Ryanair - obecně

Napsal koudy 2014-06-18T08:53:26+02:00 ve fóru Letecké společnosti

Mám dojem, že jsem to taky tak zkoušel, ale neprošlo to.

Já to zkoušela asi dvakrát, vždy otevřená okna na dvou kompech, při obou pokusech první platba prošla, druhá už ne - hodilo chybu,ale nejsem ajťák, takže možná to šlo provést lépe 😀

Pri soucasnem systemu rozhazovani mist a treba povinnosti  koupit sedadlo 1 dospelemu , kdyz cestuje dite , je jedno jestli clovek pri hlasce  poslednich mist kupuje letenky rozdelene , pokud to ukazuje  pak 35, tak  bych klidne koupil 2x 25 a  pak zadal 2x 35 na 55 to pujde tezko , maximalne by tam mohlo  skocit jeste pak dalsi  1 misto  kdy by to neslo koupit 

Vetsinou nekupuju  ani zpatecni , ale  jednosmerky  

Taky jsem kupoval dělené letenky. Dopředu jsem vyhledáváním vyzkoušel (po jedné jsem přidával) kolik za jakou cenu tam mají. Nikdy se nestalo, že by to při jedné ukazovalo 25, při třech 35 ale po koupení té první byly ty další za 55. Ledaže by to během té chvíle vykoupil někdo jiný.  Zpáteční letenky pro 6 lidí jsem takto kupoval třeba na 4x, celkovou cenu jsme si potom rozdělili. Každý si musí zhodnotit sám, jaká je úspora, jaké je riziko problému, kolik je to práce navíc a tedy jestli to chce podstoupit. 

Když si koupím 10kg odbavené zavazadlo, je tam nějaký max. rozměr nebo je rozhodující hmotnost?

Hmotnosť

10kg odbavené zavazadlo je limitováno i velikostí: https://www.ryanair.com/gb/en/us...eck-in-bag , až budeš přístě na letišti, všimni si přepážky odbavení Ryanairu jak lidé vkládají odbavená zavazadla do klece.

Tak to sa ospravedlňujem, zákerné

To teda vylučuje využití u běžného batohu, i kdyby byl poloprázdný. Wizzair u 10 kg odbaveného zavazadla naštěstí takové nesmyslné restrikce nemá.

Presne, Wizzair ma pomýlil. 

Jedno upozornění. Pokud si pořídíte letenky od společnosti Raynair přes Kiwi a nemáte možnost si vytisknout palubní vstupenku (Kiwi palubní vstupenky pošle nejdříve 48 hod. předem), nelze použít pro odbavení palubní vstupenky ve formátu PDF, které od Kiwi obdržíte. Podle sdělení pracovnice Raynair  musí být palubní vstupenky v elektronické podobě pouze v jejich aplikaci. Pro nás to znamenalo dost velký problém, protože jsme neměli možnost palubní vstupenky v místě pobytu vytisknout. Nicméně ochotný pracovník na letišti V. Havla nám vysvětlil, jak palubní vstupenky z aplikace Kiwi do aplikace Ryanair dostat. Možná, že to pro většinu není problém, ale někomu  možná toto upozornění pomůže.

To měl Kiwi ty letenky o tolik levnější, že jste je kupovaly přes ně? Jinak mi to moc nedává smysl.

Na fórech mne fascinuje, jak někteří ignorují téma a vyjadřují se k něčemu jinému. Příspěvek se přece netýká toho, jestli byla cena letenky výhodná nebo ne. Přes Kiwi nakupuje spousta lidí.

jilena napsal(a):

Na fórech mne fascinuje, jak někteří ignorují téma a vyjadřují se k něčemu jinému. Příspěvek se přece netýká toho, jestli byla cena letenky výhodná nebo ne. Přes Kiwi nakupuje spousta lidí.

Přes Kiwi nakupují jen blázni...

jilena napsal(a):

Na fórech mne fascinuje, jak někteří ignorují téma a vyjadřují se k něčemu jinému. Příspěvek se přece netýká toho, jestli byla cena letenky výhodná nebo ne. Přes Kiwi nakupuje spousta lidí.


Ryanair je lowcost a má levné letenky sám o sobě a málokdo je kupuje přes zprostředkovatele. Zvlášť přes Kiwi s kterýma měl Ryanair problémy. Tak mě zajímalo jestli byly tak cenově výhodné.


Btw. celé téma je o Ryanair, takže to ignorování tématu neni :-)


Mňa fascinujú užívatelia s dvomi príspevkami, ktorí sa hneď vedia uraziť :) 

jilena napsal(a):

Na fórech mne fascinuje, jak někteří ignorují téma a vyjadřují se k něčemu jinému. Příspěvek se přece netýká toho, jestli byla cena letenky výhodná nebo ne. Přes Kiwi nakupuje spousta lidí.

Mě fascinuje, když na fórum přijde nováček a začne ostatní poučovat (tím myslím ten druhý příspěvek). Ono totiž nakupovat letenky nízkonákladovek a zvlášť Ryanairu přes Kiwi je pro zdejší přispěvatele jedna z nejméně pochopitelných věcí, co se týká letenek. A většina by od nich nekoupila jakékoliv letenky, stačí si přečíst tento článek a dlouhou diskuzi pod ním:

https://www.cestujlevne.com/blog/kiwi-letenky

Opravím ale Marka. Ne blázni, ale neinformovaní (a těch je spousta, to má jilena pravdu).

jilena napsal(a):

Nicméně ochotný pracovník na letišti V. Havla nám vysvětlil, jak palubní vstupenky z aplikace Kiwi do aplikace Ryanair dostat. Možná, že to pro většinu není problém, ale někomu  možná toto upozornění pomůže.


Jaký je ten postup? Však vložení boarding passů do aplikace Ryanairu vyžaduje znalost e-mailové adresy použité ke koupi letenek. 

ad jilena


taky sem už nechodím.............a žádat o radu?.....tak mi ten chytrý pán ze Slovenska odpoví, že cestujeme na Měsíc apod. Ano, jsem taky starší ročník a je to pro mne ponižující. Já sem přišla před 10 lety, na CL a to jsem měla za sebou 1 let na Krétu s CK. Nejprve jsem jen četla, pak si dodala odvahu a ptala se................a díky CL jsem byla v Iránu, Uzbekistánu, Indii, Vietnamu, Číně , Gruzii, Arménii a dalších takových destinací, naposledy před měsícem v Nepálu a chystám se do Peru. Protože jsem se to "naučila" na stará kolena, občas znejistím a zazmatkuji, tak jsem se obrátila sem...................taky už to neudělám. Když je to opravdu urgentní, tak to řeším přes SZ nebo jdu na jiné cestovatelské vlákno.verra napsal(a):

ad jilena


taky sem už nechodím.............Mě by jenom zajímalo, jak se Vám sem podařilo dostat ten příspěvek.

taky sem už nechodím.............

Mě by jenom zajímalo, jak se Vám sem podařilo dostat ten příspěvek.

Mailand

Před 6 hod 19. 5

ano, měla jsem napsat....................taky sem už nechodím pro radu


Mailand vlastně přesně popsala situaci.............proč sem nechodím pro radu


Dámy, já nevím, proč se tady tak rozkřikujete. Jilena napsala příspěvek, který má vlastně naprosto minimální informační hodnotu (já tam čtu: koupila jsem blbě letenky a ono to blbě fungovalo). Paja se slušně zeptal(a) jako proč přes Kiwi. Načež místo aby Jilena vysvětlila své pohnutky nebo uznala chybu, tak tady plive ohně. 

Uvědomte si, že to je dlouhé rozjeté obecné vlákno o Ryanairu a téma diskuze neurčujete vy jedním příspěvkem. Kdyby se řešily letenky Wizzu, je to mimo. Ale takhle? 

Letecká společnost Ryanair rozšiřuje portfolio. Kupuje aerolinku na Maltě

https://www.idnes.cz/ekonomika/d...oprava_are

No Malta me jako destinace zrovna nenadchla ...

Mikire, to je důležitá informace. To tady všechny obohatí...

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!