Zdravím, poprvé kupuji letenky přes fly level a při vyplňování informací o pasažérech jsem se sekl an přijmení. Píší, že jméno má být uvedeno korektně - všechnu diakritiku to vezme, jen to nechce vzít Č na začátku. Bude problém, když tam dám místo 'Č' C ? Setkal se s tím už někdo ? Díky  :)  .

Diakritika ve jméně při vytváření rezervace letenky

Založil(a) ve fóru Obecně o cestování letadlem

20 reakcí

Zdravím, poprvé kupuji letenky přes fly level a při vyplňování informací o pasažérech jsem se sekl an přijmení. Píší, že jméno má být uvedeno korektně - všechnu diakritiku to vezme, jen to nechce vzít Č na začátku. Bude problém, když tam dám místo 'Č' C ? Setkal se s tím už někdo ? Díky  :) 


61966530-2553744724637939-3692328722322423808-n.jpg

0

Jména vždy bez jakékoliv diakritiky, takže C tam dej

0 Citovat

Korektně přesně podle údajů v cestovním dokladu ve strojově čitelné zóně, tzn. bez diakritiky, ö = oe apod.

0 Citovat

Dobrý den, nikdy při koupi letenek/jízdenek/čehokoli v zahraničí nepsat diakritiku. Vždy vše bez háčků a čárek.

0 Citovat

Super, moc díky :) 

*LOCK*

0 Citovat

Tady bych jen doplnil, že je potřeba dávat zejména pozor při vytváření registrací / rezervací pomocí přihlášení na Facebook/... Takhle mě málem vypekl Aegean, udělal jsem si účet přes FB během rezervace letenek a pak koukám, že v příjmení chybí poslední písmenko - na FB je tam "Ý", v návrhu jména pro rezervaci písmenko chybí. 

0 Citovat

tak celkovo sa niekam registrovať cez FB je celkom hlúposť :)

0 Citovat

guessWho napsal(a):

tak celkovo sa niekam registrovať cez FB je celkom hlúposť :)

Ale láká to :D je to rychlejší, no

0 Citovat

Tak ja jsem diakritiku taky napsal. Úplně stejne jako to mam na pasu a obcance. Tak snad nebude problem. 

0 Citovat

filip9500 napsal(a):

Tak ja jsem diakritiku taky napsal. Úplně stejne jako to mam na pasu a obcance. Tak snad nebude problem. 

Ono obecně to nemusí být problém, pokud systém tvoje údaje nezkomolí. Pokud se ale z jména "Kříž" stane "K", budeš mít mít o zábavu na letišti postaráno.

0 Citovat

To ne. Mam tam uvedeno cele jméno i s diakritkou. Kontrolováno několikrát. 

0 Citovat

Já to taky uvádím vesměs s diakritikou, protože mi to Google předvyplňuje... pak mi to buď odmítne přijmout samotný formulář na stránce (je tam test na diakritiku) a opravím to, nebo to projde a pak není problém. Nebo aspoň zatím nebyl.

0 Citovat

Neni nad jmeno bez diakritiky.  Navic ani zamena jmena za prijmeni a naopak neni problem. Stejne odletite.

0 Citovat

by som rad videl, keby napr. Cinania vypisovali mena vo svojom jazyku :)) 

0 Citovat

mirjur napsal(a):

Já to taky uvádím vesměs s diakritikou, protože mi to Google předvyplňuje... pak mi to buď odmítne přijmout samotný formulář na stránce (je tam test na diakritiku) a opravím to, nebo to projde a pak není problém. Nebo aspoň zatím nebyl.

Tohle může být nebezpečné, i pokud se tváří, že jméno projde, ve finále se může na boarding passu vygenerovat nesmysl. Spousta aerolinek/systému jméno s diakritkou vezme, ale spousta taky ne. Opravdu je nejlepší se striktně držet vyplňování bez diakritiky. Je to prostě jistota, která nic nestojí a nezabere žádný čas navíc :)

0 Citovat

guessWho napsal(a):

tak celkovo sa niekam registrovať cez FB je celkom hlúposť :)

Je ještě jinej důvod kromě ochrany soukromí?

0 Citovat

Ridder napsal(a):

Je ještě jinej důvod kromě ochrany soukromí?


Třeba pokud mají systém udělaný tak, že se bez FB ke svému účtu nedostneš (nejde resnout heslo třeba e-mailem), tak kdykoliv když přijdeš o přístup ke svému účtu u třetí strany (nejen FB, ale i Google apod.) tak se nedostaneš nikam.

0 Citovat

Tady to fungovalo jen tak, že z FB to sosne jméno a e-mail a donutí to člověka vytvořit účet tak i tak.

0 Citovat

Michal napsal(a):

Tady to fungovalo jen tak, že z FB to sosne jméno a e-mail a donutí to člověka vytvořit účet tak i tak.

Noo, to nie je pravda :) Väčšinou sa získa viac informácií.

0 Citovat

guessWho napsal(a):

Noo, to nie je pravda :) Väčšinou sa získa viac informácií.


Aplikace dostane ty data, které sám schválíš v dialogovém okně při FB přihlášení, tohle nelze zobecnit.

0 Citovat

guessWho napsal(a):

Noo, to nie je pravda :) Väčšinou sa získa viac informácií.

Čili se s ním nepřihlašuje. Kolik si toho sosne celkem, je jiná otázka. Rozhodně také záleží na tom, co vše ji povolíš.

0
20 reakcí