Ahoj, mám na Stanstadu čas na přestup 55 minut, z Ponte Delgady, do Londýna a odlet do Ovy. Dá se to stihnout? Ještě jsem na tom letišti nebyl. Ryanair. Mám je to příruční 55x40x20 nebo tak nějak.. .

Čas na přestup 55 minut na Stanstedu

Založil ve fóru Obecně o cestování letadlem

Ahoj, mám na Stanstadu čas na přestup 55 minut, z Ponte Delgady, do Londýna a odlet do Ovy. Dá se to stihnout? Ještě jsem na tom letišti nebyl. Ryanair. Mám je to příruční 55x40x20 nebo tak nějak..

0

Jestli už máš koupeno, tak nic neřeš a uvidíš :) Jinak doporučuji neriskovat...

0 Citovat

Už mám koupeno, říkal jsem si, že to stihnu :) Jen postupem času přemýšlím jestli to nebyl risk, zda je to reálné a nekoupit raději ted nějakou alternativu dokud to není příliš drahé. V den odletu kupovat letenku na další den bude asi dost drahé když nestihnu.

Tak já to teda risknu.

0 Citovat

Jsou tu i jedinci (např. mikir), kteří s úspěchem chodí na přepážku Ryanairu pro novou letenku zdarma (přebookování), když jim podobný spoj uletí. Většinu lidí by to nenapadlo, ale kupodivu jim se to podaří (de iure na to není nárok - nejsou to přestupní lety).

0 Citovat

Osobně bych do toho nešel. Musíš vyjít ven z bezpečnostní zóny a znova přes kontrolu. To znamená i pasovku. Pokud máš přestup 55 minut, tak nezapomeň, že gate zavírá ještě cca 20 minut předtím. Takže výsledně máš 30 minut a to je dost problém i při použití FastTrack, který stojí 5 liber. Bez toho bych to ani nezkoušel. Blbé je, že ten den to letí maximálně do Brna a to jen o 25 minut později.

0 Citovat

Na Stanstede je to prakticky nemožné, ak druhé lietadlo nebude meškať - aj za predpokladu že prvé priletí presne načas.

Len kým otvoria dvere lietadla a  tebe sa podarí vystúpiť prejde aspoň 10 minút. Ďalších minimálne 10 kým prejdeš cez pasovku naspäť do terminálu - od lietadla to je slušná štreka, od najvzdialenejších gejtov kľudne 500 metrov - a to už počítam s použitím e-gates na EÚ pas, s občankou bez šance. Security je na ďalších minimálne 10 minút a to musíš mať sakra šťastie aby tam skoro nikto nebol a nevybrali ťa napríklad na náhodnú kontrolu výbušnín. Ďalej ťa ešte čaká ďalšia pasovka na odchode a znova tá 500 metrová štreka po úzkych chodbách, schodoch a eskalátoroch = 10 - 15 minút. To sme už na 45 minútach v skutočne ideálnom prípade. Gate closes 20 minutes before departure.

Kupuj novú letenku, toto je šanca stihnúť menšia ako v lotérii a za ten stres to podľa mňa nestojí.

0 Citovat

Za normalnich okolnosti  je na Stanstedu 55 minut malo , sice jsem to jednou z  CR stihnul za 40, ale to jsme prileteli asi o 10 minut drive a let dal byl trosku opozdeny a nastupoval jsem mezi  poslednimi  a cestu jsme bezel , letenku zdarma lze  ziskat , ovsem vzdycky kdyz jsme ji dostal, bylo zpozdeni  alespon ty 2 hodiny 

Za 7 liiber jde koupit  fast track   s nim jsem byl na gate asi za 35 minut .ovsem z Irska  , kdy se jde rovnou do haly  

0 Citovat

Naprostý nesmysl - velmi malá pravděpodobnost, že to vyjde. To se na 99 % nedá stihnout. 


0 Citovat

Tak to moc dobre teda nezni :/ jeste je tam to Brno 19:05 a Bratislava 19:50. Prilet je 17:45 do Londyna. (Ta Ostrava je odlet 18:40)

0 Citovat

Ještě doplním, že letiště Stansted se od loňského roku na hodinu v noci zavírá, aby na něm lidi nemohli přespávat.

0 Citovat

David napsal(a):

Tak to moc dobre teda nezni :/ jeste je tam to Brno 19:05 a Bratislava 19:50. Prilet je 17:45 do Londyna. (Ta Ostrava je odlet 18:40)

Kupuj. V nejlepsim pripade budes stat "venku" pred barakem v dobe, kdy se bude uz "ofiko" zavirat gate. Jak pisi ostatni, Stansted neni male letiste a procedury jsou zdlouhave.

0 Citovat

ok a ta Bratislava je asi jistější než Brno co? Trochu větší komplikace s dopravou do Ostravy, ale aby nepropadly dvě jízdenky

0 Citovat

Ahmad Masud  ,stihnout se to da,  ta sance je vic jak 1 % ,ale musi vse klapnout ,litam bohuzel pres  toto katastroficke letiste casto nemam radost ani z casove prostoru  1.20 , do rizika 1.10 bych sel  .ale tech 55 minut je uz loterie a zalezi pak na kazde minute

0 Citovat

David napsal(a):

ok a ta Bratislava je asi jistější než Brno co? Trochu větší komplikace s dopravou do Ostravy, ale aby nepropadly dvě jízdenky

I to je na hraně (to Brno). To už ti nikdo nedokáže říct, rozhodnout se musíš sám. Zvyšuje se pouze pravděpodobnost úspěšnosti, nic víc, nic míň. Na druhou stranu bych to moc nedramatizoval. Když už někde uvíznout, tak Londýn je jedno z nejlepších míst, co se týče alternativních spojení :) to je tak jediná pozitivní zpráva
0 Citovat

Díky za důležité informace! :)

0 Citovat

Tak cerstva informace  ze vcerejska  Praha- Standsted  pristani v 7.50  ( melo byt v 8.00 )  a v hale na cekani na dalsi let  jsem byl  po 50 minutsch  ( bez poklusu , bez  fast tracku ,  testova  kontrola  flasky slivovice )   predpokladam tedy , ze  s fast trackem a bez te flasky by  se podarilo  byt za 55 minut na dalsim  gate , ovsem ten podvecerni cas  muze byt  jina  konstelace  a let nemusi priletet na cas a samozrejme  by tam bylo treba byt  za  35 minut  na last call ,ted  ctu ty casy letu  ono to Brno ma   tu  1.20 , ovsem u nej muze byt  pak problem s vystavenim jine letenky zdarma  i pri  2 hodinovem zpozdeni  , u te  Bratislavy  by se  to melo dat  celkem v klidu  stihnout , navic  dodrzis to pravidlo tech 2 hodin  pred  odletem a tim muzes  pozadovat letenku zdarma  pri  2 hodinovem zpozdeni  i kdyz  to neni  garantovany prestup  a jsou to jednotlive koupene letenky , ale ja jsem osobne vzdycky pri takovem  zpozdeni zdarma  nahradni letenku obdrzel

0 Citovat

Jenomže ty jsi mimořádný exemplář, tebe si Ryanair hýčká, protože i těch pár letenek, co do tebe vrazí, se mu za to za tvojí neutuchající PR činnost nejen tady na fóru 100x vrátí zpátky:-)))

0 Citovat

No uz se mi po Ryanairu  styskalo  -))  Oman air nic moc  ,navic nam zpatky nedali ani hotel  pri cekani v Muscatu , to by  se  z Ryanairem nestalo  a  v Lufthanse na ceste z Frankfurtu do Prahy jsme malem zaspali  obcerstveni  . vcera jsem sice pospaval  rano  do Londyna taky , ale  losy nabizeli  nahlas  -))  ovsem na fanfary se vyprdli i kdyz jsme pristali pred  limitem  -))

0 Citovat

Co máš proti Oman Air? U mě dobrý:-)


img-20190202-213702.jpg
img-20190216-164705.jpg

0 Citovat

Cali nemam proti nim nic  -) byl to je  vtip  na reakci toho Ryanairu , ale uz jsem zhodnotil Thajsko  jinde , vcetne toho letu  Oman Air , trochu horsi  uroben sluzeb  byla v useku  Muscat - Frankfurt  i kdyz  zase hodne  mista  na nohy   v typu  sedadel  2-4-2 ,  meli jsme  2    jinde to bylo  3-4-3 , pri ceste tam  stred  tedy 4   ,pri ceste zpet  3  , a jedno misto zustalo volne  , zklamali me  tim , ze nam nedali hotel nebo salonek zdarma  i kdyz tam byl prilet  v 6 vecer  a  odlet ve  2.30 rano  , mel jsem za to , ze pri takovem cekani, kdyz jde  o jednu leteckou spolecnost , ze to je automaticky ,  nabidli nam  to za  110 dolaru  , Muscat je ale hodne dobre letiste ,i organizacne dobre resene  gate 

0 Citovat

Michal napsal(a):

Ještě doplním, že letiště Stansted se od loňského roku na hodinu v noci zavírá, aby na něm lidi nemohli přespávat.

ze Stanstedu se stává (a nebo už stalo) jedno z nejhorších letišť v Evropě, alespoň podle mého názoru....
0 Citovat

mikir napsal(a):

 zklamali me  tim , ze nam nedali hotel nebo salonek zdarma  i kdyz tam byl prilet  v 6 vecer  a  odlet ve  2.30 rano  , mel jsem za to , ze pri takovem cekani, kdyz jde  o jednu leteckou spolecnost , ze to je automaticky , 

Ty jsi opravdu mimoň .

0 Citovat

mikir: díky, to dodává trochu optimismu:) teoreticky to můžu taky otestovat při cestě tam, za jak dlouho se dostanu na druhou stranu.

0 Citovat

Michalvonprag  , docela souhlasim  , nejvic me stvou s  tou reklamou na wifi zdarma  4 hodiny a  vlastne se pak  v hale  jde pripojit mozna tak  v dobe kdy odlitaji posledni letadla pred  uzavrenim letiste , ted nove v hale vymenilo sezeni za mene pohodlne a namontovali tam usb  ,ovsem zasuvka  zadna ,.., ale treba se to po Brexitu  nejak vycisti  ,.on je hlavne  problem v tom , ze to letiste je  predimenzovane , kdyz by ubylo  letu a tim i lidi  tak by  to treba fungovalo bez pravidelnych  zpozdeni  a s lepsim  zazemim pro cestujici 

Kdyby taky  treba umoznili transfery  bez nutnosti  vyjit  do haly  a znovu pak jit na gate  tak by to taky pomohlo
0 Citovat

Petr76  vysvetli  mi proc ? Prece  letecke spolecnosti pri dlouhem prestupu  hotely poskytuji bezuplatne  a nejedna se  o  first clase ani  bussines  a zrovna tady Oman air  je uvedeny 

https://www.cestujlevne.com/blog...i-prestupu

podle me byl duvod  ten . ze to byla  akcni letenka  a na tu se to nevztahovalo , nebo to proste Oman air zrusil  tuhle sluzbu  . ..napada me zkusit poslat na  Oman air pres  webovku stiznost a zkusit z nich neco vyrazit   jestli to maji opravdu oficialne  uvadene jako bezplatnou sluzbu pri prestupu
0