Jestli to není apríl je plno termínů za 129 Kč :) https://www.ryanair.com/cz/cs/bo...18/2/0/0/0 .

[FR] Brno - Berlín 258 Kč

Založil ve fóru Tipy na levné letenky

S tvrzením, že v Berlíně se člověk nezabaví, teda určitě nesouhlasím (naopak má dle mě Berlín jeden z největších turistických potenciálů v Evropě a ty 2-3 dny jsou naprosto akorát). Problémy linky do Brna jsou samozřejmě na první pohled viditelné:

1) Nevhodně zvolené dny

2) Velmi frekventované pozemní spojení + stále ještě relativní blízkost obou měst

3) Brno nemá co nabídnout. A nemyslím to nijak zle, ale bohužel se obávám, že dnešní inaugurační let leccos napověděl (SXF-BRQ: 24 pax, BRQ-SXF: 120 pax)

Aby se linka uživila bez dotací, musí mít stabilní obsazenost oběma směry a musí tu vznikat ochota za letenky platit i víc než v akci (tj. typicky by měla existovat početnější skupina lidí, co mezi danými městy pravidelně dojíždí). A to nevím, zda v případě Brna jedno konkrétní město, které by uživilo velké letadlo párkrát týdně, existuje.

Samozřejmě sezonní lety k moři - proč ne, ale i tady je stále to velké "ale", a sice že se zatím neuživí ani lety z Prahy... 

0 Citovat

niemandos napsal(a):

@Michal

Kluž a Varna jako perspektivní destinace z Brna. To si děláš srandu :-)

To byl fakt hodně rychlý příklad, kam by se možná dalo létat pro treky v horách a přírodě. Nenapadlo mě nic lepší. Taky skupina lidí, kterým by stačila linka 1x - 2x týdně.

Každopádně to ale mohlo/může létat z podobně velké Blavy.

0 Citovat

No a už nelieta 

0 Citovat

Kryštof Hájek napsal(a):

S tvrzením, že v Berlíně se člověk nezabaví, teda určitě nesouhlasím (naopak má dle mě Berlín jeden z největších turistických potenciálů v Evropě a ty 2-3 dny jsou naprosto akorát).

To ale vidíš pohledem nadšence. Z mého okolí u běžných lidí vidím, že pro ně stačí jet do Berlína bohatě na půl den na vánoční trhy a viděli Berlín. Nějak si neumím představit, že si podobný člověk koupí letenku z Brna do Berlína.

0 Citovat

tonic napsal(a):

No a už nelieta 

Kluž dolétala. Varna už taky?

0 Citovat

Bydlím třetím rokem necelý 3km od letiště a pořád sním, že si tam jednou dojdu pěšky a poletím :D Berlín mě absolutně nezajímá, nehledě na to, že jsem tam už 2x byl. U Milána jsem nikdy netrefil vyhovující termín. U Londýna už jsem 2x trefil dobrej termín i cenu a nakonec jsem stejně zvolil pro mě atraktivnější destinaci většinou s odletem z Vídně nebo Katovic. Minimálně ten Londýn ale chci letos dát, abych tou cca 1000 Kč podpořil rozvoj letiště :D

0 Citovat

Michal napsal(a):

To byl fakt hodně rychlý příklad, kam by se možná dalo létat pro treky v horách a přírodě. Nenapadlo mě nic lepší. Taky skupina lidí, kterým by stačila linka 1x - 2x týdně.


A z druhé strany bude u navýsost "letní" linky do Brna létat kdo? Proč dotovat zrovna tento typ dopravy navíc pro turistiku ven? 

0 Citovat

Petr76 napsal(a):


A z druhé strany bude u navýsost "letní" linky do Brna létat kdo? Proč dotovat zrovna tento typ dopravy navíc pro turistiku ven? 

Zcela opodstatněná námitka a rozumím ji. Proč by ale kraj měl dotovat vůbec nějaké linky? Když se to tak vezme může jen odvézt Brňáky a přivézt je zpátky, ne? Tohle bylo jen zamyšlení, jaký typ linek má vůbec smysl provozovat/poptávat/mají šanci na úspěch aspoň za dotace/kde stačí 1-2 lety týdně.

0 Citovat

Michal napsal(a):

To ale vidíš pohledem nadšence. Z mého okolí u běžných lidí vidím, že pro ně stačí jet do Berlína bohatě na půl den na vánoční trhy a viděli Berlín. Nějak si neumím představit, že si podobný člověk koupí letenku z Brna do Berlína.

Pohledem nadšence do čeho? :D Já naopak ve svém okolí vidím spoustu lidí, kteří jezdí do Berlína na 3-4 dny prostě proto, že pamětihodností je tam milion. Ale jezdí. Pozemní spojení je holt daleko flexibilnější...

Petr76 napsal(a):

A z druhé strany bude u navýsost "letní" linky do Brna létat kdo? Proč dotovat zrovna tento typ dopravy navíc pro turistiku ven? 

U typicky plážových linek není nezbytně nutná dostatečná poptávka z druhé strany (jasně, první a poslední let holt poletí prázdný, ale to je běžná praxe). Problém je ten, že pochybuju o naplnění i z naší strany... Dotace takových linek by byla nesmyslná každopádně,  o tom bez debat.

0 Citovat

Michal napsal(a):

Zcela opodstatněná námitka a rozumím ji. Proč by ale kraj měl dotovat vůbec nějaké linky? Když se to tak vezme může jen odvézt Brňáky a přivézt je zpátky, ne? Tohle bylo jen zamyšlení, jaký typ linek má vůbec smysl provozovat/poptávat/mají šanci na úspěch aspoň za dotace/kde stačí 1-2 lety týdně.

 No a jsme u toho, kraj by žádné letecké linky dotovat neměl, protože to žádný smysl nemá. Měl by vytvořit podmínky, aby soukromý dopravce zajistil kvalitní pozemní dopravu z centra města na vídeňské letiště, tím zajistí dopravní obslužnost a napojení města na velké mezinárodní letiště.

 

0 Citovat

Michal napsal(a):

Zcela opodstatněná námitka a rozumím ji. Proč by ale kraj měl dotovat vůbec nějaké linky? 

Regionální letiště v ČR is the new fotbal.  Černé díry na peníze, které vedou donkichotský boj se socioekonomickou realitou a geografii.  

Pokud vůbec dotovat nějaké linky, tak snad jedině takové, které buď umožní lepší obslužnost Brna/Ostravy pro obchodní klientelu a/nebo které usnadní export nezaměstnaných (což momentálně naštěstí není aktuální téma). Jinak by taky mohl na výpadovce z Brna stát v budce ouředník a těm co jedou na dovolenou do Chorvatska nebo Rakouska rozdávat po třech stovkách příspěvek na benzín. Ovšem ti co jedou do Jeseníků nebo k babičce do Prušánek by nedostali nic. Když se tímto způsobem může dotovat letecká doprava, tak proč by ostatní formy dopravy měly zůstat stranou?


Ridder napsal(a): Minimálně ten Londýn ale chci letos dát, abych tou cca 1000 Kč podpořil rozvoj letiště :D

Nechci ti brát iluze, ale nájemcům letiště je v podstatě úplně šumák, jestli někdo z letiště létá nebo ne. Pro kraj krajně nevýhodná* smlouva je uzavřena na 50 let je nevypověditelná a gro jejich podnikání spočívá v pomalé přeměně letiště na logistický park. Moje obvykle dobře informované zdroje tvrdí, že díky tomu například skončil u ledu zájem Bell Helicopters, postavit na letišti servsní závod pro helikoptéry. 

0 Citovat

Tak zase asi pichnu do vosiho  hnizda , jako priznivec regionalnich letist jak Brna,. tak Ostravy  ,Pardubic a budu fadit i Budejovcim 

Nejsem presvedcen , ze by ruzne destinace  z techto mist  musely byt postaveny  jen  na  sluzebnich cestach a podnikani a dotacich . Cestovni kancelare  porad maji k dispozici jen TS ( Smartwings ) To je treba zmenit . a oni se lidi nauci  litat vic sami 

Proc je treba z Bratislavy udrzitelna linka  do Burgasu ? ,Drzi se i Korfu  a proc nevydrzela  z Brna  sveho casu provozovana  linka Barcelona Girona ? 

Na Morave  je kupni sila slabsi , tak je treba volit levnejsi  destinace a mista nejvetsiho turistickeho zajmu, z hlediska zajmu o pracovni prilezitosti  v zahranici  se  taky daji  vybirat mista kde pracuje nejvic lidi z Moravy ,coz je bezesporu Velka Brianie , ovsem v soucasne situaci bych cllil spise na Irsko ,pak je aspekt vyberu dnu i odletovych a priletovych hodin , v tom si letiste nesmi diktovat ,jak se to treba stalo Ostrave v pripade Amstrdamu 

Nemecko je zrejme vazne zaklete , nebo Nemci do toho nejak zasahuji , jinak si to neumim vysvetlit  z Prahy lital Frankfurt Hann sice az pozde vecer ,ale plny byval  a obcas  byla letenka i za 80Kc 

Takto by se dalo pokracovat , za nezajmem stoji asi spis spatny vyber destinaci

0 Citovat

Ty bys Mikire mohl z fleku psát pokračování nejslavnějšího díla Thomase Mora:-)

0 Citovat

:)))))

0 Citovat

mikir napsal(a): Cestovni kancelare  porad maji k dispozici jen TS ( Smartwings ) To je treba zmenit . 

Jen do OSR létají mimo QS chartery Pegasus, Onur Air, Tunisair a TailWind.


mikir napsal(a):
Nemecko je zrejme vazne zaklete , nebo Nemci do toho nejak zasahuji , jinak si to neumim vysvetlit 

To přeci vědí všichni, že za tím stojí Luftwaffe, DVD a Stille Hilfe.


0 Citovat

skoda,ze sa ten Berlin nelita z Prahy, kazdy pracovni den, rano a vecer,  PRG-TXL,  na sluzebky idealni... stacilo by neco mensiho,Dash8 treba.   ale to jsem silne off-topic...

0 Citovat

Cali  , nevim sice nic o Thomasu Morovi , ale na wikipedii se pise ze byl zastance myslenky  kazdemu podle jeho potreb , tak doufam  ze si to  Ryanair vezme brzo k srdci  a otevre   linku Cork - Ostrava nebo Cork - Brno  nebo  Cork - Pardubice  , Prahu nemusi -))

Od listopadu  sice bude litat  Cork - Katowice ,ale to me  neuspokojuje  -) Soucasny Cork-Wroclaw  taky nebyva za nejlepsi ceny  ,ale koupili nove vagony a  renovuji  zeleznicni trat  do Medzilesie

Treba ty regionalni letiste  casem  neco taky vymysli

0 Citovat

A tímhle příspěvkem bych to tady radši ukončil :D

0 Citovat

Cork - Ostrava je asi tak pravdepodobny jakoze mikir nekdy nabyde rozumu. Chimery o rozvoji nasich regionalnich letist spadaji do sekce delirizujicich lokalnich politiku, kteri zkousej - soutezej mezi sebou - jako vetsi kokotinu  - za cizi penize - vymyslej. Za mne vede zatim jistej Unucka.

0 Citovat

Karel napsal(a):

A tímhle příspěvkem bych to tady radši ukončil :D


Amen

0 Citovat

Uz se zdalo ze tema je ukoncene ,ale vidim , ze  je to vdecne tema pro monopolni priznivce a prazske Pepiky , proc by v CR melo byt jen jedno letiste ? A dotace se vyhazuji za jine ptakoviny ,pripade je CR vraci protoze , nesplni pravidla EU pro dotace , jen jaksi porad vymysleji nevhodnou destinaci ,

Dotovat Dubaj  bylo v Ostrave zbytecne , Bergamo se me libilo ,ale nejak to nedokazali vyuzit  ,Berlin z Brna spatna idea neni , jen to chce vylepsit navaznost  na prestup a  pro pripadne vylety jine dny, cekal jsem  taky , ze se vic rozjedou Pardubice .idealni poloha  na  hlavni zeleznicni trati ,novy terminal kousek z nadrazi , proc zrovna krome Londyna  Alicante me moc jasne neni .

Porad vidim alespon na leto  poradne koupaci destinace , kam jezdi lidi co kupuji zajezdy s cestovkama   ( TS )a nejsou prilis moviti ,takova linka  by  1x  mozna i 2x tydne  musela fungovat a zimu obslouzit  nejakym velkym  prestupovym letistem ,kde jsou dobre nabidky exotiky ( z Nemecka je to Franfurt , Mnichov , pripadne  treba  Cologne Bonn ,odkud lita  Eurowings  ,.nebo pak Brusel , kde je  nabidka  TUI ,jetairfly ..

Dlouha leta  funguje z Prahy s easyJet  Amstrdam ,proc  krachnul z Ostravy kazdy  vi ( letiste si diktovalo  hodiny letu, coz byl nesmysl )....z Brna by taky byl uzivitelny 

Jeste me napada ,jak pise Krystov ze sezoni lety proc ne ,ale ze se neuzivi ani z Prahy ,,Ovsem co je z Prahy za lety primo do nejakeho  primorskeho letoviska  hodne zadaneho ? Ryanair to zkousi ze Zadarem ..ale Split by byl lepsi ... nebo treba jak z Bratislavy je Korfu ,,,


0