína na Kanárské ostrovy?

Na ofiku webu jsem schopen nalézt termíny pouze do konce března.


Díky :)


 
0 Citovat

Ahoj, to jsou všechno linky Laudamotion - každopádně z Berlína-Tegelu by měly být linky na Kanáry zrušené. Ze Schönefeldu pod taktovou klasického Ryanairu pokračují dál.

Z Vídně takové informace nemám, ale pokud se neprodávají, obávám se, že je stihne stejný osud jako ty berlínské.

0 Citovat

niemandos napsal(a):

Tak došlo ke změně zavazadlové politiky, takže pokud je pro vás problém dát 6 Euro v jednom směru za to zavazadlo, které vám u gatu vezmou, tak přeji hodně stěstí při balení toho pidi zavazadla :)

Ano, to já vím, že došlo, proto se ptám. Letěla jsem s LM, už jsem zpět a opět bylo zavazadlo cestou tam odbaveno zdarma, zpět v kabině opět  zdarma, takže bych těch 12e platila úplně zbytečně, kdybych se měla řídit Vaší radou. Letadlo a posádka byla RA. 

Nedělá mi to vysloveně problém, ale lítám více jak 10x ročně a kdybych měla platit 12e pokaždé, jsem už na úplně jiné částce. Nevidím důvod k sarkazmu, to je tak typicky české. A pokud vím, toto je stránka a forum věnované LEVNÉMU cestování, tudíž na otázky a rady typu "jak ušetřit" byste měl být přinejmenším zvyklý. 

Hezký den

0 Citovat

@johana. Johanko, jsem neskutecne rad, ze jsi ušetřila 12 euro a ze cestujes tak casto. Jen bych ti radil, aby jsi si příště nepletla letecké spolecnosti. Jinak asi nema smysl to komentovat

0 Citovat

Ach tieto travelhackerky netykavky :)) 

0 Citovat

Kryštof Hájek napsal(a):

Ahoj, to jsou všechno linky Laudamotion - každopádně z Berlína-Tegelu by měly být linky na Kanáry zrušené. Ze Schönefeldu pod taktovou klasického Ryanairu pokračují dál.

Z Vídně takové informace nemám, ale pokud se neprodávají, obávám se, že je stihne stejný osud jako ty berlínské.


Děkuji moc za odpověď, minulý rok jsme využili fajn ceny v červenci na Gran Canaria z Tegelu. Následně jsme se dozvěděl, že byla přidána i Vídeň, tak jsme tento rok chtěli zkusit jiný ostrov a z bližšího letiště. No nevadí, bude se muset najít něco jiného :)

0 Citovat

Jak říkám, ze Schönefeldu se létá dál, ceny jsou prakticky identické :)

0 Citovat

Tak z Vídně tam bude Wizzak, ale žádnou slávu nečekám, když odpadne Lauda.

0 Citovat

Johana napsal(a):

Nedělá mi to vysloveně problém, ale lítám více jak 10x ročně a kdybych měla platit.... 

Tak to toho zas tak moc nenalítáte. To bych to neviděl tak černě 😉

0 Citovat

Ahoj, prosím - mám čekat nebo hned kupovat na polovinu září letenky do Španělska (Alicante) - nejlíp asi z Norimberka (jsme od Prahy)? Po dlouhé době sháním na vlastní pěst, tak možná naivní dotaz .. díky za rady

0 Citovat

Kvaka K napsal(a):

Ahoj, prosím - mám čekat nebo hned kupovat na polovinu září letenky do Španělska (Alicante) - nejlíp asi z Norimberka (jsme od Prahy)? Po dlouhé době sháním na vlastní pěst, tak možná naivní dotaz .. díky za rady

Ryan vetsinou zlevnuje 1-3 mesice pred odletem, mozna ulovite i neco z Pardubic nebo Berlina.

0