Jaké zkušenosti máte s Rynairem? Letím s nima poprové a nejradši bych to zrušil... Lze zrušit nějak rozumně letenku od nich, když od nákupu neuplynulo ani 24h? Jak je to s "příručníma" zavazadlama? Nikde to tam nemůžu najít. Jelikož jedu na Sardinii, tak budu mít sebou krémy apod. Nevyházejí mi to? Díky .

Ryanair - obecně

Založil(a) ve fóru Letecké společnosti

Jedno upozornění. Pokud si pořídíte letenky od společnosti Raynair přes Kiwi a nemáte možnost si vytisknout palubní vstupenku (Kiwi palubní vstupenky pošle nejdříve 48 hod. předem), nelze použít pro odbavení palubní vstupenky ve formátu PDF, které od Kiwi obdržíte. Podle sdělení pracovnice Raynair  musí být palubní vstupenky v elektronické podobě pouze v jejich aplikaci. Pro nás to znamenalo dost velký problém, protože jsme neměli možnost palubní vstupenky v místě pobytu vytisknout. Nicméně ochotný pracovník na letišti V. Havla nám vysvětlil, jak palubní vstupenky z aplikace Kiwi do aplikace Ryanair dostat. Možná, že to pro většinu není problém, ale někomu  možná toto upozornění pomůže.

0 Citovat

To měl Kiwi ty letenky o tolik levnější, že jste je kupovaly přes ně? Jinak mi to moc nedává smysl.

0 Citovat

Na fórech mne fascinuje, jak někteří ignorují téma a vyjadřují se k něčemu jinému. Příspěvek se přece netýká toho, jestli byla cena letenky výhodná nebo ne. Přes Kiwi nakupuje spousta lidí.

0 Citovat

jilena napsal(a):

Na fórech mne fascinuje, jak někteří ignorují téma a vyjadřují se k něčemu jinému. Příspěvek se přece netýká toho, jestli byla cena letenky výhodná nebo ne. Přes Kiwi nakupuje spousta lidí.

Přes Kiwi nakupují jen blázni...

0 Citovat

jilena napsal(a):

Na fórech mne fascinuje, jak někteří ignorují téma a vyjadřují se k něčemu jinému. Příspěvek se přece netýká toho, jestli byla cena letenky výhodná nebo ne. Přes Kiwi nakupuje spousta lidí.


Ryanair je lowcost a má levné letenky sám o sobě a málokdo je kupuje přes zprostředkovatele. Zvlášť přes Kiwi s kterýma měl Ryanair problémy. Tak mě zajímalo jestli byly tak cenově výhodné.


Btw. celé téma je o Ryanair, takže to ignorování tématu neni :-)


0 Citovat

Mňa fascinujú užívatelia s dvomi príspevkami, ktorí sa hneď vedia uraziť :) 

0 Citovat

jilena napsal(a):

Na fórech mne fascinuje, jak někteří ignorují téma a vyjadřují se k něčemu jinému. Příspěvek se přece netýká toho, jestli byla cena letenky výhodná nebo ne. Přes Kiwi nakupuje spousta lidí.

Mě fascinuje, když na fórum přijde nováček a začne ostatní poučovat (tím myslím ten druhý příspěvek). Ono totiž nakupovat letenky nízkonákladovek a zvlášť Ryanairu přes Kiwi je pro zdejší přispěvatele jedna z nejméně pochopitelných věcí, co se týká letenek. A většina by od nich nekoupila jakékoliv letenky, stačí si přečíst tento článek a dlouhou diskuzi pod ním:

https://www.cestujlevne.com/blog/kiwi-letenky

Opravím ale Marka. Ne blázni, ale neinformovaní (a těch je spousta, to má jilena pravdu).

0 Citovat

jilena napsal(a):

Nicméně ochotný pracovník na letišti V. Havla nám vysvětlil, jak palubní vstupenky z aplikace Kiwi do aplikace Ryanair dostat. Možná, že to pro většinu není problém, ale někomu  možná toto upozornění pomůže.


Jaký je ten postup? Však vložení boarding passů do aplikace Ryanairu vyžaduje znalost e-mailové adresy použité ke koupi letenek. 

0 Citovat

ad jilena


taky sem už nechodím.............a žádat o radu?.....tak mi ten chytrý pán ze Slovenska odpoví, že cestujeme na Měsíc apod. Ano, jsem taky starší ročník a je to pro mne ponižující. Já sem přišla před 10 lety, na CL a to jsem měla za sebou 1 let na Krétu s CK. Nejprve jsem jen četla, pak si dodala odvahu a ptala se................a díky CL jsem byla v Iránu, Uzbekistánu, Indii, Vietnamu, Číně , Gruzii, Arménii a dalších takových destinací, naposledy před měsícem v Nepálu a chystám se do Peru. Protože jsem se to "naučila" na stará kolena, občas znejistím a zazmatkuji, tak jsem se obrátila sem...................taky už to neudělám. Když je to opravdu urgentní, tak to řeším přes SZ nebo jdu na jiné cestovatelské vlákno.



0 Citovat

verra napsal(a):

ad jilena


taky sem už nechodím.............



Mě by jenom zajímalo, jak se Vám sem podařilo dostat ten příspěvek.
0 Citovat

taky sem už nechodím.............

Mě by jenom zajímalo, jak se Vám sem podařilo dostat ten příspěvek.

Mailand

Před 6 hod 19. 5

ano, měla jsem napsat....................taky sem už nechodím pro radu


Mailand vlastně přesně popsala situaci.............proč sem nechodím pro radu


0 Citovat

Dámy, já nevím, proč se tady tak rozkřikujete. Jilena napsala příspěvek, který má vlastně naprosto minimální informační hodnotu (já tam čtu: koupila jsem blbě letenky a ono to blbě fungovalo). Paja se slušně zeptal(a) jako proč přes Kiwi. Načež místo aby Jilena vysvětlila své pohnutky nebo uznala chybu, tak tady plive ohně. 

Uvědomte si, že to je dlouhé rozjeté obecné vlákno o Ryanairu a téma diskuze neurčujete vy jedním příspěvkem. Kdyby se řešily letenky Wizzu, je to mimo. Ale takhle? 

0 Citovat

Letecká společnost Ryanair rozšiřuje portfolio. Kupuje aerolinku na Maltě

https://www.idnes.cz/ekonomika/d...oprava_are

0 Citovat

No Malta me jako destinace zrovna nenadchla ...

0 Citovat

Mikire, to je důležitá informace. To tady všechny obohatí...

0 Citovat

Brouku ,tak to neber jako  dulezitou inf0rmaci , proste jsem to jen konstatoval .jako priznivec  Ryanairu . ,ze  v tom nevidim , zadne stesti, to uz asi lepsi ten Buzz airline v Polsku ,ale uvidime co vzniknou za destinace 

0 Citovat

Ahoj, nevíte, jestli s občankou můžu projít přes automatickou pasovou kontrolu? Jakože si místo biometrickýho pasu pípnu občanku? Vždycky sem si myslel, že ne, ale prý je to možné? A jde to v praze i zahraničí (kdekoliv v eu)? Většinou je tam mnohem menší fronta, tak by to bylo docela praktické. Díky

0 Citovat

Ahoj, jak kde, já to ale zažil zatím asi jen v Madridu, pokud mě paměť neklame. 

0 Citovat

Ahoj, ja som automaticku pasovu kontrolu na obciansky este nevidela, beriem si kvoli tomu pas (ak sa ponahlam pri prilete). Napriklad v Zurichu bolo aj napisane, ze  automaticka kontrola ide len so schengen pasom (teda nie ID a nie iny pas ako schengen).

0 Citovat

Zákaz alkoholu z freeshopu do letadel Ryanair  pro Španělské destinace z UK.

Tak už na ty britské ožralce konečně došlo.

https://www.express.co.uk/travel...e-holidays

0 Citovat

Dnes jsem letěl z Liverpoolu do Prahy a připadal jsem si jak v dobytčáku, já jsem původně zootechnik, ale takové stádo dobytka jsem ještě neviděl. Čekal jsem, že v Praze ty nejhorší nechají vyvést policií, ale posádka si evidentně nechtěla dělat problémy. Ale uklízet bych to letadlo nechtěl.

0 Citovat

Zdravím, prosím o radu..v září chceme letět do Oděsy z Krakowa...ale  Ryanair docela zvedl cenu za službu PLUS...Našla jsem si letenky z Prahy , ukrajinskou leteckou společností se letí do Kyjeva , tam bude čas cca 7 hodin na přestup a pak let do Oděsy..Je to dost času na prohlídku Kyjeva? Nebo je to velice krátká doba, na to vůbec něco podnikat?  Letěli byste takhle? Nebo raději přímý let z Krakowa, i přes vyšší cenu za odbavení... děkuji za odpověď





0 Citovat

Zdravím, mrkněte se, jestli u Ryanairu nevychází levněji zvolit tarif Standard a následné dokoupení jednotlivých komponentů jako v tarifu Plus. Obvykle to tak je.

Jinak 7hodinový přestup v Kyjevě na návštěvu města moc není. Letiště je dost daleko a jen cesta do centra zabere hodinu. Čistého času byste měli tak 3 hodinky.

0 Citovat

Děkuji...kouknu na dokoupení jednotlivých komponentů...a ještě jestli můžu... Letěl byste raději  z Krakowa Ryanairem nebo z Prahy ukrajinskou leteckou společností....cena + čas vychází cca stejně...jsem z Prahy....





0 Citovat

Tak pak bych určitě volil Prahu, pokud tedy nechcete navštívit Krakow. Je-li cena stejná, to nepohodlí na cestě po zemi by mi za to asi nestálo.

0