Dotaz. Jaká cena letenky po Evropě je pro Vás ještě lowcost?

Napsal andreko 2019-04-26T12:40:52+02:00 ve fóru Obecně o cestování letadlem

Po Evropě do 1500 RT. Spíš se držím mezi 500-1000. Prázdniny kvůli vysponovanym cenám litame max jednou za rok. Ale pozoruju na sobě že pomalu ale jistě kupuju letenky dražší a dražší a spíš vybírám kam se chci podívat než kde to vyjde za 5e RT.

Jak píše andreko :  Pro nás (Ústecko) je Berlín finančně zajímavý po započtení benzínu.., píše to i za mne.

Na parkoviště , které využívám u Schönefeldu to mám 230 km, jezdím to lehce přes 2 hodiny. Parkování , případně MHD se přece řeší  u každého letiště ( pokud tam přímo nebydlím ) - nerozumím  argumentu txm.  Berlin využívám cca v 80% dle cílové destinace ( cena letenky, letové časy, přímé lety atd....) Nemohu řešit  jednotlivosti, ale  posuzuji celou cestu. Na Špicberky jsem v loni letěl z Prahy, letos letíme z Berlína pro příznivější cenu a lepší návaznost letů - delší cesta na letiště hraje marginální roli.  Příště z Lipska ?? Určitě každý vyhledává letiště, které je pro něj výhodné....

Nevim jak ostatni, nicmene ja casto do kalkulace pridavam i jednu vec, ktera zde jeste nepadla - riziko, ze nepoletim. 

Jeste porad vetsinou radeji koupim letenku z Wroclawi zadarmo (wizz kredity pres booking) nez dat 1500+ x 2 osoby za letenku z Prahy. I presto, ze vim, ze budu moct letet a chci letet, clovek nikdy nevi. A nakonec nechat propadnout letenky zadarmo cloveka neboli. Byt nakonec kdyz se leti, tak naklady vyjdou +- stejne jako kdybych letel z Prahy za vyssi cenu. 

Brouk napsal(a):

Jak píše andreko :  Pro nás (Ústecko) je Berlín finančně zajímavý po započtení benzínu.., píše to i za mne.

Na parkoviště , které využívám u Schönefeldu to mám 230 km, jezdím to lehce přes 2 hodiny. Parkování , případně MHD se přece řeší  u každého letiště ( pokud tam přímo nebydlím ) - nerozumím  argumentu txm.  

Já konstatoval, že samotná cena letenky je často zanedbatelná, protože jen doprava z/na letiště a útrata, kterou po cestě udělám, pokud jedu několik set km, je často vyšší. Natož pak útrata za jídlo, bydlení, vstupy "na západě". Čili že úplně nechápu debatu, jestli levná letenka je 1000 nebo 2000 Kč. 

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!