Jaké zkušenosti máte s Rynairem? Letím s nima poprové a nejradši bych to zrušil... Lze zrušit nějak rozumně letenku od nich, když od nákupu neuplynulo ani 24h? Jak je to s "příručníma" zavazadlama? Nikde to tam nemůžu najít. Jelikož jedu na Sardinii, tak budu mít sebou krémy apod. Nevyházejí mi to? Díky .

Ryanair - obecně

Založil(a) ve fóru Letecké společnosti

matej15 napsal(a):

Tak ono taky letiště ze kterých Ryanair nejčastěji létá, mají trochu jiné vytížení než CDG, FRA nebo LHR. To pak na přesnosti příletů a odletů udělá hodně, když nemusí půl hodiny kroužit a nebo čekat na slot.


Přesně. Takové LHR je občas peklo a kolony letadel jak na D1 v pátek odpoledne.

0 Citovat

rsaf + 1

Já teda z posledních dvou letů s nima oba zpožděné.

Jinak pro mě jsou dno a snažím se jim vyhýbat. Z Berlína volím vždy konkurenci, ale musí se jim nechat, že z Prahy začínají ostatní válcovat. Třeba ty přímé dovolenkové lety do Řecka jsou trefa.

0 Citovat

Znovu opakuju,on už  Ryanair dávno není v mnoha případech nejlevnější,pokud člověk umí počítat a spočítá si další náklady. Pořád se veze na vlně toho,že spoustě lidem tohle nedochází a stačí jim hodit před oči cenovku typu 9,99. A za mě, pokud letět Ryanairem za 50 euro (po vsech doplatcich)  někam do polí nebo fullcostem za 80,nemám co řešit.

Na druhou stranu je fajn na cesty tam,kam nikdo jiný nelita.

0 Citovat

Já si tedy nevzpomínám, že bych někdy platil víc než ten základ. Chci cestovat levně, tak cestuji levně, a nepotřebuji k tomu ani držet manželku za ruku, ani sedět na VIP, ani s sebou vláčet výbavu na 2 měsíce, ani jídlo během (krátkého) letu... ale každý to má jinak, no. Někdy je to do polí a někdy ne. Když se mi to nelíbí, neletím. Hezké vánoce! :-)

0 Citovat

Koukám, že jsem to tu pěkně popíchla;-) Já si u nich taky zrovna včera koupila letenky, tady po Evropě na krátkých letech je mi to fuk. Pěkné Vánoce a spousty šťastných návratů, ať už s Ryanairem nebo bez:-)

0 Citovat

S presnosti priletu je  to tak trosku finta ..zpocatku jsem si to neuvedomil.ale kazdy prilet na letence uvedeny je mirne nadasazeny  a ono tech 10-20 minut staci aby kazdy nebo temer kazdy let byl podle udaju na cas  ,takze 90 % vcasnost letu je celkem lehce dosazitelny  cil

Nerekl bych , ze dneska Ryanair  lita  tak moc nekam do poli  ,to platilo drive  ,dneska jsou to uz  bezna  letiste,  kam litaji klasicke  linky

Dopocet vsech cen ,bych jim az tak nevycital , ona by se cena dala srovnavat za stejnych podminek , ovsem ty podminky stejne nejsou ,kazdy  si muze vybrat, co mu vyhovuje .,vychozi cenu 9.99. proste nikdo jiny nema  ,a jestli se pohybuje cena za prirucni zavazalo  10-20 euro  a za sedadlo  3-20 euro ,tak mam na zvazenou zda to je hodne, nebo to jeste akceptuju a porad  pri urcitem kompromisu ve vyberu te ceny  jsou porad nejlevnejsi
0 Citovat

mirjur napsal(a):

Já si tedy nevzpomínám, že bych někdy platil víc než ten základ. Chci cestovat levně, tak cestuji levně, a nepotřebuji k tomu ani držet manželku za ruku, ani sedět na VIP, ani s sebou vláčet výbavu na 2 měsíce, ani jídlo během (krátkého) letu... ale každý to má jinak, no. Někdy je to do polí a někdy ne. Když se mi to nelíbí, neletím. Hezké vánoce! :-)

Jak říkáš,každý to má jinak.Nevim co je to u FR sedět na VIP,ale předpokládám,že asi sedadla s extra legroom. Ty nepotřebuješ držet manželku za ruku,představ si,že třeba někdo nemá manželku 30 let,ale cestuje třeba s přítelkyní,kterou za tu ruku z ruznych duvodu držet chce. A byť nemám problém s tím cestovat s prirucakem i na 3 týdny,tak kabinove v FR nestačí na víc než na víkend.Atd atd.Hlavne at je pohoda :-) 

0 Citovat

eremi napsal(a):

 A byť nemám problém s tím cestovat s prirucakem i na 3 týdny,tak kabinove v FR nestačí na víc než na víhttp://kend.Atd http://atd.Hlavne at je pohoda :-) 

Já jsem jednou jel na pět dní do Izraele s takovým tím cyklistickým batuzkem a paní se mě u "výslechu" na Sde Dov ptala, jestli není na tolik dní ten batůžek moc malý. Ta si o mně musela myslet, že jsem úplný prase :D

0 Citovat

Ryanair jako průkopníkovi low costu umožňuje lítat do takových míst a za takové peníze, co jsme si před pár lety neuměli představit. A  jestli "hololet" někam a zpátky stojí třeba 40 € nebo to včetně přikoupeného priority zavazadla 60 € je skoro jedno, pokud přihlédnete k celkové ceně prakticky každého výletu.

0 Citovat

Když vidím, jak se osekávají pořád služby, nebyl bych proti, kdyby se zavedl minimální standard - např. velikost zavazadla, dobu odkdy se dá provést check-in, možné příplatky apod. Ryanair po mně nic nechce a já od něj nic taky nechci, tak většinou nemám na co nadávat. Zpoždění občas mívají, ale zatím jsem nechytl delší jak dvě hodiny (ťuk ťuk). Nikdy tak nemuseli dávat občerstvení. Naopak lowcosty v Asii, to je divočina. S láskou vzpomínám na krásné processing fee u Air Asia, které není ve srovnávačích a cena tak naroste o pár desítek procent, nebo u Indi Go poplatek za zahraniční kartu. To, se mají u Ryanu ještě hodně co učit.

0 Citovat

divan napsal(a):

Ryanair jako průkopníkovi low costu


Průkopník lowcostu je Southwest a Laker Airways.

0 Citovat

V  Asii  se da asi kouzlit  s poplatky  a s platbami   zahranicnimi kartami  jinak nez v Evrope  i kdyz kurz  prevodu u  Rynairu ,neni zrovna  ferovy ,ale tomu se da predejit

Samorejme ten standard ohledne zavazadel   by nebyl spatny  ,nejvic s tech inovaci mi vadi  ta doba  od kdy se da provest  check in ,prakticky je to spojeno s vyberem sedeadla a to je dost nutici  element

V Thajsku bych byl urcite  rad vyzkousel Air Asia ,hlavne po tom co se stalo  s maxem u Lionu  ,ale nakonec jsem nechal  Lion  a jedna cesta byl Bangkok  Airawas  ,porad myslim ale ze nelze srovnavat  Evropu ,Asii, Afriku nebo Ameriku  v tom srovnavani low costu

Priznivejsi prostredi bych uvital v moznostech  zmeny data letu  pripadne zmeny jmena ,ale chapu  ze je to oboji nastavane tak, aby se to nevyplatilo 
0 Citovat

divan napsal(a):

Ryanair jako průkopníkovi low costu umožňuje lítat do takových míst a za takové peníze, co jsme si před pár lety neuměli představit. A  jestli "hololet" někam a zpátky stojí třeba 40 € nebo to včetně přikoupeného priority zavazadla 60 € je skoro jedno, pokud přihlédnete k celkové ceně prakticky každého výletu.

Nevím, kolik Ti je a jak dlouho lítáš, ale zlaté časy létaní s FR byl konec devadesátek a začátek milénia, kdy opravdu se s nimi létalo za peníze, o kterých se nám do té doby ani nesnilo. Ale rozhodně to neplatí pro současnost, kdy ceny sice na pohled pořád fajn, ale služby osekané na dřeň, platí se pomalu i za ten pověstný MOL záchod a konkurence dokáže často nabídnout za stejné peníze více muziky. Takže "před pár lety" a nyní je to pořád více méně stejné. Druhá věc je to, že počet destinací rozšiřujou výrazně a opravdu lítají i na místa, kam se jinak člověk buď nedostane vůbec nebo nedostane za slušnou cenu a také to, že pořád jsou v některých případech opravdu tou nejlepší volbou. Nijak je nevyhledávám, pokud to jde, snažím se najít jinou alternativu, ale na druhou stranu s nimi v zásadě nemám problém.

0 Citovat

Moc nechápu ty úvahy o vhodnosti regulace nabídky různých služeb leteckých společnosti. Právě DEREGULACE  v letecké dopravě přinesla konkurenci a nižší ceny za vlastní přepravu. Když potřebuji víc služeb v lepší kvalitě, tak si připlatím. A Mikire, když by Tvá oblíbená společnost FR splnila vše co si přeješ, kolik by jsi byl ochoten zaplatit za letenku misto obvyklých 9.90 Eur?

0 Citovat

mirjur napsal(a):

Já si tedy nevzpomínám, že bych někdy platil víc než ten základ. Chci cestovat levně, tak cestuji levně, a nepotřebuji k tomu ani držet manželku za ruku, ani sedět na VIP

My létáme s dětmi, tudíž musíme kupovat sedačky. A to se pak cena levné letenky snadno zdvojnásobí.

0 Citovat

Nejde o regulaci ale o sjednocení. Stejně jako se kdysi zavedlo, že se musí uvádět cena letenek včetně daní a poplatků, tak by mohlo být určeno, jaké služby se mají uvádět v ceně letenky, aby pak šlo porovnávat ve vyhledávačích. To už dnes není možné, protože si člověk nepamatuje, co které aerolinky do uváděné ceny dávají. Pak klidně mohou snižovat cenu, když člověk něco nechce. 

0 Citovat

Regulace , kterou nazveš sjednocení pořád zůstává regulací. Paradoxně právě lenost lidí, kteří pořád chtějí, aby za ně někdo odpracoval nalezení co nejnižší ceny, vede formou regulací k jejímu zvýšení. 

0 Citovat

Některé aerolinky inzerují oholené dotované ceny (jen odletová taxa při odletu z Prahy je 571 Kč), aby nalákali zákazníka. Jde o to samé, jako dříve uvádění ceny letenky bez tax a nebo poplatky za platbu (to si taky mohl člověk všechno dohledat a spočítat výslednou cenu). Řeší se dvojí kvalita potravin, zahnutost okurek... Právě proto, abych věděl, co za své peníze dostanu.


0 Citovat

sali, pokud vychazime z te ceny 9,99, tak mi prijde vporadku  treba za  sedacku  2 eura, jako drive ,  za to druhe zavazadlo  jsem byl zvykly  dat  proste to priority,  tech 6 euro  , takze prakticky ten let uz byl skoro 20 euro za cestu  , dneska to je tak jak psal eremi,  v nekterem pripade i  50 euro ,i kdyz osobne myslim ,.ze  to uz je spis vyjimecne ,protoze  cena sedacky je dnes  4-6 euro,pokud vybiram standard,   zavazadlo  10-14 euro  ,takze  spis  30 euro  celkem ,  ale priplatky by nemely delat, podle meho ,vic jak 50 % ceny

Je jasne, ze letenky  9,99, nebo i ty jeste lepsi  4.99.  jsou z hlediska  udrzitelnosti linky  dlouhodbe  neudrzitelne , napriklad  Brno - Berlin    a jakmile skonci dotace,  linka je zrusena i kdyz za takove ceny neni  cele letadlo ani  pravidelne porad  ,ale porad to znamena bezkonkurencni ceny a na to lidi slysi 

A tak pri tehle cenach  musi spolecnost  ziskavat  penize  temi priplatky a v tom proste at je to jak chce,  je  O Leary vyborny  strateg , myslim , ze i soucane sachovani s webovymi  strankami, je taktikta  vedouci k zhorseni  hledani tech nejlevnjsich letenek   a do reklamy  daji  to co vic potrebuji prodat

Dokud ale treba cena jednoho letu  neprekroci  rekneme tech  50 euro  tak nemam duvody  letet   za 80 euro tak, jak treba  poleti  eremi ,takze  hezke vanoce  vsem
0 Citovat

eremi napsal(a):

Nevím, kolik Ti je a jak dlouho lítáš, ale zlaté časy létaní s FR byl konec devadesátek a začátek milénia, kdy opravdu se s nimi létalo za peníze, o kterých se nám do té doby ani nesnilo. Ale rozhodně to neplatí pro současnost, kdy ceny sice na pohled pořád fajn, ale služby osekané na dřeň, platí se pomalu i za ten pověstný MOL záchod a konkurence dokáže často nabídnout za stejné peníze více muziky. 

Tohle je ale strašně relativní. Aby to bylo objektivní, tak bys měl taky porovnat kupní sílu v přelomu milénia a nyní. Neporovnavat absolutní hodnoty, ale hodnoty vzhledem k platu, protože ten dost povyrostl za tu dobu. V té době jsem byl ještě školák, takže nevím, kolik stála průměrná letenka a rád se příručím (pomineme-li nesmysly typu 0.01 eur apod.), ale pravda je taková, že dnes je letenka po Evropě vzhledem ke kupní síle naprostý marginál.

0 Citovat

Myslel jsem ve vztahu k cenám, které v té době byly standard (letenky v té době byly dražší než dnes a kupní síla byla, jak sám správně píšeš nižší než dnes). Proto jsem i psal, že tehdy se s nimi létalo za ceny, o kterých se nám do té doby ani nesnilo.

0 Citovat

Samozřejmě každá regulace vede ke snížení konkurence. Takže regulace má smysl tam, kde není z nejakých důvodů volná soutěž a kde regulace pomůže cestujícímu.To urcitě není případ lowcostů. Zatím jediné, co v US uvažují regulovat je min. rozteč sedadel, což je nejenom věc pohodlí, ale také  bezpečnosti. To dává smysl. 

0 Citovat

Samozřejmě každá regulace vede ke snížení konkurence. Takže regulace má smysl tam, kde není z nejakých důvodů volná soutěž a kde regulace pomůže cestujícímu.To urcitě není případ lowcostů. Zatím jediné, co v US uvažují regulovat je min. rozteč sedadel, což je nejenom věc pohodlí, ale také  bezpečnosti. To dává smysl. 

0 Citovat

@eremi: Je mi tolik, že když jsem poprvé někdy v polovině devadesátých let letěl (poprvé a naposledy s cestovkou), byl to nějaký IL nebo TU, ve kterém člověk skoro neslyšel vlastního slova. A už tehdy mi bylo o něco víc než náct. Nicméně srovnáváš nesrovnatelné. Před 20-25 lety byla kupní síla podstatně nižší než teď, takže ty letenky u Ryana i dalších nijak výrazně než teď levnější nebyly (pokud vůbec byly levnější). Samozřejmě při srovnání s cenami klasických aerolinek nižší podstatně byly.  Druhá věc jsou ty osekané služby. Ale pokud letím cca 2-3 hodiny, nepotřebuju si vybírat sedadlo, nepotřebuju občerstvení. Jen občas ten priority kufr se musí přikoupit.

@regulace služeb atd.: nebrat. Až na několik výjimečných věcí/služeb (když je u něčeho víceméně monopol) různé regulace, dotace  a podobné zásahy jsou cesta do pekel.

0 Citovat

divan napsal(a):

@eremi: Je mi tolik, že když jsem poprvé někdy v polovině devadesátých let letěl (poprvé a naposledy s cestovkou), byl to nějaký IL nebo TU, ve kterém člověk skoro neslyšel vlastního slova. A už tehdy mi bylo o něco víc než náct. Nicméně srovnáváš nesrovnatelné. Před 20-25 lety byla kupní síla podstatně nižší než teď, takže ty letenky u Ryana i dalších nijak výrazně než teď levnější nebyly (pokud vůbec byly levnější). Samozřejmě při srovnání s cenami klasických aerolinek nižší podstatně byly.  Druhá věc jsou ty osekané služby. Ale pokud letím cca 2-3 hodiny, nepotřebuju si vybírat sedadlo, nepotřebuju občerstvení. Jen občas ten priority kufr se musí přikoupit.

@regulace služeb atd.: nebrat. Až na několik výjimečných věcí/služeb (když je u něčeho víceméně monopol) různé regulace, dotace  a podobné zásahy jsou cesta do pekel.


Zřejmě jsi nekupoval tehdy letenky, protože u FR byly v té době právě letenky výrazně levnější než u jiných společností a tehdy se s nimi létalo za ceny, které byly do té doby utopií, bez ohledu na kupní sílu. Nyní nejsou jejich ceny nic zvláštního, protože za jejich ceny se běžně létá i s mnoha jinými lowcosty a v některých případech se dá z podobnou cenu letět i s klasickou aerolinkou, což v době, o které jsem mluvil bylo naprosto nemyslitelné.

Takže nemáš pravdu s tvrzením, že nyní se s FR lítá za ceny o kterých se nám před pár lety ani nesnilo, protože jejich ceny jsou více méně pořád stejné už třeba cca 10 let, jen za to dostaneš stále méně, jak pořád osekávají služby a s tím, že stejné ceny má mnoho dalších.

Každopádně bych to tím za sebe uzavřel a přeji pohodové svátky.

0