Jaké zkušenosti máte s Rynairem? Letím s nima poprové a nejradši bych to zrušil... Lze zrušit nějak rozumně letenku od nich, když od nákupu neuplynulo ani 24h? Jak je to s "příručníma" zavazadlama? Nikde to tam nemůžu najít. Jelikož jedu na Sardinii, tak budu mít sebou krémy apod. Nevyházejí mi to? Díky .

Ryanair - obecně

Založil(a) ve fóru Letecké společnosti

Michal napsal(a):

I při sprintu od autobusu k pasovce obvykle vyhrává ten, co přišel poslední, a je tudíž u dveří... ;)


neprezradzaj travelhacky takto verejne a este aj zadarmo :)

0 Citovat

baca12 napsal(a):


neprezradzaj travelhacky takto verejne a este aj zadarmo :)

OK, polepším se O:) Tak každý, kdo si to přečetl pošlete 50 kaček na charitu pro chudé travelhackery ;)

0 Citovat

Ryanair je poslední dobou nějaký prozákaznický.  V pondělí na odletu v Praze dokonce k letadlu přivezli extra osobákem pasažérku 20 minut po ukončení nástupu do autobusu.

0 Citovat

To bych spíš řekl, že je iniciativa Menzies než Ryanairu.

0 Citovat

Asi teď objevím Ameriku, ale nějakou dobu jsem u Ryanu nekupoval a trochu mě překvapilo, že mi dalo dost práci zbavit se jejich nabízeného konverzního kursu. Vzhledem k tomu, že byl skoro o dvě koruny na euro horší, než kurs mojí banky, tak by mě nepozornost přišla skoro na osum stovek.

0 Citovat

Staci to odkliknout, zabere to nejakych 5 vterin 😀 ale chapu, kdyz si to dlouho nekupoval, ze ti to zabralo dyl

0 Citovat

Tak jasně, jsou to dva kliky, ale když to nečekáš, tak to překvapí :-)

0 Citovat

tmx napsal(a):

Toto je Ryanair. Pouze 6-9 eur dávno neplatí, pokud člověk nekupuje půl roku dopředu. Jinak je to obvykle 300-360 Kč. Třeba ten Manchester, kde je 5 letů denně a během 2 a půl hodiny letí Easyjet, Jet2 a Ryanair, tak i 4 měsíce dopředu je priority za 300 Kč (přitom v letadle jsou booknuté asi 4 sedačky), čili prodaných letenek mají zatím minimum. 


Kolik je prodaných letenek nemůžeš usuzovat z obsazených "booknutých" sedaček, spousta lidi si neplatí za místo.

1 Citovat

Ridder napsal(a):

Asi tak nějak. K tomu jsem ještě nemohl z paní, která si šla na gatu stoupnout jako první do priority lajny. Učinila tak jednu hodinu před plánovaným odletem. Do 10 min u ní byly další 3 osoby. Celou dobu tam vydrželi všichni stát.


Více méně jde o to, že před rokem jsi se s priority dostal do letadla mezi prvníma, protože byly příručáky v ceně a mohl sis dát svůj kufr v pohodě nad své sedadlo. To už dnes je problém, protože priority jsou skoro všichni z důvodu placení kdysi normálního příručáku.

Dnes je to stejně jako před několika roky boj o získání bínu nad svým sedadlem.

I proto dnes lidé před vystupováním "bloudí" po letadle a hledají své příručáky a zdržují vystupování z letadla.



0 Citovat

Audit napsal(a):


Více méně jde o to, že před rokem jsi se s priority dostal do letadla mezi prvníma, protože byly příručáky v ceně a mohl sis dát svůj kufr v pohodě nad své sedadlo. To už dnes je problém, protože priority jsou skoro všichni z důvodu placení kdysi normálního příručáku.

Dnes je to stejně jako před několika roky boj o získání bínu nad svým sedadlem.

I proto dnes lidé před vystupováním "bloudí" po letadle a hledají své příručáky a zdržují vystupování z letadla.



Presne tak, drive to melo smysl. Zaplatil jsem si nekdy i jenom 50 Kc a prirucak jsem si v klidu ulozil. Ale to je uz nenavratne pryc...

0 Citovat

Audit napsal(a): Kolik je prodaných letenek nemůžeš usuzovat z obsazených "booknutých" sedaček, spousta lidi si neplatí za místo.

Tak jasně že to není 1:1, booknutá bývá třeba 1/3, takže když jsou booknuté 4 sedačky, bude prodaných tak 10 - 20 letenek, určitě ne stovka. 

0 Citovat

Rozsazování cestujících

Dnes check in  47 hodin před odletem 3 cestující/ jenom malé kabin. zavazadlo, bez vybrané sedačky/

sedadla 32B, 9B, 8E- všechno prostřední sedačky

0 Citovat

ano, generátor náhodných středních sedaček jim funguje dobře. to je takový varovný prst pro příště. ale myslím že všichni vědí že řady B a E u konfigurace 3+3 budou prostřední.

0 Citovat

petrcb napsal(a):

Rozsazování cestujících

Dnes check in  47 hodin před odletem 3 cestující/ jenom malé kabin. zavazadlo, bez vybrané sedačky/

sedadla 32B, 9B, 8E- všechno prostřední sedačky


V pondělí check-in 2,5 hodiny před odletem, sedadla 3A a 4A


Proč ses checkoval tak brzo? (Mmch, vybookování sedaček mi nešlo ani u jednoho letu, tak nwm)
0 Citovat

Taky mám zkušenost, že je možná lepší udělat check in později. Připadá mi, že těm prvním checkinum přiřadí prostřední sedadla, aby si je chtěli za prachy změnit. Spousta lidí to ale neudělá, protože nechce platit navíc a řeknou si, že ty 2 hodiny přežijou i na tom prostředním sedadle. Poslední checkiny už jenom "vyplní díry", a většinou to jsou ty lepší sedadla. Naposledy mi to přidělilo místo u emergency exitu a navíc jsme tam na trojce seděli jen 2, tak že se ke mně mohla přesunout i manželka, kterou to hodilo jinam přes půl letadla. Fajn bylo, že jsem za tu letenku z Krakowa platil 89 zlotých a za to místo, kdybych si ho chtěl koupit, bych zaplatil dalších 89 zlotých. Myslím si, že takových volů, kteří by to zaplatili moc není, tak je velká šance, že to někdo vyžere zadarmo.

Máte stejné zkušenosti s časem check inu i vy?

0 Citovat

Potvrdzujem, že čím neskôr sa check-in urobí tak tým lepšie miesta človek dostane. Ja robím už dlhšiu dobu čo najneskôr to ide a odvtedy som nebol ani raz v strede a vačšinou prvé 3 rady. 

0 Citovat

Je to 100% tak. Dělám to tak skoro vždy pro všechny cestující a máme velkou úspěšnost na extra leg sedadla. 

0 Citovat

Tak priznam ,ze  jsem uz taky vyzkousel to vybukovani nechtenych sedadel ,ala na mych predpotopnich zarizenich je to desna otrava a 10 minut co drzi sedadlo, nez to spadne, neni zadna  slava , tak jsem se zameril jen na ty prostredky ,navic  nemam pocit ze  sezeni vpredu je nejake terno nejradeji sedim nad kridlem nebo  za nim  ,pripadne pak na uplne  posledni  sedacce u okna  z hlediska bezpecnosti  i kdyz toto neresim , je posledni  rada  nejbezpecnejsim mistem v letadle ,mam to potvrzene od bezpecnostniho technika ,neni to z me hlavy 

Dalsi vec co me  na vybukovani sedadel odrazuje  je to, ze aby to melo smysl . musi  se delat na posledni chvili ...a co delat  v pripade  kdyz  vypadne jejich webovka ,kvuli  cenove akci kterou mohou vypsat  kdykoliv , nebo kdyz me vypadne pristup na internet, nebo cokoliv technickeho razu a me bude zbyvat pul hodina ..navic  2 a pul hodiny  pred odletem je vetsinou clovek uz na cestach a na verejne pristupnem webu  ,ktery ani nemusi na letistich fungovat ,se  s osobnimi udaji prihlasovat nechci  a pouziti  treba sveho zaheslovaneho pripiojeni muze byt drazsi , nez zakoupeni toho sedadla

Ale taky se snazim a branim se temhle platbam , kde  je letenka levnejsi nebo stejne draha  jak sedadlo .. jeste  beru  ty 4 eura  i kdy brblam ze uz to nejsou 2 jako driv.. obcas kdyz chci sve oblibene sedalo koupim za  6 euro ,  10 eurum se uz fakt ale branim 

Horsi  uz je to ale v soucasne dobe   s  priority ,,prisli na to, ze si za 6 euro  kupuje priority kazdy ,aby mohl vzit   2 zavazadla ..tak to napalkovali ,  za 490 Kc si  uz fakt  priority odmitam kupovat,  mozna kdyz  poletim bez prestupu , tak tech 10 euro ..ale vic ne   ,,cely podzim jsem ted lital jen s malym batuzkem a rikal si ze na vanocni let  si priority koupim .. ovsem kdyz jsem videl; ty ceny .. tak asi poletim opet z batuzkem  a tyden co budu o svatcich v CR vydrzim s tim, co jsem vozil ted  na podzim  ...
0 Citovat

Já to vybookování sedadel zkoušela v noci před odletem a stejně to nešlo.


Jinak tedy jsou čím dál tím dražší. Teď u mě vyhráli nad Vuelingem jenom proto, že mi přijde, že Vueling ruší lety častěji, než je mi milo. Cenově byli nastejno
0 Citovat

Vyblokování sedaček se musí dělat na starém rezervačním rozhraní a už vůbec ne přes appku. Nedávno jsem den před odletem vyblokoval prostřednictvím tří fejkových rezervací 75 sedadel, přičemž zůstaly první čtyři řady sedaček, a ty ku*vy nás dva stejně rozsadily :-D Jejich algoritmus zní: rozsadit za každou cenu, i kdyby zůstala jedna řada volná, tak vás dají co nejdál od sebe.

0 Citovat

Mě spíš překvapuje, že si za každou cenu nenechávají exity vždy až na úplný konec, ale spíš pak zůstanou přední sedadla.

0 Citovat

Podle mě si přední sedadla nechávají co nejdéle pro případy, že by se objevil nějaký "nečekaný" infant příp. pro přesun nějakého zaměstnance. 

Mikir: nemá cenu to komentovat, ale nerozumím tomu vůbec. Levný (přitom kvalitní a spolehlivý) repasovaný notebook schopný běhu soudobých aplikací koupíš třeba za 4000Kč, nějaké základní mobilní data (bez kterých se stejně blbě cestuje a jako záloha pro případ poruchy inetu doma to bohatě stačí) stojí tak dvě stovky měsíčně. Nevím, co by se mělo připlácet za šifrovaní spojení, příp. jaký jaký je problém se připojit z vlastního (soudobého) zařízení přes nějakou pofiderní wifinu když je stejně vše již šifrované. Za mě je to debilita a zbytečná paranoia. 

0 Citovat

Nevím, nedělám check-in nijak cíleně, protože obvykle nemám čas nebo možnost čekat až do konce lhůty, ale naposledy mi to přidělilo uličku a manželce střed o 1 řadu za mnou. K tomu tam byli další 2, kteří to měli přesně opačně vedle nás, takže stačilo se jednoduše prohodit. Možná náhoda... Napředposledy jsme měli oba uličku asi ob 4 řady, taky jsme se prohodili bez problémů... 

0 Citovat

Já jednou chtěl počkat, že udělám check-in na poslední chvíli, usnul jsem na pláži a platil 70e za check inna letišti :))) (W7)

0 Citovat

Libor napsal(a):

Mě spíš překvapuje, že si za každou cenu nenechávají exity vždy až na úplný konec, ale spíš pak zůstanou přední sedadla.

Myslím, že ten systém je hooodně sofistikovaný. Naposledy jsem dělal check in asi 20h před odletem - mě to hodilo na exit a manželku přes půl letadla do chodbičky. Kdybychom to chtěli změnit, tak já už k ní nemohl, jelikož vedlejší sedadla byly obsazené (cena 36 PLN), ona by musela ke mně za 89 PLN, anebo bychom si vybrali oba úplně jiné místo, ale už byly volné pouze za 46 PLN a dražší, tak že by to bylo 2x46 =92PLN. Kdo chce kam.... 

Jenom, že na nás si nepřišli - manželce chodbička vyhovuje a je malá, já jsem velký a mám rád exit, a i když se máme oba rádi, tak taky jsme rádi, když si od sebe na 2 h odpočineme :-)

0