Ahoj. Vim ze se to tady uz řešilo autokrat ale at mam jistotu. Mám koupené zpetecni letenku VIE>LHR>LAX a LAX>HNLA stejně cesta zpět Zruší mi let z LAX, v případě, ze nepoletim z HNL>LAX na jiz zakoupenou leštěnou ale az o par dni pozdeji? A jeste mam v plánu pri přestupu v Londýně neletez zpet do Vídně ale koupit letenku do Prahy. Jak to bude na checkinu, budou řešit proc mam letenky na dvě mista, nebo se prostě jen zeptají kam poletim? Diky  .

Vynechání letu

Založil(a) ve fóru Obecně o cestování letadlem

20 reakcí

Ahoj. Vim ze se to tady uz řešilo autokrat ale at mam jistotu. Mám koupené zpetecni letenku 

VIE>LHR>LAX a LAX>HNL

A stejně cesta zpět 

Zruší mi let z LAX, v případě, ze nepoletim z HNL>LAX na jiz zakoupenou leštěnou ale az o par dni pozdeji? 


A jeste mam v plánu pri přestupu v Londýně neletez zpet do Vídně ale koupit letenku do Prahy. Jak to bude na checkinu, budou řešit proc mam letenky na dvě mista, nebo se prostě jen zeptají kam poletim? Diky 

0

Tomu moc nerozumím, jak o pár dní později? Pokud provedete přes aerolinku/prodejce změnu vaší letenky, pak vám samozřejmě nic nezruší. Pokud zahodíte let HNL-LAX a koupíte si vlastní o pár dní později, pak naopak lety zpět propadnou. 

A pokud koupíte svojí letenku z Londýna do Prahy, na checkinu řešit nic nebudou, protože o letu z Londýna do Prahy nebudou mít tušení, ostatně jak by taky mohli? :) Každopádně pokud budete mít odbavené zavazadlo, můžete je požádat o odbavení pouze do Londýna, nicméně nemusí vám vyhovět, pokud tam nemáte nějaký extra dlouhý přestup. Takže jistotou je letět jen s příručním zavazadlem.

0 Citovat

Jsem si tak říkal, kdo na to bude mít pajšl:-)

0 Citovat

Nejsou to 2 letenky když tam píše to "a"?

0 Citovat

Ano jsou to dve letenky a mel jsem v plánu nechat let propadnout a o pár dni pozdeji koupit jiny HNL>LAX.

A v Londýně mi slo o to, ze mam zpáteční let z LHR>VIE ve 14hod 

A koupím si LHR>PRG skoro ve stejný cas tak jsem si rikal jestli to nebude necemu vadit, ale pokud ne tak je to v pohode :) 

0 Citovat

Však napíš jasne, aké letenky máš, ktorá je spiatočná a ktorá len jednosmerná...

edit:  pochopil som to takto

letenka 1: VIE>LHR>LAX  spiatočná

letenka 2:  LAX>HNL spiatočná.

0 Citovat

Pak by to mělo jít. Jenby mě zajímalo co v takovém případě dělají s odbaveným zavazadlem pokud ho odmítnou v Londýně vydat. Letí do Vídně i bez majitele? Nebo zůstává v Londýně? Dá se to pak z Prahy nějak reklamovat/zařídit aby ho dovezli?

0 Citovat

Stále tomu tedy moc nerozumím :D Pokud máte koupeny dvě oddělené letenky VIE-LHR-LAX a zpět a LAX-HNL a zpět, pak jsou na sobě nezávislé. Takže pokud necháte propadnou HNL-LAX, už vám nemá co dalšího propadnout. 

Let ve stejný čas určitě ničemu vadit nebude.

0 Citovat

Ano jsou to dve letenky, ja si to myslel, ale radsi jsem se zeptal, díky. Jinak mam jen příruční zavazadlo, takže to v Londýně nemusim nijak řešit 

0 Citovat

Omlouvám se za znovuvytažení stokrát diskutovaného - vynechání posledního segmentu na letence MAD-AMS-UIO-AMS-MAD. Vše KLM. Že by se to nemělo atd., jasné, soudy v Německu s lidma co vynechali poslední leg, pokuty. Existuje nějaká reálná šance, že u check inu v Quitu ukecám agenta aby odbavené zavazadlo odbavil jen do Amstru? Nebo jsem spadl z višně a mám špekulovat jak se sbalit do dvou příručáků? díky. Nechce se mi trávit další noc v Madridu, navíc mám míle na reward flight z AMS,které propadají za měsíc.

0 Citovat

Daniel napsal(a):

Existuje nějaká reálná šance, že u check inu v Quitu ukecám agenta aby odbavené zavazadlo odbavil jen do Amstru?


ogo53a462-jolanda.jpeg

0 Citovat

ano, děkujeme za přínosný příspěvek. Zkusím tedy jinak. Už se někdy někomu podařilo odbavit zavazadlo ne až do cílové destinace, ale jen někde na přestup po trase?

0 Citovat

Zkoušel jsem 2x výmluvu na léky v kufru. Ani jednou mi to neprošlo, ale nejsem zkušený lhář, tak to třeba na mě poznali, že kecam

0 Citovat

Pokud se nepletu, psal jsi, že letíš v C. To znamená 2 kabinový kufry + batůžek. Naposled, když jsem řešil stejnou situaci (let v C a vynechání posledního letu), vyhodil jsem před cestou zpátky velkej kufr a koupil si dva nejlevnější malý kufry, každej po devíti kg. Ty jsem si vzal na palubu. 

EDIT: Teď jsem si teprve pořádně přečetl tvůj příspěvek a vidím, že o variantě dvou přírůčáků sám uvažuješ. Tak ten můj text ignoruj. 

0 Citovat

ano, přesně takto to asi dopadne. 2 x hand baggage max.18kg total a 2 accessories. Myslím budu nastupovat do letadla jako bych šel na výstup na sopku, čelovku si zapnu a nasadím si glacierky. Rukavice a čepice budou samozřejmostí. Jen ty hole neprojdou. Co pročítám diskuze tak shortchecky odbavených zavazadel neprojdou.... Tak si vzpomínám že někde ve sklepě bude ještě můj starý batoh co jsem si pořizoval v roce 2000 na trip do Peru, asi zůstane v Ekvádoru po 20ti letech.

0 Citovat

Daniel napsal(a):

ano, děkujeme za přínosný příspěvek. Zkusím tedy jinak. Už se někdy někomu podařilo odbavit zavazadlo ne až do cílové destinace, ale jen někde na přestup po trase?

Ano.

0 Citovat

Ja teda mam zkusenost takovou, ze dvou letu, kdy jsem zadal o predcasne vylozeni (2017 z Hawaii (UA) a 2018 z Vancouveru (AirCanada)) mi v obou pripadech na letu xxx-fra-amstr vyhodili kufr ve Frankfurtu. Ve Vancouveru mi dokonce rekla at si jdu pro refunfaci na prepazku, aby mi vratili penize za posledni segment.

0 Citovat

Ja mam primo zkusenost z KLM. Let  LAX-AMS-VIE. Neslo vubec sjednavat. Manzelka nemocna ( zanet usi,ryma ). A nechteli. Ale v AMS jsme museli do nemocnice a doktor po vysetreni kategoricky odmitl dalsi let. Vypsal zpravu. S tou na KLM a pak vydali kufry. My jeli vlakem. Pojistovna vse zaplatila. Tim chci rict, ze u KLM ani nemoc na check inu nepomuze. Jedine pres doktora. 

0 Citovat

Jakub napsal(a):

Ja teda mam zkusenost takovou, ze dvou letu, kdy jsem zadal o predcasne vylozeni (2017 z Hawaii (UA) a 2018 z Vancouveru (AirCanada)) mi v obou pripadech na letu xxx-fra-amstr vyhodili kufr ve Frankfurtu. Ve Vancouveru mi dokonce rekla at si jdu pro refunfaci na prepazku, aby mi vratili penize za posledni segment.

Úplně stejná zkušenosti s Lufthansou cestou z Havaje. HNL-SFO-MUC-MXP. Nechtěli jsme do Milána a v Mnichově jsme je požádali o ukončení letu ze zdravotních důvodů. Omluvila se, že nemůže refundovat poslední segment a jen řekla, na jaký karusel přijedou kufry.

0 Citovat

Ahoj, také mám podobnou zkušenost při letu s AA z Havaje před třemi lety přes Dallas a Londýn do Milána. Do Milána jsem samozřejmě nechtěli, tak jsem zkusili už na Havaji, kde nebyl žádný problém, ale chtěli za změnu routingu cca 1500 USD, což jsme jim samozřejmě nedali. V Dallasu jsme měli několik hodin zpoždění a následně pokračovali jiným spojem, tak jsme to zkusili tam, že nestihneme další přípoje z Milána a batoh nám vyndali s tím, ať si ho znovu odbavíme jen do Londýna, ale paní na přepážce chtěla opět 1500 USD, což opět nedostala. V Londýně jsme řekli naprostou pravdu, že nechceme do Milána a paní prostě během 10 minut přinesla batohy. Takže jsme vlastně dvakrát vyndali odbavené batohy během letu a problém s tím úplně nebyl, změna routingu problém byl. Je to ale jedna jediná zkušenost.

0 Citovat

Díky. Dopadlo to následovně, za míle u Skyteamu (které by expirovaly 2/20) jsem si koupil letenku AMS-VIE pro případ, že by se stal malý zázrak a skončili jsme v AMS. No a kdyby to nevyšlo, tak se v AMS na 4 hodinovém přestupu "připravím" v lounge a pokud mně kvůli podnapilosti neodmítnou boarding, přechrápu v MAD a kolem poledního vyrazím s kocovinou do VIE. Do příručáků se přebalovat nebudu. Takže ponaučení z krizového vývoje - vynechat poslední leg lze(nic nového pod sluncem), ale ideálně jen s příručákem (pro mě novinka).

0
20 reakcí